دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
کارآفرینیآموزشفریلنسینگ

حقایقی درباره مادر شاغل بودن که باید بدانید!

یک مادر شاغل می‌تواند مادری باشد که از خانه به صورت فریلنسری کار می کند، شغلی تمام وقت یا پاره وقت داشته یا هر شکل دیگری کسب درآمد داشته باشد اما نکته مشترک در همه این مشاغل وجود حقایقی درباره مادر شاغل بودن است که هیچکس به اندازه مادران شاغل نمی تواند آن‌ها را درک کند. اگر شماهم مادری شاغل هستید، طبیعی است که گاهی با مجموعه‌ای از احساسات ضد و نقیض رو به رو خواهید شد.

گاهی در شرایطی قرار می گیرید که احساس می‌کنید کودکتان پرستار خود را بیشتر از شما دوست دارد یا گاهی مجبور می‌شوید با اجازه مدیر و مافوق خود کودکتان را به سر کار ببرید و در چنین شرایطی با حجم زیاد کاری که داری گاهی باید گریه‌ها و فریاد کودکتان را نیز تحمل کنید. به عنوان یک مادر شاغل گاهی ممکن است شرایط بسیار سختی برای شما پیش بیاید اما باید بدانید که این شرایط همیشگی نیست و گاهی سر کار بودن برای شما به قدری لذت بخش است که مانند تعطیلی و مرخصی چند ساعته از وظیفه مادر بودن خواهد بود. هرگز نباید برای احساس راحتی که برای زمان‌های دور از خانه وبچه‌ها دارید عذاب وجدان داشته باشید زیرا سر کار بودن و اختصاص دادن وقتی از زمان‌های خود برای رسیدن به زندگی شغلی و دور بودن از خانه و بچه‌ها به معنی این نیست که شما از مادر بودن نفرت دارید.

در این مطلب به بررسی حقایقی درباره مادر شاغل بودن می‌پردازیم و که امیدواریم برای شما مفید باشد.

۱. با ساعات خوش خود خداحافظی کنید!

۱. با ساعات خوش خود خداحافظی کنید!

اولین مورد از لیست حقایقی درباره مادر شاغل بودن این سات که به عنوان یک مادر شاغل شاید کمتر بتوانید وقت ناهارتان را با همکاران خود بگذارنید. به عنوان یک مادر شاغل شما باید به وقت ناهار بچه‌ها برسید و مهم نیست که همکاران شما برای بعد از ساعت کاری چه برنامه‌ای ریخته‌اند شما باید برای نگهداری و مراقبت از بچه‌ها برخی از خوشی‌های خود را حذف کنید. البته این موضوع به آن معنا نیست که تمام وقت خود را یا در خانه یا سر کار صرف کنید و هیچ تفریحی نداشته باشید بلکه می‌توانید یک یا دو روز در هفته را بری وقت گذراندن با همکاران و دوستان خود برنامه ریزی کنید. به عنوان یک مادر شاغل چیزی که باعث می‌شود احساس خوبی داشته باشید از این که ناهار را با کودکان خود سپری کرده‌اید و در محل کار نبودید، چهره خندان و راضی کودکانتان است. گاهی به عنوان یک مادر شاغل مجبور خواهید شد در حالی که یک ساندویچ آماده را به عنوان ناهار می‌خورید همزمان قبض‌های خانه را بپردازید یا کارهای آنلاین خود را انجام دهید.

 ۲. احساس می‌کنید به اندازه کافی کار نکرده‌اید

اگر یک مادر شاغل هستید ممکن است همیشه احساس کنید خیلی زود محل کار خود را برای رسیدن به وظایف خانه و مادری خود ترک می‌کنید و این در حالی است که تا دیر وقت در حال کار کردن در محل کار خود هستید. گاهی در برخی ادارات زمان کاری به گونه‌ای است که باید خیلی زود در محل کار خود حاضر شوید و و تا دیر وقت کار کنید. اگر جو اداره و محل کار شما چنین است، ممکن است احساس کنید اگر محل کار خود را ساعت 5 عصر تمام می کنید تا به کار بچه‌ها برسید و از قبل با مدیر خود هماهنگ کرده‌اید تا زودتر بروید و با این کار همکاران شما پشت سرتان حرف می‌زنند، بهتر است این احساس را نادیده بگیرید.

حقایقی درباره مادر شاغل بودن وجود دارد که شاید همکاران مجرد شما از آن بی اطلاع باشند. شما به عنوان یک مادر شاغل و خانه دار وظایفی دارید که باید به آن‌ها عمل کنید و شرایط کاری یکسانی با همکاران مجرد یا بدون کودک خود ندارید. شما می‌توانید با هماهنگی با مدیر خود کارهای باقی مانده را از خانه و در ساعات فراغت خود انجام دهید. زمانی که در آخر شب بچه‌ها خوابیده‌اند یا در روزهای تعطیل می توانید کارهای عقب افتاده خود را از راه دور انجام دهید. البته دقت کنید که همه اوقات فراغت خود را صرف رسیدگی به کار نکنید و زمان‌هایی را برای استراحت خود و وقت گذراندن با خانوادتان در نظر بگیرید.

۳. احساس ناکارآمدی و سردرگمی

یکی از حقایقی درباره مادر شاغل بودن که ممکن است احساس کنید به اندازه کافی مادر خوبی نیستید، زمانی است که با مادران شاغل دیگر که همکار شما هستند صحبت می‌کنید. ممکن است آن‌ها از کنترلی که بر اوضاع خانه و بچه‌ها دارند برای شما داستان‌ها تعریف کنند و شما با مقایسه آن‌ها با خودتان احساس ناکارآمدی کنید. گاهی ممکن است به همکاران خود که مادر نیستند یا هنوز ازدواج نکرده‌اند به خاطر مسائلی مانند بیماری کودکتان یا کارهای عقب افتاده و رسیدگی به درس بچه‌ها و مشغله‌های فکری که با آن‌ها درگیر نیستند حسادت کنید. اما به این فکر کنید که شما نهایت تلاشتان را برای این که مادر خوبی باشید انجام می‌دهید، هیچ کس کامل نیست و هیج مادری «ابر قهرمان» نیست.

۴. همکاران بدون بچه، بهترین همکاران برای شما هستند.

اگر در محل کار شما دوستانی دارید که مدام در حال شکایت کردن از هزینه پس انداز مورد نیازشان برای خرج بچه‌ها هستند و دائم در حال غر زدن هستند، بهتر است دوستانی پیدا کنید که یا بچه ندارند یا کودکانشان هم سن و سال کودکان شما هستند. شما به عنوان مادری شاغل وقت اضافی برای گوش دادن به دردل و غرولندهای بی جای دیگر مادران را ندارید و به اندازه کافی مشغله ذهنی دارید، پس به جای صحبت کردن درباره این دسته از مشکلات با مادران دیگر، وقتی را که در اداره هستید به انجام کارهای خود بپردازید. حقایقی درباره مادر شاغل بودن وجود دارد که یکی از آن‌ها این است که گاهی در محل کار خودخواه باشید و فقط به انجام امور  کاری خود بپردازید و بهتر است دردل دیگران را با احترام نادیده بگیرید. دقت داشته باشید که شما باید در زمان کار خود همه کارهایتان را نجام دهید تا بتوانید محل کار را ترک کنید نه با گوش دادن به دردل همکاران غرغروی خود وقتتان را هدر بدهید.

۵. دلتنگی برای بچه‌ها

۵. دلتنگی برای بچه‌ها

ممکن است در ابتدای بازگشت به کارتان پس از اینکه مادر شده‌اید فکر بچه‌ها و اینکه الان مشغول چه کاری هستند باعث شود مدام دلتنگ کودکانتان باشید اما به محض این که کارتا را شروع کردید به سرعت متوجه خواهید شد که هشت ساعت کاری شما چقدر سریع گذشته است و با روی باز و خندان به خانه باز خواهید گشت.

یکی از حقایقی درباره مادر شاغل بودن که ممکن است گاهی شما را اذیت کند این است که بعضی روزها بیش از حد برای کودکتان دلتنگ می‌شوید اما این هم راه حلی دارد. می‌توانید عکس‌های او را رو تلفن همراه، میز کار یا صفحه کامپیوتر خود داشته باشید و هر زمان که دلتان تنگ شد و کاری نداشتید با او تماس بگیرید و صحبت کنید. به این ترتیب کودکتان هم تصور نخواهد کرد که او را از یاد برده‌اید. دیدن عکس‌های او در محل کارتان باعث می‌شود انگیزه و انرژی بگیرید و احساس بهتری داشته باشید. احساس فوق العاده‌ای است زمانی که بدانید کسی در خانه چشم انتظار شما است.

۶. کمتر شدن وظایفتان در خانه

یکی از بهترین حقایقی درباره مادر شاغل بودن که شاید برایتان خوشحال کننده باشد این است که وقتی به عنوان مادری شاغل بیرون از خانه کار می‌کنید وظایف شما به صورت خودکار در خانه کمتر از سابق خواهد شد و بخشی از کارهای خانه به عهده پرستار کودک یا همسرتان خواهد بود. همه مادران خانه دار می‌دانند زمانی که در خانه هستند و شغلی ندارند از آن‌ها انتظار می‌رود خانه را تمیز کنند، غذایشان همیشه آماده باشد، بچه‌ها را به دکتر ببرند و همسر وظیفه شناسی باشند و کارهای بی شماری انجام دهند که گاهی بسیار خسته کننده و تکراری است، اما وقتی مادری شاغل هستید از شما انتظار نمی‌رود که همه این کارها را انجام دهید و به خودی خود، ما و همسرتان باید باهم همکاری داشته باشید و مانند یک تیم عمل کنید.

۷. آخرهفته‌هایی که آخر هفته نیست!

شاید این مورد از لیست حقایقی درباره مادر شاغل بودن چندان خوشایند نباشد. اما به عنوان مادری شاغل آخر هفته برای شما به معنی استراحت مطلق نخواهد بود. در روزهای پایان هفته و تعطیلی شما مجبور خواهید بود به کارهای عقب افتاده خانه رسیدگی کنید، لباس‌ها را بشویید، به  کارهای اداری عقب افتادتان برسید، خانه را تمیز کنید و هزاران هزار کار دیگر که در طول هفته به خاطر این که سر کار هستید نمی‌توانید آن‌ها را انجام دهید.

۸.  مشکلات پرستار کودک

به عنوان یک مادر شاغل ممکن است نسبت به کسی که بیشتر از شما با کودکتان وقت می‌گذراند احساس حسادت کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که معلم مهد کودک یا پرستار کودکتان هرگز قرار نیست جای مادری شما را برای او بگیرید، در عوض به دقت مراقب کودکتان است و شخصیت او را بر اساس خواسته ها و معیارهای جامعه به خوبی پرورش می‌دهد پس بهتر است از اینکه کودکتان پرستار خوبی دارد خوشحال باشید. البته انتخاب پرستار یا مهدکودک مناسب کودکتان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا گاهی ممکن است کودکان به پرستار خود بیش از شما وابسته شوند و همین باعث عصبانیت شما شود.

گاهی شما می‌توانید با مادر خود یا مادر همسرتان صحبت کرده و از آن‌ها بخواهید تا در صورت امکان وقتی شما سر کار هستید از کودکتان مراقبت کنند، سپردن کودکتان به مادر خود یا همسرتان یکی از بهترین گزینه‌ها است زیرا خیالتان راحت است که نهایت دقت و مراقبت را از کودکتان خواهند داشت.

استخدام پرستار

۹. احساس می‌کنید به اندازه کافی خوب نیستید!

شاید به عنوان یک مادر شاغل ممکن است احساس کنید چون تمام وقت خود را با کودکتان سپری نمی‌کنید مادر خوبی نیستید. همیشه به این نکته دقت داشته باشید که شما به عنوان یک زن هم مادر هستید و هم زنی شاغل که تلاش می‌کند بین زندگی خانوادگی و حرفه‌ای خود تعادل برقرار کند و این خود کاری بسیار سخت است که هرکس از عهده آن بر نخواهد آمد. یکی از حقایقی درباره مادر شاغل بودن که باید آن را قبول کنید این است که روزهای بد برای همه وجود دارند. روزهایی که شما احساس می‌کنید به اندازه کافی خوب نیستید و اوضاع سر کار و در خانه به خوبی پیش نمی‌رود. ممکن است وقت نکنید برای بچه‌ها غذای گرم درست کنید یا آن‌ها را به شهربازی ببرید یا یک مشتری را به دلایلی از دست داده‌اید. در چنین روزهایی باید خونسردی خود را حفظ  کنید و برای مواردی که از عهده شما خارج است خود را ببخشید و به خودتان در پایان شب بگویید فردا روز بهتری است.

۱۰. پایان یک روز کاری!

یکی از شیرین‌ترین حقایقی درباره مادر شاغل بودن وجود دارد که باعث می‌شود احساس کنید حفظ  شغل و وظیفه مادریتان در کنار هم کاری درستی بوده است، زمانی است که در پایان روز کاری خود به خانه می‌روید و با چهره خندان کودکانتان که منتظر شما هستند رو به رو می‌شوید. کودکانتان که کل روز را منتظر شما هستند با آغوش باز از شما استقبال خواهند کرد و باعث می‌شوند خستگی روز سختتان را به کلی فراموش کنید. در پایان شب به این فکر کنید که شما کاری کرده‌اید که هرکسی از عهده انجام آن برنمیاید شما یک شغل و خانواده خوشحالی دارید و می‌توانید از درآمد مناسبی که دارید احساس رضایت کنید. علاوه بر این شما الگوی مناسبی برای کودکان خود به عنوان یک مادر قوی و زنی موفق خواهید بود که تاثیر بسیار زیادی در شکل گیری شخصیت آن‌ها دارد.

کلام آخر از حقایقی درباره مادر شاغل بودن

کلام آخر از حقایقی درباره مادر شاغل بودن

همه حقایقی درباره مادر شاغل بودن که در این مطلب به آن اشاره کردیم تنها گوشه کوچکی از مسائلی است که شما به عنوان یک مادرشاغل با آن رو به رو هستید. ممکن است حفظ هر دو وظیفه کار بسیار سختی باشد اما می‌تواند با دانستن راه‌های افزایش کاربری و بازده همیشه از این که زنی موفق و شاغل و در عین حال مادری دلسوز هستید به خود افتخار کنید. اگر تصور می‌کنید که داشتن یک کار تمام وقت برای شما بسیار سخت است و نمی‌توانید با مشکلات آن کنار بیاید پیشنهاد ما تبدیل شدن به یک مادر فریلنسر است، در هر زمینه‌ای که مهارت دارید می‌توانید به صورت فریلنسری با ثبت نام در وب سایت پارس فریلنسر کار پیدا کرده و از خانه و طبق جدول برنامه ریزی کسب درآمد کنید و در عین حال کنار فرزندان خود باشید.

شما برای خود و کودکانتان قهرمانی هستید که خانواده شما به آن افتخار می‌کنند زیرا با همه مشکلات و سختی‌هایی که سر راه شما وجود دارد جا نزده‌اید و همچنان به اراده خود استوار هستید.

https://www.thebump.com/a/working-mom

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا