دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
کارآفرینی

چگونه یک فریلنسر فوق‌العاده استخدام کنیم و “بهترین کارفرما باشیم”

فرض کنید یک پروژه ایجاد کرده و پیشنهادهای عالی از طرف فریلنسرها دریافت نموده‌اید. حالا وقت آن است بهترین فریلنسری را که برای انجام پروژه شما مناسب است انتخاب کنید.

انتخاب کردن یک فریلنسر برای انجام پروژه‌ای در سایت ParsFreelancer در بعضی موارد شبیه به انتخاب ارائه‌دهنده خدمات محلی است اما در بعضی موارد بسیار متفاوت است.

ما منابعی را به همراه توصیه‌هایی تهیه‌کرده‌ایم که به شما کمک می‌کنند فرآیند استخدام را تکمیل کنید و بدانید چه توقعاتی باید داشته باشید، پس می‌توانید بهترین فریلنسر را انتخاب کرده و این ارتباط را با کارفرمای خوبی بودن استوار نگاه‌دارید.

پیشنهادهای دریافت شده را بررسی کنید

اولین گام در پیدا کردن فریلنسر مناسب این است که تمام پیشنهادهایی را که دریافت نموده‌اید بررسی کنید و فهرست کوتاهی از فریلنسرها تهیه نمایید.

اطلاعاتی را که از پروفایل، نمونه کارها و پیشنهاد‌هایشان به دست می‌آورید، بررسی نمایید. اگر در این مرحله فریلنسری برای انجام پروژه شما مناسب نباشد؛ می‌توانید پیشنهادش را رد کرده و او را از فهرست حذف نمایید.

به فریلنسرهایی که فکر می‌کنید قطعاً مناسب انجام پروژه شما هستند، پیام دهید و در مورد جنبه‌های مختلف پیشنهادشان، مذاکره کرده و زمانی را برای صحبت‌های دیگر اختصاص دهید.

اگر فریلنسرهای زیادی توجه شما را جلب کرده‌اند؛ می‌توانید فهرست اسامی را کوتاه‌تر و محدود به چند اسم نمایید و بقیه اسامی را برای پروژه‌های بعدی آرشیو کنید تا در صورت نیاز دوباره به آن رجوع نمایید.

یاد بگیرد چگونه سابقه فریلنسرها را بررسی کرده و با آن‌ها مصاحبه نمایید-و  دنبال چه چیزی در پروفایل ‌‌آن‌ها باشید.

مصاحبه‌ای را ترتیب دهید

قسمت مصاحبه در فرآیند استخدام بسیار مهم است. در این مرحله، برقراری تماس صوتی یا تصویری به شما کمک می‌کند نسبت به آینده‌ی این رابطه‌ی کاری، دیدی نسبی پیدا کنید.

با آماده کردن فهرستی از سؤالاتی که قرار است بپرسید برای جلسه آماده شوید و در مورد اینکه دوست دارید فریلنسر چگونه آن‌ها را پاسخ دهد فکر کنید. سعی کنید سؤالات بیشتری در مورد عناوین زیر بپرسید:

  1. رویکرد فریلنسر در مورد پروژه شما
  2. تجربه‌اش
  3. نحوه‌ی مدیریت و اجرای کار

راهنمای استخدام ما سؤالاتی را به‌صورت نمونه در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید برای اطلاع از مهارت‌های موردنیاز در بازار کار Parsfreelancer بیشتر بدانید.

با پروژه‌ای کوچک‌تر شروع کنید

اگر می‌خواهید پروژه‌ی طولانی‌مدت یا با جزییات مهم را برون‌سپاری کنید یا اگر فریلنسرهای مناسب آن‌قدر زیاد هستند که نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید، می‌توانید از هر فریلنسر بخواهید یک پروژه‌ی کوچک را در ازای دریافت حق‌الزحمه انجام دهد تا بتوانید عملکرد هرکدام را ارزیابی نمایید.

یک راه برای انجام این کار این است که یک فاز از پروژه‌ی بزرگ خود را به چندین فریلنسر بسپارید تا تکمیل نمایند. این کار، نه‌تنها باعث می‌شود بتوانید پروژه‌ی بزرگ خود را آغاز کنید بلکه به شما کمک می‌کند رویکردهای مختلفی را در مورد انجام پروژه‌ی خود ببینید؛ رویکردهایی که شاید به ذهن خودتان هم خطور نکرده باشد.

قرارداد ببندید

وقتی‌که به‌طورقطع توانستید فریلنسر مناسب برای انجام پروژه‌تان را انتخاب کنید؛ می‌توانید دکمه‌ی انتخاب فریلنسر را بفشارید و  اقدام به تنظیم قرارداد نمایید.

وقتی پروژه‌تان را پست کردید، از شما پرسیده شد که آیا می‌خواهید پروژه‌ای  با دستمزد ساعتی داشته باشید یا با دستمزد مقطوع. اگر شما و فریلنسری که می‌خواهید با او کار کنید در مورد نحوه‌ی پرداخت به گونه‌ی دیگری به توافق برسید چه‌کار باید کرد؟ در صفحه‌ی «پیشنهاد جزئیات»، می‌توانید جزییات نهایی را تأیید کنید مثلاً می‌توانید تأیید کنید می‌خواهید به‌صورت مقطوع دستمزد تعیین نمایید یا به‌طور ساعتی.

اگر پروژه را با دستمزد مقطوع تعریف کرده باشید، لازم است فازهای مختلفی تعریف کنید و برای اولین فاز، پرداخت امن ایجاد نمایید. این پرداخت‌ها نزد پارس فریلنسر بصورت امانت قرار می‌گیرند.

در مورد فازبندی‌های پروژه با فریلنسر صحبت کنید؛ شاید قبلاً پروژه‌های مشابهی انجام داده باشند و بتوانند به شما در مورد چگونگی تقسیم پروژه کمک کنند.

صورتحساب چطور است؟ اگر پروژه‌تان به‌صورت ساعتی است، فریلنسر می‌تواند فاکتور صادر نماید.

ارتباط برقرار کنید و همکاری نمایید

برقراری ارتباط به‌طور روشن و واضح کلید موفقیت در یک پروژه است. ابزارهای ارتباطی متعددی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای اجرای درست پروژه استفاده نمایید. با استفاده از Parsfl Messages، با یکدیگر گفتگو کنید و فایل‌های موردنیاز را به اشتراک بگذارید. با استفاده از Google Drive روی اسناد کار کنید و فازهای مختلف پروژه و لیست کارهایی را که باید انجام شوند با استفاده از اپلیکیشن‌های مدیریت پروژه مثل Asana یا Trello دنبال کنید.

وقتی در مورد پروژه صحبت می‌کنید، حتی الامکان  با جزییات  تمام، در مورد آنچه می‌خواهید انجام پذیرد صحبت کنید. از نمونه‌های عینی برای بیان جزییات استفاده کنید و از به کار بردن واژه‌های مبهم که ممکن است از نظر شخص دیگر معنی متفاوتی داشته باشند خودداری کنید.

مثلاً اگر روی پروژه‌ی طراحی کار می‌کنید که به‌ اندازه‌ای که می‌خواهید مخاطب را درگیر نمی‌کند از خواستن چیزی مثل طراحی «پویاتر» یا «دوستانه‌تر» که واژه‌هایی با معانی گسترده هستند خودداری کنید. در عوض، حتی‌الامکان با جزییات صحبت کنید.

از فریلنسر بخواهید تا از «رنگ‌های روشن‌تر» استفاده کند یا عکس‌هایی در سایت قرار دهد که «در آن افراد می‌خندند». استفاده از عبارات قابل‌لمس، کاربردی است و به حدس کمتری احتیاج دارد که درنهایت منجر به ایجاد تجربه‌ای بهتر برای طرفین خواهد شد.

ارتباط مؤثر به ایجاد ارتباط حرفه‌ای بین طرفین کمک می‌کند، اما به یاد داشته باشید که در ارتباط آنلاین به دلیل اینکه ارتباط حضوری صورت نمی‌گیرد، مردم‌داری و حسن کلام کمی سخت است. (در ارتباط آنلاین، گاهی دریافت معنای واقعی کلام مخاطب و واکنش مناسب نشان دادن سخت است). اگر فکر می‌کنید بهتر است از طریق صوت یا تصویر اقدام به برقراری تماس کنید، حتماً این‌ کار را انجام دهید.

فریلنسرها به احساس شما در مورد کارشان اهمیت می‌دهند. آن‌ها می‌خواهند تجارت شما موفق باشد و هرقدر که بیشتر بفهمند ملاک‌های شما برای انجام کار چیست، بیشتر به موفقیت کار شما کمک می‌کنند.

درنهایت، به یاد داشته باشید حرفه‌ای بودن شامل هر دو طرف است. اگر به مشکلی برخوردید باید بدانید که شما تنها کارفرمای فریلنسر نیستید پس لازم است به او اطلاع دهید تا در صورت لزوم برنامه کاری‌اش را با شما هماهنگ کند. هرقدر مبادی آداب‌تر باشید؛ واکنش مشابهی را از فریلنسر دریافت خواهید کرد. (هرقدر حرفه‌ای‌تر برخورد کنید، فریلنسر نیز حرفه‌ای‌تر با شما برخورد خواهد کرد)

برای شروع آماده‌اید؟ یک پروژه عالی پست کنید تا فریلنسرهایی را جذب کنید که مهارت موردنیاز شما را دارند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا