دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
پولرپورتاژ آگهی
موضوعات داغ

اکسپرت مدیریت ریسک و سرمایه در متاتریدر ۴ و ۵

Risk and capital management using metatrader

بهترین شیوه مدیریت ریسک و سرمایه و محاسبه حجم معاملات در متاتریدر استفاده از اکسپرت مدیریت ریسک و اندیکاتور می باشد، در ادامه به معرفی اکسپرت / اندیکاتور مدیریت ریسک و سرمایه در متاتریدر می‌پردازیم.

 

 

تغییرات نسخه ۱.۳.۳.۲ (تاریخ بروزرسانی ۱۴۰۲/۰۳/۲۳)

 • حل مشکل باز نکردن پوزیشن در بعضی از شاخص ها مثل sp&500
 • بهبود قابلیت تریل و ریسک فری کردن.
 • پس از باز شدن پوزیشن اکسپرت اجازه دور کردن SL را نمی دهد(عدم افزایش ریسک با دور کردن SL)

تغییرات نسخه ۱.۳.۳.۱ (تاریخ بروزرسانی ۱۴۰۱/۱۱/۱۶)

0

قیمت 750.000 تومان

خرید و دانلود آنی
امتیاز کاربر: 4.58 ( 15 نتایج)

 • قابلیت جابجایی فرم اطلاعات معامله با ماوس
 • گذاشتن ریسک به ریوارد در حالتی که یک TP وجود دارد(به درخواست کاربران)
 • پاک نشدن فرم اطلاعات معامله و خطوط SL و TP هنگام تغییر تایم فریم.
 • رفع مشکلات محاسبات ریسک در برخی از بروکرها

مدیریت ریسک در بازار فارکس، به عنوان یکی از عوامل مهم و حیاتی در معاملات ارزی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به تلاش مداوم تریدرها برای دستیابی به سود در بازار فارکس، مدیریت ریسک به عنوان یکی از مهمترین عوامل ایجاد صرفه جویی در معاملات و کاهش خسارت در صورت بروز خطا بسیار حائز اهمیت است.

در این مطلب، به معرفی بهترین اکسپرت‌های مدیریت ریسک و سرمایه در متاتریدر ۴ و ۵ می‌پردازیم و از این رو، پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه دقیق این مقاله، بتوانید اطلاعات کافی و مفیدی را به عنوان یک تریدر در بازار فارکس حفظ کنید.

اسکلپ از تکنیک‌هایی است که توسط بسیاری از تریدرها در بازار فارکس استفاده می‌شود. با استفاده از این تکنیک، تریدر می‌تواند به سرعت به سود برسد و در مدت زمان کوتاهی، معامله خود را به پایان برساند. اما به دلیل خطرات بالایی که با استفاده از این تکنیک همراه است، مدیریت ریسک در این حالت بسیار حائز اهمیت است.

در معاملات با TP نیز، مدیریت ریسک بسیار اهمیت دارد. در این روش، تریدر با قرار دادن تراکم هدف خود در ترید، سعی در دستیابی به سود بیشتر دارد. اما باید توجه داشت که در این حالت نیز ریسک‌هایی وجود دارد که باید برای مدیریت آن‌ها، بهترین راه‌کارها را اتخاذ کرد.

یکی از بهترین اکسپرت‌های مدیریت ریسک و سرمایه، اکسپرت ریسک مدیریت فارکس (Forex Risk Management) است. این اکسپرت به طور خاص برای تریدرهایی طراحی شده است که به دنبال کاهش ریسک در معاملات خود هستند. با استفاده از این اکسپرت، تریدر می‌تواند ریسک مربوط به معاملات خود را به حداقل برساند و سود بیشتری را به دست آورد.

در متاتریدر ۴ و ۵ نیز، بسیاری از اکسپرت‌های مربوط به مدیریت ریسک و سرمایه وجود دارد. با توجه به نیاز خود به اکسپرت، می‌توانید به راحتی این اکسپرت‌ها را در بازار فارکس پیدا کرده و با استفاده از آن‌ها، به بهترین نحو ممکن برای مدیریت ریسک و سرمایه در معاملات خود اقدام کنید.

در نهایت، می‌توان گفت که مدیریت ریسک در بازار فارکس، از ابزارهای حیاتی برای تریدرها به شمار می‌آید. با استفاده از اکسپرت‌های مدیریت ریسک و سرمایه، تریدر می‌تواند به بهترین نحو ممکن برای کاهش ریسک، معاملات خود را انجام دهد و در نهایت به سود بیشتری دست یابد. بهترین راه برای دستیابی به این هدف، استفاده از بهترین اکسپرت‌های مدیریت ریسک و سرمایه در بازار فارکس است.

مدیریت ریسک و سرمایه

نحوه محاسبه ریسک در هر معامله

در هر معامله با توجه به استراتژی معاملاتی خود باید نقطه ای رو برای حد ضرر(که از این پس از واژه حد محافظ استفاده می کنیم چون در واقع این نقطه از سرمایه شما محافظت می کند ) انتخاب کنیم، فاصله این نقطه تا قیمت بازار میزان ریسکی است که برای آن معامله می پذیرید و مبنای محاسبه حجم معاملاتی شما خواهد بود.

متاسفانه اکثر افراد تازه وارد به بازارهای مالی اصلا این اصل را رعایت نمی کنند و گاها بر روی هر معامله درصد بالایی از سرمایه خود را ریسک می کنند این افراد قطعا محکوم به شکست و از دست دادن سرمایه خود هستند.

درصد دیگری از افرد هستند که به این اصل پایبند هستند ولی این محاسبات را به صورت دستی و معمولا در اکسل انجام می دهند، این شیوه هم به دلیل دشوار بودن محاسبه ارزش دلاری بین دونقطه و اینکه نوسان قیمت در بازارهای فارکس بسیار بالا است و همان چند ثانیه ای که صرف محاسبات حجم و ورود قیمت معامله می شود، معمولا قیمت بازار عوض شده و مدیریت ریسک و سرمایه آنچنان که باید دقیق نیست.

راه دیگر و بهترین راه این است که این محاسبات و تعیین حجم معاملات را به خود سیستم بسپاریم و راهکار آن استفاده از اندیکاتور و اکسپرت در متاتریدر است.

در همین راستا اکسپرت مدیریت ریسک و سرمایه طراحی و خدمت عزیزان ارائه گردید.

عملکرد این اکسپرت به این صورت است که میزان ریسک هر معامله را در ابتدا مشخص می کنید و میزان حد ضرر خود را وارد می کنید، اکسپرت حجم معامله را با توجه به میزان ریسکی که وارد کردید محاسبه و پوزیشن مورد نظر را برای شما باز می کند.

قیمت اکسپرت مدیریت ریسک و سرمایه حدود 15 دلار است، با 15 دلار می توانید سرمایه خود را در بازار پر تلاطم فارکس (که طبق آمار ۹۵% مردم پول خود را از دست می دهند) بیمه کنید و باعث رشد تدریجی سرمایه خود شوید. $انتخاب با شماست$

امکانات اکسپرت مدیریت ریسک و سرمایه

 1. محاسبه حجم معاملات بر اساس درصد ریسک وارد شده و حد ضرر (stop loss) انتخاب شدهمحاسبه حجم
 2. در این اکسپرت یکی از شرایط باز کردن معامله داشتن حدد ضرر هست(بدون حد ضرر معامله ای باز نمی کند)
 3. باز کردن معاملات خرید و فروش توسط خود اکسپرت
 4. نمایش درصد افزایش(کاهش) میزان سرمایه در روز، هفته و ماه جاری
 5. امکان تنظیم حداقل افت سرمایه برای روز، هفته و ماه جاری (پس از کاهش بیش از حد تعیین شده، هنگام باز کردن معاملات سیستم هشدار می دهد)
 6. انتخاب آسان نقاط حد ضرر(stop loss) و تیک پروفیت(take profit) فقط با حرکت ماوس
 7. باز کردن معاملات در قیمت بازار(market execution) با رعایت مدیریت ریسک
 8. باز کردن آسان معاملات پندینگ(pending order) با لحاظ کردن مدیریت ریسک و سرمایه
 9. نمایش فاصله حد ضرر و تیک پروفیت تا قیمت بازار بر اساس پیپ
 10. امکان بستن تمام معاملات باز در آن واحد
 11. امکان ریسک فری Breakeven معاملات با توجه به تنظیمات دلخواه (جدید)
 12. امکان تریلنگ استاپ Trailing Stopمعاملات با تنظیمات دلخواه (جدید)
 13. امکان باز کردن چند معامله با TP های مختلف (معاملات چند تارگتی) (جدید)
 14. معاملات بر اساس ریسک ثابت دلاری (جدید)
 15. لحاظ کردن کمیسون دریافتی در محاسبه ریسک معاملات (جدید)
 16. نمایش مجموع ریسک معاملات باز (جدید)
 17. نمایش مجموع ریسک معاملات پندینگ (جدید)
توجه: در آپدیت جدید برای معاملات پندینگ باید کلید های ctrl و shift را همزمان با هم نگه دارید و با حرکت ماوس قیمت را مشخص کنید.

مزایای این اکسپرت نسبت به نمونه های مشابه

 • فرم برنامه (اطلاعات معامله) فقط هنگام باز کردن معامله ظاهر می شود باعث شلوغی چارت نمی شود
 • تمام اعدد (حد ضرر، تیک پروفیت، قیمت و …) با حرکت ماوس مشخص می شوند و نیازی به وارد کردن آنها نیست (سرعت و دقت بالا در هنگام ورود به معامله )
 • هشدار سیستم در زمان باز کردن معاملات زمانی که کاهش سرمایه از حد مشخص شده در بازه های روزانه، هفتگی و ماهانه بیشتر شود
 • پشتیبانی قوی
 • امکان سفارشی سازی و افزودن امکانات به اکسپرت به درخواست مشتری (در صورت امکان پیاده سازی و دریافت هزینه)
 • امکان ارتباط با طراح اکسپرت >>> parsfl.ir/fre/mohasebyar
 • اکسپرت مدیریت ریسک و سرمایه هم برای متاتریدر ۴ و هم برای متاتریدر ۵ طراحی و ارائه شده است.

سفارش ساخت اکسپرت اختصاصی

همه ما به خوبی میدانیم که اولین و مهمترین اصل در بازارهای مالی حفظ سرمایه (ضرر نکردن ) و بعد سود کردن است.

تقریبا تمامی بزرگان بازار های مالی و اساتید این حوزه مدیریت ریسک و سرمایه رو جزو مهمترین اصول فعالیت در این بازار می دانند.

چرا باید مدیریت ریسک و سرمایه رو رعایت کنیم؟

چون رعایت مدیریت ریسک و سرمایه ضامن حفظ و بقای سرمایه شماست و عدم رعایت مدیریت ریسک و سرمایه در بازار فارکس برابر است با از دست دادن کل سرمایه.

چرا باید از اکسپرت مدیریت ریسک و سرمایه استفاده کنیم؟

چون رعایت دقیق مدیریت ریسک و سرمایه به صورت دستی کار دشوار و تقریبا نشدنی است در حالی که این کار را سیستم خیلی دقیق و در کسری از ثانیه انجام می دهد.

اکسپرت مدیریت ریسک

۱ licence : کد فعال سازی اکسپرت را باید وارد کنید.

۲ risk_to_revard : نسبت ریسک به ریوارد هست که برای محاسبه محل تیک پروفیت است.

۳ risk_persentage: درصد ریسک در هر معامله است، یعنی در هر معامله چند درصد سرمایه رو ریسک می کنید.

۴ max_risk_open_pos : حداکثر ریسک معاملات باز، یعنی حداکثر درصد ریسک معاملات باز چقدر باشد(بعنوان مثال اگر ریسک هر معامله ۱% باشد و حداکثر ریسک معاملات باز ۵% باشد و شما ۵ معامله باز داشته باشید، اگر بخواهید معامله ششم را باز کنید سیستم هشدار میدهد)

۵ max_risk_daily : حداکثر درصد کاهش سرمایه در روز جاری، اگر درصد کاهش سرمایه در روز جاری بیشتر از درصد مشخص شده باشد، سیتسم هنگام باز کردن معامله جدید هشدار میدهد.

۶ max_risk_Weekly : حداکثر درصد کاهش سرمایه در هفته جاری، اگر درصد کاهش سرمایه در هفته جاری بیشتر از درصد مشخص شده باشد، سیتسم هنگام باز کردن معامله جدید هشدار میدهد.

۷ max_risk_Montly : حداکثر درصد کاهش سرمایه در ماه جاری، اگر درصد کاهش سرمایه در ماه جاری بیشتر از درصد مشخص شده باشد، سیتسم هنگام باز کردن معامله جدید هشدار میدهد.

۸ Commission : کمیسیونی که بروکر از معاملات شما دریافت می کند،کمیسون برای هر لات است و به دلار می باشد.

توجه: وقتی هر یک از گزینه های ۴، ۵، ۶ و ۷ را صفر قرار دهید این گزینه ها غیر فعال شده و دیگر به هنگام ترید اخطار کاهش سرمایه را نمی دهد.

بقیه گزینه ها مربوط به رنگ بندی های اکسپرت هست که میتوانید شخصی سازی نماید.

یه توضیح مختصر درباره مدیریت ریسک و سرمایه

ریسک در هر معامله یعنی اینکه در هر معامله می خواهید چند درصد از سرمایه را ریسک کنید. فرض کنید سرمایه شما ۱۰۰۰ دلار است و می خواهید به ازای هر معامله فقط ۱% ریسک کنید. این بدان معنا است که اگر در معامله ضرر کنید فقط ۱۰ دلار از سرمایه شما کسر خواهد شد.

جالب است بدانید اگر در معاملات خود مدیریت ریسک و سرمایه را دقیق و اصولی رعایت کنید همانگونه که سود معاملات به اصل سرمایه اضافه شده، باعث میشود سود های بعدی بزرگ و بزرگتر شوند.

در زیان های پیاپی هم هر زیان نسبت به زیان قبل خود کمتر و کمتر خواهد شد. این بدین معناست که حتی اگر چند معامله هم پیاپی زیان کنید، اصل سرمایه شما آنچنان تغییر نگران کننده ای نمی کند.

بیایید چند حالت مختلف رو با هم بررسی کنیم:

حالت اول – پول شما بعد از چند معامله زیانده، صفر خواهد شد؟

شاید تصور شما این باشد که اگر در هر معامله فقط ۱% ریسک کنم بعد از ۱۰۰ زیان پیاپی سرمایه من صفر خواهد شد.
ولی کاملا اشتباه محاسبه کرده اید، اگر شما ۱۰۰۰ دلار داشته باشید و ۲۳۰ معامله انجام داده باشید که ریسک هر معامله ۱% باشد و همه معاملات با زیان بسته شده بعد از ۲۳۰ معامله هنوز مانده حساب شما هنوز ۱۰۰ دلار است و هنوز صفر نشده.(البته اگر مدیریت ریسک را به درستی انجام بدهید.)

حالت دوم – یک استراتژی داریم که در آن احتمال برد و باخت در آن ۵۰% درصد است

قبل از بررسی این حالت لازم است با اصطلاح ریسک به ریوارد آشنا شوید.

ریسک به ریوارد (نسبت سود به ضرر) یعنی در مقابل واحد ریسکی که در یک معامله می کنیم چند واحد سود بدست می آوریم.

میزان ریسک/میزان سود = نسبت ریسک به ریوارد.

اگر در این حالت ۱۰۰۰ معامله انجام بدهیم و مدیریت ریسک و سرمایه به درستی انجام دهیم، و نسبت ریسک به ریوارد را ۲ در نظر بگیریم.

به نظر شما سرمایه اولیه از ۱۰۰۰ دلار به چه رقمی تبدیل خواهد شد؟

طی محاسباتی که در اکسل انجام شد از ۱۰۰۰ معامله انجام شده ۴۸۹ معامله با سود و ۵۱۱ معامله با زیان بسته شد، و با شرایط ذکر شده (اجرای دقیق مدیریت ریسک و سرمایه) سرمایه اولیه از ۱۰۰۰ دلار به عدد به ۹۴،۴۲۰ تبدیل شد.

در نگاه اول شاید اعداد و ارقام محاسبه شده رویا پردازی و خیال بافی به نظر برسد، ولی واقعیت این است که با رعایت یک اصل ساده در عین حال حیاتی(مدیریت ریسک و سرمایه) این رویا به واقعیت زندگی شما تبدیل خواهد شد.

معرفی اکسپرت مدیریت ریسک و همچنین راهنمایی استفاده از اکسپرت کاملا داخل ویدئوی این محصول هست.

 

The price of Expert  is about 15 dollars, with 15 dollars you can insure your capital in the turbulent forex market (where according to statistics 95% of people lose their money) and cause the gradual growth of your capital. $The choice is yours$

0

قیمت 750.000 تومان

خرید و دانلود آنی
امتیاز کاربر: 4.58 ( 15 نتایج)
از طريق
محاسب یار
منبع
منبع
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫9 دیدگاه ها

 1. با سلام
  اکسپرت مدیریت سرمایه خیلی خوبی هست. تقریبا همگی همکاران ازش استفاده می کنند و از خود اکسپرت بهتر، پشتیبانی مجموعه می باشد. بسیار با حوصله و صبر پاسخگو هستند.

 2. آقا این اکسپرت خیلی عالی ..میشد گفت تنها اکسپرت ایرانی که با بقیه اکسپرت ها قابل رقابت..به خصوص تو آپدیت جدیدش که فوق العادست …

 3. من تو سایز پنجرم به خاطر رزولیشن بالای صفحه لب تابم مشکل داشتم ولی به خاطر پشتیبانی سریع و این که برنامه نویسش ارزش قائل بوده به اکسپرتش واقعا ارزش پولی که دادم دارد … وبچه ها اگر خودتون نظری دیگه دارید که قابلیت اکسپرت بیشتر بشه حتما بگید به سازندش، جواب پیامتون میدن و تو آپدیت جدید اضافه می کنه… واین که کاش تو هر آپدیت فیلم قابلیتای جدیدش می گذاشتید بازم خدا برکت.

 4. با سلام
  تشکر بابت اکسپرت مدیریت سرمایه واقعا کمک خیلی بزرگی بود مقداری از بار روانی رو کاهش داده و دغدغه مدیریت سرمایه رو حل کرده.
  سپاس

 5. سلام و درورد
  دوساله داخل بازار فارکس فعالیت میکنم و گاهی شده به خاطر محاسبه ریسک پوزیشن از دست دادم(اسکلپرا درک میکنن)که این اکسپرت مشکلمو حل کرد اکسپرت واقعا با کیفیت و کاربردی از شر محاسبه ریسک و دردسر هاش راحت شدم و به نظرم برای هر تریدر ضروریه و نکته عالی اینه که پشتیبانی صبور و با حوصله و خوش اخلاقی داره
  با تشکر از اقا رحمان عزیز بابت خدمت به جامعه تریدرها

 6. با سلام
  من مدتی دنبال این اکسپرت می‌گشتم که در این وبسایت پیدا کردم.
  این اکسپرت بسیار لازم برای فردی هست که از خودش انتظار سود مداوم داره
  خوبی های این اکسپرت در استفاده حدود یک ماه من باعث شد که روند پر اشتباه و پر ضرر من به روند کم اشتباه و کم ضرر تبدیل بشه .
  لازم به ذکر هست که من در تمام حساب های خودم از این اکسپرت استفاده میکنم و بسیار ممنون پشتیبانی آقای جنگجو هستم که منو همراهی کردن.
  نکته بسیار مهم من بالانس حساب بیشتر از ۱۷۰۰۰ دلار دارم
  وقتی شما پولت بزرگ هست این اکسپرت بسیار ضروری به نظر میرسه.

 7. بهترین اکسپرتی که وجود داره .پشتیبانی اقای مهندس جنگجو هم عالیه . با این کار کنید بقیه اکسپرتا رو نگاهم نمکنید دیگه

 8. سلام یه سوال داشتم ، تو تنظیمات مقدار ریسک روزانه میشه کاری کرد اگر بیشتر از ریسکت باشه اجازه باز کردن معامله رو نده ؟ منظورم اینه که شما فرمودین فقط اخطار میده ، میخوام اصلا اجازه معامله رو نده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا