موضوعات داغ

با هر تخصصی تو پارس فریلنسر کار پیدا می کنی

برنامه نویسی، ترجمه، طراحی، معماری، تولید محتوا، ادمین شبکه های مجازی و ...

اگه با شغل فریلنسری آشنا هستی ثبت نام کن ، با کمترین هزینه پروژه بگیر و هر جا دوست داری کار کن…

اگه با این روش کار آشنا نیستی حتما پس از ثبت نام ، مطالب آموزشی رو کامل مطالعه کن

ثبت نام در نسخه فارسی

فعالیت به عنوان فریلنسر، چیزی است که در چند سال اخیر به سرعت محبوبیت پیدا کرده و روزانه تعداد بسیار زیادی از افراد شغل‌های عادی و روزمره خود را رها کرده و فعالیت به عنوان فریلنسر را به عنوان منبعی برای کسب درآمد خود انتخاب می‌کنند. دیر یا زود افراد از سر کار رفتن مداوم و خسته کننده از ساعت ۸ تا ۴ بعدازظهر با حقوقی ثابت، انجام کارهای یکنواخت، محیط اداری خشک و بی روح، رئیس‌های سختگیر و همکاران بد اخلاق خسته شده و تصمیم می‌گیرند که شغل خود را رها کرده و به عنوان یک فریلنسر کار کنند.

فریلنسر یا آزادکار چه کسی است؟

اگر بخواهیم توضیحی کوتاه درمورد فریلنسینگ (Freelancing) بدهیم این است که شما با هر تخصص و با هر استعداد و توانایی که دارید، بر اساس این استعداد و مهارت، خدماتی را به موسسات، شرکتها و اشخاص ارائه نمایید. در این شرایط شما بدون اینکه به استخدام آن سازمان یا شرکت درآمده باشید برایشان کار می‌کنید و در مقابل آن پول دریافت می‌کنید. البته برای ارائه این خدمات باید از سازوکارهای خاصی استفاده نمایید و قابلیت های مختلفی را در خود تقویت کنید تا در جذب و نگهداری مشتری به شما کمک کند.

فریلنسر یا آزادکار

مزایای دورکاری (فریلنسینگ) برای افرادی که در جستجوی کار هستند

از مزایای این نوع کار می توان به آزادی عمل فرد اشاره کرد که در محیطی بدور از استرس قادر است از مهارت های خود در جهت انجام بهتر موارد سپرده شده به او استفاده کند؛ قادر است زمان بندی مناسبی برای انجام کارهای خود داشته باشد؛ عمدتا قادر است تا با همکاری با چندین شرکت مختلف به صورت دورکاری، درآمد ماهیانه خود را ارتقا دهد و در صورتی که وظایف محوله را درست انجام دهد عمدتاً محدودیتی از سمت کارفرما برای همکاری انحصاری وجود ندارد؛ با کمترین هزینه ممکن (یک لپتاپ یا کامپیوتر و یک خط اینترنت) می تواند در هر محلی، مشغول به کار شود.

زمینه‌هایی که در آن فریلنسینگ رایج است

 •  ادمین و دستیار مجازی
 • برنامه نویسی و فناوری
 • تایپ
 • سئو و بازاریابی دیجیتال
 • سرگرمی و سبک زندگی
 • مهندسی و علوم شبکه (مهندسی برق، عمران، مکانیک، صنایع و …)
 • طراحی و گرافیک
 • معماری
 • فروش و بازاریابی
 • دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی و …
 • کسب و کار
 • حسابداری، حقوق و …
 • گویندگی و موسیقی
 • محتوا و ترجمه
 • طراحی و برنامه نویسی برنامه های موبایل
 • انیمیشن و عکاسی و ویدئو
 • طراحی تیزر تبلیغاتی، موشن گرافیک و …

مشاهده پروژه های فعال

اگر نمی دانید کدام زمینه فعالیت به عنوان فریلنسر را انتخاب کنید با خواندن این مطلب و بررسی استعدادهای خود شروع کنید.

دورکاری بین المللی:

یکی دیگر از مزایای فریلنسینگ برای متخصصینی که کاری مناسب تخصص خود نیافته اند این است که بدون محدودیت جغرافیایی می توانند با ارسال رزومه برای شرکت های معتبر در خارج از کشور نیز به صورت دورکاری فعالیت نمایند.
برای مثال اگر شما در زمینه برنامه نویسی تخصص داشته باشید به سادگی می توانید در شرکتی بین المللی مثل HP به صورت دورکاری فعالیت کنید که این امر هم مستلزم تسلط به زبان انگلیسی است.

روش‌های کسب در آمد از پلتفرم پارس‌فریلَنسر

1- انجام پروژه اینجا کلیک کنید

2- فروش خدمات و سرویس ها اینجا کلیک کنید

3- همکاری در فروش اینجا کلیک کنید

فریلنسینگ به آن دسته از مشاغلی گفته می‌شود که فرد از راه دور و به صورت آنلاین پروژه‌های مختلف را انجام میدهد و در واقع برای انجام کار محدود به مکان و زمان خاصی نیست. شاید تصور کنید که فریلنسری فقط مربوط به کارهایی مانند ترجمه، برنامه نویسی و طراحی باشد اما چنین نیست، بسیاری از مشاغل هستند که به صورت آنلاین و از راه دور برون سپاری میشوند

فریلنسینگ ساده ترین راه برای این است که رئیس خود باشید. شما می توانید با تعهد و جدیت خود در این کار موفق شوید. هدف کار فریلنسینگ باید برای شما بسیار روشن باشد. شما نمی توانید کاری را بدون داشتن هدف شروع کنید.

توجه: اگر شما در زمینه خاصی تجربه و تخصص دارید، پس می توانید کار تمام وقت فریلنسینگ را انتخاب کنید و به انجام آن بپردازید. اما با این حال اگر تجربه و تخصصی ندارید، بهتر است شغل قبلی خود را ترک نکنید. شما در این حالت می توانید به صورت پاره وقت کار فریلنسینگ انجام دهید و این کار باعث می شود که شما در زمینه های مختلف، تجربه بیشتری بدست آورید.

اینکاره هستید؟

برای انتخاب زمینه فعالیت به عنوان فریلنسر ابتدا نگاهی به توانایی‌های خود و علایقی که دارید بیاندازید. ممکن است همیشه آرزوی نویسندگی را داشته یا می‌خواستید یک انیمیشن ساز شوید. بهتر است از همین امروز شروع کنید و با توجه به علایق و توانایی‌هایی که دارید شروع به کار کنید. دقت کنید که تبدیل شدن به یک فریلنسر کار ساده و ناگهانی نیست و باید با دقت شروع به این کار کنید. فریلنسر بودن هم مزایا و معایب خاص خود دارد و بسته به تلاش  و میزان کار خودتان درآمد خواهید داشت.

آیا فریلنسری برای من مناسب است؟

اگر می‌خواهید بپرسید “به نظرتان فریلنسر شوم یا نه؟” پاسخ قطعاً بله است. درست مثل هر کار دیگری در زندگی، فریلنسری نیز مزایا و معایبی دارد اما به نظر این حقیر مزایای این کار به معایبش می‌چربد. در ادامه به بیان برخی از ویژگی‌های فریلنسری می‌پردازم که خودم به‌شخصه خیلی دوست دارم.

 • همیشه کاری برای انجام دادن وجود دارد: در هر ساعت چندین فرصت شغلی جدید در پلتفرم‌های فریلنسری که عضو آن هستید آگهی می‌شود. درست است که تمام آن‌ها برای شما مناسب نیستند اما تعدادشان آن‌قدر زیاد است که می‌توانید چند پروژه دلخواه خودتان پیداکرده و استخدام شوید.
 • ساعات کاری را خودتان مشخص می‌کنید: وقتی کار می‌کنید که مایل هستید. طوری کار می‌کنید که دوست دارید و به تعدادی که می‌خواهید پروژه قبول می‌کنید. لازم نیست خودتان را به هر دری بزنید تا یک روز مرخصی بگیرید! اگر شب‌ها بیشتر تمرکز دارید مجبور نیستید صبح زود از خواب بیدار شوید! با فریلنسری می‌توانید در هر ساعتی که بهره‌وری بالاتری دارید کار کنید بدون اینکه مجبور باشید در یک مکان خاص در ساعات خاصی کار کنید!
 • فرصتی بی‌نظیر برای کسب تجربه در اختیار دارید: می‌توانید با کارفرماهای مختلف کار کنید، پروژه‌های متنوعی قبول کنید و به این شکل تجربه‌ای ارزشمند کسب کنید که به دست آوردن آن به شکل سنتی غیرممکن است.
 • شمایید که تعیین می‌کنید برای چه کسی کار کنید: اگر از همکاری با یک کارفرمای خاص راضی نیستید همیشه می‌توانید یک مشتری بهتر پیدا کنید. مجبور نیستید فقط به این دلیل که می‌ترسید کارتان را از دست دهید، باکسی کار کنید که آزارتان می‌دهد!

با هر تخصصی تو پارس فریلنسر کار پیدا می کنی

از کجا شروع کنم؟

پارس‌فریلنسر تا کنون امکانات و ویژگیهای زیادی را راه اندازی کرده است که هم به کارفرما و هم به فریلنسر کمک میکند که به هدف خود برسند. به علت وسعت برنامه ها، ممکن است این وب‌سایت برای یک تازه وارد کمی گیج کننده به نظر برسد. لذا در این راهنمای کوتاه، پروسه های کار و کسب درآمد از پارس‌فریلَنسر را بررسی خواهیم کرد.

گام اول، معین کنید در چه کاری مهارت دارید :

آماده ی تعهد به یک زندگی فریلنسری شده و یک اکانت در پارس فریلنسر بسازید . ثبت نام در پلتفرم پارس‌فریلنسر رایگان است، اما آپگریدهای مختص فریلنسرها نیز وجود دارد که به شما در کسب درآمد بیشتر کمک شایانی میکند، مثلا دریافت گواهینامه مهارت یا دریافت پروژه های بیشتر، چرا که هرچقدر برنامه ریزی و لیست بندی بیشتری داشته باشید فرصت های بیشتری نیز بدست خواهید آورد.

گام دوم پروفایل خود را بسازید :

ایجاد یک پروفایل کامل و قابل ارائه آنقدر حائز اهمیت است که شاید نتوانیم به خوبی اهمیت آن را برایتان شرح دهیم . یک پروفایل کامل شخصیت ، رزومه ، پرونده کاری و مهارت های شما، همه و همه را در قالب یک پکیج نمایش میدهد. همینطور ابزار مناسبی برای متقاعد کردن مشتری است : ممکن است یک کارفرما قضاوت خود درباره استخدام یا عدم استخدام  را بطور کامل بر مبنای پروفایل شما بگذارد و آن وقت است که یک پروفایل خوب اهمیت دوچندان می یابد.

گام سوم، پروژه ها را پیدا کرده و پیشنهاد همکاری بدهید :

در واقع کسب در آمد از ParsFreelancer از اینجا شروع میشود . صدها پروژه و مسابقه در موضوعات مختلف هر روز پست میشوند . آن پروژه هایی را که میخواهید رویشان کار کنید با چک کردن مداوم صفحه پروژه ها و مسابقه ها پیدا کنید . در صفحه پروژه ها ، پروژه های مناسبی را خواهید یافت که آماده دریافت پیشنهاد همکاری هستند . و برای شرکت در مسابقه ها کافی است به راحتی فرم ورود به مسابقه را پر کنید .

بیش از 750 نوع کار از توسعه شبکه و نویسندگی گرفته تا حسابداری و بازاریابی در صفحه پروژه ها موجود است و بی شک کاری که مطابق با مهارت های شما باشد در همین صفحه لیست شده است .

قبل از ارائه هرگونه پیشنهاد کاری ، یادتان باشد دلیل قانع کننده ای بنویسید که اصلا چرا کارفرما باید از بین سایر متقاضیان شما را انتخاب کند .

گام چهارم، کار کنید !

قبل از شروع به کار ، اطمینان حاصل کنید که هم شما و هم کارفرما از تمامی شرایط و ضوابط قرارداد ، موعدهای تحویل و اقساط پرداختی اطلاع کامل و کافی دارید تا بدینوسیله در ادامه ی مسیر قرار داد مشکلی پیش نیاید .  همه چیز باید بین شما و کارفرما واضح و روشن باشد ، آن هم قبل از شروع کار توسط شما . شاید خیلی برای شروع کار مشتاق باشید اما بهتر است آرامش خود را حفظ کرده و تمرکز کنید .

وقتی که کار را گرفتید ، باید بتوانید کارفرما را تحت تاثیر قرار دهید . [یعنی] هنگام تحویل ، بودجه بندی و ارتباط با کارفرما ثابت قدم و جدی باشید .برای مکالمه ی بهتر از چت باکس داخلی سایت استفاده کنید و یا حتی بهتر ! اپلیکیشن موبایل ما را نصب کنید تا هرکجا که باشید اخبار را به مشتری برسانید .

گام پنجم، پولتان را بگیرید و پنج ستاره شوید :

وقتی پولتان را گرفتید میتوانید از طریق زرین پال یا paypal (یا از طریق moneybookers و یا حساب جاری منتخب شما در بانک موردنظرتان) برداشت کنید.

همچنین همیشه برای بازخورد 5 ستاره هدف گذاری کنید (منظورنمره دهی مشتری به کار شما است) چرا که گرفتن بازخوردهای باکیفیت و عالی از مشتریان پیوست خوبی برای پروفایل کاری شما خواهد بود.

کدام پلتفرم فریلنسری به صرفه‌تر است ؟

پلتفرمهای فریلنسری زیادی وجود دارد که می توانید در تمام آن‌ها پروفایل خود را بسازید و پروژه انجام دهید، اما در بین بهترین‌ها باید ببینید کدام پلتفرم برای کسب درآمد به صرفه‌تر است.

طبق داده های آماری که تا پایان 6ماهه اول سال 1401 جمع آوری شده، تعرفه خدمات هر پلتفرم بشرح  زیر می باشد.

کدام پلتفرم فریلنسری

اگر مهارت خاصی دارید و از شغل اداری خود خسته شده‌اید و قصد دارید فریلنسر شوید اما نمی‌دانید که از کجا شروع کرده و اصلا در چه زمینه‌هایی می‌توانید به عنوان فریلنسر کار کنید، در این مطلب از وبلاگ پارس‌فریلنسر محبوبترین شاخه های فعالیت به عنوان فریلنسر را برای شما جمع آوری کرده‌ایم. این مشاغل در سراسر دنیا به عنوان بهترین و پر درآمدترین شاخه‌های فعالیت به عنوان فریلنسر است.

ParsFreelancer is a freelancing website where businesses of all sizes can find talented professionals across multiple disciplines and categories. If you are a business and are looking to get projects done, consider signing up.

از طريق
پارس فریلنسر
نمایش بیشتر
فریلنسر | کسب درآمد

‫6 دیدگاه ها

 1. سلام من اشکان هستم و یک ادیتور حرفه‌ای با هزینه کم براتون پروژه انجام میدم و پروژه اول رو رایگان انجام میدم نگران نباشید کارم درسته تو هر زمینه کاری که هستی میتونم برات پروژه ادیت ویدیو و عکس انجام بدم 😉

  1. سلام اشکان عزیز، نیازی نیست رایگان یا با هزینه کم کار کنید.
   به عنوان فریلنسر ثبت نام کنید https://parsfl.ir/login
   و مطابق راهنمایی که براتون ایمیل میشه عمل کنید به درآمد عالی میرسید.

 2. من علاقه مندام به ساخت تصویرسازی مد و لباس های فشن در این زمینه می توان با شما همکاری کرد. با تشکر

  1. به عنوان فریلنسر در پلتفر پارس‌فریلنسر ثبت نام کنید، سپس روی پروژه های مرتبط پیشنهاد همکاری ارسال نمایید.
   همچنین می توانید خدمات خود را بفروش بگذارید. راهنما>>> https://parsfl.ir/add-service

 3. سلام من مطهره ام هم میتونم ادمین صفحات واپ های مجازی باشم سابقه هم دارم هم بعنوان گوینده کتابها،متنهاپادگست ها…چطورمیتونم همکاری کنم ؟ممنون میشم راهنماییم کنید چون برای ثبت نام اقدام میکنم انجام نمیشه

  1. سلام روز شما بخیر، ثبت نام شما در سایت انجام شده فقط باید از طریق لینکی که به ایمیلتون ارسال شده حساب کاربری رو فعال کنید. parsfl.ir/login

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
اینجا کلیک کنید
1
پشتیبان
تماس با پارس‌فریلنسر از طریق واتساپ
سلام ، سوالی دارید از طریق واتساپ بصورت آنلاین پاسخگوی شما هستم.