دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
کسب و کار

راهنمای مدیران برای تبدیل نیروهایشان به کارمندان نمونه

در طول دو سال گذشته و با پاندمی کرونا، کسب‌وکارها در تمام صنایع متوجه شدند که چقدر سریع ممکن است اوضاع کاری‌شان تغییر کند. تمام شرکت‌ها و کسب‌وکارها ناگهان مجبور شدند استراتژی همکاری با نیروی کار خود را تغییر دهند تا آنها بتوانند به صورت دورکاری با شرکت هکاری کنند. از این طریق بود که این شرکت‌ها توانستند مزیت رقابتی خود را حفظ کنند. اما کارمندان نمونه چگونه می‌توانند خود را با چنین تغییرات ناگهانی وفق دهند؟ مدیران چه کارهایی باید انجام دهند تا کیفیت فعالیت نیروهای کار‌ی‌شان در زمان بحران‌های پیش بینی نشده افت نکند؟

خبر خوب این است که محیط‌هایی که به سرعت در حال شکل‌گیری هستند می‌توانند فرصت‌های بسیار خوبی را برای برندها ایجاد کنند. کسانی که می‌توانند استراتژی‌های خود را به درستی اصلاح کنند، خواهند توانست بستر مورد نیاز برای حرکت رو به جلو را برای سازمان خود فراهم کنند. یک نظرسنجی که عملکرد بیش از 200 شرکت را مورد بررسی قرار داده بود، نشان داد بیزینس‌هایی که این صنعت را در زمینۀ پذیرش دیجیتال رهبری می‌کنند، تقریباً دو برابر برندهایی که فاقد این چابکی هستند، درآمد دارند.

کشف استراتژی‌هایی برای ایجاد این سطح از چابکی در حین فعالیت در دوران کرونا، کلید پیشرفت در محیط‌های رقابتی و مدرن است که به سرعت در حال تغییر است. با ظهور پلتفرم‌های دیجیتالی که مدیریت نیروی کار را ساده می‌کند و به سرعت به کارمندان دورکار متصل می‌شود، می‌تواند شکاف‌های مهارتی را پر کند. بنابراین شما می‌توانید با تمام افراد از سراسر دنیا برای رسیدن به اهداف شرکت خود همکاری کنید. دانستن اینکه کسب‌وکار شما پهنای باندی برای انطباق و استفاده از فرصت‌ها دارد، شما را برای موفقیت آماده می‌کند. در ااین مقاله به نکاتی اشاره خواهیم کرد که دانستن آنها برای پرورش این ویژگی‌ها مهم و ضروری است.

چرا به کارمندان نمونه و چابک نیاز دارید؟

در شرکت‌های مدرن که به سرعت نیز در حال تحول هستند، رهبران کسب و کار می‌خواهند سازمانی بسازند که بتواند به تغییرات و روندها براساس میزان تقاضا پاسخ بدهد. اعضای این تیم‌ها باید قابلیت‌های لازم برای تکامل و رشد خود و سازمان را داشته باشند که بتوانند با خواسته‌ها و انتظارات مصرف‌کننده همراه شوند.

رشد کسب و کار

سازمان‌های چابک و آمادۀ تغییر، آمادگی بیشتری برای رویارویی با چالش‌های پیش رو دارند، همیشه از فناوری‌های جدیدتر استفاده می‌کنند و خود را در رأس صنعت‌شان نگه می‌دارند. برندهایی که یاد می‌گیرند کمبود استعدادها را در تیم خود به سرعت پر کنند، این پتانسیل را خواهند داشت که در مقابل رقابت قرار بگیرند و خود را برای آینده آماده کنند. ‌

تیم‌ها و کارمندان نمونه چه ویژگی‌هایی دارند؟

وقتی به یک تیم موفق در یک بیزینس عالی نگاه می‌کنیم، چند ویژگی کلیدی را در همۀ آنها می‌بینیم. این ویژگی‌ها به نشان دادن قابلیت‌های سازمان برای گسترش و تکامل با تغییر نیازها در صنعت کمک می‌کند. شرکت‌هایی که این ویژگی‌های مهم را در کارمندان خود پرورش داده‌اند، متوجه خواهند شد که می‌توانند نتایج تجاری را به روش‌های مختلف بهبود بخشند. در ادامه به پنج زمینه و ویژگی مشترکی اشاره می‌کنیم که اگر سرمایه‌های انسانی شرکت‌ها داشته باشند، آن سازمان به سرعت رشد خواهد کرد.

داشتن ذهنیت رشد و پیشرفت

تیم‌های نمونه ذهنیتی دارند که حول محور رشد خود و سازمانشان می‌چرخد، آنها موقعیت‌های مختلف و فرایندهای تغییر را درک و از آن استقبال می‌کنند. این تیم‌ها به دلیل مهارت‌های فعلی خود احساس محدودیت یا عدم پیشرفت نمی‌کنند. همچنین معمولاً به دنبال چالش‌ها و فرصت‌هایی برای رشد هستند. زیرا می‌دانند از طریق پلتفرم‌هایی مانند پارس فریلنسر به استعدادهای برتر از سراسر کشور برای همکاری در پروژه‌ها دسترسی نامحدودی دارند.

ذهنیت رشد

داشتن روحیۀ همکاری و مشارکت

تیم‌های موفق و کارمندان نمونه به راحتی با دیگران مشارکت می‌کنند. این تیم‌ها می‌دانند چگونه یکدیگر را درگیر نگه دارند و ایده‌هایشان را با بقیۀ افراد تیم به اشتراک بگذارند. وجود این سطح از ارتباطات در یک محیط تجاری، امکانی بی‌نظیر برای ظهور ایده‌ها و نوآوری‌های جدید ایجاد می‌کند.

آمادۀ تغییر و آزمایش بودن

تیم‌های موفق آمادۀ آزمودن چیزهای جدید و ریسک کردن هستند. این گروه‌ها به جای تکیۀ صرف بر فرایندهای داخلی، از مهارت‌ها و تخصص خود برای یافتن فرصت‌ها و زمینه‌های جدیدی که در آنها از تغییر و اتوماسیون استقبال می‌شود استفاده می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید: آیا فریلنسر به درد تیمتان می‌خورد؟ چهار نکته برای اینکه جستجوی شما به خوبی پیش برود.

منعطف و سازگار بودن

کارمندان نمونه و تیم‌هایشان همیشه با شرایط و اتفاقات جدید سازگار هستند. از آنجایی که این تیم‌ها آماده‌اند تا با چالش‌های جدید روبه‌رو شوند و به فراتر از اینکه «کار باید انجام شود» نگاه می‌کنند، آمادۀ پذیرش فناوری‌های جدید برای پیشبرد وظایفشان نیز خواهند بود. با تغییر شرایط، تیم‌ها نیز انعطاف‌پذیری داخلی لازم برای تطبیق خود با شرایط جدید خواهند داشت.

کارمندان موفق

کسب مداوم مهارت‌های جدید

گروه‌های موفق به راحتی مهارت‌های حیاتی و مهم در حال ظهور را کسب می‌کنند. چه یک کسب و کار در صنعت مراقبت های بهداشتی باشید و چه یا بازاریاب شرکت‌ها، مهارت‌ها و قابلیت‌های جدید به طور مرتب در حوزۀ کاری شما ایجاد می‌شوند بنابراین هرچقدر که زودتر این مهارت‌ها را بیاموزید، زودتر و سریع‌تر پیشرفت خواهید کرد و از رقبایتان متمایز خواهید شد.

پرورش تیم‌ها و کارمندان نمونه ؛ اصول استخدام و رهبری

تقریباً 60 درصد از مدیران استخدام می‌دانند کسب‌وکارهایی که به اهمیت استخدام و پرورش نیروها و تیم‌های نمونه و موفق واقف نیستند، در خطر عقب ماندن از رقابت خواهند بود. این متخصصان منابع انسانی می‌دانند که سازمان‌های کوچک و بزرگ باید ایجاد نیروهای موفق را در شیوه‌های استخدام خود در اولویت قرار دهند تا آماده باشند از فرصت‌هایی که این تیم‌های منعطف و سازگار ارائه می‌دهند، استفاده کنند.

اگر در حال آماده شدن برای پرورش نیروی کار قوی و مستعد برای مدیریت هر چیزی که سر راهتان قرار می‌گیرد هستید، در ادامه چند روش کلیدی استخدام چنین نیروهایی ذکر شده است.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای مهارتهای امنیتی برای تیم های دورکار

از تیم‌های ترکیبی استقبال کنید.

تیم های ترکیبی پتانسیل باورنکردنی برای برآوردن نیازهای سازمان در اختیار شما قرار خواهند داد. شما می‌توانید به سرعت کارمندان نمونه و نیروهای متخصص را برای مقابله با موقعیت‌های خاص استخدام کنید. به عنوان مثال، فریلنسرها می‌توانند به مدیریت تعداد زیاد تسک‌ها و کارهای سنگین پروژه‌ها در هنگام پیاده سازی استراتژی‌های جدید کمک کنند. هنگامی که در کنار کارمندان تمام وقت خود از همکاری فریلنسرها نیز استفاده کنید، می‌توانند یک تیم پویا بسازید که تعداد افراد آن براساس نیازهای سازمان افزایش یا کاهش می‌یابد.

پلتفرم‌هایی مانند پارس فریلنسر می‌توانند در یافتن افراد حرفه‌ای مناسب برای انجام طیف وسیعی از مشاغل و پروژه‌ها به شما کمک کنند. نیروی کار جهانی دارای بسیاری از متخصصان مستقل با مهارت‌های فنی و تجربه‌های مورد نیاز برای پشتیبانی از نیروی کار نمونه و موفق است.

استخدام فریلنسر

تشویق به آموزش، یادگیری و کسب مهارت‌های تخصصی

اولویت دادن به آموزش می‌تواند ذهنیت رشد انتقادی همۀ کارمندان شرکت را تقویت کند. فراهم کردن فرصت‌هایی برای یادگیری در مورد آخرین روندها و فناوری در زمینه‌های تخصصی کارمندان، به همه کمک می‌کند تا با سرعت و کیفیت بیشتری وظایف شغلی‌شان را انجام دهند.

تیم‌های مستقل بسازید.

تیم‌هایی که خودشان کارها را به صورت مستقل از شما مدیریت کنند، می‌توانند ابزارهای خود را برای رسیدن به اهداف و معیارهای گروه توسعه دهند. مشخص کردن اهداف خاص شرکت برای تیم‌ها و دادن آزادی عمل بیشتر به آنها در دستیابی به این معیارها، می‌تواند به کل گروه کمک کند که توانایی بیشتری برای انطباق با نیازهای در حال تغییر داشته باشند. وقتی همه احساس می‌کنند در نقش خاصی زندانی و محدود شده‌اند، متقاعد کردن افراد برای خلاقیت و پیشرفت دشوار خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید: چرا استخدام فریلنسرها برای صاحبان شرکت‌های بزرگ مزیت بزرگی است؟

از کارکرد متقابل در تیم‌ها حمایت کنید.

یکی از ویژگی‌های کلیدی تغییر چشم‌انداز کسب‌وکارها، تغییر اولویت‌ها و روندها در تمام حوزه‌های سازمان است. وجود تیم‌هایی که می‌توانند به طور مؤثر در رشته‌های مختلف کار کنند، همکاری و برقراری ارتباط در مورد اهداف و استراتژی‌های تجاری را برای افراد آسان‌تر خواهد کرد.

گرد هم آوردن افراد از رشته‌ها و حوزه‌های مختلف و تشویق آنها به همکاری در جهت اهداف مشترک، به همه کمک می‌کند اولویت‌های دیگران را درک کنند. این کار، بینش کارمندان نمونه نسبت به کار یکدیگر را بهبود می‌بخشد و خلاقیت را افزایش خواهد داد.

خلاقیت نیروی کار

فرهنگ کاری متمرکز بر ارتباطات ایجاد کنید.

داشتن یک فرهنگ استوار با محوریت ارتباطات، نقش حیاتی در موفقیت دارد، به ویژه زمانی که افراد دورکاری می‌کنند. استانداردهایی را برای اعضای تیم ایجاد کنید تا اهداف پروژه را با جزئیات مشخص، مسئولیت‌ها را متمایز و نتایج را مستند کنند. تیم‌ها را تشویق کنید تا با دیگران خارج از بخش و حوزۀ خود درگیر شوند و سیستم‌های ارتباطی ایجاد کنند. این ارتباط دوسویه افراد را تشویق می‌کند تا دربارۀ ایده‌هایی که ممکن است داشته باشند با دیگران صحبت کنند. از این طریق فضای بیشتری برای به چالش کشیدن استراتژی‌های گذشته و حرکت رو به جلو با ایده‌های جدید ایجاد خواهد شد.

بیشتر بخوانید: چگونه می‌توانیم مناسب‌ترین فرد برای دورکاری را استخدام کنیم؟

تیم‌ها را برای تصمیم گیری توانمند کنید.

با دادن اجازۀ تصمیم گیری در موقعیت‌های مختلف به تیم‌ها، آنها را تشویق به داشتن خلاقیت خواهید کرد. اجازه دهید کارمندان نمونه به طور مستقل و بدون نظارت مستقیم شما، ترجیحات خاصی در مورد جهت گیری پروژه‌ها و اهداف خود داشته باشند. وقتی تیمی بداند که مورد اعتماد شماست، ظرفیت بیشتری برای اصلاح نیازهای در حال تغییر خواهند داشت. در چنین موقعیت‌هایی آنها به جای اینکه منتظر دستور مستقیم مدیران خود باشند، سریع‌تر عمل می کنند و تجربه مثبتی برای برند ایجاد خواهند کرد.

پرورش کارمندان خلاق و نمونه

برای یافتن کارمندان نمونه از پارس فریلنسر کمک بگیرید.

در کنار یادگیری روش‌های افزایش بهره وری و خلاقیت تیم‌ها و کارمندان خود، به این این فکر کنید که پارس فریلنسر چگونه می‌تواند به شما کمک کند تا از مجموعۀ استعدادهای مختلف داخل کشور استفاده کنید و با فریلنسرهای متخصصی که برای دستیابی به اهداف خود به تجربه و مهارت آن‌ها نیاز دارید، ارتباط برقرار کنید.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا