دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
موضوعات داغ

با هر تخصصی تو پارس‌فریلَنسر کار پیدا می‌کنید

برنامه‌نویسی، ترجمه، طراحی‌سایت، طراحی‌گرافیک، معماری، تولید محتوا، ادمین شبکه‌های مجازی و ...

اگه با شغل فریلنسری آشنا هستی ثبت نام کن، با کمترین هزینه پروژه بگیر و هر جا دوست داری کار کن…

اگه با این روش کار آشنا نیستی حتما پس از ثبت‌نام، راهنما رو کامل مطالعه کن

ثبت نام فریلنسر

در دنیای امروز، با توسعه فناوری و اینترنت، شغل‌های آنلاین و فرصت‌های بهتری برای کسب درآمد ایجاد شده است. یکی از شغل‌هایی که به عنوان یک راه حل محبوب برای کار کردن و درآمدزایی بدون وابستگی به یک سازمان یا شرکت شناخته شده است، فریلنسری است.

دیر یا زود افراد از سر کار رفتن مداوم و خسته کننده از ساعت ۸ تا ۴ بعدازظهر با حقوقی ثابت، انجام کارهای یکنواخت، محیط اداری خشک و بی روح، رئیس‌های سختگیر و همکاران بد اخلاق خسته شده و تصمیم می‌گیرند که شغل خود را رها کرده و به عنوان یک فریلنسر کار کنند.

فریلنسر (فری لنسر) یا آزادکار چه کسی است؟

فریلنسر یا آزادکار، فردی است که با استفاده از مهارت‌ها و تخصص‌های خود به صورت مستقل کار می‌کند. این افراد معمولاً برای انجام پروژه‌های خاص و موقتی استخدام می‌شوند و برای تحقق اهداف مشتریان خود تلاش می‌کنند. آن‌ها به صورت مستقل و بدون تعلق به یک سازمان مشخص کار می‌کنند و معمولاً با چندین مشتری همزمان همکاری می‌کنند.

فریلنسر یا آزادکار
فریلنسر ، یک رئیس تمام وقت

مزایای فریلنسری برای افرادی که در جستجوی کار هستند

با گسترش فریلنسینگ در سال‌های اخیر، تعداد زیادی از افراد به این حرفه روی آورده‌اند. این رشد به دلیل مزایای بسیاری است که فریلنسری با خود به همراه دارد. برخی از مزایای اصلی فریلنسری عبارتند از:

یکی از ویژگی‌های اصلی فریلنسری این است که آزادی و انعطاف بالایی دارد. آن‌ها قادرند خودشان تصمیم بگیرند که در کدام پروژه‌ها شرکت کنند و کیفیت کاری خود را تحت تأثیر قرار دهند. این آزادی و انعطاف به آن‌ها اجازه می‌دهد که زمان خود را به دلخواه برنامه‌ریزی کنند و بهترین شرایط کاری را برای خود فراهم کنند و با کمترین هزینه ممکن (یک لپتاپ یا کامپیوتر و یک خط اینترنت) می توانند در هر محلی، مشغول به کار شوند.

 1. کار از خانه: یکی از مهم‌ترین مزایای کار به عنوان فریلنسر، این است که می‌توانید از خانه کار کنید. این امر به شما اجازه می‌دهد تا بدون محدودیت‌های مکانی کار کنید و بهترین شرایط را برای خود ایجاد کنید.
 2. زمانبندی انعطاف‌پذیر: به عنوان فریلنسر، شما می‌توانید زمان خود را به دلخواه برنامه‌ریزی کنید. این امر به شما اجازه می‌دهد تا زمان برای خانواده، تفریح و سایر فعالیت‌های مورد علاقه‌تان اختصاص دهید.
 3. دستمزد بالا: به دلیل مستقل بودن و عدم وابستگی به یک سازمان، فریلنسرها معمولاً می‌توانند دستمزد بالا و عادلانه‌تری دریافت کنند.

زمینه‌هایی که در آن فریلنسینگ رایج است

فعالیت‌های یک فریلنسر می‌تواند در زمینه‌های مختلفی از جمله برنامه‌نویسی، طراحی گرافیک، ترجمه، نوشتن محتوا، بازاریابی دیجیتال و خدمات مشاوره تجاری باشد. این تنوع زمینه‌های کاری، فرصت‌های متعددی را برای فریلنسرها فراهم می‌کند.

 •  طراحی وب سایت ( Website design )
 • ادمین و دستیار مجازی ( Admin and virtual assistant)
 • برنامه نویسی و فناوری (Programming and technology)
 • تایپ (Type)
 • سئو و بازاریابی دیجیتال (SEO and digital marketing)
 • سرگرمی و سبک زندگی (Entertainment and lifestyle)
 • مهندسی و علوم شبکه ( Network engineering and science)(مهندسی برق، عمران، مکانیک، صنایع و …)
 • طراحی و گرافیک (Design and graphics)
 • معماری (architecture)
 • فروش و بازاریابی (Sales & Marketing)
 • دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی و … (Digital marketing, marketing and…)
 • کسب و کار (Business)
 • حسابداری، حقوق و … (Accounting, Salary)
 • گویندگی و موسیقی (Speech and music)
 • محتوا و ترجمه (Content and translation)
 • طراحی و برنامه نویسی برنامه های موبایل (Design and programming of mobile applications)
 • انیمیشن و عکاسی و ویدئو (Animation, photography and video)
 • طراحی تیزر تبلیغاتی، موشن گرافیک و … (Designing promotional teasers, motion graphics, etc)

مشاهده پروژه های فعال

اگر نمی دانید کدام زمینه فعالیت به عنوان فریلنسر را انتخاب کنید با خواندن این مطلب و بررسی استعدادهای خود شروع کنید.

دورکاری بین المللی:

یکی دیگر از مزایای فریلنسینگ برای متخصصینی که کاری مناسب تخصص خود نیافته اند این است که بدون محدودیت جغرافیایی می توانند با ارسال رزومه برای شرکت های معتبر در خارج از کشور نیز به صورت دورکاری فعالیت نمایند.
برای مثال اگر شما در زمینه برنامه نویسی تخصص داشته باشید به سادگی می توانید در شرکتی بین المللی مثل HP به صورت دورکاری فعالیت کنید که این امر هم مستلزم تسلط به زبان انگلیسی است.

روش‌های کسب در آمد از پلتفرم پارس‌فریلَنسر

 1. انجام پروژه اینجا کلیک کنید
 2. فروش خدمات و سرویس ها اینجا کلیک کنید
 3. همکاری در فروش اینجا کلیک کنید
 4. تدریس در آکادمی پارس فریلنسر

فریلنسینگ به آن دسته از مشاغلی گفته می‌شود که فرد از راه دور و به صورت آنلاین پروژه‌های مختلف را انجام میدهد و در واقع برای انجام کار محدود به مکان و زمان خاصی نیست. شاید تصور کنید که فریلنسری فقط مربوط به کارهایی مانند ترجمه، برنامه‌نویسی و طراحی باشد اما چنین نیست، بسیاری از مشاغل هستند که به صورت آنلاین و از راه دور برون‌سپاری می‌شوند.

فریلنسینگ ساده‌ترین راه برای این است که رئیس خود باشید. شما می‌توانید با تعهد و جدیت خود در این کار موفق شوید. هدف کار فریلنسینگ باید برای شما بسیار روشن باشد. شما نمی‌توانید کاری را بدون داشتن هدف شروع کنید.

توجه: اگر شما در زمینه خاصی تجربه و تخصص دارید، پس می‌توانید کار تمام وقت فریلنسینگ را انتخاب کنید و به انجام آن بپردازید. اما با این حال اگر تجربه و تخصصی ندارید، بهتر است شغل قبلی خود را ترک نکنید. شما در این حالت می‌توانید به صورت پاره‌وقت کار فریلنسینگ را انجام دهید و این کار باعث می‌شود که شما در زمینه‌های مختلف، تجربه بیشتری بدست آورید.

اینکاره هستید؟

برای انتخاب زمینه فعالیت به عنوان فریلَنسر ابتدا نگاهی به توانایی‌های خود و علایقی که دارید بی‌اندازید. ممکن است همیشه آرزوی نویسندگی را داشته یا می‌خواستید یک انیمیشن ساز شوید. بهتر است از همین امروز شروع کنید و با توجه به علایق و توانایی‌هایی که دارید شروع به کار کنید. دقت کنید که تبدیل شدن به یک فریلَنسر کار ساده و ناگهانی نیست و باید با دقت شروع به این کار کنید. فریلنسر بودن هم، مزایا و معایب خاص خود را دارد و بسته به تلاش  و میزان کار خودتان درآمد خواهید داشت.

آیا فریلنسری برای من مناسب است؟

فریلنسر شوم؟

 

اگر می‌خواهید بپرسید “به نظرتان فریلنسر شوم یا نه؟” پاسخ قطعاً بله است. درست مثل هر کار دیگری در زندگی، فریلنسری نیز مزایا و معایبی دارد اما به نظر این حقیر مزایای این کار به معایبش می‌چربد. در ادامه به بیان برخی از ویژگی‌های فریلنسری می‌پردازم که خودم به‌شخصه خیلی دوست دارم.

 • همیشه کاری برای انجام دادن وجود دارد: در هر ساعت چندین فرصت شغلی جدید در پلتفرم‌های فریلنسری که عضو آن هستید آگهی می‌شود. درست است که تمام آن‌ها برای شما مناسب نیستند اما تعدادشان آن‌قدر زیاد است که می‌توانید چند پروژه دلخواه خودتان پیداکرده و استخدام شوید.
 • ساعات کاری را خودتان مشخص می‌کنید: وقتی کار می‌کنید که مایل هستید. طوری کار می‌کنید که دوست دارید و به تعدادی که می‌خواهید پروژه قبول می‌کنید. لازم نیست خودتان را به هر دری بزنید تا یک روز مرخصی بگیرید! اگر شب‌ها بیشتر تمرکز دارید مجبور نیستید صبح زود از خواب بیدار شوید! با فریلنسری می‌توانید در هر ساعتی که بهره‌وری بالاتری دارید کار کنید بدون اینکه مجبور باشید در یک مکان خاص در ساعات خاصی کار کنید!
 • فرصتی بی‌نظیر برای کسب تجربه در اختیار دارید: می‌توانید با کارفرماهای مختلف کار کنید، پروژه‌های متنوعی قبول کنید و به این شکل تجربه‌ای ارزشمند کسب کنید که به دست آوردن آن به شکل سنتی غیرممکن است.
 • شمایید که تعیین می‌کنید برای چه کسی کار کنید: اگر از همکاری با یک کارفرمای خاص راضی نیستید همیشه می‌توانید یک مشتری بهتر پیدا کنید. مجبور نیستید فقط به این دلیل که می‌ترسید کارتان را از دست دهید، باکسی کار کنید که آزارتان می‌دهد!

از کجا شروع کنم؟

از کجا شروع کنم؟

پلتفرم پارس فریلنسر به عنوان یک بازار آنلاین برای فریلنسرها در ایران شناخته می‌شود. این بازار مجازی با فراهم کردن بستر مناسب برای ارتباط میان فریلنسرها و مشتریان، به هر دو طرف امکان تعامل و همکاری را می‌دهد. همچنین، پارس‌فریلنسر در ایجاد یک بستر مطمئن برای پرداخت و دریافت وجه بین فریلنسر و کارفرما(مشتری) نقش مهمی دارد. این بازار آنلاین با فراهم کردن امکاناتی مانند سیستم چت، مناقصه پروژه، میزکار پروژه، مارکت خدمات، پروفایل فریلنسر، نشان دادن تجربیات کاربران و امکانات دیگر به فریلنسرها و مشتریان کمک می‌کند تا به راحتی با یکدیگر معامله کنند.

گام اول، معین کنید در چه کاری مهارت دارید :

آماده‌ی تعهد به یک زندگی فریلنسری شده و یک اکانت در پارس فریلنسر بسازید . ثبت نام در پلتفرم پارس‌فریلنسر رایگان است، اما آپگریدهای مختص فریلنسرها نیز وجود دارد که به شما در کسب درآمد بیشتر کمک شایانی میکند، مثلا دریافت گواهینامه مهارت یا دریافت پروژه‌های بیشتر، چرا که هرچقدر برنامه ریزی و لیست‌بندی بیشتری داشته باشید فرصت های بیشتری نیز بدست خواهید آورد.

گام دوم پروفایل خود را بسازید :

ایجاد یک پروفایل کامل و قابل ارائه آنقدر حائز اهمیت است که شاید نتوانیم به خوبی اهمیت آن را برایتان شرح دهیم . یک پروفایل کامل شخصیت، رزومه، پرونده کاری و مهارت‌های شما، همه و همه را در قالب یک پکیج نمایش میدهد. همینطور ابزار مناسبی برای متقاعد کردن مشتری است: ممکن است یک کارفرما قضاوت خود درباره استخدام یا عدم استخدام  را بطور کامل بر مبنای پروفایل شما بگذارد و آن وقت است که یک پروفایل خوب اهمیت دوچندان می‌یابد.

همین امروز پروفایل خود را بسازید

گام سوم، پروژه‌ها را پیدا کرده و پیشنهاد همکاری بدهید :

در واقع کسب در آمد از ParsFreelancer (پارس فریلنسر) از اینجا شروع میشود . صدها پروژه و مسابقه در موضوعات مختلف هر روز پست میشوند . آن پروژه‌هایی را که میخواهید رویشان کار کنید با چک کردن مداوم صفحه پروژه‌ها و مسابقه‌ها پیدا کنید. در صفحه پروژه‌ها، پروژه‌های مناسبی را خواهید یافت که آماده دریافت پیشنهاد همکاری هستند. و برای شرکت در مسابقه‌ها کافی است به راحتی فرم ورود به مسابقه را پر کنید.

بیش از 750 نوع کار از توسعه شبکه و نویسندگی گرفته تا حسابداری و بازاریابی در صفحه پروژه‌ها موجود است و بی‌شک کاری که مطابق با مهارت‌های شما باشد در همین صفحه لیست شده است.

قبل از ارائه هرگونه پیشنهاد کاری، یادتان باشد دلیل قانع کننده‌ای بنویسید که اصلا چرا کارفرما باید از بین سایر متقاضیان شما را انتخاب کند.

گام چهارم، کار کنید !

قبل از شروع به کار ، اطمینان حاصل کنید که هم شما و هم کارفرما از تمامی شرایط و ضوابط قرارداد ، موعدهای تحویل و اقساط پرداختی اطلاع کامل و کافی دارید تا بدینوسیله در ادامه ی مسیر قرار داد مشکلی پیش نیاید .  همه چیز باید بین شما و کارفرما واضح و روشن باشد، آن هم قبل از شروع کار توسط شما. شاید خیلی برای شروع کار مشتاق باشید اما بهتر است آرامش خود را حفظ کرده و تمرکز کنید.

وقتی که کار را گرفتید، باید بتوانید کارفرما را تحت تاثیر قرار دهید. [یعنی] هنگام تحویل، بودجه‌بندی و ارتباط با کارفرما ثابت قدم و جدی باشید. برای مکالمه‌ی بهتر از چت‌باکس داخلی سایت استفاده کنید و یا حتی! اپلیکیشن موبایل ما را نصب کنید تا هرکجا که باشید اخبار را به مشتری برسانید.

گام پنجم، پولتان را بگیرید و پنج ستاره شوید :

همیشه برای بازخورد 5 ستاره هدف گذاری کنید (منظور نمره دهی مشتری به کار شما است) چرا که گرفتن بازخوردهای باکیفیت و عالی از مشتریان پیوست خوبی برای پروفایل کاری شما خواهد بود.

کدام پلتفرم فریلنسری به صرفه‌تر است ؟

پلتفرم‌های فریلنسری زیادی وجود دارد که می‌توانید در تمام آن‌ها پروفایل خود را بسازید و پروژه انجام دهید، اما در بین بهترین‌ها باید ببینید کدام پلتفرم برای کسب درآمد به صرفه‌تر است.

 

اگر مهارت خاصی دارید و از شغل اداری خود خسته شده‌اید و قصد دارید فریلنسر شوید اما نمی‌دانید که از کجا شروع کرده و اصلا در چه زمینه‌هایی می‌توانید به عنوان فریلنسر کار کنید، در این مطلب محبوبترین شاخه‌های فعالیت به عنوان فریلنسر را برای شما جمع آوری کرده‌ایم. این مشاغل در سراسر دنیا به عنوان بهترین و پر درآمدترین شاخه‌های فعالیت به عنوان فریلنسر است.

رتبه پارس فریلنسر

قیمت - 10
تجربه کاربری - 9.5
پشتیبانی - 9.5
امتیاز کاربر: 4.86 ( 5 نتایج)
از طريق
پارس فریلنسر
نمایش بیشتر

‫14 دیدگاه ها

 1. سلام من اشکان هستم و یک ادیتور حرفه‌ای با هزینه کم براتون پروژه انجام میدم و پروژه اول رو رایگان انجام میدم نگران نباشید کارم درسته تو هر زمینه کاری که هستی میتونم برات پروژه ادیت ویدیو و عکس انجام بدم 😉

  1. سلام اشکان عزیز، نیازی نیست رایگان یا با هزینه کم کار کنید.
   به عنوان فریلنسر ثبت نام کنید https://parsfl.ir/login
   و مطابق راهنمایی که براتون ایمیل میشه عمل کنید به درآمد عالی میرسید.

    1. سلام
     به عنوان فریلنسر ثبت نام کنید سپس پروفایلتون رو کامل نمایید. پروژه‌های مرتبط با تخصصتون از طریق ایمیل به شما اطلاع‌رسانی میشه. همچنین می‌تونین جهت معرفی و فروش خدماتتون سرویس ایجاد کنید.
     parsfl.ir

 2. من علاقه مندام به ساخت تصویرسازی مد و لباس های فشن در این زمینه می توان با شما همکاری کرد. با تشکر

  1. به عنوان فریلنسر در پلتفر پارس‌فریلنسر ثبت نام کنید، سپس روی پروژه های مرتبط پیشنهاد همکاری ارسال نمایید.
   همچنین می توانید خدمات خود را بفروش بگذارید. راهنما>>> https://parsfl.ir/add-service

 3. سلام من مطهره ام هم میتونم ادمین صفحات واپ های مجازی باشم سابقه هم دارم هم بعنوان گوینده کتابها،متنهاپادگست ها…چطورمیتونم همکاری کنم ؟ممنون میشم راهنماییم کنید چون برای ثبت نام اقدام میکنم انجام نمیشه

  1. سلام روز شما بخیر، ثبت نام شما در سایت انجام شده فقط باید از طریق لینکی که به ایمیلتون ارسال شده حساب کاربری رو فعال کنید. parsfl.ir/login

 4. سلام وقت بخیر
  من کارم تولید محتوا و تایپ هست. برای انجام پروژه تو پارس‌فریلنسر باید هزینه پرداخت کنم؟ یا اشتراک بخرم؟
  متشکرم

  1. سلام روز شما بخیر

   برای انجام کمتر از 5 پروژه در ماه نیازی به خرید اشتراک نیست، چنانچه فریلنسر حرفه ای هستید یا اینکه تیم هستید برای انجام بیشتر از 5 پروژه در ماه یکی از اشتراک ها رو تهیه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا