دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
آموزشکارآفرینی

نکات مهم در برون سپاری پروژه و استخدام فریلنسر

در حال حاضر، با افزایش تعداد کارفرمایانی که به دنبال استخدام فریلنسر هستند، احساس نیاز به ایجاد یک پلتفرم جامع و کامل که بتواند تمامی نیازهای یک کارفرما را برآورده کند، به شدت مشهود است. البته استخدام فریلنسر معایب و مزایای خاص خود را دارد، اما با اطمینان می‌توان ادعا کرد که مزایای آن نسبت به معایبش بسیار بیشتر است.

یکی از بهترین وب سایت‌هایی که در ایران فعالیت کرده و توانسته است پلتفرمی مناسب برای ارتباط فریلنسر و کارفرما ایجاد کند، پلتفرم پارس فریلنسر بوده که نه تنها کارفرمایان ساکن ایران بلکه کارفرمایان خارجی نیز می‌توانند بنا به نیاز خود فریلنسر مد نظرشان را در این سایت پیدا کرده و همکاری کنند.

اما ممکن است برایتان سوال باشد که چطور می‌توانید فریلنسر مناسب خود را در پارس فریلنسر پیدا کرده و استخدام کنید؟

پیدا کردن و استخدام فریلنسر بسته به نیاز شما دارد به این معنی که شما بر اساس مهارت‌هایی که برای انجام پروژه نیاز دارید باید در این سایت جستجو کنید. ترفندهایی وجود دارد که می‌توانید با انجام آن‌ها روند پیدا کردن فریلنسر مورد نظر خود را سرعت ببخشید. انتخاب و استخدام فریلنسر مناسب جهت موفقیت کار مورد نظر شما بسیار اهمیت دارد بنابراین بهتر است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ترفندهایی برای استخدام فریلنسر مناسب

ترفندهایی برای استخدام فریلنسر مناسب

همانطور که گفته شد انتخاب فریلنسر مناسب از میان همه افرادی که برای انجام پروژه مورد نظر ممکن است کار سخت و طاقت فرسایی شود و گاهی با زیاد شدن تعداد درخواست‌ها انتخاب مناسب‌ترین فرد کار بسیار سختی شود. اما شما به عنوان یک کارفرما می‌توانید استخدام فریلنسر مناسب را برای خود تبدیل به کاری ساده و لذت بخش کنید.

۱. دقیقا مشخص کنید چه می‌خواهید!

با وجود هزاران فریلنسری که در وب سایت پارس فریلنسر عضو هستند و مهارت‌های مختلفی دارند ممکن است با روشن نکردن دقیق مهارت‌های مورد نیازتان نتوانید در استخدام فریلنسر مورد نظر خود موفق شوید. بنابراین نوشتن یک درخواست استخدام دقیق که مهارت‌های مورد نظر شما برای انجام پروژه را بیان کند بسیار اهمیت دارد.

بهتر است پیش از شروع جستجو برای استخدام فریلنسر مورد نظر از خود بپرسید که:

دقیقا به دنبال چه چیزی هستید؟ چه چیزی می‌خواهید و فرد مورد نظر شما باید چه ویژگی و مهارت‌هایی داشته باشد؟

پاسخ به این سوالات بسیار اهمیت دارد. همانطور که زمان برای شما اهمیت دارد، فریلنسرها نیز برای موفقیت بیشتر به مدیریت زمان و تسریع بخشیدن کارها بسیار اهمیت می‌دهند. برای این که بتوانید توجه فریلنسرهای مورد نظر خود را جلب کنید و بهتر نشان دهید که پروژه شما چیست و به چه کسی با چه مهارت‌هایی نیاز دارید، یک آگهی شغلی مناسب بنویسید که اصول آن را می‌توانید در این مطلب بخوانید.

هر چه درباره مهارت‌ها و زمینه پروژه خود شفاف‌تر صحبت کنید سریع‌تر می‌توانید فریلنسر مورد نظر خود را پیدا کنید و زمان خود را صرف جستجوی بیهوده نکنید. زمانی که بتوانید یک آگهی شغلی مناسب بنویسید که توجه فریلنسرهایی که مهارت مورد نظر شما را جلب کند، یک برد دو جانبه کرده‌اید.

بنابراین در قدم اول برای انتخاب و استخدام فریلنسر مورد نظر خود باید بدانید به چه مهارت‌هایی نیاز دارید. در همین مطلب به نکاتی اشاره خواهیم کرد که به شما کمک می‌کند سریعتر فرد مورد نظر را پیدا کنید.

الف- از همکار خود کمک بخواهید!

کمک خواستن از همکاران باعث می‌شود به مواردی دقت کنید که تا به حال به آن‌ها بی توجه بوده‌اید.  زمانی که شما تیمی برای استخدام فریلنسر مورد نظر خود از همکاران و دوستانی که می‌شناسید تشکیل می‌دهید باعث می‌شود که به جای یک فکر از هم فکری چند نفر بهره مند شوید. برای مثال اگر در تیم استخدام خود شخصی را داشته باشید که سابقه استخدام و کار با فریلنسرها را داشته است به راحتی می‌توانید از تجربیات و راهنمایی‌های او استفاده کرده و در وقت و هزینه‌های جانبی نیز صرفه جویی کنید.

ب. پروژه خود را روی کاغذ بنویسید!


ب. پروژه خود را روی کاغذ بنویسید!

نوشتن پروژه روی کاغذ و شکستن آن به جزئیات و مراحل کوچکتر باعث می‌شود که دید گسترده و وسیع‌تری از پروژه خود و هر آنچه نیاز دارید، داشته باشید. زمانی که شروع به نوشتن و برنامه ریزی برای انجام پروژه خود کردید، باید آن را به قدم‌های کوچکتر تقسیم کنید تا بدانید برای پیشرفت هر مرحله به چه کسی با چه مهارت‌‌هایی نیاز دارید.

نوشتن پروژه فواید بسیار زیادی دارد که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

۱. نوشتن پروژه باعث می شود دید وسیعی از کار خود داشته باشید.

۲. به راحتی می‌توانید چالش‌های پیش رو را مقایسه کرده و برای آن‌ها راه حل پیدا کنید.

۳. با نوشتن پروژه به راحتی می‌توانید دد لاین (ضرب العجل‌ها) و مراحل انجام و فاز بندی پروژه را به راحتی انجام دهید.

۴. نیازهای پروژه خود را در هنگام نوشتن می‌توانید کشف کنید.

۵. دستورالعمل‌ها و همه کارهایی که لازم است برای موفقیت پروژه یا حداقل نیازهای اولیه آن را انجام دهید خواهید دانست.

۶. در هنگام نوشتن پروژه و برنامه ریزی برای آن به راحتی می‌توانید دورنمای پروژه، قالب‌ها و افرادی که برای انجام این کار نیاز دارید را مشخص کنید.

 ج- بودجه پروژه را مشخص کنید!

در استخدام فریلنسر تعیین هزینه منصفانه بابت دستمزد او بسیار اهمیت دارد. یکی از مواردی که ممکن است در استخدام فریلنسر مورد نظر مشکلاتی ایجاد کند، توافق بر سر هزینه کار است. گاهی کارفرمایان تصور می‌کنند که با استخئدام فریلنسر می‌توانند هزینه کمتری پرداخت کرده یا از آنجایی که کار به صورت دورکاری است و فرد در محل حضور ندارد، می‌توانند هزینه کارهایش را پرداخت نکنند. اما بهتر است به عنوان یک کارفرمای خوب فرقی بین کارمندان ثابت و فریلنسرهایتان نگذارید.

تعیین بودجه پروژه در واقع یکی از اساسی‌ترین مراحل کار بوده زیرا در حالتی ممکن است شما و فریلنسر بر سر همه موارد تعیین شده به توافق برسید اما در نهایت بر سر بودجه و حق الزحمه پرداختی دچار مشکل شوید. بنابراین بهتر است در همان ابتدای کار درباره حقوق و بودجه موردنظرتان صحبت کنید. با صحبت و توافق درباره حقوق پرداختی می‌توانید وارد مرحله بعدی پروژه شوید. در هر صورت بهتر است درباره مسائلی که در این زمینه هستند همان ابتدای کار شفاف و واقع بین بوده و کارفرمای منصفی باشید.

۲. یک آگهی شغلی مناسب بنویسید!

۲. یک آگهی شغلی مناسب بنویسید!

همانطور که در مطالب قبل به آن اشاره کردیم نوشتن آگهی شغلی مناسب تاثیر بسیار زیادی در استخدام فریلنسر مورد نظر دارد. همکاری با فریلنسرها و آژانس‌‌های فریلنسری یک قرارداد دو طرفه بوده که لازم است در آن طرفین به یکدیگر اعتماد  داشته باشند. حتی نوشتن یک آگهی شغلی مناسب هم می‌تواند شما را حرفه‌ای نشان دهد.

ترفندهایی برای نوشتن آگهی شغلی مناسب!

زمانی که شما می‌خواهید فریلنسر را به صورت دورکاری استخدام کنید، اولین چیزی که معرف شما خواهد بود؛ آگهی شغلی از کار مد نظر و شرکتتان است. پس در نوشتن آن بسیار دقت داشته باشید. آگهی شغلی باید واضح، گویا و خلاصه باشد.

الف- در جزئیات گیر نکنید!

برای نوشتن آگهی شغلی به خصوص برای مشاغل آنلاین لازم نیست خیلی درباره جزئیات صحبت کنید فقط کافی است از اطلاعاتی صحبت کنید که یک فریلنسر نیاز است درباره آن‌ها بداند.

ب- متمرکز و قابل فهم صحبت کنید.

ارتباط صحیح و اصولی با فریلنسر گام اول در برقراری ارتباط است. درباره مهارت‌هایی که نیاز دارید، توقعاتتان و هر آن چه که نیاز است به صورت کاملا شفاف و واضح صحبت کنید. نیازی به اضافه گویی نیست. برای دیدن مثال‌هایی از آگهی مناسب شغلی به این مطلب مراجعه کنید.

ج- حرفه‌ای بودن خود را نشان دهید.

یکی از نکاتی که باعث می‌شود حرفه‌ای تر به نظر بیاید این است که نشان دهید بار اولی نیست که با فریلنسرها کار می‌کنید. بهتر است در زمینه مهارت‌های فریلنسر مورد نظر تحقیقاتی انجام دهید و در زمان مصاحبه با او کاملا نا آگاه نباشید.

د- به جزئیات دقت کنید.

زمانی که کار نوشتن آگهی و برنامه ریزی اولیه برای پروژه خود را تمام کردید، وقت توجه به جزئیات می‌رسد. چیزی که وجه تمایز شما با رقیبان بوده و باعث می‌شود بتوانید فریلنسر مورد نظر خود را جذب کنید، همین توجه به جزئیات است. اگر احساس می‌کنید ذهنتان بیش از حد درگیر پروژه شده و عملا نمی‌دانید باید چه کاری انجام دهید، می‌توانید از کسی کمک بگیرید تا شما را راهنمایی کند. همیشه نفر سوم بهتر می‌تواند درباره شرایط صحبت کند زیرا به اندازه سایر افراد نزدیک به ماجرا کمتر درگیر است.

اگر می‌خواهید بیشتر درباره جزئیات نوشتن یک آگهی شغلی مناسب که می‌تواند شانس شما را در جذب و استخدام فریلنسر موردنظر افزایش دهد، بخوانید. می‌توانید سری به این مطلب وبلاگ پارس فریلنسر که به صورت اختصاصی درباره این موضوع پرداخته و مثال‌های مختلف و نقاط ضعف و قدرت آگهی‌های معتبر را بررسی کرده است سری بزنید.  

ترفند آخر در آگهی شغلی

به عنوان آخرین ترفندی که می‌توانید برای نوشتن آگهی شغلی مناسبی که در جذب و استخدام فریلنسر مورد نظر به کار ببرید، به این نکته دقت داشته باشید که می‌توانید به عنوان نمونه بخشی از کار مورد نظر خود را قرار دهید و از متقاضیان بخواهید که این متن نمونه را برای شما ترجمه کنند.

این روش شاید چندان حرفه‌ای به نظر نرسد اما باعث می‌شود که به راحتی بتوانید تفاوت بین افراد حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای را بشناسید.

۳. پیش از تصمیم گیری دورنمایی از کار خود داشته باشید.

۳. پیش از تصمیم گیری دورنمایی از کار خود داشته باشید.

با سپری کردن تمام مراحل گفته شده در نهایت زمان تصمیم گیری و انتخاب فرا خواهد رسید به همین دلیل بسیار اهیمت دارد که بتوانید از تمام کارهایتان یک لیست کوتاه تهیه کنید تا بر اساس آن گام به گام جلو روید.

ممکن است تصمیم بگیرید به جز متن نمونه، پیش از استخدام فریلنسر مورد نظر یک دوره امتحانی برای سنجش میزان تعهد و مهارت‌های او نیز داشته باشید. به هرحال انتخاب با شما خواهد بود. اما به عنوان یک کارفرمای خوب باید برای این دوره آزمایش نیز حقوق در نظر بگیرید. هرگز از یک فریلنسر حرفه‌ای و با سابقه نخواهید که به صورت رایگان و کار آموزی برای شما کار کند.

ممکن است به عنوان یک کارفرما تصمیم بگیرید که در این دوره آموزشی شرایط و مهارت‌های خاص‌تری را برای فریلنسر مورد نظر خود داشته باشید. برای مثال :

۱. انتخاب جدول زمانبندی بدون انعطاف پذیری برای سنجش میزان تعهد و وقت شناسی فریلنسر

۲. سابقه کاری خاص یا مهارت ویژه در شاخه‌‌ای که برای شما اهمیت دارد.

۳. ویژگی مکانی یا زمانی خاص و مواردی که ممکن است برای شما به عنوان یک کارفرما اهمیت داشته باشد. برای مثال تعدادی از کارفرمایان ساعات کاری مشخصی مد نظر دارند.

در صورتی که نیازهای پروژه خود را به دقت بررسی کرده باشید، تعیین جزئیات مورد نظرتان وقت چندانی نخواهد گرفت و باعث صرفه جویی در هزینه و وقت شما و فریلنسرتان خواهد شد.

آمادگی پیش از شروع کار نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. این که شما بتوانید مصاحبه‌ای با فریلنسر حتی از راه دور داشته باشید، باعث خواهد شد که دورنمایی از شما و کارتان به او داده شود. سوال و جواب‌هایی که در این مصاحبه مطرح می‌شود تاثیر بسیار زیادی در روند و پیشبرد کارها دارد. انجام یک مصاحبه باعث می‌شود که شما هم از سوابق و میزان حرفه‌ای بودن فریلنسر باخبر شده و با برقراری یک ارتباط دقیق بتوانید مقدمات یک همکاری خوب را ایجاد کنید و از سبک برقراری ارتباط فریلنسر نیز باخبر شوید. می‌توانید مهمترین سوالاتی که در جلسه مصاحبه باید از فریلنسر بپرسید را در این مطلب بخوانید.

بعد از انجام مصاحبه و تعیین کلیه جزئیات از جمله میزان حقوق دریافتی و توجیه فریلنسر از بابت کاری که مد نظر دارید، از تصمیم خود مطمئن شوید. در صورتی که چند فریلنسر برای انجام کارهایتان استخدام کرده‌اید می‌توانید از فردی که بیش از سایرین بر کار تسلط داشته و سابقه مدیریت کارها را دارد کمک بخواهید تا افراد را هدایت کند.

شما به روش‌های مختلفی می‌توانید این کار را انجام دهید از جمله :

۱. انتخاب مواردی که باعث تسهیل در انجام امور پروژه موردنظر می‌شود.

۲. می‌توانید از فازبندی پروژه استفاده کرده و از فاز اول به عنوان مرحله آزمایشی استفاده کنید.

۳. چالش‌های مختلفی برای هر فریلنسر ایجاد کنید، مانند تعیین ضرب العجل تا بدانید که چطور در شرایط بحرانی به مسائل پاسخ می‌دهند.

وارد عمل شوید!

انتخاب و استخدام فریلنسر همیشه کار ساده‌ای نیست و معمولا اولین تجربه کار با فریلنسرها می‌تواند به عنوان سخت‌ترین مورد باشد. بهتر است از تجربه اول خود به عنوان یک آزمون خطا استفاده کنید و مشکلات پیش آمده را مانند یک درس در نظر بگیرید. می‌توانید برای استخدام فریلنسر موردنظرتان از مشاوران ما در پارس فریلنسر کمک بخواهید. از تجربه مواردی که  در آن سر رشته ندارید، نترسید و با کمک افرادی که در این موارد ماهرتر هستند موفقیت خود را تضمین کنید.

نتیجه استخدام فریلنسر

صرفه جویی در زمان - 9.8
کاهش هزینه ها - 9

9.4

امتیاز از 10

با بهترین استعدادها و بهترین قیمت کار کنید و در هزینه و زمان صرفه‌جویی کنید.

از اینجا پروژه ایجاد کنید
امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا