دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
فریلنسینگکارآفرینی

عدم رضایت از فریلنسر و مشکلات کارفرما

مشکلاتی مانند عدم تحویل به موقع پروژه یا تناقض در تحویل کار باعث عدم رضایت از فریلنسر و بروز مشکلاتی برای کارفرما می‌شود. گاهی مهم نیست که چقدر همه چیز خوب و عالی پیش برود و فریلنسری که استخدام می‌کنید بسیار با استعداد باشد، گاهی بنا به شرایطی مشکلاتی ممکن است برای شما یا فریلنسرتان پیش بیاید که باعث شود کارها طبق برنامه پیش نرود، در چنین حالتی از آنجایی که شما باید پروژه خود را سر تاریخ مقرر تحویل دهید باید به فکر راه چاره باشید.

عدم رضایت از فریلنسر گاه به دلایل خاصی مانند بدقولی، بد رفتاری یا موارد دیگر اتفاق میافتد در چنین حالتی اگر اقدام به استخدام فریلنسری که به صورت دورکاری مشغول رسیدگی به کارهای شما است کرده باشید و فریلنسر مورد نظر را از طریق پارس فریلنسر استخدام کرده باشید به راحتی می‌توانید بعد از صحبت با فریلنسر و عدم انجام پروژه در موعد مقرر شده پروژه را از او گرفته و به راحتی کارهای خود را پیگیری کنید. اگر نگران پرداخت خود هستید، قابلیت پرداخت امن به همین دلیل برای کارفرما و فریلنسر ایجاد شده است و در صورت عدم انجام پروژه هزینه سپرده گذاری شده به کارفرما باز می‌گردد.

پرداخت امن چیست ؟

پرداخت امن چیست ؟

پرداخت امن در واقع نوعی ضمانت دو جانبه بین کارفرما و فریلنسر است که باعث ایجاد اعتماد می‌شود. بعد از این که پروژه خود را ایجاد کردید و پیشنهاداتی از فریلنسرهای مختلف دریافت خواهید کرد و بعد از صحبت با فریلنسر مورد نظر او را باید به عنوان برنده مناقصه اعلام کنید و کار شروع می‌شود. کارفرما موظف است با شروع کار فریلنسر، طبق فازبندی پروژه هزینه‌ای را که توافق شده مطابق مراحل سپرده‌گذاری کند. این هزینه با عنوان پرداخت‌امن در پلتفرم پارس‌فریلَنسر معرفی می‌شود  و کارفرما این هزینه را به عنوان امانت سپرده‌گذاری کرده و با اتمام کار فریلنسر و اعلام تکمیل پروژه این هزینه آزاد و به حساب فریلنسر واریز می‌شود.

در صورت عدم رضایت از فریلنسر و اعلام لغو قرارداد هزینه دوباره به کارفرما عودت داده می‌شود. بنابراین پرداخت امن را نمی‌توان تا پیش از پایان یا اتمام کار  برداشت کرد و تنها کسی که اجازه برداشت به فریلنسر می‌دهد کارفرما است که در صورت رضایت از کار او می‌تواند هزینه را جهت برداشت آزاد کند. با آزاد شدن پرداخت امن و ثبت آزاد سازی، این پول به حساب فریلنسر واریز میشود که بعد از ثبت نظر و اعلام هر دو طرف ، کارفرما در صورت تمایل به کار دوباره با فریلنسر می‌تواند با سپرده گذاری و ایجاد پرداخت امن بعدی، وارد مرحله دوم انجام پروژه شوند. جالب است بدانید وب سایت پارس فریلنسر نسبت به سایر وب سایت‌های مشابه این ویژگی را دارد که هیچ تعرفه‌ای برای پرداخت امن کسر نمی‌کند و کل هزینه عینا به حساب فریلنسر واریز می‌شود، علاوه بر این کوتاه‌ترین زمان ممکن برای واریز وجه به حساب بانکی فریلنسر یا بازگشت آن به حساب کارفرما را نیز در نظر گرفته است.

فریلنسر در هر مرحله بعد از قبول انجام پروژه با مراجعه به داشبورد یا میز کار خود که در پنل سایت ساخته شده است و از قسمت پروژه‌های فعال، پروژه مورد نظر را انتخاب کند و در قسمت سمت چپ اعلام درخواست، آزاد سازی یا سپرده گذاری امن خود را به کارفرما اعلام کند. در همین قسمت می‌‌توان کلیه تراکنش‌ها و گفتگوهای مورد نظر با کارفرما را مشاهده کرد و در صورت نیاز به وقت بیشتر در همین قسمت گفتگو، موضوع را به کارفرما اعلام کند.

حمایت از کارفرما در وب سایت پارس فریلنسر

حمایت از کارفرما در وب سایت پارس فریلنسر

بر اساس نوع قراردادی که با فریلنسر بسته‌اید نوع حمایت و قوانین مختلفی شامل حال شما می‌شود. این که چقدر شما تحت حمایت قرار گرفته باشید و در صورت عدم رضایت از فریلنسر بتوانید این موضوع را مطرح کنید بستگی به این مورد دارد که شما قرارداد خود با فرد را به صورت ساعتی بسته‌اید با بر سر هزینه ثابت به توافق رسیده باشید. بسته به نوع قرارداد خود نحوه و قانون حمایت کارشناسان پارس فریلنسر از کارفرما متفاوت است.

پروژه‌هایی با قیمت تمام شده

زمانی که شما طبق قرارداد و صحبت با فریلنسر برای انجام پروژه بر سر هزینه ثابتی توافق کردید، پروژه شما با قیمت تمام شده در وب سایت فریلنسر ثبت می‌شود. در این حالت شما باید این هزینه را یا به صورت کامل یا در صورت فازبندی مراحل، هزینه هر مرحله به صورت کامل سپرده گذاری کنید و تنها در صورتی این هزینه آزاد و قابل برداشت خواهد بود.  که هر دو نفر رضایت خود را اعلام کنند. در صورتی که فریلنسر کار را مطابق قرارداد و چیزی که توافق کرده بودید تحویل نداد یا کار با چیزی که انتظار می رفت بسیار متفاوت است می‌توانید هزینه پرداخت امن را آزاد نکنید و کار را به فریلنسر دیگر واگذار کنید و تا زمانی که کار مورد نظر را تحویل نگرفته‌اید اعلام آزاد سازی را انجام ندهید.

البته قانون حمایت از فریلنسر و کارفرما برای هر دو طرف در وب سایت پارس فریلنسر وضع شده است و در صورت بروز هر گونه مشکل و عدم رضایت از فریلنسر یا کارفرما می‌توان مراتب را به کارشناسان اطلاع داد تا پیگیری سایر کارها را انجام دهند. می‌توان در صورت نیاز از گزینه حل اختلاف استفاده کرد و اجازه دهید مسئولان ما کار شما را پیگیری کنند.

نحوه کار در پروژه‌ با قیمت تمام شده

همانطور که گفته شد، در پروژه‌هایی (اغلب طراحی وب سایت و کارهای گرافیکی) که قرارداد بین کارفرما و فریلنسر به صورت قیمت تمام شده بسته می‌شود، بعد از مشخص شدن مراحل فازبندی پروژه و هزینه هر مرحله، کارفرما موظف است که هزینه را نزد وب سایت پارس فریلنسر سپرده گذاری کند. این هزینه در بخش حساب امن تا زمانی که هر دو طرف رضایت خود را اعلام نکنند یا فریلنسر اتمام پروژه و کارفرما اعلام رضایت نکند آزاد و قابل برداشت نخواهد بود و نزد ما به امانت است.

اطلاعات بیشتر درباره پرداخت امن را می‌توانید در این قسمت بخوانید.

پروژه‌های ساعتی

در پروژه‌های ساعتی و فریلنسرهایی که به صورت ساعتی برای شما کار می‌کنند نرخ دقیق زمان کاری فریلنسر برای کارفرما محاسبه خواهد شد. در واقع این ساعت‌ها دقیقا ساعتی هستند که فریلنسر در حال  تکمیل و انجام پروژه‌های شما است. در پایان هر هفته شما باید هزینه مجموع ساعت‌هایی که فریلنسر برای شما کار کرده است را پرداخت کنید  و بعد از هر روز کاری شما به عنوان کارفرما فرصت دارید با بررسی تایم کارت یا کارتِ کاری فریلنسر که در وب سایت ثبت می‌شود اختلافات و مشکلات هر مرحله را حل کنید.

نحوه کار در پروژه‌های ساعتی

قابلیتی که در وب سایت پارس فریلنسر به زودی اضافه خواهد شد همین امکان «کارتِ کار فریلنسر» است. با وجود این امکان زمانی که شما با یک فریلنسر قرارداد ساعتی بستید، فریلنسر برای انجام پروژه‌های شما لازم است از طریق پلتفرم پارس فریلنسر کارش را انجام دهد و برای اطمینان کارفرما از میزان ساعتی که او کار کرده است، هر ۱۰ دقیقه یکبار به صورت خودکار از میزان پیشرفت فریلنسر و تغییرات اعمال شده عکسی برای کارفرما ارسال می‌شود. کارفرما می تواند با کلیک روی گزینه کارت کار فریلنسر کارها را پیگیری و عکس‌ها را بررسی کند. کارت کار در واقع اطمینانی از میزان کار فریلنسر است.

در صورتی که شما فریلنسری هستید که نمی‌دانید چطور باید دستمزد ساعتی خود را محاسبه کند می توانید به این قسمت مراجعه کنید.

حل اختلاف میان فریلنسر و کارفرما

وب سایت پارس فریلنسر در مرحله اول و پیش از لغو انجام پروژه، امکانی برای ارتباط کارفرما و فریلنسر به وجود آورده است با استفاده از آن می‌توان مشکلات را حل کرد. گیزنه حل اختلاف که با مراجعه به داشبور و بخش پروژه‌های فعال می توانید آن را ببینید برای رفع مشکلات و اختلافات احتمالی قرار داده شده است. کارشناسان ما در بخش خدمات مشتریان در تمام طول شبانه روز و هفت روز هفته پاسخگوی سوالات و مشکلات شما خواهند بود و در صورت بروز هرگونه مشکل می توانند به صورت ویژه با کارفرما یا فریلنسر تماس برقرار کنند.

دکمه حل اختلاف برای اعلام عدم رضایت از فریلنسر در واقع مانند بیمه است، همیشه می دانید که یک حمایت مالی یا پشتوانه محکم دارید اما ترجیح می دهید تا مجبور نشده‌اید از آن استفاده نکنید. اما به هرحال اگر در شرایطی بودید که نمی‌توانستید کاری کنید بهتر از از دکمه حل اختلاف استفاده کرده و کار را به بخش مشتریان واگذار کنید.

با عدم رضایت از فریلنسر چکار باید کرد؟

با عدم رضایت از فریلنسر چکار باید کرد؟

در نهایت و بعد از گفتن همه موارد درباره عدم رضایت از فریلنسر، باید بدانید که شما هم به عنوان کارقرما باید ویژگی‌های مشخصی داشته باشید و تصور نکنید که با استخدام فردی دورکار و فریلنسر می توانید هزینه کمتر پرداخت کنید و با اتمام پروژه حتی اقدام به آزاد سازی هزینه نکنید. بهتر است هم کارفرما و هم فریلنسر در قبال تعهدی که داده‌اند احساس وظیفه کنند و کارهای خود را طبق برنامه پیش ببرند. بهتر است به عنوان یک فریلنسر شما هم در صورت بروز مشکل حتما کارفرما را باخبر کرده و باعث اختلال در برنامه ریزی کاری نشوید.

مهم نیست از کدام وب سایت برای استخدام فریلنسر کمک می‌گیرید اما بهتر است وب سایت معتبری در این زمینه استفاده کنید تا بتوایند عدم رضایت از فریلنسر و کارفرما را به صورت دو جانبه اعلام کنید. همانطور که گفته شد، مزایای بیشمار وب سایت پارس فریلنسر مانند عدم محدودیت در ارسال پیشنهاد فریلنسر به کارفرما، تعلق گرفتن همه هزینه پرداخت شده به فریلنسر و اعطای گواهینامه بر اساس میزان مهارت فریلنسر برای راحت‌تر شدن کارفرما و بسیاری دیگر از موارد دیگر از جمله شاخصه‌های استفاده از پلتفرم پارس فریلنسر برای استخدام فریلنسر و انجام پروژه ‌ها است. کیفیت نهایی پروژه‌ شما بستگی بسیار زیادی به استعداد فریلنسر، مسئولیت پذیری، تعهد و اخلاق کاری هر دو طرف دارد.

شما هم اگر سوال یا تجربه خاصی در خصوص استخدام فریلنسر یا دور کاری دارید می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا