دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
کارآفرینی

استخدام نیروی کار با بهترین ترفندهای ممکن

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر مانند گذشته، برای استخدام نیروی کار و پیدا کردن بهترین شخص نیازی به صرف وقت و هزینه زیادی نیست. شما می‌توانید فرد مورد نظرتان را حتی اگر کیلومترها از شما دور باشد یا در قاره‌ای دیگر زندگی کند به راحتی استخدام کنید. با استفاده از پلتفرم‌هایی مانند پارس فریلنسر که امکان چنین ارتباطی بین کارفرما و فریلنسرها را ایجاد کرده، کابوس استخدام نیروی کار تبدیل به بهترین رویای شما خواهد شد.

زمانی که شما به عنوان یک کارآفرین، مدیرعامل، رئیس یا کسی که صاحب یک کسب و کار است شروع به کار می کنید و صرف نظر از این که در چه زمینه‌ای مشغول هستید باید بدانید که چطور نیروی کار مورد نظر خود را جذب کنید. یک شرکت یا یک کسب و کار هرچند کوچک یا بزرگ بدون داشتن نیروی کار متخصص که استعدادی همسو با اهداف شرکت شما داشته باشد، با شکست رو به رو خواهد شد.

شما به عنوان مدیر عامل یک کسب و کار باید توانایی جذب نیروی کار مورد نظر بر حسب توانایی و استعدادهایش را داشته باشید، این یکی از مهمترین وظایف شما است که تاثیر بسیار زیادی در موفقیت کسب و کارتان دارد. شما باید بتوانید نه تنها بر حسب یک رزومه ساده بلکه بر اساس شناخت استعدادی فرد تصمیم بگیرید که آیا او برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر و در غیر این صورت بتوانید خیلی واضح و مستقیم به او بگویید که برای کار شما مناسب نیست. اما گفتن این مطلب و تشخیص استعدادها ی فرد برای جذب نیروی کار مورد نظر نیاز به دانستن ترفندهایی دارد.

۱- شفاف سازی میزان حقوق و سایر مزایا

شفاف سازی میزان حقوق و سایر مزایا در استخدام نیروی کار

پیشنهادات شغلی که در آن‌ها میزان دقیق حقوق پرداختی و سایر مزایا عنوان شده‌ است معمولا در جذب نیروی کار مورد نظر تا بیش از ۷۵ درصد سایر پیشنهادات موفق‌تر بوده‌اند. گاهی برخی از شرکت‌ها تصور می‌کنند با پنهان کردن میزان حقوق و شروع مصاحبه حضوری و جملاتی مانند : در خلال کار و بر حسب توانایی شما میزان حقوقتان مشخص می‌شود، یا اینکه در حاضر امکان پرداخت حقوق برای ما با این مبلغ مقدور است و بعدها با بهتر شدن وضعیت اقتصادی حقوق شماهم افزایش می‌یابد و جملاتی از این قبیل سعی در پنهان کردن میزان حقوق و مزایای خود دارند و تصور می‌کنند با این کار فرد قانع شده که به طمع حقوق بالاتر برایشان کار کند.

زمانی که شما به صورت دقیق در آگهی میزان حقوق و مزایا را درج می‌کنید باعث می‌شود افرادی که به نظرشان این میزان حقوق بسیار بالا یا بسیار پایین است برای شما درخواست شغلی نفرستند و برای مصاحبه درخواست ندهند و به صورت خودکار باعث می‌شود نیروی کار مورد نظرتان را پیدا کرده و دیگر مشکلی از بابت توافق بر سر پرداخت حقوق نداشته باشید.

در ایران عرف پرداخت حقوق سالانه بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی و اداره کار تحت حقوق اداره کار معرفی می‌شود و به ازای شش تا هشت ساعت کار برای هر کارمند این حقوق پرداخت می‌شود. اغلب اوقات مزایای پرداخت اضافه کاری، حق ماموریت، هزینه ایاب و ذهاب و بسیاری از موارد دیگر به این حقوق پایه اداره کار اضافه شده و مبلغ بیشتر می‌شود.

۲- آگهی مورد اطمینان داشته باشید!

آگهی کاری که برای جذب نیروی کار مورد نظر منتشر می‌کنید باید بسیار دقیق و قابل اعتماد باشد. در ایران روزنامه نیازمندی‌ها برای استخدام و کسب و کار روزانه چاپ می‌شود یا وب سایت‌هایی مانند دیوار، جاب‌اینجا یا بسیاری از وب سایت‌های مشابه روزانه آگهی‌های استخدامی بسیاری منتشر می‌کنند. می توانید پیش از انتشار آگهی مورد نظر خود سری به نمونه این آگهی‌ها زده و ببینید که چقدر تعداد آگهی‌های نامعتبر، نامفهوم و نامناسب بسیار زیاد است و خود را به جای فردی که قصد ارسال رزومه دارد قار دهید، اگر خودتان بودید، حاضر می‌شدید برای چنین شرکت یا فردی کار کنید؟

اگر مدیر عامل یا صاحب کسب و کار هستید می‌خواهید آگهی جذب نیروی کار مورد نظر خود را منتشر کنید، دقت کنید که در این آگهی باید به دقت جزئیات نیروی کار مورد نظر، خلاصه‌ای از فعالیت‌های شرکت یا زمینه‌ای که در آن مشغول به کسب و کار هستید را بیان کنید. این آگهی مناسب باعث می‌شود نیروی کاری که بداند استعداد و توانایی همکاری با شما را دارد، جذب شده و رزومه را برای شما ارسال کند. یک آگهی نامفهوم و صرفا با عنوان‌هایی مانند «دستمز بسیار بالا» یا « تنها با یک ساعت کار میلیونر شوید» دیگر جذابیت ندارند و باید بدانید چطور یک نیروی کار مناسب که استعدادهایی همسو با زمینه فعالیت شما دارد را جذب کنید.

در نوشتن متن آگهی تنبلی نکنید، متن آگهی معرف شرکت و کسب و کار شما خواهد بود. هر چه آگهی شما معتبرتر و حرفه‌ای باشد نیروی کار مورد نظرتان را نیز سریع‌تر جذب خواهید کرد.

دقت داشته باشید اگر نیاز به نیروی کار خانم دارید، در انتخاب متن آگهی خود باید دقت بیشتری داشته باشید تا از عناوین جنسیتی به دور باشد. این روزها در اکثر آگهی‌هایی که نیاز به کارمند خانم دارند تاکید می‌شود که خانم باید خوش برخورد، خوش پوش، محدوده سنی مشخصی داشته باشد، البته که با ذکر چنین مواردی در آگهی خود باعث خواهید شد که فرد تصور کند به دلیل ملاک‌های ظاهری و نه استعدادهای او قصد استخدامش را دارید و به صورت خودکار از ارسال رزومه برای شما و مصاحبه دوری خواهد کرد.

بهتر است بر استعداد و توانایی‌های موردنظرتان تمرکز کنید و دقیق مشخص کنید به چه کسی نیاز دارید. می‌توانید از فردی که در زمینه نوشتن آگهی تخصص دارد بخواهید تا برای شما آگهی جذب نیروی کار مورد نظر را بنویسد و معرف خوبی برای شرکت یا کسب و کارتان باشد.

۳- در نظر گرفتن انعطاف پذیری و سلامت کارمند

در نظر گرفتن انعطاف پذیری و سلامت نیروی کار

برقراری تعادل بین زندگی کاری و سلامت، این روزها به موضوع داغی در تمامی شرکت‌ها و کسب و کارها تبدیل شده است. اغلب افراد تمایل دارند در شرکت‌هایی کار کنند که به وضعیت سلامت و حفظ شادابی آن‌ها در محیط کار اهمیت بدهد و برایش سلامت کارمند بسیار اهمیت داشته باشد.

هرچند که این موضوع چیزی نیست که در آگهی کاری بتوان آن را عنوان کرد و در زمان مصاحبه حضوری می‌توانید به مزایای سلامتی و کارهایی که برای شادابی کارمندان خود انجام می‌دهید، اشاره کنید. در تحقیقات به عمل آمده روی بازده و میزان موفقیت شرکت‌ها، مشخص شد که شرکت‌و کسب و کارهایی که به سلامت و شادی کارمند خود اهمیت می‌دهند تا ۵۱ درصد بیشتر از سایرین در جذب نیروی کار مورد نظر موفق بوده و به میزان بالایی از موفقیت و بازده در طول سال رسیده‌اند.

حتی بر اساس آمار کارمندان ترجیح می‌دهند با کسر درصدی از حقوقشان در محیطی کار کنند که انعطاف پذیر باشد و خبری از سختگیری‌های روزانه و نظارت دائم یک رئیس بداخلاق نباشد. می توانید برای افزایشش رضایت شغلی به صورت نیمه وقت فریلنسر شوید. در بسیاری از موارد در زمان مصاحبه وقتی فردی در همان ابتدا از میزان مرخصی و ساعات کاریش سوال می‌پرسد باعث می‌شود که مدیر یکه خورده و به اشتباه تصور کند با فردی تنبل رو به رو شده که از همان ابتدا به دنبال مرخصی رفتن است. اگر موقعیت شغلی شما مزایای مورد نظر او را ندارد پس چرا باید برایتان کار کند؟

محیط کاری پر از استرس و فشار تنها خستگی را برای کارمند به دنبال دارد. چنین محیط کاری باعث ایجاد مشکلات جسمی و بیماری های متعددی مانند فشار خون، ناراحتی قلبی و مشکلات گوارشی شود که در طولانی مدت منجر خواهد شد یکی از نیروهای کار متخصص خود را از دست بدهید و نتوانید آن را با شخص دیگری جایگزین کنید. استرس طولانی مدت در محیط کاری خشک و بی روح تنها باعث عدم موفقیت شما در کسب و کارتان خواهد شد و کسی که بیش از همه ضربه خواهد دید خود شما هستید.

۴. سرمایه گذاری روی استعداد افراد

روی استعداد افراد سرمایه گذاری کنید. مانند سرمایه گذاری در هر زمینه‌ دیگری وقتی قصد جذب نیروی کار مورد نظر را دارید بر اساس توانایی‌ها و استعدادهایش روی او سرمایه گذاری کنید و با پرداخت حقوق و مزایا به او اجازه دهید که به شما نشان دهد چقدر به درد کارتان می‌خورد.

سرمایه گذاری روی استعداد نیروی کار

بدون در نظر گرفتن زمینه‌ای که در آن مشغول به کار هستید، باید بدانید که برای استخدام نیروی جدید، صرف هزینه یک اولویت است و تصور نکنید که با پرداخت حقوق کم و یا دوره‌های کارآموزی بدون حقوق می‌توانید نیروی کار خود را جذب کنید.

اگر به کارمندان خود به عنوان افراد با ارزشی نگاه کنید که بدون آن‌ها هرگز موفق نخواهید بود باعث می‌شود در کارمندان احساس ارزشمندی به وجود بیاید.

در واقع برای موفقیت کسب و کار خود نباید از هیچ چیزی دریغ کنید، از استخدام نیروی جدید با استعداد گرفته تا خرید لوازم مورد نیاز یا پرداخت میزان بالاتری از حقوق به افرادی که لیاقتش را دارند و برای کسب و کار شما از دل و جان مایه می‌گذارند.

وقت استخدام نیروی جدید است!

وقت استخدام نیروی جدید است!

جذب نیروی کار مورد نظر می‌تواند برای هر مدیر عامل یا فردی که صاحب کسب و کار است یک چالش بزرگ باشد. عوامل بسیار زیادی مانند شرایط اقتصادی، رزومه فرد، اخلاق کارفرما و حتی آگهی شغلی که می‌نویسید بر جذب نیروی مورد نظر تاثیر می‌گذارد. شاید ماه‌ها یا حتی یک سال طول بکشد که فردی با استعداد مورد نظرتان را پیدا کنید یا شاید در همان ساعات اولیه انتشار آگهی بتوانید فرد مورد نظر را پیدا کنید.

همه چیزی که برای جذب نیروی کار مورد نظر خود نیاز دارید، شرافت، صداقت، یک آگهی کار مناسب و کامل و کمی صبر و تحمل است. حتی می‌توانید خلاق‌تر باشید و خودتان مدیر بازاریابی اینترنتی شرکت و کسب و کار شوید. در شبکه‌های اجتماعی کاریابی عضو شوید یا درخواست خود را در توییتر، اینستاگرام و شبکه‌های پر بازدید منتشر کنید تا بیشتر دیده شوید و فردی که توانایی‌های مورد نظرتان را دارد پیدا کنید.

مهم نیست در چه مرحله‌ای هستید امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد و بتوانید در جذب نیروی کار مورد نظر خود موفق شوید. در صورتی که شماهم تجربه‌ای در خصوص جذب نیرو دارید یا مشکلی در این زمینه دارید می‌توانید آن را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا