دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
آموزش

سیستم پرداخت امن در پارس فریلنسر چگونه کار می‌کند؟

از فواید سیستم پرداخت امن در پارس فریلنسر باخبر هستید؟ می‌دانید که با استفاده از وب سایت پارس فریلنسر برای استخدام فریلنسر یا پیدا کردن کار هزینه خود را به صورت صد در صدی دریافت می‌کنید؟ آیا تا به حال با مشکل عدم پرداخت حق الزحمه توسط کارفرما رو به رو شده‌اید؟

وب سایت پارس فریلنسر که اولین و بزرگترین بازار کار استخدام بین المللی فریلنسر است، با طراحی سیستم پرداخت امن توانسته تضمینی بر دریافت حق حقیقی افراد را فراهم کند. اغل کارفرمایان یا فریلنسرها حداقل یک بار با مشکل عدم پرداخت حق الزحمه یا برعکس عدم دریافت پروژه حتی با وجود هزینه پرداخت شده رو به رو شده‌اند و حال با طراحی سیستم پرداخت امن این مشکل به راحتی حل شده است. اما چقدر از نحوه کار این سیستم باخبر هستید و اصلا می‌دانید چه مزایایی برای شما دارد؟

از آنجایی که کار کردن به عنوان فریلنسر و استخدام فردی که در محل کار شما حضور ندارد، استرس و مشکلات خاص خودش را دارد، لذا بهتر است از یک سیستم امن مانند پارس فریلنسر برای استخدام فرد مورد نظر خود استفاده کنید. 

من بارها از تجربه شخصی خودم در مورد فریلنسر بودن و عدم پرداخت حق الزحمه صحبت کرده‌ام و خب این تجربه‌ای بود برای من که دیگر بدون قرارداد یا بدون استفاده از سیستمی مانند پارس فریلنسر برای کارفرمایان دیگر کار نکنم. 

کار به صورت دورکاری یک معامله دو طرفه است و هر دو نفر باید به هدف خود برسند. کارفرما باید پروژه مورد نظر خود را تحویل و فریلنسر حق الزحمه خود را دریافت کند. اما گاهی به دلیل اختلافاتی ممکن است در حین این معامله مشکلاتی به وجود بیاید. 

سیستم پرداخت امن در پارس فریلنسر

سیستم پرداخت امن در پارس فریلنسر

زمانی که شما از پلتفرمی مانند پارس فریلنسر برای استخدام یا کاریابی استفاده می‌کنید، هزینه پروژه‌ها بسته به نوعشان که ساعتی یا پروژه‌ای یا همکاری طولانی مدت باشند، تقسیم بندی می‌شوند و کارفرما هزینه مورد نظر خود را در آگهی شغلی عنوان می‌کند. بنابراین به عنوان یک فریلنسر می‌توانید ببینید که کارفرما چه هزینه‌ای برای کار خود در نظر گرفته است و بنا به آن پیشنهاد خود را عنوان کنید. 

پرداخت هزینه به صورت ساعتی 

زمانی که در سیستم پرداخت امن پارس فریلنسر هزینه پروژه‌ای به صورت ساعتی تعیین می‌شود، فریلنسر با استفاده از پلتفرم طراحی شده، کارهای خود را تحت نظر کارفرما انجام خواهد داد. برای درک بهتر این موضوع تصور کنید که در حین امتحان دادن هستید و معلم شما را زیر نظر دارد، حال اگر قرار باشد به ازای ساعت‌هایی که برای جواب دادن به سوالات صرف می‌کنید، هزینه‌ای دریافت کنید، معلم این هزینه را حساب کرده و در پایان به شما مبلغ مورد نظر را پرداخت خواهد کرد. 

در پلتفرم پارس فریلنسر، فریلنسر از طریق میز کار به صورت روزانه یا هفتگی گزارش ساعت‌هایی که برای انجام پروژه صرف کرده را وارد خواهد کرد و در نهایت صورت حسابی برای کارفرما ارسال می‌شود. این ساعات باید به صورت مفید صرف انجام پروژه شده باشد و فریلنسر به هیچ عنوان نمی‌تواند وقت کشی کند زیرا کلیه کارهایی که در میز کار خود انجام می‌دهد بررسی شده و گزارشی به کارفرما ارسال می‌شود. برای پرداخت هزینه پروژه‌های ساعتی سه راه وجود دارد: 

صورتحساب هفتگی : بر اساس توافقی که بین کارفرما و فریلنسر صورت می‌گیرد، شما می‌توانید هزینه کارهای خود را برای مثال جمعه هر هفته دریافت کنید. در این صورت حساب، کلیه ساعاتی که در میز کار شما ثبت شده، جمع و در هزینه کار ساعتی شما ضرب خواهد شد. اگر از این گزینه برای پرداخت حق الزحمه استفاده می‌‌کنید، به صورت خودکار پرداخت‌ها در روز موعد به حساب فریلنسر واریز خواهد شد. البته بهتر است در صورت عدم رضایت از کار فریلنسر در طول روز با او مشورت کرده و تغییرات لازم را انجام دهید. 

پرداخت دستی : ممکن است به عنوان یک کارفرما از کار فریلنسر خود به شدت راضی باشید. در وب سایت پارس فریلنسر امکانی وجود دارد که شما می‌توانید به فریلنسر خود علاوه بر هزینه کارهایش پاداش هم بدهید و خب چه چیز بهتر می‌تواند بهتر از یک کارفرمای منصف و خوش اخلاق باشد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارفرمایان ما تماس بگیرید. 

مبلغ ثابت : در این نوع از پرداخت ساعتی شما از فریلنسر می‌خواهید که در هفته ساعات مشخصی را کار کند و این ساعات همیشه ثابت هستند، بنابراین مبلغ پرداخت شده هر هفته یک مبلغ ثابت خواهد بود که به حساب فریلنسر از طریق سیستم پرداخت امن پارس فریلنسر واریزی می‌شود.

پروژه‌هایی با هزینه ثابت 

یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین انواع پرداخت هزینه به فریلنسرها، پرو‌ژه‌هایی با هزینه از قبل مشخص شده است. برای مثال تصور کنید که یک آگهی شغلی مربوط به تولید کننده محتوا در وب سایت پارس فریلنسر ثبت شده که مبلغ را بین ۳۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان برای کاری که توضیح داده، عنوان کرده است. این دسته از پروژه‌ها با مبلغ ثابت هستند. 

من فریلنسری هستم که به صورت پروژه‌ای و طولانی مدت برای وب سایت پارس فریلنسر کار می‌کنم. اگر پروژه‌ای متناسب با شرایط و توانایی‌های من باشد درخواست و مبلغ مورد نظر خود را زیر این پست درج می‌کنم و بعد از آن منتظر پاسخ کارفرما خواهم شد. اگر کارفرما پیشنهاد من را قبول کند وارد مرحله بعد یعنی بحث بر سر نوع و نحوه انجام کار و هزینه مورد نظر می‌شویم و اگر به توافق رسیدیم، کارفرما من را انتخاب کرده و پروژه شروع می‌شود. 

مزیت وب سایت پارس فریلنسر نسبت به سایر پلتفرم‌های مشابه یا کارفرمایانی که خارج از چنین محیط‌هایی کار می‌کنند این است که شما از دریافت حق الزحمه خود مطمئن هستید و دیگر نیازی به امضای سند دیجیتال ندارید و هم شما و هم کارفرما مجبور به هستید به مواردی که توافق کرده‌اید عمل کنید. 

مراحل سیستم پرداخت امن 

مراحل پرداخت امن 

حتی اگر یک کارفرمای خوب یا فریلنسری حرفه‌ای هستید، بازهم فازبندی پروژه را فراموش نکنید. زمانی که بر سر مبلغ نهایی توافق کردید، کارفرما هزینه مورد نظر هر دوی شما را در وب سایت پارس فریلنسر سپرده گذاری می‌کند و تا زمانی که پروژه کامل نشده و کارفرما راضی نباشد شما نمی‌توانید این هزینه را برداشت کنید.

این که این همه بر فازبندی پروژه تاکید می‌کنیم این است که با انجام فازبندی شما مبلغ کل را به مبلغ‌های کمتر می‌شکنید و به عنوان یک فریلنسر سریع‌تر می‌توانید هزینه خود را دریافت کنید. 

در سپرده گذاری هزینه این حالت را در نظر بگیرید که شما پول خود را نزد فرد معتمدی قرار دادید و شرط کردید که در سه مرحله و پس از پیش رفتن پروژه بخشی از این پول به فریلنسر داده شود. حتی در صورت لغو پروژه پول و سرمایه کارفرما به باز گردانده خواهد شد. تا زمانی که فریلنسر کار خود را تحویل نداده، امکان برداشت از این پول وجود ندارد. 

یکی از مزایای وب سایت پارس فریلنسر این است که بر خلاف سایر سایت‌های مشابه، فریلنسر صد در صد هزینه کار خود را دریافت می‌کند و این وب سایت درصدی از آن را بابت کمیسیون برداشت نخواهد کرد. 

اهمیت فازبندی پروژه 

اهمیت فازبندی پروژه 

فازبندی پروژه همان گام به گام پیش بردن کارها است. زمانی که شما پروژه خود را فاز بندی می‌کنید می‌توانید در هر مرحله اشکالات آن را بررسی کرده و در صورت رضایت هزینه آن مرحله از فازبندی را آزاد کنید. به همین ترتیب اگر فریلنسر از کارفرمای خود راضی باشد می‌تواند بعد از پایان فاز اول درخواست آزاد سازی هزینه را داده و کمتر از سه ساعت هزینه کار خود را دریافت کرده و به سراغ فاز بعدی بروند. دقت داشته باشید که در هر مرحله اگر هر کدام از طرفین راضی نبودند می‌توانند از دکمه حل اختلاف استفاده کرده و مشکلات خود را رفع کنند. 

چطور هزینه پروژه را آزاد کنم ؟

اگر به تازگی از سیستم پرداخت امن پارس فریلنسر استفاده می‌کنید، این راهنمای گام به گام می‌تواند به شما کمک کند. 

۱. بعد از اتمام فاز اول و ارسال پیام از طریق پلتفرم پارس فریلنسر به کارفرما مبنی بر تمام شدن مرحله اول، وارد حساب کاربری خود شوید. 

۲. به قسمت پروژه‌های من بروید.

۳. مراحل انجام پروژه را باز کنید. 

۴. در گوشه سمت چپ علامت سبز رنگی می‌بینید، روی آن کلیک کرده و تکمیل پروژه و آزاد سازی هزینه را اعلام کنید. 

بعد از این مراحل منتظر کارفرما باشید و در صورت عدم پاسخ گویی از کارفرما هزینه به صورت خودکار به حساب شما واریز خواهد شد. 

اگر کارفرمای خوبی داشتید و همیشه پاسخگوی شما بود، بلافاصله بعد از آزادسازی هزینه مرحله اول به سراغ فاز دوم بروید و به کارفرما نشان دهید که برای کار بیشتر علاقه دارید. 

بیشتر بدانید!

جالب است بدانید که هم شما و هم کارفرما در صورت عدم رضایت از کار می‌تواند پروژه را لغو کند و از ادامه همکاری منصرف شود. علاوه بر این شما می‌توانید در هر مرحله با کارفرمای خود در تماس باشید و اگر مشکل عدم پاسخگویی چه از طرف کارفرما و و چه از طرف فریلنسر به وجود آمد با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید در مرحله هزینه پروژه را با هماهنگی فریلنسر تغییر دهید. اگر قصد کم کردن هزینه را دارید می‌توانید هزینه یکی از فازها را کاسته و اگر قصد افزایش هزینه یا حتی پاداش دادن دارید می‌توانید فازی جدید به نام پاداش به مراحل خود اضافه کرده و باعث خوشحالی فریلنسر خود شوید. 

برای مثال همانطور که می‌دانید من برای وبلاگ پارس فریلنسر کار تولید محتوا به ازای هر کلمه انجام می‌دهم و از آنجایی که اغلب کار تولید محتوا مبلغ ثابتی ندارد، معمولا از فازبندی سه مرحله‌ای استفاده می‌کنم و اگر هزینه کار من بیشتر از فاز بندی شده باشد، به صورت خودکار کارفرمای من هزینه بیشتر را به کیف پول من واریز خواهد کرد یا برعکس اگر تعداد کلمات نوشته شده توسط من از هزینه فاز کمتر باشد، باید محتوای بیشتر تولید کنم تا به حد نصاب هزینه فازبندی برسد تا بتوانم هزینه را برداشت کنم. به هر حال این هم یکی از مزایای داشتن کارفرمای خوب است. 

برای اطلاع بیشتر درباره فازبندی پروژه و نحوه استخدام فریلنسر در پارس فریلنسر می‌توانید این  مطلب را بخوانید. 

کلام آخر از سیستم پرداخت امن پارس فریلنسر

کلام آخر 

از آنجایی که فریلنسری شغلی نوعی از مشاغل نوپا در ایران است، کارفرمایان شک بسیار زیادی برای استخدام یک فریلنسر دارند؛ همانطور که فریلنسرها با مشکلات استخدام دور کاری دست و پنجه نرم می‌کنند و گاهی مثل من به پست کارفرمایانی می‌خورند که هزینه کارشان را پرداخت نمی‌کنند. اما سیستم پرداخت امن پارس فریلنسر توانسته این اعتماد دو جانبه را بین کارفرما و فریلنسر به وجود بیاورد. علاوه بر این راهنما و مطالب بسیار زیادی روزانه دروبلاگ پارس فریلنسر منتشر می‌شود که خواندن آن خالی از لطف نیست و به شما ترفندهای کار با سیستم پارس فریلنسر، استخدام فریلنسر و حتی این که چطور کارفرمای خوبی باشید هم آموزش می‌دهد. سبک کار به صورت فریلنسر فارغ از همه دغدغه‌هایی که دارد سبک شیرینی است و البته برنامه ریزی و منظم بودن برای تحویل به موقع کارها اصل اول ان است. 

به یاد داشته باشید که فریلنسری دقیقا متضاد کلمه تنبلی است. بهتر است راه‌های افزایش بازده به عنوان یک فریلنسر را بخوانید  و بیشتر با این سبک از کار کردن آشنا شوید. 

در صورتی که اگر سوال بیشتری درباره نحوه پرداخت؛ سپرده گذاری و هزینه پروژ‌ه‌ها دارید یا حتی نمی‌دانید چطور پروژه خود را قیمت گذاری کنید می‌توانید با کارشناسان ما در پارس فریلنسر تماس بگیرید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا