دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
کارآفرینی

یک کارآفرین موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟

تا به حال به این فکر کرده‌اید که یک کارآفرین موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟ رویای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق را دارید؟

با نگاه کردن به فهرست افراد موفق و کارآفرین‌هایی که توانسته‌اند از ساده‌ترین ایده‌ها بیشترین درآمدها را داشته باشند، شاید با خودتان فکر کرده‌اید که ویژگی یک کارآفرین موفق چیست و اصلا چه اتفاقی میافتد که یک نفر به این درجه بالا از موفقیت می‌رسد؟ اکثر افراد تصور می‌کنند که افراد موفق، ذاتا موفق به دنیا آمده‌اند اما این موضوع تصوری کاملا غلط است. هیچ فردی با دانش قبلی به دنیا نیامده است.

البته برخی از ویژگی‌های ذاتی مانند شور و اشتیاق و سخت کوشی ممکن است ارثی باشد اما اکثر افراد موفق با داشتن ویژگی های مشخصی به این درجه رسیده‌اند. افرادی که توانسته‌اند کسب و کاری کوچک را تبدیل به بزرگترین‌ها کنند نه قدرت افسانه‌ای داشته‌اند و نه اسطوره بوده‌اند. این افراد تنها به هدفشان ایمان داشته و برای رسیدن به آن دست از تلاش برنداشته‌اند. ویژگی یک کارآفرین موفق فقط محدود به ویژگی‌های وراثتی نیست بلکه سبک زندگی این افراد نیز بسیار متفاوت است. شما هم با دانستن ویژگی یک کارآفرین موفق می‌توانید در کسب و کار خود بسیار موفق شده و در نهایت به اهدافی که دارید برسید. همانطور که می‌گویند :

برای تغییرات بزرگ از تغییر عادات روزانه خود شروع کنید!

تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق یک رویا نیست و برای رسیدن به آن باید پشتکار فوق العاده‌ای داشته باشید. مطمئنا همه با جملات کلیشه‌ای که در سخنرانی‌های انگیزشی مانند :

تو زمانی به موفقیت میرسی که جایگاهت را پیدا کنی!

آشنا هستیم. این جملات تنها زمانی اهمیت و ارزش دارند که شما به عنوان یک فرد با انگیزه و پرتلاش، اهداف خود را مشخص کرده، سبک زندگی‌تان را تغییر دهید و با انرژی رو به جلو حرکت کنید. اما شرکت در چنین همایش‌هایی با خیال پردازی و بدون هدف، کاری بیهوده و بی ارزش و صرفا اتلاف وقت خواهد بود. برای اینکه تبدیل به یک کارآفرین موفق شوید و به اهداف خود برسید باید پیش از هرچیز بدانید که خواسته‌تان از زندگی چیست و می‌خواهید به کجا برسید.

باید ویژگی یک کارآفرین موفق را بدانید و سبک زندگی خود را به آن‌ها نزدیک کنید. حتی استیو جابز هم در ابتدا تقریبا با سرمایه صفر در انبار خانه‌اش شرکت اپل را راه اندازی کرد و امروزه به یکی از غول‌های صنعت الکترونیک تبدیل شده است. در مطلب امروز وبلاگ پارس فریلنسر به بررسی ویژگی یک کارآفرین موفق خواهیم گفت و به ۵ مورد از مهمترین ویژگی‌های این افراد اشاره خواهیم کرد.

۱. در مقابل شکست، شکست نخورید!

۱. در مقابل شکست، شکست نخورید!

یکی از مهمترین و اساسی‌ترین ویژگی یک کارآفرین موفق این است که در مقابل شکست‌ها از خود ضعف نشان نداده و دوباره بلند می‌شود. شاید برای شما ساده باشد که کلمه «نه» را بشنوید اما یک کارآفرین موفق هرگز رد شدن را قبول نمی‌کند. او با شکست خوردن و رد شدن نه تنها نا امید نمی‌شود بلکه به این فرصت پیش آمده به عنوان یک چالش نگاه کرده و به دنبال راه جدیدی برای غلبه بر آن خواهد بود. به بیان ساده‌تر ویژگی یک کارآفرین موفق این است که به فرصت‌ها و امکانات بیش از موانع توجه می‌کند و اجازه نمی‌دهد موانع، سدی بر سر راه رسیدن به رویاها و اهدافش شوند.

۲. از دل و جان کار کنید!

اگر می‌خواهید یک کارآفرین موفق باشید باید از صمیم قلب به کار خود عشق بورزید. فروش کالا یا ارائه خدمات به این منظور نیست که شما باید بدون وقفه حرف بزنید و از مزایای کار خود تعریف کنید. در فروش اصولی به جای جیب مشتری باید قلب او را هدف بگیرید و با اشاره به مزایایی که یک خدمت برای شخص می‌تواند داشته باشد به مرحله فروش و کسب درآمد برسید. برای مثال در یکی از بزرگترین شرکت‌های تکنولوژی به نام «Vector Marketing» افراد بخش فروش به جای اینکه از خدمات خود صحبت کنند از ویژگی‌های شرکتی که در آن کار می‌کنند و همکاران و رئیس خود صحبت می‌کنند. البته این صحبت‌ها در قالبی دوستانه مطرح می‌شود و در نهایت باعث افزایش مشتری خواهد شد.

به صورت ذاتی افراد در مقابل فروشنده‌ها و بازاریابان حالت تدافعی دارند و این هنر بازاریاب است که بتواند با استراتژی صحیح فروش این حالت را از بین ببرد و در قالب صحبتی دوستانه فروش را انجام دهد. دقت داشته باشید که فروش پایان کار نیست و آغاز تعهد است باید به فرد نشان دهید که همواره دوست او خواهید بود.

۳. هیچوقت برای یادگیری دیر نیست!

جالب است بدانید که یک کارآفرین موفق همواره به دنبال یادگیری است. اغلب کارآفرینان دوره‌ای را به صورت رایگان در شرکت‌های بزرگ به عنوان کارآموز کار می کنند. در واقع یک کارآفرین موفق با این کار به دنبال یک مربی خوب است که به او اصول اولیه را آموزش دهد. اگر نمی‌دانید که چطور مربی خود را پیدا کنید می‌توانید از وب سایت‌هایی مانند لینکدین یا فیس‌بوک برای پیدا کردن افرادی که به دوستداران اصول اولیه کار را یاد می‌دهند استفاده کنید.

به این ویژگی یک کارآفرین موفق به عنوان کسی که همیشه به دنبال یادگیری است دقت داشته باشید و با رسیدن به موفقیت اولیه دچار تکبر و غرور نشوید. دنیای امروزی ما دائم در حال پیشرفت و تغییر است و نباید با مغرور شدن خود را از سایرین عقب بیندازید.

۴. حواس پرتی‌ها را کم کنید!

۴. حواس پرتی‌ها را کم کنید!

اغلب کارآفرینان و افراد موفق در دنیای شلوغی زندگی می‌کنند که در اطرافشان موارد بسیار زیادی برای حواس پرتی و دور شدن از هدفشان وجود دارد. موفق‌ترین این افراد کسی است که بتواند به خوبی حواس پرتی‌های اطرافش را کنترل کرده و روی هدفی که دارد تمرکز کند.

بدون شک در بعضی از روزها موارد غیر منتظره بسیار زیادی اتفاق میافتد که برای کنترل آن آماده نیستیم. افراد موفق و کارآفرینان هم مانند ما انسان هستند و هیچ قدرت ماورایی ندارند و در چنین روزهای شلوغ و پر از بدبیاری نیز قرار گرفته‌اند.

اما مهم‌ترین عاملی که باعث موفقیت این افراد شده این است که با کنترل اعصاب، حفظ روحیه و تمرکز بر هدفشان از پس این مشکلات کسب و کارشان برآمدند. هر چه بتوانید مرزهای بیشتری برای خود قرار دهید که منجر به موفقیت در هدفتان می‌شود اخلاق و سبک زندگیتان بیشتر شبیه به یک کارآفرین موفق خواهد شد. ویژگی یک کارآفرین موفق نه قدرت افسانه‌ای و نه سرمایه و ثروت بی شمار است و همه چیز به روحیه و سبک زندگی و تفکر آن ها بستگی دارد.

۵. با هدفتان زندگی کنید.

۵. با هدفتان را زندگی کنید.

شاید تصور کنید که منظور از بیان چنین عنوانی، نوشتن اهداف روی کاغذ و کارهای این چنینی است که مقالاتش را به تکرار در گوشه و کنار اینترنت و اینستاگرام می‌بینیم. اما این بار صحبت از زندگی کردن با هدف است. ویژگی یک کارآفرین موفق این است که با هدف خود زندگی می‌کند. برای رسیدن به اهدافی که دارید و موفقیت در کسب و کارتان تنها نوشتن و تلاش کردن برای رسیدن به آن کافی نیست. مسئله مهم داشتن ایمان به هدفتان از صمیم قلب است.

برای مثال اگر هدفتان موفقیت در یک کسب و کار محلی و کوچک است باید هر کاری که انجام می‌دهید برای رسیدن به این هدف باشد و تمام زندگی‌تان با رسیدن به این هدف معنا گرفته باشد. البته حفظ تعادل نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و باید بدانید چطور بین کار و زندگی خود تعادل برقرار کنید.

برای تغییر آماده شوید!

می‌توانید برای شروع از تغییر عادات روزمره خود شروع کنید. بهتر است مطلب ما درباره چالش موفقیت را به صورت امتحانی شروع کرده و نظرات خود را از این چالش با ما به اشتراک بگذارید. مهمترین عاملی که شاید باعث می‌شود ما به اهدافمان نرسیم تنبلی و سپردن کار امروز به فردا است. بهتر است از همین لحظه شروع به کار کنید. برنامه خود را مشخص کنید، ورزش کنید تا تمرکز بیشتری داشته باشید، لیست کارهای عقب مانده‌ای که دارید را خالی کنید. حتی می‌توانید با تمیز کردن میز کار و اتاق خود شروع کنید و برای رسیدن به اهدافتان آماده شوید.

برای تغییر آماده شوید!

بهتر است هر چه سریعتر هدف و برنامه‌ای را که برای کسب و کار خود در نظر دارید مشخص کرده و به دنبال دوره کارآموزی پیش یک کارآفرین موفق باشید. پروفایل لینکدین خود را ساخته و برای این که از هدف خود دور نشوید جزئیات آن را در محلی که هر روز می‌بینید قرار دهید. در نهایت روزی خواهد رسید که با تلاش و پشتکار به موفقیت رسیده و کاری که همه می‌گفتند در آن موفق نمی‌شوید را به موفقیت رسانده‌اید.

لذت موفقیت و رسیدن به اهداف چیزی است که در نهایت ارزش سختی و تلاش را داشته است. شما هم اگر ویژگی یک کارآفرین موفق را می‌دانید آن را با ما در قسمت نظرات به اشتراک گذاشته یا این مطلب را برای دوستی که احساس می‌کنید به انگیزه و راهنمایی نیاز دارد بفرستید.

نمایش بیشتر

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا