دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
فریلنسینگسبک زندگی

۵ ترفند برای افزایش بازده فریلنسرها

اگر به عنوان یک فریلنسر در خانه کار می‌کنید و می‌خواهید نهایت بازده خود را داشته باشید باید ترفندهای مخصوص برای افزایش بازده فریلنسرها را بدانید و با یک برنامه ریزی صحیح با تمام  قوا به سمت اهداف خود حرکت کنید و به فریلنسر بودن خودتان عشق بورزید.

گاه تصور می‌شود که کار کردن به عنوان یک فریلنسر در خارج از فضای کار و محیط اداری باعث می‌شود که بازده فرد کاهش یابد، اما چنین نیست و برعکس کار در محیطی که خودتان انتخاب کرده باشید و در آن راحت هستید باعث افزایش کارآیی و بازده می‌شود. دانستن ترفندهای افزایش بازده برای فریلنسرها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، این که شما در خانه و به دور از محیط کاری مشغول به انجام کارهایتان هستید نباید باعث شود که حواس شما سریع پرت حوادث جانبی شود.

من به عنوان فریلنسری که تجربه کار در محیط اداری و خانه را داشته است می‌توانم به جرات بگویم که کار در خانه آرامش روانی بیشتری برایم به همراه داشته است. کار در محیط‌های اداری و زیر نظر دائم رئیس بودن باعث می‌شود فشار روانی روی شما زیاد شود و احساس کنید دائما تحت کنترل هستید، هرچند که در برخی از محیط‌های کاری جو به قدری صمیمی است که فرقی بین رئیس و کارمند نیست و همه باهم برای یک کار تلاش می‌کنند.

اگر به عنوان یک فریلنسر قصد دارید که در خانه کار کنید باید بدانید که مرز مشخصی را بین زندگی شخصی و کاریتان معین کنید و هرگز این حد و حدود را رد نکنید. در این مطلب از وبلاگ پارس فریلنسر ۵ ترفند برای افزایش بازده فریلنسرها در زمان کار در خانه را عنوان خواهیم کرد که می‌تواند کمک بسیار خوبی به افزایش درآمد و در عین حال تامین آرامش روانی شما، فریلنسرهای عزیز شود.

۱. صبح خود را با ورزش آغاز کنید

۱. صبح خود را با ورزش آغاز کنید.

شاید این عنوان کمی کلیشه‌ای به نظر بیاید اما حقیقتا ورزش صبحگاهی تاثیر بسیار زیادی در شادابی و افزایش بازده فریلنسرها و هر کارمند دیگری خواهد داشت. از آنجایی که شما فریلنسری هستید که در خانه کار می‌کند می‌توانید ساعات کاری منعطفی داشته باشید بنابریان برای خود برنامه ریزی مشخصی برای شروع کار داشته باشید. پیشنهاد ما به به شما این است که دفترچه‌ای برای یادداشت کارهای خود داشته باشید و در پایان شب برنامه‌های خود برای فردا را یادداشت کنید. به ترتیب این کارها را اولویت بندی کنید و صبح پیش از هرچیز برای یک ورزش یا پیاده‌روی بیرون بروید و بعد از یکی دو ساعت ورزش کردن به خانه بازگشته و دوش بگیرید، صبحانه کاملی بخورید و با یک فنجان نوشیدنی مورد علاقه‌تان پشت میز کارتان بنشینید. توصیه می شود که در خانه فضای کاری مشخص خود را داشته باشید و جدول برنامه ریزی خود را در نزدیکی میزتان نصب کنید با نگاهی به یادداشت‌های شب قبل خود شروع به کار کنید و با انرژی به کارتان ادامه دهید. ورزش صبحگاهی تاثیر بسیار زیادی در افزایش بازده فریلنسرها دارد. توصیه می‌شود که کارهایتان را پیش از ظهر انجام داده تا بقیه ساعات روز را برای خودتان داشته باشید و به برنامه‌هایتان برسید.

ورزش صبحگاهی باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شود و در نتیجه مغزتان بهتر از همیشه کار خواهد کرد و روی کارهایتان تمرکز بیشتری دارید. در صورتی که اهل ورزش‌های سنگین و چربی سوز نیستید می‌توانید یوگاه در محیط باز را امتحان کنید یا حداقل برای دوچرخه سواری و یک پیاده‌روی صبحگاهی ساده به بیرون از خانه بروید و از هوای تازه صبحگاهی لذت ببرید. یوگاه تاثیر بسیار زیادی در آرامش روانی شما خواهد داشت.

۲. گاهی از میزکارتان دور شوید

۲. گاهی از میزکارتان دور شوید.

شاید برایتان عجیب باشد اما نشستن طولانی مدت پشت میز کار باعث می‌شود خیلی زود خسته شوید و علاوه بر این به ستون فقرات شما آسیب می‌رساند. می‌توانید تایمر تلفن همراه خود را طوری تنظیم کنید که هر یک ساعت یک بار به شما یادآوری کند وقت بلند شدن از پشت میز و قدم زدن است. می‌توانید از دستبندهای سلامتی استفاده کنید تا به شما یادآوری کند وقت بلند شدن از پشت میز است. این که شما هر یک ساعت یک بار از پشت میزتان بلند شوید کمک می‌کند که مغزتان از فشار کار یکنواخت آزاد شده و با انرژی بیشتری به سر کار بازگردید.

سعی کنید در طول زمان کاری خود از نوشیدنی‌هایی مانند چای سبز استفاده کنید تا سطح متابولیسم بدن را بالا نگه داشته و باعث ایجاد احساس سرزندگی در شما شود. هر یک ساعت یک بار، می‌توانید پنج دقیقه به خود استراحت دهید و در این فاصله اگر دوست داشتید، چند حرکت ساده یوگا انجام دهید یا چند دقیقه در هوای آزاد نفس بکشید و دوباره به سرکارتان بازگردید.

۳. استفاده از تلفن همراه در زمان کار ممنوع است!

۳. استفاده از تلفن همراه در زمان کار ممنوع است!

اگر تجربه کار در محیط اداری را داشته باشید می‌دانید یکی از حساسیت‌هایی که مدیران دارند این است که کارمندشان تمام مدت با تلفن همراه خود سرگرم باشد، حال که شما شغلی دارید که می‌توانید آن را از خانه اداره کنید و خودتان رئیس خود هستید، برای افزایش بازده‌تان باید در مدت زمانی که کار می‌کنید تلفن همراه خود را کنار گذاشته و از شبکه‌های اجتماعی به دور باشید. به خصوص اینستاگرام خود را خاموش کنید، زیرا همانطور که می‌‌دانید این شبکه اجتماعی جذاب به قدری سرگرم کننده است که ممکن است شما برای یک کار کوچیک به آن سر زده باشید و بعد از گذشت چند ساعت به خود آمده و ببینید تمام ساعات کاری خود را در اینستاگرام بوده‌اید. بنابراین برای افزایش بازده فریلنسرها بهتر است در همان ابتدای کار تلفن همراه را دورتر از محل کار قرار داده و حتی در صورت نیاز تماس‌های کاری را به وقت استراحت موکول کنند.

شاید در ابتدا کنار گذاشتن شبکه‌های اجتماعی در زمان کار، بسیار مشکل باشد اما بهتر است خودتان را کنترل کرده و برای مدت زمان کاری‌تان از این شبکه‌ها دوری کنید. بهرحال زمانی که شما یک فریلنسر هستید درآمد ماهیانه‌تان بستگی بسیار زیادی به میزان کاری که انجام می‌دهید دارد و برای افزایش بازده و درآمد خود باید بتوانید از شبکه‌های اجتماعی در ساعات کاری دوری کنید. در صورتی که از شبکه‌های اجتماعی استفاده کاری دارید و در زمان کاری‌تان باید دائم آنلاین باشید می‌توانید از نسخه پلاگین این شبکه‌ها استفاده کرده و با کارفرما یا مشتریان خود در ارتباط باشید.

۴. ساعات کاری مشخص داشته باشید

۴. ساعات کاری مشخص داشته باشید!

یکی از مهم‌ترین ترفندهای افزایش بازده برای فریلنسرها این است که ساعات کاری مشخصی داشته باشند. البته تعیین ساعات کاری مشخص بستگی به شغلی دارد که شما در آن زمینه فعالیت دارید. گاهی فریلنسرها به صورت استخدامی و از خانه برای شرکت‌هایی کار می‌کنند که باید از ساعت ۹ تا ۱۷ کار کنند، اما در صورتی که به صورت پروژه‌ای و دورکاری مشغول به کاری هستید می‌توانید ساعات کاری منعطفی برای خودتان در نظر بگیرید. اما دقت داشته باشید که برای خود حد و حدود تعیین کرده و مثلا هر روز ۸ ساعت کار کنید. حال این ۸ ساعت می‌تواند به صورت ۴ زمان دو ساعته باشد یا دو زمان چهارساعته و همه چیز بستگی به خود شما دارد.

ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که دوست دارید صبح زود بیدار شده و از ساعت ۶ صبح تا ظهر کار کنید یا برعکس فردی شب کار هستید و با ساعات کاری شبانه راحت‌تر هستید، همه چیز به شما بستگی دارد و به عنوان یک فریلنسر باید حتما نظم را ضمیمه کار خود کنید. بررسی کنید در چه ساعاتی بیشترین بازده را دارید و تا زمانی که بتوانید پروژه‌ها را سر ساعت مشخص و زمان تعیین شده تحویل بدهید هیج مشکلی از لحاظ ساعات کاری نباید داشته باشید. همه چیز به خود شما بستگی دارد.

۵. کار به جای بازیگوشی

۵. کار به جای بازیگوشی!

زمانی که شما یک فریلنسر هستید و همه چیز به خودتان بستگی دارد ممکن است گاهی راحت طلبی و انجام کارهای جانبی را به کارهایتان ترجیح دهید. یکی از اصول افزایش بازده برای فریلنسرها این است که گاهی حتی در صورت اتمام پروژ‌ه‌ها و پایان ساعات کاری که برای خودشان در نظر گرفته‌اند بهتر است کار روی پروژه‌های بعدی را به نشستن و فیلم دیدن ترجیح دهند. البته همیشه لازم نیست کار را به تفریح ترجیح بدهید اما گاهی می‌توانید بعد از اتمام و تحویل یک پروژه‌‌ به جدول خود نگاهی انداخته و ببینید که در هفته یا روزهای آینده چه کاری دارید و در صورت امکان، استارت شروع کارتان را بزنید. بهتر است سریعتر پروژه‌هایتان را تحویل دهید و کارهای بیشتری بگیرید تا نه تنها درآمد بیشتری داشته باشید بلکه بازده خود را افزایش دهید.

با داشتن یک جدول منظم کاری و تلاش برای گرفتن پروژه‌های بیشتر می‌توانید فریلنسری موفق باشید که هرگز دستَش از پروژه و کار خالی نمی‌شود و به موقع هم به تفریح و هم به کارش می‌رسد. البته گاهی می‌توانید به خود استراحت داده و تمام طول هفته را مشغول انجام کار نباشید.

فریلنسری آزاد اما متعهد باش!

فریلنسری آزاد اما متعهد باش!

زمانی که شما تصمیم می‌گیرید که خانه را تبدیل به محل کار خود کنید و فریلنسری باشید که همه چیز را از خانه اداره می‌کند باید بتوانید بین زندگی شخصی و کاریتان تعادل برقرار کنید. برای افزایش بازده فریلنسرها گاهی لازم است تفریح را فدای کار کرده و برای تحویل به موقع یک پروژه تمام ساعات روز را حتی بیشتر از یک فرد کارمند کار کنند. فریلنسر بودن مزایای بسیار زیادی دارد که باعث شده این روزها تبدیل به یکی از مشاغل پرطرفدار باشد. مزایایی چون ساعات کاری منعطف، عدم محدودیت به زمان و مکان، کار در محیطی که انتخاب خودتان است، امکان درآمد زایی بسیار بالا و بسیاری دیگر از مزایایی که ممکن است یک نفر تشویق به فریلنسر شدن شود.

هرچند که هرگز نباید تصور کنید که فریلنسری کاری بسیار آسان و ساده است و می‌توانید با بازیگوشی و تفریح بیش از حد و ساعات کاری بسیار کم  درآمد خوبی داشته باشید. شما باید در تحویل به موقع پروژه بسیار خوش قول باشید تا بتوانید برای کارفرماهای بیشتری کار کنید. وجود ساعات کاری منظم، دوری از شبکه‌های اجتماعی و جدول کاری مشخص به موفقیت بیشتر و افزایش بازده فریلنسرها کمک می‌کند.

در صورتی که شما هم فریلنسر هستید یا در خانه کار می‌کنید و ترفندهای مفیدی برای افزایش بازده فریلنسرها می‌دانید می‌توانید آن را با ما و بقیه همکارانتان در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا