دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
کارآفرینی

نحوه پیدا کردن فریلنسری کار بلد و تبدیل‌شدن به کارفرمایی شایسته


فرض کنید پروژه ای در سایت ثبت کرده و چند پیشنهاد درجه‌ یک از طرف فریلنسرها دریافت کرده‌اید. حالا لازم است فریلنسری را انتخاب کنید که برای انجام پروژه شما بهترین است.

انتخاب فریلنسر در این سایت کمی به انتخاب ارائه‌دهنده خدمات محلی شباهت دارد اما می‌تواند از نظر برخی ویژگی‌ها با آن متفاوت باشد. ما برایتان چند منبع را کندوکاو کرده و توصیه‌هایی فراهم آورده‌ایم که به شما کمک می‌کنند فرآیند استخدام را پشت سر گذاشته و بدانید چه انتظاراتی باید از فریلنسرها داشته باشید؛ درنتیجه می‌توانید بهترین فریلنسر را انتخاب کرده و با کارفرمای شایسته‌ای بودن این رابطه را تحکیم کنید.

 

بررسی پیشنهادها

اولین قدم در پیدا کردن فریلنسر مناسب بررسی پیشنهادهای دریافت شده و ایجاد فهرستی کوتاه از آن‌ها است.

از پروفایل، نمونه کارها و جزییات پیشنهاد هر فریلنسر اطلاعاتی جمع‌آوری کنید: اگر در این بررسی اولیه دیدید فریلنسری برای انجام پروژه‌ی شما مناسب نیست به‌سرعت پیشنهاد او را رد کرده و از فهرست پیشنهاددهندگان خارج کنید.

برای فریلنسری که به نظرتان دقیقاً همان کسی است که از پس انجام پروژه‌تان برمی‌آید پیامی بفرستید و با مقرر کردن زمانی خاص برای گفت‌وگو در مورد جنبه‌های مختلف پیشنهادش با او بحث کنید.

اگر فریلنسرهای زیادی توجهتان را جلب کرده‌اند، فهرست کوتاهتان را به چند اسم انگشت‌شمار محدود کنید؛ می‌توانید مشخصات بقیه را جایی نگه‌دارید تا اگر بعداً خواستید پروژه‌ای را برون‌سپاری کنید از آن‌ها کمک بگیرید.

یادبگیرید چگونه قبل از پذیرفتن پیشنهاد فریلنسرها آن ها را ارزیابی کرده و سپس با آن ها مصاحبه کنید- همراه با نکاتی در مورد آنچه که لازم است در پروفایل آن ها به دنبالش باشید.

مصاحبه با فریلنسرها

قسمت مصاحبه در فرآیند استخدام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این مرحله سعی کنید به‌صورت ویدئویی یا صوتی با او ارتباط برقرار کنید تا بدانید ارتباط کاریتان چگونه می‌تواند شکل بگیرد و ادامه پیدا کند.

با فهرست کردن سؤالاتی که می‌خواهید بپرسید برای مصاحبه آماده شوید و در مورد پاسخ‌هایی که انتظار دارید از فریلنسر دریافت کنید فکر کنید. توصیه ما این است که بیشتر روی موارد زیر تمرکز کنید:

  • رویکرد آن‌ها نسبت به پروژه‌تان
  • تجربه
  • نحوه مدیریت و انجام کار

راهنماهای استخدام ما شامل سؤالات آماده‌ای هستند که می‌توانید از آن‌ها برای مهارت‌های پر تقاضا در بازار پارس فریلنسر به‌عنوان مرجع برای به‌کارگیری فریلنسرها استفاده کنید.

با 9 سؤال برتر برای یافتن بهترین فریلنسر به صورت آنلاین شروع کنید.

با برون‌سپاری پروژه‌ای کوچک‌تر شروع کنید

آیا می‌خواهید پروژه‌ای طولانی‌مدت یا حساس برون‌سپاری کنید؟ شاید آن‌قدر پیشنهادهای زیادی دریافت کرده‌اید که نمی‌توانید دلتان را یکی کرده و بهترین را انتخاب کنید. در این حالت بهترین کار این است که از هر فریلنسر بخواهید پروژه‌ای کوچک انجام دهد و دستمزد آن را هم بگیرد. با این کار می‌توانید آن‌ها را محک بزنید و کارهایشان را سبک و سنگین کنید.

یکی از راهه‌ای انجام این کار انتخاب اولین فاز پروژه‌ی بزرگ خود و واگذاری آن به چند نفر است. این‌گونه با یک تیر دو نشان می‌زنید. پروژه بزرگ خود را پیش می‌برید و همچنین می‌توانید رویکردهای مختلف را در انجام این پروژه بیازمایید؛ رویکردهایی که شاید هرگز به ذهنتان خطور نکنند!

تنظیم قرارداد

وقتی توانستید به‌طورقطع فریلنسری مناسب برای انجام پروژه انتخاب کنید زمان آن فرامی‌رسد که دکمه‌ی «پذیرفتن پیشنهاد» را بفشارید و اقدام به تنظیم قرار داد کنید.

وقتی پروژه‌تان را پست کردید از شما پرسیده شد برای انجام پروژه تمایل به ایجاد مبلغ ثابت دارید یا ساعتی کار می‌کنید. اگر شما و فریلنسری که می‌خواهید کارکنید دو رویکرد متفاوت در مورد نحوه پرداخت داشته باشید چه؟ در صفحه «ارائه جزییات» می‌توانید جزییات نهایی را ازجمله نحوه کار به‌صورت ساعتی یا با مبلغ ثابت تأیید کنید.

اگر مبلغ ثابت را انتخاب کنید از شما خواسته می‌شود پروژه را فازبندی کرده و مبلغ اولین فاز را سپرده گذاری نمایید. پرداخت‌هایی که انجام می‌دهید از طریق وب‌سایت ما و با توجه به سیاست پرداخت های ثابت محافظت می شوند پس نگران از دست رفتن آن نباشید.

نحوه فازبندی‌ها را با فریلنسر هماهنگ کنید؛ او می‌تواند به شما بگوید پروژه‌های مشابه موفقی که قبلاً انجام داده است چگونه فازبندی شده‌اند؛ درنتیجه می‌توانید تصمیم بهتری برای مرحله‌بندی پروژه بگیرید.

اگر پروژه ساعتی را انتخاب کرده باشید، فریلنسر با استفاده از اپلیکیشن دسکتاپ پارس فریلنسر مدت‌زمانی را که برای انجام پروژه شما گذاشته مشخص می‌کند. این اپلیکیشن به‌طور خودکار اقدام به تنظیم برگ خرید می‌کند و آن را واجد شرایط سیاست های حفاظت از پروژه های ساعتی می‌کند.

ارائه فاکتور ساعتی به طور هفته ای چگونه کار می‌کند؟ هر شنبه، فاکتور هفته قبل برایتان ارسال‌شده و مبلغ فاکتور شده به‌طور خودکار از حسابتان کسر می‌شود. شما تا جمعه همان هفته فرصت اعتراض نسبت به مبلغ فاکتور شده را دارید.

برقراری ارتباط و همکاری مؤثر

کلید انجام پروژه‌های موفق ارتباط شفاف است. چند ابزار برای همکاری با فریلنسرها وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای انجام پروژه بدون ایجاد مشکل استفاده کنید. می‌توانید با فریلنسرتان از طریق قسمت ارسال پیام پارس فریلنسر صحبت کرده و فایل‌ها را با او به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید با استفاده از گوگل درایو روی اسناد کارکنید یا با استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت پروژه مثل آسانا یا ترلو فازها و فهرست کارهایی را که لازم است انجام شود دنبال کنید.

وقتی در مورد جزییات پروژه صحبت می‌کنید تا جایی که می توانید مشخص کنید می‌خواهید نتیجه کار چگونه شود. با به کاربردن واژه‌های عینی و با مثال بگویید دقیقاً چه می‌خواهید؛ از به کار بردن واژه‌های انتزاعی که ممکن است هر کس از آن‌ها برداشت متفاوتی داشته باشد خودداری کنید.

مثلاً اگر روی پروژه‌ی طراحی کار می‌کنید اما آن‌قدر که می‌خواهید جذاب نیست از خواستن مواردی مثل «چشم‌نوازتر» یا «صمیمانه‌تر» خودداری کنید. در عوض تا جایی که می‌توانید بابیان نمونه به‌طور واضح در مورد آنچه می‌خواهید توضیح دهید: از فریلنسر بخواهید از «رنگ‌های روشن‌تر» استفاده کند یا عکس‌هایی را به کار بگیرد که «افراد در آن‌ها می‌خندند». استفاده از عبارات عینی باعث می‌شود راحت‌تر بتوان آن‌ها را درک کرد و به‌سرعت اقدامات لازم را در پروژه به کاربست تا نتیجه‌ی آن چیزی شود که تجربه‌ی خوبی از همکاری برای هر دو طرف به وجود می‌آورد.

ارتباط مؤثر باعث می‌شود ارتباط کاری حرفه‌ای خوبی شکل بگیرد اما به یاد داشته باشید در ارتباطات آنلاین انتقال لحن و صحبت کردن به‌طور مؤثر و باظرافت گاهی می‌تواند سخت باشد. اگر فکر می‌کنید بهتر است از ارتباط تلفنی صوتی یا تصویری برای انجام مکالمه خاصی استفاده کنید شک به دل راه ندهید و سریعاً اقدام کنید. فریلنسرها به نظر شما در مورد کارهایشان اهمیت می‌دهند. آن‌ها می‌خواهند کسب‌وکارتان موفق باشد و هرقدر بهتر بفهمند چه‌کاری را می‌خواهید به انجام برسانید بیشتر خود را وقف پروژه‌تان می‌کنند تا موفق‌تر شوید.

در آخر به یاد داشته باشید حرفه‌ای بودن یکی از ویژگی‌هایی است که در هر دو طرف باید وجود داشته باشد. اگر اجرای پروژه مدتی تعلیق شد به یاد داشته باشید که شما تنها کارفرمای فریلنسر نیستید و در سریع‌ترین زمان ممکن به او خبر دهید تا زمان‌بندی کارهایش را درست کند. اگر محترمانه برخورد کنید مطمئن باشید که در مقابل چنین احترامی از طرف فریلنسر به شما بازمی‌گردد.

آیا برای شروع آماده‌اید؟ پس یک فرصت شغلی عالی ایجاد کنید تا توجه فریلنسرهایی که مهارت‌های مدنظر شما را دارند جذب کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا