آموزشپول

Escrow (حساب امانی) چیست و چگونه کار می کند؟

Escrow (حساب امانی) چیست؟

واژه Escrow از ریشه فرانسوی Escroue اخذ شده است که به معنای کاغذ یا لوحی بوده است که به عنوان ضمانت به طرف ثالث( مورد اعتماد) سپرده می شده است تا دو طرف یک معامله  و قرارداد به طور کامل به تعهدات خود عمل نمایند. ضمانت نامه بانکی نمونه مشخص Escrow است که دو طرف قرارداد حسب ضمانت بانک با اطمینان کامل نسبت به عقد قرارداد اقدام می نمایند.

Escrow الزاما پول نیست و می تواند اسناد ملکی، اوراق بهادار و حتی Source Code یک محصول نرم افزاری باشد. به ویژه در قراردادهای فروش محصولات نرم افزاری که فروشنده الزامی به تحویل Source Code به کارفرما را نداشته و از طرقی کارفرما حسب اطمینان به نگهداری محصول در سال های آینده و با لحاظ ریسک ورشکستگی/انحلال شرکت تولید کننده نیاز به تضمین کافی دارد مکانیسم Escrow می تواند یک راه حل باشد به صورتی که دو طرف توافق کنند که Source Code محصولات نزد طرف ثالثی(مورد اعتماد دو طرف) قرار گرفته و در شرایط خاص کارفرما بتواند منابع آتی خود را در ارتباط با نگهداری و توسعه محصولات تضمین نماید.

Escrow یک قرارداد مالیست که شخصی ثالث ، منعقد کرده و براساس قانون ، بودجه ی پولی را که باید به دو طرف درگیر در تراکنش داد،در اختیار آنها قرار می دهد.این کار باعث می شود که تراکنش ها با امنیت بیشتری انجام شوند چرا که پولی که در حساب تضمینی (escrow account) نگه داری می شود ،تا وقتی که تعهدات  قرارداد به طور کامل اجرا نشوند، توسط شرکت escrow آزاد نمی گردد.

Escrow در مواردی که در تراکنش انجام شده مبلغ زیای رد و بدل می شود و محدودیت هایی وجود دارد که باید قبل از پرداخت کامل ، رفع گردند ، کاربرد دارد.

مثلاً وقتی قرار است که  یک وب سایت ساخته شود ، خریدار نمی خواهد تا قبل از اینکه از کیفیت کار مطمئن نشده ، تمام پرداخت را انجام دهد، و پیمانکار نیز نمی خواهد بدون اطمینان از دریافت پول ، وقت زیادی صرف انجام یک پروژه ی بزرگ کند. از آنجایی که خدمات escrow سنتی ، خیلی پُر دردسر هستند و باید از طریق بانک و وکلا صورت پذیرد ، Parsfreelancer.com خدمات آنلاین escrow را ارائه می دهد که بسیار راحت تر بوده و ارزان تر هست. چون پرداخت ها “تضمین شده” هستند ، تراکنش ها بدون ریسک از دست رفتن پول یا محصولات  قابل انتقال هستند و امکان  کلاه برداری وجود ندارد. این خدمات باعث می شود بدون وجود عبارات غیرقابل فهم قانونی ، انتقالات مطمئن صورت پذیرد و خریداران و فروشندگان راحت تر به تجارت خود بپردازند.

Escrow چگونه کار می کند؟

پارس فریلنسر ریسک کلاه برداری را کاهش می دهد چرا که به عنوان شخص ثالث قابل اعتماد وارد معاملات می شود و منابع مالی را دریافت و نگه داری می کند و فقط در صورتی آن را پرداخت می کند که هم خریدار و هم فروشنده از این معامله راضی باشند.

1.خریدار و فروشنده ، هر دو ، با شرایط و ضوابط  انتقال موافقت می کنند: پس از ثبت نام در سایت Parsfreelancer.com طرفین معامله با شرایط و ضوابط انتقال موافقت می کنند.

2.خریدار به Parsfreelancer.com پول می دهد: خریدار ، از طریق درگاه های بسیار مطمئن و تأیید شده ،به حساب escrow ما پول منتقل می کند. پارس فریلنسر پرداخت را تأیید می کند. فروشنده از اینکه پرداخت در escrow انجام شده ، مطلع می گردد.

3.فروشنده ، محصولات را برای خریدار می فرستد: به محض تأیید پرداخت ،فروشنده ، مجاز به ارسال محصولات و ثبت اطلاعات رهگیری است. Parsfreelancer.com دریافت محصولات از طریق خریدار را تأیید می کند.

4.خریدار محصولات را می پذیرد: خریدار باید در مدت زمان معینی ، محصولات را بررسی کند و سپس آنها را قبول و یا رد نماید. فرض می کنیم که خریدار محصولات را قبول می کند.

5. Parsfreelancer.com به خریدار پول می دهد: پارس فریلنسر مبلغ پرداختی از طرف خریدار را برای فروشنده از حسابEscrow آزاد می کند.

تراکنش کامل شد : بدون دردسر و با امنیت تمام و کمال

اطلاع پیدا کردن از هر مرحله

هربار که به Parsfreelancer.com وارد می شوید، بروزرسانی های وضعیت تراکنش سایت ما به شما اطلاع می دهد که دقیقاً در کدام مرحله ی تراکنش هستید و اینکه آیا لازم است کاری انجام دهید یا نه.

امکان دسترسی به این زمانبندی مرحله به مرحله به این معنیست که، چه خریدار باشید چه فروشنده، هرگز در این فکر فرو نمی روید که مرحله ی بعد باید چه کار کنم، و همیشه می دانید ، در کدام مرحله از تراکنش قرار دارید.

اکانت escrow (حساب تضمینی)

وقتی که تراکنشی را در Parsfreelancer.com انجام می دهید ، وجوه شما در حساب تضمینی بدون بهره  وجوه امانی ، تا زمانیکه تراکنش کامل شود قرار می گیرد. این باعث میشود تا تراکنش در مقابل استرداد وجوه ،کلاهبرداری و یا محصولات مغایر با توضیحات درج شده ، بیمه شود.

خدمات فردی که در هر تراکنش ارائه می شود

خدمات مجاز و قانون مندی که در این سایت ارائه می شود ، توسط همکاران با تجربه و مطلع ما پشتیبانی می شوند. همکاران حرفه ای ما در Parsfreelancer.com همیشه برای کمک به شما به طور فرد به فرد در دسترس هستند تا هر زمان که نیاز به کمک داشتید ، بتوانید از حضور آنها بهره مند گردید.

در Parsfreelancer.com پشتیبانی  تلفنی زنده از شنبه تا جمعه  از 8 تا 11 بعدازظهر براساس معیار ساعت اقیانوس آرام(که 8 ساعت از ساعت گرینویچ عقب است)،ارائه می گردد. بعلاوه پشتیبانی همیشگی از طریق ایمیل نیز ارائه می شود.

چرا باید آنلاین پول بپردازیم؟

با توجه به گزینه های بسیار زیادی که برای پرداخت پول وجود دارد ، مثل چک، برات بانکی، مانی اوردر(سندی که با در دست داشتن آن می توان به همان اندازه پول از موسسه صادر کننده دریافت کرد یا از خدمات آن مؤسسه استفاده کرد) و انتقالات بانکی الکترونیکی ،ممکن است به این فکر کنید که چرا افراد زیادی از این شیوه ی جدید پرداخت استفاده می کنند. اگر چه روش های پرداخت قدیمی تر ، قبلاً توسط دیگران انجام شده اند ، آزمایش خود را پس داده اند و برخی افراد ترجیح می دهند از آن شیوه ها استفاده کنند. اما روش های پرداخت آنلاین مزایای انحصاری بسیار زیادی را ارائه می دهند که آنها را از دیگر شیوه های پرداختی متمایز می سازد.

وقتی آنلاین پول می دهید ، به راحتی می توانید از کارت های اعتباریتان استفاده کنید تا یک تراکنش انجام دهید ، که اینکار بسیار سریعتر از روش چک و مهر است. استفاده از روش های پرداخت اتوماتیک باعث می شود هیچ تأخیری در پرداخت پیش نیاید ، در نتیجه دیگر به پرداخت دیرکرد نیازی نخواهد بود. برخلاف باور عمومی، انجام تراکنش ها به صورت آنلاین خیلی مطمئن تر است چرا که همه چیز مستند بوده و نیازی به نوشتن جزییات حساس(مثلاً اطلاعات شخصی) روی کاغذ نیست. در پرداخت های آنلاین نیازی به انجام کارهای اضافه نیست و حتی در برخی موارد نیازی به صورتحساب های کاغذی که باید پُر شوند نیست. همچنین باعث می شود سازمان دهی و پیگیری پرداخت ها راحت تر شود.

در آخر باید اشاره کرد که اگر از پرداخت های آنلاین استفاده کنید ، بانکهای زیای هستند که نمودار و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهند که به شما کمک می کند تا هزینه هایتان را مدیریت کنید و هرگز پولتان ته نکشد.

تراکنش های زیادی ،از پرداخت قبض تلفن گرفته تا خرید هدیه های کوچک برای اعضای خانواده ، را می توان به صورت آنلاین انجام داد. اگر تراکنش هایی با مبالغ بیشتر دارید ، می توانید از خدمات شرکت های escrow استفاده کنید. با قراردادن پولتان در حساب تضمینی می توانید از پولتان در مقابل کلاه برداران حفاظت کنید.

Parsfreelancer.com گزینه های پرداختی زیادی از جمله ، نقل و انتقالات بانکی  ، بیت کوین ، اعتباراتی و پی پال را در پیش روی شما قرار می دهد. با این حال هر نوع روش پرداختی ، محدودیت های خاص خود را دارد. مثلاً کارت های اعتباری و پی پال از شما در مقابل انجام تراکنش کارمزد می گیرند و حداکثر 5000 دلار می توان با آنها منتقل کرد اما  با استفاده از چک و مانی اوردر  امکان انتقال حداکثر 2000 دلار دارید که طی ده روز کاری انجام می شود.

مزایای استفاده از Parsfreelancer.com

Parsfreelancer.com به عنوان یکی از ارائه کنندگان خدمات escrow به صورت آنلاین، مزایای زیادی را در اختیار کسانی قرار می دهد که این شرکت را برای انجام تراکنش خود انتخاب می کنند.Parsfreelancer.com به خریداران و فروشندگان اطمینان می دهد تا از حقوق آنها به طور مساوی حمایت شود ، صرف نظر از اینکه چه خدمات یا محصولاتی رد و بدل می شود ، از محصولات دیجیتالی ، وسایل نقلیه ،عتیقه جات ، جواهرات ، اثر های هنری گرفته تا اسم  دامنه ها و وب سایت ها، اختلافات طرفین معامله به صورت تمام و کامل و با رعایت حقوق هر دو طرف حل و فصل می گردد.

Parsfreelancer.com وجوهات پرداختی از طرف خریدار را تأیید می کند ، و آن را در حساب تضمینی وجوه امانی  برای فروشنده نگه داری می کند. فروشنده فقط وقتی محصولات را ارسال می نماید که خریدار تمام مبلغ معامله را به Parsfreelancer.com پرداخت می نماید. Parsfreelancer.com محصولات شما را پیگیری می کند تا از تحویل به موقع آن براساس شرایط و ضوابطی که در توافق نامه ذکر شده، اطمینان پیدا کند . پول ، تا زمانی که خریدار، به طور کامل محصولات را بررسی نکند و بی عیب بودن آنها را تأیید نکند ، به حساب فروشنده واریز نمی شود. پس از اینکه خریدار محصولات را بررسی  کرد و پذیرفت ، وجوه به امانت گذاشته شده از حساب تضمینی شرکت ما به حساب فروشنده منتقل می گردد.

با توجه به اینکه تمام مراحل انتقال  ، تحت نظارت کارشناسان دقیق و صادق Parsfreelancer.com انجام می شود ، هیچ جای نگرانی یا بی اعتمادی وجود ندارد. با توجه به اینکه Parsfreelancer.com از تراکنش شما حفاظت می کند، می توانید آسوده خاطر باشید که وجوه شما در دستان اشخاص قابل اعتمادیست و از دسترسی کلاه برداران در امان است.

فرآیند فروش ، کاملاً ساده شده است ، چرا که شما به عنوان خریدار ، فقط پرداخت را انجام می دهید و Parsfreelancer.com بقیه ی مراحل را برای شما انجام می دهد و فرایند ارسال ، تحویل و کیفیت محصولات را کنترل می کند.جدول  مالیات بر درامد Parsfreelancer.com ،  که مطابق با درامد شما تنظیم می شود به شما اطمینان می دهد تا انتقال مبالغ زیاد ، به معنی صرف هزینه ها و کارمزدهای بسیار زیاد نباشد.

استفاده از خدمات ecrow مجاز برای خرید و فروش محصولات ، خدمات و چیزهایی از این قبیل ، راحت ترین روش تکمیل تراکنش به صورت آنلاین است. فرآیند حساب تضمینی که توسط شخص ثالث قابل اعتماد ، تسهیل می شود ، به عنوان ابزاری عمل می کند که به خریداران و فروشندگان این اطمینان را می دهد که  عمل خرید و فروش کاملاً امن و بدون نگرانی انجام می پذیرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا