دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
کارآفرینی

55 مثال از ایده‌های تجاری با صرف هزینه‌ی اندک

امروزه، بسیاری از مردم به دنبال شروع تجارتی هستند که بتوانند آن را در خانه مدیریت کنند. چند دلیل برای این‌کار وجود دارد: هر کس به‌طور مجازی می‌تواند انتظار داشته باشد که دو تا سه حرفه در طول زندگی انجام دهد. برای کسانی که فقط یک حرفه دارند داشتن شغل دوم و اجرای آن از خانه می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد.

کسانی که زندگی کاری معمولیِ اداری را طی کرده‌اند و در شُرُف بازنشستگی‌اند به فکر این هستند که بعد از بازنشستگی چه کنند. برای تمام کسانی که این شرایط را دارند و به دنبال شروع یک حرفه‌ی جدید هستند خبرهای خوشی داریم. چندین هزار تجارت قابل انجام در خانه وجود دارد که هرکسی که بخواهد ثروتمند شود و ریسک‌پذیر باشد می‌تواند از عهده‌ی انجام آن‌ها با کمک وبسایت پارس فریلنسر برآید.

 1. حسابداری

  فهرست محتوا

برای انجام این حرفه به مدرک و تجربه نیاز خواهید داشت. می‌توانید به‌عنوان فریلنسر این کار را انجام دهید چراکه اغلب کارفرمایان از نگه‌داری تراکنش‌ها و حساب‌وکتاب‌های روزانه‌شان لذت نمی‌برند.

 1. نظافت قایق

برای انجام این‌کار داشتن مدرک و تجربه لازم است. قایقی که از آب بیرون کشیده می‌شود احتیاج به نظافت دارد. می‌توانید قایق‌رانان و صاحب‌خانه‌هایی را که حیاط مناسب برای نگه‌داری قایق دارند (مثلاً حیاط آن­ها روبه‌دریاست و قایق‌‌هایی که بیرون آورده می‌شوند به آنجا منتقل می‌گردند) ملاقات کنید و به آن‌ها در مورد خدمات خود اطلاع دهید.

 1. تعمیر دوچرخه

اگرچه این کار به نظر فصلی می‌آید اما می‌توانید خدمات اضافه مثل نگه­داری از دوچرخه‌های مردم در طول زمستان پس از تعمیر و سرویس آن‌ها ارائه نمایید.

 1. نظافت دودکش

هیچ مهارت خاصی برای انجام این کار وجود ندارد. پس‌ازاینکه کمی تجربه در این کار به دست آوردید می‌توانید به‌عنوان بررسی‌کننده‌ی سلامت دودکش هم فعالیت کنید.

 1. خدمات برنامه‌ریزی کار

این سرویس محدوده‌ی کاری بسیار گسترده‌ای دارد. یک برنامه‌ی کاری درست‌وحسابی برای مشتری‌هایتان بنویسید و دستمزدتان را تا جایی که می‌شود رقابتی کنید. موقعیت‌های کاری زیادی برای آن درParsfl.ir به دست خواهید آورد.

 1. تعمیر رایانه

برای موفقیت در این حرفه به تجربه و آموزش نیاز دارید. مهارت‌های لازم برای انجام این حرفه را بیاموزید تا به برترین تعمیرکار موجود در شهرتان بدل شوید.

 1. خدمات نظافتی

مکان­های زیادی برای ارائه‌ی خدماتتان وجود دارد. می‌توانید در اداره، رستوران یا حتی خانه‌ها کار کنید. ساعات کاری را نیز بر اساس آنچه دوست دارید می‌توانید انتخاب کنید.

 1. گرداندن سگ

خیلی راحت است، این کار شامل بردن یک یا گروهی از سگ‌ها به پیاده‌روی روزانه است. بهترین شغل برای دوستداران سگ‌هاست.

 1. مشاور

زمینه‌ی فعالیت در این حرفه بسیار گسترده است اما لازم است در یک زمینه به مهارت و تخصص کافی دست پیدا کنید. این کار معمولاً شامل دادن خدمات مشاوره‌ای به کسانی است که افرادی است که در زمینه‌ای خاص نیاز به کمک دارند.

 1. خدمات ویرایشی

خدمات بسیار گسترده‌ای در این زمینه‌ی کاری موجود است. این فرصت­های شغلی شامل ویرایش کردن متن‌های نوشته‌شده قبل از چاپ، ویرایش غلط‌های دستوری متون چاپ‌شده، ساده‌نویسی، بازبینی کتاب، نوشتن مقاله و غیره. شغل‌های متفاوت بسیار زیادی تحت این عناوین در Parsfl.ir موجود است.

 1. دستیاری دیوار

در این شغل، شما به مردم کمک می‌کنید خرت‌وپرت‌هایی که خیلی به دردشان نمی‌خورند و گوشه‌ی خانه در حال خاک خوردن هستند را بفروشند.

 1. برنامه‌ریز وقایع

فرصت‌های شغلی مختلفی در این حرفه موجود است. به مراکزی که در آن‌ها رویدادهای اجتماعی برگزار می‌شوند سَری بزنید و با مدیران آن‌ها صحبت کنید تا بفهمید برای شروع کارتان به چه چیزی احتیاج دارید.

 1. تعمیرکار الکترونیکی

این کار تقریباً شبیه به تعمیر کامپیوتر است. با کسب مهارت و تجربه‌ی کافی، مشتری‌ها وسایل کوچک الکترونیکی خود را برای شما می‌آورند تا تعمیر کنید.

 1. برنامه‌ریز مالی

برای انجام این کار به آموزش و مدرک (گواهینامه‌ی برنامه‌ریز مالی) و همچنین تجربه نیاز دارید.

 1. خدمات کارشناسی شاهد

این کار به آموزش، داشتن گواهینامه و تجربه نیاز دارد. وقتی تجربه‌ی کافی در این زمینه پیدا کردید می­توانید خود را به وکلا معرفی کنید تا به‌عنوان کارشناس شاهد فعالیت کنید.

 1. کارشناس انرژی خانه

برای انجام این کار به آموزش و داشتن گواهینامه نیاز دارید. کارشناس انرژی خانه به صاحب‌خانه‌ها نشان می­دهند چه‌کارهایی برای کم کردن هزینه‌ی انرژی خانه می‌توانند انجام دهند.

 1. بازار دست‌دوم‌فروشی

جای پیشرفت در این کار زیاد است. اقلامی که دیگر به آن‌ها نیازی نیست را برای فروش می‌گذارید تا افراد دیگری آن‌ها را بخرند. تنها چیزی که در این کار مهم است نحوه‌ی بسته‌بندی این اقلام است.

 1. مربی گلف

برای انجام این کار نیاز به آموزش، تجربه و مهارت پیشرفته دارید. به‌جاهایی که دوره‌های آموزشی گلف برگزار می‌کنند بروید و به آن‌ها در مورد خدماتی که می‌توانید ارائه کنید، توضیح دهید- برای انجام این کار باید در گلف نیز استعداد داشته باشید.

 1. مرتب‌سازی خانه‌ها

می‌توانید خودتان دست‌به‌کار شده و خانه‌ها را مرتب کنید (کمدها را مرتب کنید، وسایل را طوری بچینید که فضای بیشتری در خانه ایجاد شود.) یا اینکه به صاحب‌خانه بگویید برای منظم‌تر شده خانه‌شان چه‌کاری باید انجام دهند.

 1. بررسی‌کننده‌ی خانه

برای موفقیت در این شغل باید با بنگاه معامله املاک هماهنگ باشید. در این شغل یک بررسی‌کننده که دارای صلاحیت و دانش کافی است شرایط خانه‌ای را که می‌خواهد به فروش برسد بررسی می‌کند و گزارشی تهیه می‌نماید که طبق آن می‌توان روی خانه قیمت گذاشت.

 1. طراح داخلی

برای موفقیت در این شغل به آموزش، خلاقیت و تجربه نیاز دارید. با پیمانکاران ساختمان ملاقاتی ترتیب دهید و خود را به آن‌ها معرفی کنید.

 1. متخصص واردات / صادرات

برای فعالیت در این بخش به آموزش زیاد، تجربه و اجازه فعالیت نیاز دارید.

 1. نویسنده بخش تبلیغاتی

برای موفقیت در این زمینه به آموزش و تجربه نیاز دارید. در این بخش شما یاد می‌گیرید چگونه مطالب کاتالوگ، بروشور، تبلیغات و غیره را بنویسید.

 1. طلاساز

این حرفه‌ای بسیار عالی است اما برای ورود به آن به آموزش؛ خلاقیت و تجربه نیاز دارید.

 1. دستیار شخصی

این شغل برای کسانی مناسب است که می‌توانند هر چیزی را به انجام برسانند. برای انجام این کار باید توانایی تصمیم‌گیری در شرایط خاص را داشته باشید و همه‌چیز را به‌موقع و به بهترین شکل ممکن به انجام برسانید.

 1. سردفتر اسناد رسمی/قاضی صلح

آموزش و اجازه فعالیت برای انجام این کار ضروری است. در این شغل شما به اجرای مراسم ازدواج و رسمی سازی آن کمک می‌کنید.

 1. مدیریت ملک

در این شغل به اشخاص کمک می‌کنید تا بتوانند از ملکشان محافظت کنند و مطمئن شوند هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. در این شغل شما واسط بین صاحب‌خانه و مستأجر هستید. به وضعیت مالی و فیزیکی ملک رسیدگی می‌کنید.

 1. مربی ورزشی

برای انجام این کار به آموزش، تجربه و گواهی فعالیت داشته باشید. اگر یک وب‌سایت داشته باشید بهتر می‌توانید خدمات خود را معرفی کنید.

 1. مشاور انرژی خورشیدی

برای انجام این کار به آموزش، تجربه و اجازه کاردارید. این شغل جای پیشرفت دارد. وظیفه‌ی شما بررسی شرایط خانه‌ها و دادن مشاوره برای استفاده بهینه از انرژی خورشیدی برای کمک به کاهش مصرف انرژی ساختمان است.

 1. تعمیر موتورهای کوچک

این کار را با فعالیت پاره‌وقت در شرکت‌های تعمیری موتورهای کوچک یاد خواهید گرفت. منظور از موتورهای کوچک موتورهایی است که از برق کم استفاده می‌کنند مثلاً موتورهای الکتریکی

 1. آکنده‌سازی کار

مؤسسه‌های آموزش آکنده‌سازی وجود دارد که می‌توانید برای آموزش این کار از آن‌ها کمک بگیرید. آکنده‌سازی یعنی ایجاد تندیس جانوران از روی خود آن‌ها.

 1. انجام کارهای مرتبط با مالیات

برای ارائه این خدمت به آموزش، تجربه و مدرک نیاز دارید. در این شغل به مالیات‌دهنده کمک می‌کنید تا مقدار مالیاتی که به او تعلق می‌گیرد را محاسبه و پرداخت نمایند.

 1. فروش کتاب دست‌دوم

می‌توانید از طریق فروش کتاب‌هایی که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید کسب درآمد کنید.

 1. برنامه‌ریز عروسی

باید در هر زمینه‌ای که به عروسی مرتبط است اطلاعات به‌روز داشته باشید- رنگ‌های سال، لباس‌های به‌روز، غذا و غیره.

 1. رویه ساز (مبل، پرده، صندلی و…)

برای انجام این کار باید خیاطی بلد باشید. کتاب و ویدئوهایی برای یادگیری این کار موجود است.

 1. مدرس کامپیوتر

برای اینکه بتوانید به دیگران آموزش دهید باید تجربه و آموزش کافی داشته باشید.

 1. نصاب فنس

ازآنجایی‌که فنس، همه‌جا به کار گرفته می‌شود؛ ارائه خدمات مرتبط با نصب آن آینده دار است.

 1. ناشر رومیزی

برای اینکه در این شغل موفق شوید باید آموزش ببینید و تجربه مرتبط داشته باشید.

 1. طراح گرافیک فریلنس

برای اینکه طراح گرافیک فریلنس خوبی شوید به خلاقیت و تجربه کافی نیاز دارید.

 1. تعمیرکار وسایل خانگی

برای موفقیت در این شغل باید در تعمیر انواع وسایل خانگی ماهر باشید.

 1. پاک ساز نقاشی‌های روی دیوار

این کار سختی است اما هرگز بی‌کار نمی‌مانید. حواستان باشد از مواد مناسب و قوی برای پاک کردن همه نوع رنگ استفاده کنید.

 1. خدمات سبد هدیه

به دنبال جایی بگردید که این سبدها را از شما بخرد و شروع به ساخت سبدهای هدیه برای مناسبت‌های مختلف کنید.

 1. فروش سبزی‌ها/ گیاهان داروئی زمین کشاورزی

در این شغل باید بدانید سبزی‌هایتان/ گیاهان داروئی مناسب چه کسانی هستند و اینکه چه شیوه‌ای برای فروش آن‌ها مناسب است.

 1. شنیون کار

این کار بسیار پررونق است. برای انجام آن باید آموزش ببینید و تجربه و مهارت کافی به دست آورید.

 1. ماساژور

برای انجام این کار به مدرک، آموزش و تجربه مرتبط نیاز دارید.

 1. شستشوی فرش

برای موفقیت در این کار باید بدانید چگونه انواع مختلف فرش را تمیز کنید و برای شروع کار نیاز به سرمایه‌دارید.

 1. زیبا ساز

برای انجام این کار به مدرک احتیاج ندارید اما لازم است کمی تجربه چاشنی کارتان کنید و اطلاعات مرتبط با باغبانی علمی هم ‌کسب کنید.

 1. عکاس

عکاسی بسیار گسترده است، پس لازم است تصمیم بگیرید در کدام زمینه می‌خواهید فعالیت کنید.

 1. خدمات اثاث‌کشی

همان‌طور که از نام آن پیداست، در این شغل شما به مردم کمک می‌کنید اسباب و اثاثیه‌هایشان را از یک جا به جای دیگری منتقل کنند. تنها چیزی که لازم دارید یک ون و قوای بدنی است.

 1. طراح وب‌سایت

 مطالب آنلاین زیادی برای یادگیری این مهارت موجود است.

 1. آموزش موسیقی

برای اینکه بتوانید به مردم در یادگیری موسیقی کمک کنید باید در این کار حرفه‌ای و متخصص باشید.

 1. فروشنده درخت کریسمس

اگر دوست دارید به پرورش درخت کریسمس بپردازید، باید آمادگی کامل داشته باشید چراکه این درخت‌ها پس از 7 سال به‌طور کامل رشد می‌کنند و آماده‌ی فروش می‌شوند.

 1. مهدکودک (نگه‌داری از کودک در طول روز)

نگهداری از کودکان نیاز به آموزش، اجازه کار، صبر، نداشتن سوءسابقه و یک محل برای نگهداری بچه‌ها دارد.

 1. نگهداری از حیوانات خانگی

این شغل نیز بسیار پردرآمد است چراکه بسیاری از افراد دوست دارند وقتی سرکار هستند و یا برای تعطیلات به مسافرت می‌روند حیوان‌های خانگی‌شان در آرامش بوده و به‌خوبی از آن‌ها مراقبت شود.

 1. اجاره خانه

می‌توانید یکی از اتاق‌های خانه‌تان را اجاره دهید و کسب درآمد کنید.

اگر ایده‌های دیگری به نظرتان می‌رسد لطفاً از طریق قسمت نظرات در پایین صفحه به ما اعلام کنید.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا