دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
کارآفرینیکسب و کار

اشتباهات رایج در زمان استخدام کارمندان دورکار که باید از آنها اجتناب کنید./بخش اول

در چند سال اخیر تغییرات گسترده‌ای در مفهوم کارمندی و استخدام نیروهای کار شرکت‌ها و سازمان‌ها ایجاد شده است. اغلب صنایع، شرکت‌ها و سازمان‌ها، رویکردهای سنتی استخدام کارمندان را کنار گذاشته‌اند و ترجیح می‌دهند با افراد و تیم‌های دورکار همکاری کنند. علاوه بر استخدام کارمندان دورکار در سراسر جهان، سازمان‌ها به طور فزاینده‌ای با فریلنسرها نیز همکاری می‌کنند. این رویکرد ترکیبی تیم‌های دورکار و فریلنسر، امکان دسترسی شرکت‌ها به مهارت‌های بیشتر و استفاده از نیروهای حرفه‌ای و بااستعداد از سراسر دنیا را فراهم می‌کند.

با تمام مزایایی که استخدام نیروهای دورکار و همکاری با آنها دارد، این رویکرد می‌تواند چالش‌هایی نیز برای مدیران و صاحبان کسب و کار به همراه داشته باشد. در این مقاله قصد داریم که به مهم‌ترین مسائل و چالش‌هایی که در زمینۀ برون سپاری پروژه‌ها و فعالیت‌های سازمان‌ها وجود دارد اشاره کنیم. ضروری است که در زمان استخدام کارمندان دورکار به این نکات توجه و از آنها تا حد امکان اجتناب کنید.

در زمان استخدام کارمندان دورکار این اشتباهات را نکنید.

چک نکردن رزومۀ داوطلبانی که خارج از منطقۀ شما هستند.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای دورکاری این است که به شما امکان می‌دهد با افراد توانا و ماهری که در خارج از منطقه، شهر و یا حتی کشور شما هستند همکاری کنید. شما با این کار می‌توانید مرزهای جغرافیایی را در انتخاب کارمندان خود از بین ببرید و به استعدادها و مهارت‌های بیشتر و بهتری دسترسی داشته باشید.  در نتیجه:

  • تنوع استخدام را افزایش خواهید داد.
  • نیازهایتان را سریع‌تر برطرف خواهید کرد.
  • بهترین فرد را برای شغل مورد نظر خود پیدا خواهید کرد.

 

بیشتر بخوانید: راه‌های بهبود فرهنگ دورکاری و ارزیابی کیفیت آن در شرکت‌ها

 

2. انجام ندادن مصاحبه

در زمان استخدام کارمندان دورکار ، بسیاری از مدیران معمولاً مراحل مهمی را که در استخدام کارمندان حضوری لحاظ می‌کردند نادیده می‌گیرند. اما همان طور که می‌دانید، حضور یک فرد اشتباه در یک سازمان می‌تواند بر روی همه چیز، از میزان بهره وری یک تیم گرفته تا فرهنگ کلی سازمان تأثیر بگذارد. به همین دلیل است که بررسی نکات و ویژگی‌های مهم و کلیدی در زمان استخدام نیروهای دورکار، به اندازۀ استخدام کارمندان حضوری اهمیت دارد.

یکی از استراتژی‌های استخدام، انجام مصاحبه‌های ویدئویی است. دیدن شخصی روی صفحۀ نمایش و صحبت با او، شناخت اولیه و مفیدی از او در مدیران ایجاد خواهد کرد. مصاحبۀ ویدئویی کمک می‌کند ویژگی‌های نامشهودی که نمی‌توان به طور کامل و به صورت مکتوب یا در رزومه بیان کرد، در مصاحبه آشکار شوند. در طول مصاحبه، حتماً سؤالاتی بپرسید که بینشی در مورد نحوۀ عملکرد آنها به عنوان بخشی از یک تیم دورکار را به آنها می‌دهد.

دورکاری

بهتر است در زمان مصاحبه‌های ویدئویی به این موارد توجه داشته باشید:

مهارت‌های ارتباطی همزمان

حتی اگر بسیاری از کارها حول به‌روزرسانی‌های مکتوب باشد، ممکن است نیاز به برقراری ارتباط مؤثر در جلسات داشته باشند.

 

بیشتر بخوانید: چگونه می‌توانیم کیفیت دورکاری از خانه را افزایش دهیم؟

 

اشتیاق به داشتن فرصت

آیا به نظر می‌رسد آنها واقعاً به کاری که شما در مورد آن بحث می‌کنید علاقه‌مند هستند و برای به دست آوردن آن شغل انگیزه دارند؟ اگر آنها نسبت به فرصت‌ها بی‌اعتنا باشند، ممکن است در کیفیت کارشان نیز منعکس شود.

نگرانی‌ها و استرس‌های فنی

آیا استفاده از ابزار کنفرانس ویدیویی که شما انتخاب کرده‌اید راحت است؟ آیا افراد داوطلب مصاحبه می‌توانند به خوبی از این ابزارها استفاده کنند؟ ممکن است ناتوانی آنها در استفاده از ابزارهای دورکاری، که فعالیت‌های روزانۀ تیم به آنها متکی است، در آینده مشکلاتی ایجاد کند.

تناسب شخصیتی و فرهنگی

آیا به نظر می‌رسد که آنها با تیم شما هماهنگ هستند و به خوبی همکاری می‌کنند؟ دورکاری ممکن است خطر مشکلات ارتباطی با تیم‌ها و عدم مشارکت را افزایش دهد. داشتن همکاری که از ابتدا به خوبی با او سازگار باشید، ممکن است این چالش‌ها را کاهش دهد.

3. عدم هماهنگی با انتظارات

انتظاراتی که از کارمندان دورکار باید داشته باشید، کمی متفاوت با انتظارات شما از متخصصانی است که به صورت فریلنس با شما همکاری می‌کنند. انتظارات از فریلنسرها معمولاً در یک پست پروژه ایجاد می‌شود. شما این کار را با ارائه جزئیات در مورد کاری که باید انجام دهید به آنها منتقل می‌کنید. این جزئیات معمولاً شامل مواردی مثل نقاط عطف پروژه، انتظارات کیفیت و مهلت‌های تحویل پروژه است.  در ادامه و قبل از شروع کار فریلنسر منتخب، سعی کنید انتظارات خود را با جزئیات بیشتری به آنها بگویید. اسناد پروژۀ مربوطه را با آنها به اشتراک بگذارید و دقیقاً با ارائۀ مثال‌هایی به آنها بگویید که چه پروژه‌ای از نظر شما «خوب» است.

استخدام کارمند غیر حضوری

برای اینکه بتوانید در استخدام کارمندان دورکار خوب عمل کنید، باید در فرایند استخدام دقیقاً به انتظارات و خواسته‌های خودتان اشاره کنید. این موارد را فراموش نکنید:

  • مشخص کنید که قرار است به صورت پاره‌ وقت یا نیمه حضوری با شما همکاری کنند یا کارشان 100 درصد ریموت خواهد بود.
  • اگر فقط به نیروهایی نیاز دارید که در منطقۀ جغرافیایی خاصی هستند، حتماً در متن آگهی استخدام به این مسئله اشاره کنید.
  • به آنها بگویید که ساعات کاری شان انعطاف پذیر است یا باید مثل کارمندان حضوری از ساعت 9 تا 5 پشت سیستم خودشان و به صورت آنلاین سر کار باشند.

 

بیشتر بخوانید: فرسودگی شغلی ناشی از دورکاری چیست و چگونه می‌توانیم آن را از بین ببریم؟

 

4. آماده نکردن کارکنان برای کار از راه دور

متخصصان فریلنسر صاحب مشاغل هستند و ابزارهای مورد نیاز برای ورود به یک پروژه و شروع تولید را دارند. با این حال، برخی از کارمندان ممکن است در زمینۀ دورکاری تازه‌کار و کم‌ تجربه باشند، بنابراین آنقدرها آمادۀ کار در تیم‌های دورکار نیستند. شما می‌توانید با اطمینان از داشتن فضای کاری راحت و دسترسی به ابزارهای همکاری و ارتباط، کارمندان را برای موفقیت در این مسیر آماده کنید. برای این منظور، بودجه‌ای برای کارکنان در زمینه‌های زیر در نظر بگیرید:

تجهیزات اداری

به خصوص اگر کسب و کار شما به تجهیزات یا نرم افزار تخصصی نیاز دارد، به کارمندان برای تهیۀ آنها کمک هزینه‌هایی بدهید. حتی موارد اولیه مانند مانیتور، روتر Wi-Fi و هدفون‌های حذف کنندۀ نویز نیز می‌توانند بازدهی کارمندان شما در انجام وظایفشان را افزایش دهند.

فضای کاری مشترک

فضاهای کاری مشترک

گاهی اوقات کارمندان ممکن است در خارج از خانه و محل زندگی‌شان بهره‌وری بیشتری برای انجام وظایف شغلی خود داشته باشند. همچنین اگر قرار است کارمندان دورکار با سایر اعضای تیم، فروشندگان یا مشتریان حضوری ملاقات کنند، از داشتن یک فضای حرفه‌ای مشترک برای انجام وظایف شغلی خود استقبال خواهند کرد.

 

بیشتر بخوانید: کاربرد برنامه مدیریت پروژه انلاین توسط طراح گرافیک دورکار در ارتباط با کارفرما

 

اتصال به اینترنت

شما با پرداخت بخشی از هزینه‌های اشتراک ماهانۀ اینترنت کارمندان دورکار خود یا تمام آن، می‌توانید مطمئن شوید که آنها سریع‌تر و بهتر وظایف و پروژه‌هایشان را انجام دهند.

 

ادامه دارد…

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا