دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
فریلنسینگ

۱۰ دلیل برای عشق ورزیدن به شغل فریلنسری!


اگر به عنوان یک فریلنسر مشغول به کار هستید، دلایل بسیار زیادی برای عشق ورزیدن به فریلنسری وجود دارد. امروزه دنیا به سمت و سوی پیشرفته شدن به سرعت در حال حرکت است و گونه‌های جدیدی از مشاغل در حال شکل گیری هستند.

از سال ۲۰۱۵ تا به امروز مشاغل فریلنسری در صدر مشاغل پر طرفدار سراسر جهان بودند و پیش بینی میشود تا سال ۲۰۲۰ تقریبا تمام شرکت‌های بزرگ اقدام به استخدام فریلنسرها و دورکارها، کنند. بر اساس گزارش‌های بدست آمده در سال‌های اخیر اکثر کارفرمایان ترجیح می‌دهند با فریلنسرها و کسانی که ساعت شغلی منعطفی دارند همکاری کنند و بیش از ۸۰ درصد از ‌کارمندانشان ‌را فریلنسرها تشکلی داده‌اند. تنها در آمریکا پیش بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۰ مشاغل فریلنسری و درآمدزایی از این مشاغل بیش از ۴۰ درصد رشد داشته باشد. امروزه بسیاری از فارغ التحصیلان دیگر به داشتن شغل دائمی و استخدام با ساعت‌های کاری فکر نمی‌کنند بلکه به دنبال اصول یادگیری مشاغل فریلنسری و دورکاری هستند.

دلایل زیادی برای عشق ورزیدن به فریلنسری وجود دارد که در این مطلب به بررسی ده مورد این دلایل خواهیم پرداخت . شاید از خودتان بپرسید چه چیز این سبک از کار کردن آنقدر جذاب است و بسیاری از افراد طرفدار آن هستند. اگر شما هم فریلنسر هستید یا دوست دارید به صورت دورکاری و فریلنسری کار کنید خواندن این مطلب  برای شما مفید می باشد.

 

۱. آزادی، آزادی، آزادی!

بهترین و مهم‌ترین دلیل عشق ورزیدن به فریلنسری آزادی عمل و انعطاف بسیار بالای این سبک از کار کردن است. البته آزادی به معنای عدم وجود برنامه ریزی و نامنظمی نیست. بلکه به عنوان یک فریلنسر اگر می‌خواهید موفق باشید باید ساعات کاری و جدول برنامه ریزی مشخصی داشته باشید. وقتی صحبت از آزادی می‌شود منظور عدم محدودیت شغل شما به زمان و مکان است. شما می‌توانید در هرجا و هر زمانی که بخواهید کار انجام دهید و مجبور به سپری کردن ساعات طولانی در اداره و محل کار نیستید.

در این روش از کار کردن ، خبری از استرس‌های محیط کار و تنش و سپری کردن ساعات بیهوده در اداره و محل کار نیست. در واقع فریلنسری چیزی شبیه پرواز کردن در باد و حس رهایی و آزادی در حالی که درآمد دارید، است. این محکمترین دلیل بسیاری از این افراد  برای عشق ورزیدن به فریلنسری است.

۲. منبع درآمد فوق‌ العاده

شاید تصور کنید درآمدی که از طریق فریلنسری ممکن است داشته باشید کافی نیست. درست است که کار کردن به عنوان یک فریلنسر باعث می‌شود درآمد ثابت نداشته باشید و میزان درآمد شما بسته به میزان کاری که انجام می‌دهید داشته باشد اما جالب است بدانید اگر با برنامه ریزی و اختصاص زمان مشخص به کارتان پیش بروید درآمد فوق العاده زیادی خواهید داشت که برای پرداخت اقساط و مخارج شما و گاهی پس انداز کردن نیز کافی خواهد بود. پس مهم نیست که به عنوان یک فریلنسر پاره وقت یا تمام وقت مشغول به کار هستید، فریلنسری می‌تواند شغل دوم و منبع درآمد خوبی برای شما باشد.

با درآمدی که از فریلنسری خواهید داشت می‌توانید کارهایی که دوست دارید و همیشه برای آن برنامه ریزی می‌کردید را انجام دهید یا هدایایی گران قیمت که در حالت عادی نمی‌توانستید بخرید برای کسی که دوستش دارید بخرید. داشتن درآمد از مهم‌ترین و بهترین دلایل عشق ورزیدن به فریلنسری است.

۳. شغلی متنوع، بدون یکنواختی

به عنوان یک فریلنسر شما می‌توانید به صورت همزمان به کمک برنامه ریزی، روی چند پروژه کار کنید و منبع درآمدهای مختلف داشته باشید. شما می‌توانید چند شغل را همزمان داشته باشد و محدود به انجام یک وظیفه خاص نشوید. اگر در زمینه‌های مختلفی مهارت دارید فریلنسر بودن به شما اجازه می‌دهد که در همه این زمینه‌ها کار کنید و استعدادهایتان هدر نرود. می‌توانید کارهایی که دوست دارید را همزمان انجام دهید و به کارتان تنوع ببخشید. مدیریت کارها و نحوه گرفتن پروژه‌ها چیزی است که کاملا به شما بستگی دارد.

ممکن است یک هفته نویسنده یک رمان باشید و هفته بعد در حال طراحی یک سایت، ممکن است روزی طراح گرافیک باشید و روز بعد مترجم شوید. دلیل عشق ورزیدن به فریلنسری و افزایش روزافزون این سبک از کار کردن می‌تواند تنوع گسترده‌ای باشد که این سبک از کار کردن برای شما به ارمغان خواهد آورد.

۴. کار کردن در هر زمان و هر مکان

زمانی که شما یک فریلنسر هستید، می‌توانید تنها به کمک لب تاب خود در هر زمان که بخواهید کار کنید. می‌توانید اگر دوست داشته باشید در خانه کار کنید یا در کافه دنج و ساکتی که همیشه می‌روید. همه چیز بستگی به شما دارد. تحقیقات نشان داده که دلیل عشق ورزیدن به فریلنسری و محبوبیت زیاد این دسته از مشاغل، همین عدم محدودیت به مکان و زمان است. یکی از دلایل کاهش بازده کارمندان، خستگی در محیط کار و ادارات خسته کننده است که تاثیر بسیار زیادی در روحیه کارمندان دارد. گاهی فریلنسرها توسط شرکت‌های استارتاپی استخدام می‌شوند که ساعت کاری و محیط کار بسیار شاد و راحتی را برای کارمندان خود که مجموعه‌ای از فریلنسرها هستند ایجاد کرده‌اند.

عدم محدودیت به زمان و مکان و حفظ همزمان ارتباط با سایر افراد چیزی است که می‌تواند دلیل خوبی برای عشق ورزیدن به فریلنسری باشد. شما می‌توانید در خانه با لباس راحت خود کار کنید و همچنان کسی متوجه نشود و در خانه بنشینید، کار کنید و درآمد فوق العاده داشته باشید.

۵. خودتان رئیس خودتان هستید!

آیا شما هم از ان دسته افرادی هستید که مانند جغد شب بیدار، بیشترین بازده خود را در شب دارند و دوست دارید در تمام طول شب کار کنید؟ یا از آن دسته افرادی هستید که اوایل صبح شروع به کار می‌کنند و تا نیمه روز همه کارهای خود را انجام داده اند؟ فریلنسر بودن یعنی همه چیز به خودتان بستگی دارد. درست است که شما باید ساعات کاری مشخصی برای خودتان تعیین کنید و مفید باشید که در همین ساعت‌ها کار کنید اما دیگر نیازی به اجازه مرخصی گرفتن یا منتظر تایید تغییر ساعات نخواهید داشت. می‌توانید جدول کارهای خود را متناسب با چیزی که می‌خواهید بنویسید و اگر روزی بدحال بودید یا نیاز به کمی دور شدن از کار داشتید بدون نیاز به مرخصی می‌توانید به سفر بروید یا یک روز را کار نکنید.

دلیل عشق ورزیدن به فریلنسری برای کسانی که در این سبک مشاغل کار می‌کنند، عمدتا آزادی عملی است که دارند، آن‌ها خودشان مشتریان را انتخاب می‌کنند و هیچ ضرورتی برای مقید کردن خود به میزان مشخص ساعت کاری ندارند. البته تعهد کاری چیزی است که هر فریلنسری باید به آن توجه داشته باشد.

۶. پیشنهاد‌های شغلی بین المللی

اکثر مشاغل فریلنسری به صورت آنلاین و اینترنتی انجام پذیر هستند. بنابراین با عضویت و کمی جستجو در وب سایت‌های مختلف می‌توانید به راحتی شغلی در یک کشور دیگر پیدا کنید که دستمزد بسیار بالایی پرداخت کنند. در واقع فریلنسر بودن به گونه‌ای است که ممکن است از همسایه تا افرادی در کشورهای دیگر برای انجام پروژه به شما نیاز داشته باشند. در شغل فریلنسری محدودیت معنا ندارد و همه چیز بسته به دانش، تلاش و اهمیت شما به کارتان دارد.

بسیاری از فریلنسرها برای کارفرمایان خارجی کار می‌کنند به خصوص فریلنسرهایی که در زمینه ترجمه و تولید محتوا مشغول به کار هستند. پرداخت دستمزد به صورت دلاری به خصوص برای فریلنسرهای ایرانی باعث ایجاد درآمد بسیار بالا خواهد شد. برای گرفتن کارفرمای بین المللی یک رزومه بسیار قوی به زبان انگلیسی نیز داشته باشید تا هر زمان لازم شد آن را برای کارفرما ارسال کنید.

۷. آشنایی با سایر افراد

عدم وجود محدودیت برای یک فریلنسر باعث می‌شود در حرفه خود با مشتریان و افراد زیادی آشنا شود. بنابراین در چنین شغلی شما محدودیت انتخاب مشتری ندارید و می‌توانید کارفرمایان بین المللی داشته باشید و عضو جامعه بزرگ جهانی شوید و در کار خود بسیار پیشرفت کنید. اگر دوست دارید با افراد زیادی آشنا شوید پس این ویژگی می‌تواند دلیل خوبی برای عشق ورزیدن به فریلنسری و کار کردن در این سبک باشد. فقط کافی است بدانید کجا و چه زمانی حضور داشته باشید و به چشم بیاید تا بتوانید شانس دریافت یک پروژه بین المللی را داشته باشید.

تجربه کار کردن با افرادی از سراسر دنیا، تجربه‌ای بسیار شگفت انگیز است و می توانید دوستانی در کشورهای دیگر پیدا کنید که شما را در زمینه‌های مختلف راهنمایی کنند. تنوع فرهنگی و شناختن دوستانی از سرزمین‌ها و کشورهای مختلف حس فوق العاده است که می‌تواند دلیل عشق ورزیدن به فریلنسری باشد.

۸. کمک به افزایش مهارت‌ها

فریلنسر بودن به شما اجازه می‌دهد تا مهارت‌ها و توانایی‌های خود را افزایش دهید و مهارت‌های جدیدی کسب کنید. این سبک از شغل به شما اجازه می‌دهد تا دانش خود را در زمینه‌های مختلفی افزایش دهید و همزمان در چند شغل کار کنید. برای مثال اگر مترجم باشید و بخواهید در کار خود پیشرفت کنید، می توانید موشن گرافی را نیز یاد بگیرید و در کنار آن کارهای فوتوشاپ نیز انجام دهید به این ترتیب نه تنها مهارت ترجمه، بلکه مهارت نویسندگی و موشن گرافی و فوتوشاپ را نیز یاد گرفته‌اید. هرچه شما در زمینه‌های مختلف مهارت بیشتری داشته باشید، رزومه شما قوی‌تر خواهد بود. البته بهتر است در زمینه‌هایی که به نوعی باهم مرتبط هستند فعالیت کنید. حتی اگر به عنوان یک فریلنسر تمام وقت کار می‌کنید بازهم می توانید به کار و مهارت خود تنوع بخشید و در زمینه کاری خود حرفه‌ای شوید.

برای فریلنسرهایی که به کار تولید محتوا و ترجمه مشغول هستند هرچه بیشتر در این زمینه کار کنند، مهارت‌های نوشتاری آن‌ها نیز افزایش می‌یابد و منجر به افزایش درآمد بالاتر خواهد شد. این دلیل بسیار خوب و قانع کننده‌ای برای عشق ورزیدن به فریلنسری است.

۹. آزادی در انتخاب نوع شغل

اگر یک فریلنسر باشید هر روز می‌توانید یک کار جدید انجام دهید. یک روز مترجم باشید و روز بعد نویسنده مقاله، همه چیز به شما بستگی دارد. شما می‌توانید هر پروژه‌ای که فکر می‌کنید می‌توانید انجام دهید را انتخاب کنید و در زمینه‌های متنوع کار کنید. می‌توانید شغلی انتخاب کنید که حتی مربوط به سفر کردن باشد و در حین گذراندن تعطیلات و سفر رفتن درآمد خوبی داشته باشید. همه چیز به شما و تلاشتان بستگی دارد.

 شغل و پروژه‌ای که انتخاب می‌کنید بسته به جدول زمانی شما دارد و تعیین کننده نوع کار و پروژه کاملا مربوط به سلیقه فریلنسر است.

۱۰. وجود وقت کافی برای خودتان

به عنوان آخرین مورد از دلایل عشق ورزیدن به فریلنسری می‌توان به این اشاره کرد که شما وقت کافی برای رسیدن به هرچیزی که دوستش دارید را خواهید داشت. می توانید وقت و هزینه خود را صرف کاری که دوست دارید و آرزویش را داشته‌اید کنید. سفر بروید و درآمد داشته باشید. ورزش و کار را در کنار هم داشته باشید و وقت کافی برای سپری کردن با دوستانتان خواهید داشت. فریلنسر بودن یعنی ساعات کاری انعطاف پذیر و اختصاص وقت به چیزی که بیش از همه دوستش دارید.

فریلنسر بودن به خصوص برای مادران خانه‌دار که مهارت خاصی مانند ترجمه و طراحی وب سایت یا نویسندگی دارند بسیار مناسب است. آن‌ها وقت کافی خواهند داشت تا در عین حضور در خانه، مراقب کودکانشان بوده و وقت کافی برای گذراندن با خانواده خود را داشته باشند.

کلام آخر از عشق ورزیدن به فریلنسری

به عنوان یک فریلنسر شما ممکن است دلایل خاص خود را برای عشق ورزیدن به این شغل داشته باشید. در نهایت مهم نیست چه شغل و چه سطح درآمدی دارید، شما باید احساس راحتی و خوشحالی از این دو مورد را داشته باشید. همه هدف زندگی احساس آرامش و خوشحالی است و اگر فکر می‌کنید فریلنسر بودن می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد می‌توانید دست به کار شوید و با کمی تحقیق و پیدا کردن یک شغل فریلنسری از کار قبلی خود خارج شوید و کار جدید انتخاب کنید. فریلنسر بودن یعنی آزاد عمل در عین تعهد داشتن. شما هم می توانید تجربیات و دلایل خود برای انتخاب این سبک از کار کردن  و عشق ورزیدن به فریلنسری را با ما به اشتراک بگذارید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا