دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
طراحی و خلاقیت

راهکارهای تبدیل اتاقی ساده به یک اتاق دو منظوره

بهترین دکور خانه برای خیلی‌ها دکوری است که هم‌زمان زیبا بوده و فضای کافی برای انجام کارهای مشخصی را در اختیار ما بگذارد. مثلاً هوم آفیسی که می‌توان به‌عنوان اتاق بازی نیز از آن استفاده کرد یا اتاق پذیرایی که به‌عنوان اتاق‌خواب هم مورداستفاده قرار می‌گیرد. هیچ ایرادی ندارد که از فضایی موجود به عنوان یک اتاق دو منظوره استفاده شود. فرقی نمی‌کند آپارتمان کوچکی داشته باشید یا اینکه اتاق اضافه‌ای در خانه داشته باشید؛ درهرحال توصیه‌های امروز ما به شما کمک می‌کنند تا بتوانید از این فضاها یک اتاق دو منظوره بسازید.

طراحی اتاق دو منظوره- هوم آفیس
استفاده بهینه از فضای موجود در خانه (هوم آفیس)
  1. ترکیب ایده‌های متناسب با فضای موجود

 وقتی می‌خواهید چند ایده را در یک اتاق دو منظوره با یکدیگر ترکیب کنید؛ اتاقی را که می‌خواهید این ایده‌ها در آن پیاده شود مدنظر قرار دهید و ببینید فضایی که در اختیاردارید به شما اجازه می‌دهد این ایده‌ها در آن پیاده شود یا نه! مثلاً اگر بخواهید از یک اتاق هم‌زمان به‌عنوان اتاق‌خواب و آشپزخانه استفاده کنید احتمالاً نتیجه‌ی خوبی نخواهد داشت مگر اینکه مشکلی نداشته باشید ملحفه‌های تختتان بوی قرمه سبزی بدهند! ایده‌های زیر برای طراحی اتاق دو منظوره شما مناسب هستند و نتیجه‌ی رضایت بخشی به همراه خواهند داشت:

  • اتاق‌خواب/ پذیرایی
  • ناهارخوری/هوم آفیس
  • اتاق‌خواب مهمان/ اتاق بازی
  • اتاق‌خواب/ اتاق ورزش

هدف نهایی این است که اتاق پس از ترکیب ایده‌ها زیبا باشد، فضای کافی برای انجام هر دو وظیفه را در اختیار ما قرار دهد و بتوان به‌راحتی در آن کار کرد.

طراحی اتاق دو منظوره
طراحی اتاق دو منظوره با مدنظر قرار دادن عملکرد اصلی (اتاق پذیرایی/ اتاق بازی)
  1. طراحی اتاق دو منظوره با اولویت عملکرد اصلی

عملکرد اصلی اتاق دو منظوره را مشخص کنید و طراحی کلی را بر اساس آن انجام دهید؛ مثلاً اگر می‌خواهید اتاقی را طراحی کنید که قرار است اتاق‌خواب مهمان و اتاق بازی باشد به‌احتمال‌زیاد طراحی کلی آن باید بر مبنای اتاق بازی باشد. آن را طوری طراحی کنید که بچه‌ها دوست داشته باشند و به‌راحتی بتوان آن را تمیز کرده و برای مهمانان آماده کرد.

  1. زیبایی در سادگی است

گاهی آن‌قدر برای چیدمان اتاق دو منظوره جدید هیجان‌زده می‌شویم که تا جایی که ممکن است اثاثیه و وسایل مختلف در آن می‌گذاریم. این کار باعث می‌شود اتاق کوچک‌تر به نظر برسد و درنهایت نتوان آن‌طور که بایدوشاید از آن استفاده بهینه نمود. قبل از هر چیز ببینید چه وسایلی مهم هستند و بعد وسایل موردنیاز را در اتاق بچینید.

  1. انتخاب اثاثیه دو منظوره

وقتی می‌خواهید اتاقی دو کاربرد داشته باشد وسایل مورداستفاده در آن اتاق نیز باید این‌گونه باشند. می‌توانید از مبلمان تختخواب‌شو استفاده کنید تا بتوانید از اتاق پذیرایی که هم‌زمان به‌عنوان اتاق‌خواب نیز می‌توان استفاده کرد لذت ببرید یا اینکه از میزهایی استفاده کنید که امکان قرار دادن وسایل دیگر در آن‌ها وجود دارد. پس حواستان باشد وسایلی برای اتاق دو منظوره خود انتخاب کنید که چند کاربرد داشته و متناسب با فضایی باشند که در اختیاردارید.

  1. هماهنگی رنگ‌ها

می‌توانید هر چیزی را که می‌خواهید به اتاق دو منظوره خود اضافه کنید اما هیچ‌چیزی مثل رنگ آن‌ها را با یکدیگر هماهنگ نمی‌کند. طیف رنگی درست کنید که شامل ترکیبی از دو یا سه سایه رنگی باشد تا اتاق دو منظوره شما به نظر متعادل برسد و تمام اجزای آن با یکدیگر هماهنگ شود.

می‌خواهید از فضایی که در اختیاردارید بیشترین استفاده را ببرید؟ از متصدی فنی گرفته تا مسئول چیدمان اثاثیه را می‌توانید از طریق بستری که در اختیارتان قراردادیم استخدام کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا