دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
کارآفرینیکسب و کار

۱۰ ترفند برای استخدام آنلاین فریلنسر

آیا برای استخدام آنلاین یک فریلنسر آماده هستید؟ می‌دانید چه نکاتی می‌تواند برای استخدام آنلاین فریلنسر به شما کمک کند؟ آیا جای یک نفر در تیم‌تا خالی است؟

اگر برای اضافه کردن یک فریلنسر به تیم خود برای افزایش بهره‌وری در حال برنامه ریزی هستید، این مطلب از وبلاگ پارس فریلنسر می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. استخدام فریلنسر می‌تواند سختی‌ها و مشکلات خاص خودش را داشته باشد. ممکن است برای استخدام آنلاین فریلنسر مشکلاتی داشته باشید اما اگر از یک بازار کار آنلاین مثل پارس فریلنسر استفاده کنید، نگرانی‌های شما تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد یافت. وجود امکاناتی مانند حل اختلاف، گواهینامه مهارت، سیستم پرداخت امن یا حتی امکان پرداخت اقساطی هزینه پروژه‌ها از جمله مزایایی است که وب سایت پارس فریلنسر در اختیار کارفرمایان قرار داده است. اما در این میان می‌توان ترفندهایی به کار برد که راحت‌تر بتوانید فریلنسر مورد نظر خود را پیدا کنید.

۱. همه چیز را مشخص کنید!

۱. همه چیز را مشخص کنید!

در قدم اول و پیش از هر چیز باید مشخص کنید که اصلا برای چه کاری می‌خواهید فریلنسر را استخدام کنید. تا جای ممکن جزئیات کار خود را مشخص کنید. این جزئیات می‌تواند از نتایج پروژه، جدول زمانبندی یا میزان حقوق پرداختی باشد. مشخص کردن این جزئیات هم برای شما و هم برای فریلنسر بسیار مفید است زیرا کمک می‌کند که بدانید دقیقا چه مهارت‌هایی را نیاز دارید و فریلنسر هم از جزئیات پروژه باخبر شده و بداند از او چه انتظاراتی دارید. دانستن اهداف و مقاصد کاری باعث می‌شود بدون اتلاف وقت سریعا به سراغ پروژه بروید.

اصلا از مشخص کردن و صحبت کردن درباره جزئیات پروژه خجالت نکشید. بهتر است اهداف مورد نظر خود را بنویسید. هرچه بیشتر جزئیات را مشخص کنید می‌دانید که باید از کجا شروع کرده و به کجا برسید. نوشتن جزئیات پروژه به شما کمک می‌کند که به چه کسی نیاز دارید، نیاز است چه کسانی را ملاقات کنید و هر سیستمی که لازم دارید را تهیه کنید.

۲. آگهی شغلی مناسب، کلید موفقیت!

۲. آگهی شغلی مناسب، کلید موفقیت!

موفقیت در استخدام فریلنسر آنلاین بستگی زیادی به نوشتن آگهی شغلی مناسب دارد. باید بدانید که در نهایت باید پست شغلی خوبی نوشته باشید که فریلنسرها برای گرفتن کار به شما پیشنهاد دهند. فریلنسرهای حرفه‌ای به راحتی تفاوت بین یک پست شغلی حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای را تشخیص می‌دهند. در استخدام آنلاین فریلنسر از آنجایی که شما به صورت مستقیم در محل استخدام حضور ندارید، آگهی شغلی که می‌نویسید بیانگر همه چیز خواهد بود. کارفرماهای مختلف برای استخدام فریلنسرهای برتر بر اساس آگهی شغلی که می‌نویسند رقابت می‌کنند. پس بهتر است جزئیات نوشتن آگهی شغلی مناسب را بدانید و به بهترین نحو از آن استفاده کنید. بهتر است این آگهی شامل موارد زیر باشد:

  • معرفی کسب و کار و شرکتتان و این که در چه زمینه‌ای فعالیت دارید، نوشتن سابقه شغلی می‌تواند نکته مثبتی در استخدام آنلاین فریلنسر باشد زیرا به نوعی مهر تاییدی بر پیشینه و اعتبار کار شما خواهد بود.
  • اجازه پرسش و پاسخ درباره پروژه یا کسب و کارتان را برای فریلنسرها ایجاد کنید و به همه پرسش‌های آن‌ها پاسخ دهید. استخدام آنلاین فریلنسر نیاز به ایجاد یک اعتماد دو طرفه دارد و همه موضوعات برای هر دو طرف قضیه باید رفع ابهام شود.
  •  هزینه پرداختی را مشخص کنید. دقت داشته باشید که جزئیات استخدام از جمله این که نحوه همکاری به صورت پروژه‌ای، پاره وقت، تمام وقت یا ساعتی است را مشخص کرده باشید.
  • مهارت‌ها، سابقه کاری و تجربیات مورد نظر خود را نیز بیان کنید.

دقت داشته باشید که اصل اول معرفی شما، آگهی شغلی است که باید کوتاه، مفید و کامل نوشته شده باشد. علاوه بر این بهتر است بدانید که برای هر رده شغلی که قصد استخدام فریلنسر دارید باید آگهی شغلی متفاوتی بنویسید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات نوشتن یک آگهی شغلی مناسب می‌توانید این مطلب را بخوانید.

۳. به دنبال استخدام بهترین‌ها باشید!

۳. به دنبال استخدام بهترین‌ها باشید!

در استخدام آنلاین فریلنسر یکی از مهم‌ترین مواردی که تعیین کننده اعتبار فرد مورد نظر است، میزان مهارت، مدارک و نظراتی است که سایر کارفرمایان در خصوص کار با این فریلنسر عنوان کرده‌اند. یکی از بهترین مزایای استفاده از وب سایت پارس فریلنسر برای استخدام فریلنسر این است که در این وب سایت آزمون مهارت برای تعیین میزان تسلط فریلنسرها بر شاخه‌ای که در آن کار می‌کنند، وجود دارد. شما بر اساس مهارت مورد نظر، میزان حقوق دریافتی و تعداد ستاره‌هایی که هر فریلنسر کسب کرده است می‌توانید او را استخدام کنید. با سر زدن به پروفایل هر فریلنسر می‌توانید نمونه کار، میزان مهارت و نظراتی که سایر کارفرمایان در خصوص کار با این فریلنسر ثبت کرده‌اند را بخوانید.

 

۴. فریلنسرهای بین المللی، رازی پنهان در موفقیت شما!

۴. فریلنسرهای بین المللی، رازی پنهان در موفقیت شما!

وب سایت پارس فریلنسر اولین وب سایت در ایران است که بازار کار بین المللی برای استخدام فریلنسر از سراسر دنیا را ایجاد کرده است. زمانی که برای استخدام آنلاین فریلنسر در حال برنامه ریزی و سر زدن به پروفایل‌های مختلف هستید، اجازه ندهید که تفاوت ساعت‌های مکانی باعث عدم انتخاب فریلنسر شود. گاهی همین اختلاف زمانی باعث ایجاد یک سیستم هم پوشانی بسیار قوی برای برقراری ارتباطات و انجام بهتر کارها خواهد شد. برای مثال تصور کنید که :

شما اقدام به استخدام فریلنسری کرده‌اید که ۱۲ ساعت با شما اختلاف زمانی دارد و در کشوری دیگری ساکن است. ساعاتی که شما در خواب هستید برای این فریلنسر ساعت کاری است بنابراین تا زمانی که صبح از خواب بیدار شوید کارهایتان انجام شده است.

برای حل مشکل اختلاف زمانی نرم افزارهای مختلفی وجود دارد، برای مثال می‌توانید از منشی آنلاین برای ساعت‌هایی که در دسترس نیستید استفاده کنید. استخدام فریلنسر در خارج کشور می‌تواند مزایای بسیاری داشته که به نفع کسب و کار شما باشد.

۵. هزینه را معقولانه تعیین کنید!

۵. هزینه را معقولانه تعیین کنید!

هرگز تصور نکنید که با قرار دادن هزینه ارزان برای پروژه خود می‌توانید در استخدام آنلاین فریلنسر موفق شوید. بهتر است بنا بر پیچیدگی‌ها و میزان کاری که برای انجام پروژه نیاز است، هزینه را معقولانه تعیین کنید. حتی با قرار دادن هزینه بالا برای پروژه نمی‌توانید باعث ایجاد اعتماد شوید. با این کار شاید به نظر غیر قابل اعتماد بیاید. در صورتی که برای پرداخت هزینه پروژه دچار مشکل هستید می‌توانید با سیستم پارس فریلنسر هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید. یا با فازبندی پروژه مرحله به مرحله در صورت رضایت از کار فریلنسر هزینه را پرداخت کنید. به این نکته دقت داشته باشید که هرچه کار با کیفیت‌تری بخواهید باید هزینه بالاتری پرداخت کنید. بهتر است این مطلب که نکات مفیدی درباره هزینه پرداختی به فریلنسر نوشته شده را نیز بخوانید.

۶. مهلت پایان را جدی بگیرید!

اگر نیاز دارید که در مدت زمان مشخصی کارها و پروژه‌هایتان انجام شود، راجع به این موضوع با فریلنسر خیلی شفاف باشید و ددلاین‌ها یا همان مهلت پایان را مشخص کنید. مشخص کردن ددلاین‌ها می‌تواند مرز بین انتخاب یک فریلنسر ماهر و فردی باشد که مدام انجام پروژه شما را به تعویق بیاندازد.

حتما به فریلنسر بگویید که می‌خواهید تا چه زمانی کارهایتان انجام شود، مشخص کردن ددلاین باعث می‌شود فریلنسری که مهارت دارد بر اساس برنامه ریزی و زمانبندی کارهایشان به شما بگوید که از پس کارهایتان بر خواهد آمد یا خیر. پس بهتر است طبق برنامه ریزی مشخص کنید روزانه چقدر کار نیاز دارید. برای مثال :

اگر قصد استخدام فریلنسری برای کار تولید محتوای متنی دارید، مشخص کنید که روزانه چه تعداد کلمه یا مقاله باید به شما بدهد و به ازای انجام این کار پرداخت شما به صورت روزانه، هفتگی یا ماهیانه خواهد بود.

۷. برنامه‌ای برای حفاظت از اطلاعات داشته باشید!

۷. برنامه‌ای برای حفاظت از اطلاعات داشته باشید!

اگر در مورد حفظ اطلاعات شرکت خود نگران هستید، باید بگوییم که در این راه تنها نیستید. گاهی نیاز به استخدام آنلاین فریلنسر برای انجام پروژه‌های خاصی دارید و باید اطلاعات این پروژه از حق کپی رایتینگ محفوظ بماند. بهتر است در همان ابتدا قردارد آنلاین با فریلنسر ببندید. اگر از سیستم پارس فریلنسر برای استخدام فریلنسر استفاده می‌کنید، به صورت خودکار اطلاعات شما تحت حمایت خواهد بود و نگرانی از بابت پخش شدن اطلاعات خودتان نباید داشته باشید.

۸. مصاحبه کنید!

۸. مصاحبه کنید!

اگر فکر می‌کنید که در استخدام آنلاین فریلنسر راهی برای انجام مصاحبه نیست، سخت در اشتباه هستید. برنامه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از طریق آنلاین با فریلنسر مورد نظر خود مصاحبه داشته باشید. انجام مصاحبه آنلاین کمک می‌کند که به یکدیگر اعتماد کنید و بتوانید بر اساس رفتار فریلنسر میزان مهارت و حرفه‌ای بودنش را بسنجید. شک نکنید که در مصاحبه آنلاین از طریق برنامه‌‌هایی مانند فیس تایم یا اسکایپ می‌تواند حس کنید که این فرد برای تیم شما مناسب است یا خیر. قدرت نفوذ در مصاحبه آنلاین بیشتر بوده و نوعی احساس نزدیکی ایجاد خواهد شد. در مصاحبه آنلاین باید بدانید که چه چیزهایی از فریلنسر بپرسید. می‌توانید جزئیات مصاحبه آنلاین را در این مطلب بخوانید.

۹. آزمایشی کار کنید!

۹. آزمایشی کار کنید!

اگر هنوز مطمئن نیستید که بین فریلنسرها کدام را انتخاب کنید بهتر است یک پروژه برای آزمایش مهارت فریلنسر در اختیار او بگذارید و البته هزینه آن را نیز بپردازید تا بفهمید که آیا فریلنسر مورد نظر برای تیم شما مناسب است یا باید به سراغ انتخاب فرد دیگری بروید. با انجام آزمایشی پروژه می‌توانید زمانبندی، کیفیت کار و نحوه برقراری ارتباط با فریلنسر را بسنجید.

پیشنهاد ما به شما این است که پروژه خود را حتما فازبندی کنید و پرداخت هزینه پروژه را به فازهای مختلف تقسیم کرده تا در صورت عدم رضایت یا بروز مشکل در همکاری بتوانید در هر مرحله‌ای که هستید کار را متوقف کرده و به سراغ استخدام فرد بعدی بروید. 

۱۰. قرارداد ببندید!

۱۰. قرارداد ببندید!

زمانی که بالاخره تصمیم به استخدام آنلاین فریلنسر مورد نظر گرفتید حتما پیشنهاد خود را در قالب قرارداد تنظیم کرده، تا اطمینان خاطری برای فریلنسر و خودتان باشد. فراموش نکنید که استخدام یک فریلنسر دقیقا مانند استخدام یک کارمند بوده و ضوابط و مقررات خاص خودش را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قرارداد آنلاین می‌توانید از کارشناسان ما کمک بخواهید. دقت داشته باشید که در این قرارداد حتما باید مواردی مانند زیر ذکر شود :

  • نام طرفین قرارداد
  • مبلغ پرداختی
  • مدت زمان همکاری
  • نحوه و تاریخ پرداخت حق الزحمه
  • نکات و مقرراتی که هر دو طرف باید رعایت کنند.

برای استخدام آماده شوید.

برای استخدام آماده شوید

استخدام آنلاین فریلنسر نگرانی‌ها و مشکلات خاص خود را دارد؛ به خصوص اگر اولین تجربه استخدام فریلنسر برای شما باشد. هرچند که استخدام فریلنسر مزایای بی‌شماری نیز دارد که باعث شده این شغل به سرعت بین کارفرمایان محبوب شود. در صورتی که قبلا سابقه کار با یک فریلنسر بد قول را داشته‌اید هرگز اجازه ندهید که این تجربه بد، دید شما را نسبت به همه فریلنسرها خراب کند. استفاده از بازار کاری مانند پارس فریلنسر برای استخدام آنلاین فریلنسر امنیت شغلی و مالی طرفین را تضمین می‌کند، زیرا همه چیز به صورت دقیق و زیر نظر کارشناسان خبره ما انجام خواهد شد. روزانه در وبلاگ پارس فریلنسر مطالبی قرار داده می‌شود که با مطالعه آن می‌توانید از چند و چون استخدام یک فریلنسر باخبر شوید. البته هرگز فراموش نکنید که کارفرمای خوبی هم باید باشید تا فریلنسرها تمایل بیشتری برای کار با شما داشته باشند.

بهتر است همیشه لیستی از فریلنسرهای مورد نظر خود داشته باشید تا در صورتی که نفر اول لیست نتوانست کار شما را به خوبی انجام دهد سریعا به سراغ استخدام فرد بعدی بروید. مطلب راهنمای استخدام فریلنسر هم می‌تواند به شما در استخدام آنلاین فرد مورد نظر بیشتر کمک کند.

همه نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، به شما کمک خواهند کرد که فریلنسر مورد نظر خود را خیلی سریع پیدا کنید. فریلنسر بودن و کار با افراد ماهر می‌تواند نقطه عطفی برای پیشرفت کسب و کار شما باشد. 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا