دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
فریلنسینگکارآفرینی

ترفندهایی برای فازبندی پروژه

اگر تا به حال با پلتفرم‌هایی مانند پارس فریلنسر کار کرده باشید و پروژه های خود را در آنها برون سپاری کرده باشید حتما با کلمه فازبندی پروژه آشنا هستید. فازبندی پروژه در واقع تقسیم یک پروژه بزرگ به مراحل کوچک تر است که به قصد تسریع در انجام کارها صورت می‌گیرد.

فازبندی پروژه نه تنها به نفع کارفرما بلکه به نفع فریلنسر است زیرا با کوچک تر کردن یک پروژه، فریلنسر به جای داشتن یک پرداخت نهایی با انجام هر مرحله از پروژه و تحویل کار می‌تواند هزینه خود را دریافت کند در کنار این فایده بزرگ برای فریلنسر، با فاز بندی یک پروژه مزایای بسیار زیادی برای کارفرما نیز بوجود می‌آید. از جمله این که ممکن است کارفرما تمایلی به ادامه انجام پروژه با یک فریلنسر نداشته باشد یا در حین انجام پروژه با فریلنسر به مشکل برخورد کند بنابراین می‌تواند سایر مراحل کار را با فرد دیگری انجام دهد و به این ترتیب رضایت دو طرفه بوجود بیاید.

اما گاهی ممکن است کارفرمایان مشکلاتی در خصوص فازبندی پروژه داشته باشند و ندانند از کجا باید شروع کنند و اصلا چرا باید یک پروژه را فازبندی کنند. کارفرمایانی که به تازگی با پلتفرم‌های استخدام فریلنسر آشنا شده‌اند اغلب مشکلات زیادی در زمینه فازبندی پروژه دارند و نمی‌دانند لازم است یک پروژه را به چه تعداد فازبندی کنند و هزینه کل پروژه را چطور به واحدهای کوچک‌تر تقسیم کنند.

در این مطلب از وبلاگ پارس فریلنسر راهنمای کاملی از فازبندی پروژه را به شما کارفرمایان عزیز خواهیم گفت تا کار قرار دادن پروژه‌ها را بتوانید راحتتر انجام دهید.

فازبندی پروژه چیست ؟

 

زمانی که شما به عنوان یک کارفرما در پلتفرمی مانند پارس فریلنسر به قصد استخدام یک فرد برای انجام کارهایتان پروژه‌ای قرار می‌دهید، کارشناسان پارس فریلنسر همه مراحل کار از فازبندی پروژه ، پرداخت‌ها و خط قرمزهای تحویل پروژه و بسیاری از موارد دیگر را بررسی می‌کنند. ممکن است شما در حین مصاحبه  با فریلنسر به توافق برسید که پروژه را فازبندی کنید و تعداد فازها با خط قرمز (زمان تکمیل هر فاز) و مبلغ مورد نظر هر دو نفر شما باشد و ممکن است در حین بستن قرارداد به این توافق برسید.

دقت داشته باشید که فاز بندی پروژه یک اصل مهم است که باعث می‌شود انجام پروژه سریع‌تر و بهتر صورت بگیرد و بتوانید ارتباط بهتری با فریلنسر مورد نظر خود داشته باشید.

هر مرحله از فازبندی پروژه باید جزئیات مشخصی داشته باشد که کارشناسان ما در پارس فریلنسر بتوانند به صورت دقیق و شفاف کار هر دو طرف یعنی کارفرما و فریلنسر را پیگیری کنند. با تمام شدن هر مرحله از پروژه فریلنسر باید پایان آن مرحله از پروژه را به کارفرما اعلام کند و از سوی دیگر کارفرما با آزاد سازی هزینه‌ای که به عنوان پرداخت امن نزد پارس فریلنسر سپرده گذاری شده است ، مرحله را تکمیل شده اعلام می نماید.

ترفندهای فاز بندی پروژه

فازبندی پروژه به شما و فریلنسری که استخدام کرده‌اید اجازه می‌دهد که یک جدول کاری منظم داشته باشید که هر دو به آن دسترسی دارند. در این جدول، مراحل مختلف انجام پروژه، وضعیت و زمان مهلت انجام پروژه مشخص است. علاوه بر این فریلنسر می تواند بعد از تکمیل هر پروژه در صفحه فازبندی اتمام کار را اعلام کند و درخواست آزاد سازی پرداخت امن خود را داشته باشد تا کارفرما بتواند سریع‌تر هزینه  را آزاد نماید.

یکی از مزایای استفاده از وب سایت پارس فریلنسر برای استخدام فرد مورد نظر این است که بر خلاف سایر پلتفرم‌های استخدام فریلنسر، تمام هزینه ی پرداخت شده به فریلنسر می‌رسد و ظرف کوتاه‌ترین زمان ممکن (حداکثر ۱۲ ساعت بعد از آزاد سازی هزینه توسط کارفرما) به حساب فریلنسر واریز می‌شود.

مراحل فازبندی، برای هر پروژه متفاوت است اما اصولا چند ترفند و نکته ساده وجود دارد که در همه فازبندی‌های مشترک است. با استفاد هاز این ترفندها می‌توانید یک پروژه را به صورت استاندارد فازبندی کنید.

۱. زمان مورد نظر را بررسی کنید!

مهلت انجام هر مرحله از فازبندی پروژه را باید به گونه‌ای در نظر بگیرید که انجام آن نه وقت زیادی بگیرد و نه مهلت خیلی کمی داشته باشد. معمولا تعیین زمان کم برای انجام مراحل پروژه باعث کاهش کیفیت کار نهایی می‌شود و انتخاب زمان خیلی ولانی هم باعث می‌شود که مدذت زمان انجام پروژه افزایش یابد. بر حسب سرعت انجام کار توسط فریلنسر و زمان نهایی که شما می‌خواهید پروژه تکمیل شود ، زمان فازبندی مراحل مختلف پروژه را تعیین کرده و با فریلنسر خود در این زمینه مشورت کنید. اگر بخواهید، می‌توانید یک فرجه کوتاه به فریلنسر خود بدهید تا در صورتی که نتوانسته در مهلت تعیین شده کار را انجام دهد در این فرجه  مرحله مورد نظر از پروژه را تکمیل کند.

۲. تعداد مراحل را در نظر بگیرید!

بهتر است بدانید که فازبندی پروژه بسیار اهمیت دارد و در واقع برنامه‌ای برای انجام کارهایتان است. دقت داشته باشید که در شکستن یک پروژه بزرگ بهمراحل کوچک‌تر زیاده روی نکنید. فازبندی کردن تعدا زیاد یک پروژه باعث ایجاد ابهام و سردرگمی می‌شود و نشان می‌دهد که شما حرفه‌ای نیستید. با توجه به مدت زمان تکمیل پروژه و هزینه مورد نظر خودتان  فازبندی پروژه را انجام دهید. معمولا پروژه‌ها بین ۳ تا ۵ مرحله فازبندی می‌شوند.

۳. پرداخت امن و هزینه

۳. پرداخت امن و هزینه

فازبندی کردن پروژه باعث می‌شود که فریلنسر شما هم برنامه کاری مشخصی داشته باشد. به عنوان یک کارفرما شما موظف هستید که برای هر مرحله از انجام پروژه، پرداخت امن سپرده گذاری کنید و فریلنسر موظف است تا پیش از اتمام مهلت، پروژه را انجام داده و اتمام آن را اعلام کند. فازبندی باعث می‌شود که پرداخت‌های فریلنسر به صورت مرتب انجام گرفته و کارفرما هم در مدت زمانی که مورد نظرش است کارش را تحویل بگیرد.

۴. از فازبندی تا انگیزه!

جالب است بدانید که می‌توانید با استفاده از فازبندی پروژه در فریلنسر خود انگیزه ایجاد کنید. به این روش که اگر پروژه را در مدت زمان کمتری انجام داد، هزینه بیشتری دریافت کند یا سریع‌تر با اتمام هر مرحله  بتواند به قسمتی برسد که هزینه بیشتری دریافت خواهد کرد. برای مثال اگر فازبندی شما سه مرحله‌ای است می‌توانید از روش پرداخت ۲۵/۵۰/۲۵ استفاده کنید. به این ترتیب که با انجام مرحله اول ۲۵ درصد از هزینه کل را دریافت کند و با انجام مرحله دوم ۵۰ درصد و در نهایت اگر زودتر توانست پروژه را تحویل دهد مبلغ بیشتری هم دریافت خواهد کرد.

فازبندی را شروع کنید!

فازبندی را شروع کنید!

در صورتی که پرسشی در زمینه فازبندی پروژه دارید یا نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می‌توانید راهنمای فازبندی را مطالعه نمایید با ما تماس بگیرید و از کارشناسان پارس فریلنسر کمک بخواهید. فازبندی می‌تواند جدول کاری مشترک شما و فریلنسرتان باشد که هر دو به آن دسترسی دارید. در صورتی که در هر مرحله به مشکلی برخورد کردید و در هر صورت عدم تمایل به همکاری با یکدیگر داشتید می‌توانید با اتمام هر مرحله این عدم تمایل را اعلام کنید تا کارفرما بتواند با فریلنسر دیگر تماس بگیرد و فریلنسر هم بتواند با شخص دیگری کار کند.

مشکل داشتن جدول کاری به خصوص در استخدام فریلنسر به صورت دورکاری بسیار دیده می‌شود و با وجود امکان فازبندی پروژه  در پارس فریلنسر شما به راحتی می‌توانید از راه دور برنامه کاری مورد نظر را چک کنید. در صورتی که مشکلی در خصوص انجام پروژه به وجود آمد می توانید از امکان حل اختلاف کمک بگیرید تا کارشناسان ما پیگیری کارهایتان را انجام دهند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا