دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
کارآفرینی

با خواندن این مطلب اولین فریلنسر خود را استخدام کنید!

امروزه شمار افرادی که به دنبال استخدام فریلنسر هستند روز به روز افزایش میابد. با افزایش محبوبیت استخدام فریلنسرها در شغل‌های مختلف، تعداد شرکت‌های استارتاپی و فریلنسری در حال افزایش است. تحقیقات نشان داده، شرکت‌هایی که به دنبال استخدام افراد فریلنسر هستند موفقیت بیشتری دارند. اما دلیل این موفقیت و رضایت دو طرفه کارفرما و فریلنسر در چیست.

اگر شما هم به دنبال استخدام اولین فریلنسر خود برای انجام کارهایتان هستید، در این مطلب ترفندهایی را به شما خواهیم گفت که برای استخدام فریلنسرها و ایجاد یک رضایت متقابل بسیار کاربرد دارد.

۱. پرداخت امن ایجاد کنید.

پرداخت امن
پرداخت امن

با ایجاد یک پرداخت امن می‌توانید یک اعتماد و اطمینان متقابل به وجود بیاورید. دقت کنید به عنوان یک کارفرما قیمت‌های شما باید منصفانه باشد و به دلیل این که در حال استخدام فریلنسر هستید نباید تصور کنید می‌توانید در حق او اجحاف کنید. بهتر است قیمت‌های منصافه‌ای تعیین کنید و یک پرداخت ثابت برای استخدام فریلنسر بر حسب میزان کاری که از او می خواهید در نظر بگیرید. ایجاد پرداخت امن یک روش بسیار مناسب است که هم فریلنسر و هم کارفرما از بابت در امان بودن هزینه‌ پروژه و دستمزد خود نگرانی نداشته باشند. پرداخت امن را به چند بخش تقسیم کنید و با هربار انجام دادن بخشی از پروژه در صورت رضایت، پرداخت را آزاد کنید تا فریلنسر هم بتواند هزینه کاری که انجام داده است را دریافت کند. اگر نحوه کار و استخدام فریلنسر به صورت ساعتی است می‌توانید ساعت‌هایی که می‌خواهید در طول یک هفته برای شما کار کند را در نظر بگیرید و بر حسب هزینه کار ساعتی، با فریلنسر خود مذاکره کنید و قیمت نهایی را بر حسب مجموع ساعت‌هایی که نیاز به کار فریلنسر دارید انتخاب کنید. در صورتی که در حین استخدام فریلنسر و تحویل پروژه مشکلی به وجود آمد می‌توانید برای رفع این مسئله‌ از پشتیبانی سایتی که از طریق آن نسبت به استخدام فریلنسر اقدام کرده‌اید کمک بگیرید. برای مثال در پارس فریلنسر شما تاریخچه همه پیام‌ها و مذاکرات انجام شده را خواهید داشت و در صورتی که فریلنسر کار را انجام ندهد می‌توانید پرداخت امن خود را لغو کرده و از تیم پشتیبانی بخواهید روند عدم انجام پروژه را پیگیری کند.

۲.  پروپوزال مناسب

به عنوان یک کارفرما اگر قصد استخدام فریلنسر را دارید باید از او بخواهید که پروپوزالی در رابطه با کاری که می‌تواند برای شما انجام دهد را ارائه کند. فریلنسر باید بداند که دقیقا از او چه می‌خواهید و توانایی انجام کار را داشته باشد. شما نیاز به کار کردن با فردی دارید که کار و حرفه شما را درک کند و بتواند از پس مهارت‌های ارتباط جمعی بربیاید. در استخدام فریلنسر گاهی بر حسب غریزه خود عمل کنید و اگر هنگام صحبت کردن با فردی درباره کار احساس خوبی و حس می‌کنید از پس کاری که می‌خواهید به او واگذار کنید بر خواهد آمد بهتر است اقدام به استخدام فریلنسر موردنظرتان کنید. برای داشتن اطلاعات بیشتر از فریلنسر رزومه بخواهید و پروفایل و نظراتی که درباره او داده اند را بخوانید.

۳. توضیح دقیق پروژه

رابطه بین کارفرما و فریلنسر کاملا متقابل است، اگر انتظار کار دقیق و منظم از فریلنسر دارید باید خودتان هم جزئیات دقیقی از کارتان را مشخص کنید. جزئیات کار، نحوه  پرداخت و هزینه منصفانه‌‌ای در نظر بگیرید. دقت داشته باشید با ارائه توضیحات دقیق از پروژه‌ای که می‌خواید انجام شود در وب سایت‌هایی مانند پارس فریلنسر که تعداد زیادی فریلنسر در آن عضو هستند و از پروژه شما دیدن خواهند کرد، می توانید موفق به استخدام فریلنسر مورد نظر خود شوید. با مشخص کردن این که دقیقا چه چیزی می‌خواهید، فریلنسرها شخصا به شما پیغام خواهند داد و می‌توانید از میان آن‌ها مناسب‌ترین فرد برای انجام پروژه را انتخاب کنید. اگر نمی‌دانید دقیقا چه مدت زمان و چه هزینه‌ای برای انجام پروژه نیاز دارید می‌توانید این موضوع را در متن توضیحات خود بیان کرده تا قیمت گذاری و تعیین مدت زمان را به عهده فریلنسرهای حرفه‌ای قرار دهید. حتی در این زمینه گاهی فریلنسرها اگر وقت کافی برای انجام پروژه را نداشته باشند می‌توانند راهنمایی‌های لازم را به شما بدهند یا حتی دوستان دیگری که می‌شناسند برای انجام پروژه شما با هزینه‌ای مناسب پیشنهاد دهند.

۴. آزمونی برای فریلنسرها

می‌توانید بعد از مشخص شدن فریلنسرهایی که می‌توانند با شما کار کنند و توانایی انجام پروژه را دارند، آزمونی از میزان مهارت و توانایی فریلنسرها برگزار کنید و در نهایت اقدام به استخدام فریلنسری کنید که در میان سایرین از مهارت بالاتری برخوردار است. با انتخاب این فریلنسر می‌توانید قرار داد کاری بسته و برای طولانی مدت با هم همکاری داشته باشید. برگزاری آزمون میان فریلنسرها باعث می‌شود مناسب‌ترین افراد را پیدا کرده و بعد از آن اقدام به استخدام او کنید.

این امکان در پلتفرم پارس فریلنسر جهت تایید تخصص فریلنسر ها تعبیه شده است ، هر فریلنسر برای دریافت نشان مهارت باید در آزمون مربوطه شرکت نماید . به عنوان یک کارفرما دیگر نیازی به انجام آزمون دیگری ندارید و با استفاده از نشانی که پارس فریلنسر به هر کدام از فریلنسرها می‌دهد به راحتی می‌توانید فرد مورد نظر خود را پیدا کنید.

۵. پروژه‌های خود را آماده کنید.

یکی از بهترین‌ کارهایی که به عنوان یک کارفرما برای استخدام فریلنسر می‌توانید انجام دهید این است که پروژه خود را از پیش تعیین کنید، برای مثال در قالب یک متن نمونه از خود پروژه یا قرار دادن پی دی اف پروژه در متن آگهی که داده‌اید باعث می‌شود بعد از صحبت‌های نهایی بدون معطلی فریلنسر شروع به کار کند و دیگر منتظر ارسال پروژه از سمت شما نباشد. علاوه بر این‌ها قرار دادن بخشی از پروژه یا فایل آن در متن آگهی باعث می‌شود فریلنسر با موضوعی که می‌خواهید کار کنید آشنا شده و در صورتی که مهارت‌هایش با آن همخوانی داشت به شما درخواست دهد.

برای اینکه یک پروژه را به خوبی معرفی کنید، کافی است مراحل زیر را انجام دهید تا موفق به استخدام فریلنسر موردنظر شوید.

برای شروع :

  • ابتدا لیستی ازهمه ابزار و اپلیکیشن‌هایی که فریلنسر برای انجام پروژه نیاز دارد را مشخص کنید.
  • مشخص کنید که با شرکت یا کارفرمایی قرار است کار کند.
  • به خوبی محتوای مطلب مورد نظر را توضیح دهید تا فریلنسر متوجه شود از او چه انتظاری دارید.
  • مقالات یا اطلاعات و وب سایت‌هایی که ممکن است برای انجام پروژه به آن نیاز داشته باشد را در اختیار او بگذارید تا آن‌ها را مطالعه کند و کار را بهتر انجام دهد.

در پروژه خود مشخص کنید :

  • دقیقا به فردی با چه ویژگی‌هایی نیاز دارید و کار خود را به صورت دقیق معرفی کنید.
  • سازماندهی و مشخص کردن وظایف هر فرد برای انجام بهتر پروژه‌ها را به صورت دقیق انجام دهید.

۶. بیان واضح و روشن توقعات

پیش از استخدام فریلنسر باید با او درباره توقعات و خواسته‌هایی که دارید صحبت کنید و به صورت واضح بیان کنید که چه چیزی می‌خواهید. اجازه دهید فریلنسر هر سوالی که دار بپرسد و به روشنی پاسخ آن‌ها را بدهید. به عنوان یک کارفرما باید بدانید که فریلنسر کاملا متوجه خواسته‌های شما شده است و می‌داند که از او چه می‌خواهید.

سؤالات مهم در جلسه مصاحبه با فریلنسر را مطالعه نمایید

۷. ارتباط موثر

برقرای ارتباط موثر با فریلنسر کلید موفقیت پروژه‌ها است. دقت داشته باشید استخدام فریلنسر مانند خرید اینترنتی نیست و با یک کارمند حرفه‌ای در ارتباط هستید و به دلیل عدم حضور فیزیکی او نباید تصور کنید در حال خرید کالا هستید. با فریلنسر خود در ارتباط باشید. ارتباط موثر، کوتاه و واضح کلید موفقیت در استخدام فریلنسر است.

۸. پیگیری کارها

برای پیگیری روند پیشرفت کارها بعد از استخدام فریلنسر می‌توانید به صورت هفتگی خلاصه‌ای از پیشرفت کار را از فریلنسر بخواهید. وقت کافی برای پاسخ دادن به سوالات فریلنسر در نظر بگیرید و به او بگویید که اولویت کارها برای شما در کدام زمینه است. در برخی از وب سایت‌های استخدام فریلنسر مانند پارس فریلنسر، امکان ارسال پیام برای ارتباط بهتر بین فریلنسر و کارفرما در نظر گرفته شده است که می‌توانید برای پیگیری روند انجام پروژه‌ها از این قابلیت استفاده کنید.

کلام آخر

پلتفرم‌های زیادی برای استخدام فریلنسر در ایران فعالیت دارند که از جمله آن می‌توان به پارس فریلنسر اشاره کرد. در استخدام فریلنسر بیش از حد سختگیری نداشته باشید و همیشه منصفانه برخورد کنید. تصور نکنید به دلیل عدم حضور فریلنسر در محیط کار می‌توانید تعرفه‌های کمتری به او پرداخت کنید، فریلنسر هم مانند یک کارمند است که از مزایا و حقوق برابر برخوردار است.

استخدام فریلنسر شاید مشکلات و سختی‌های خود را داشته باشد اما به کمک وب سایت‌هایی مانند پارس فریلنسر امکاناتی در دسترس کارفرما قرار می‌گیرد که باعث ایجاد تعهد انجام کار توسط فریلنسر و اطمینان خاطر بیشتری برای استخدام او ایجاد می‌شود. در عین حال باید در نظر گرفت این وب سایت‌ها حقوق فریلنسر را نیز به صورت متقابل در نظر خواهند گرفت و هرگز اجازه نخواهند داد که حقی از او ضایع شود.

آیا برای شروع آماده‌اید؟ پس یک فرصت شغلی عالی ایجاد کنید تا توجه فریلنسرهایی که مهارت‌های مدنظر شما را دارند جذب کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا