دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
بازاریابی و فروش

راهنمای افزودن قابلیت «پرداخت با ارزهای دیجیتال » به وب‌سایت

انواع درگاه پرداخت ارزهای دیجیتال

استفاده از رمز ارزها امکانی کاملاً جدید برای پرداخت را در اختیار مشتریان شما قرار می‌دهد. این شیوه یکی از سریع‌ترین راه‌های تراکنش مجازی در حال حاضر است. در سال‌های اخیر استفاده از ارزهای دیجیتال به‌عنوان یکی از راه‌های اصلی پرداخت وجه، یکی از محبوب‌ترین روش‌ها بوده است. این شیوه هم کسب‌وکارها را به سمت موج جدیدی از بازارهای بالقوه هدایت کرده و هم توانسته است با ادغام رمزگذاری‌های چند سطحی در فناوری بلاک چین، امنیت تراکنش‌ها را تضمین کند.

در بازار رمز ارزها 150 میلیارد دلار سرمایه و بیش از 1000 ارز دیجیتال وجود دارد. به همین دلیل اگر شما گزینۀ «پرداخت با ارزهای دیجیتال » را به سایتتان بیفزایید، می‌توانید مشتریان بالقوۀ زیادی را جذب کنید.

پرداخت با ارز دیجیتال می تواند بازار جدیدی را برای کسب و کار شما ایجاد کند

بسیاری از نام‌های بزرگ تجارت الکترونیک مثل پی‌پال و مایکروسافت، روش‌های پرداخت با ارزهای رمزنگاری شده مثل بیت‌کوین را می‌پذیرند. افزودن بخش پرداخت با ارز دیجیتال به وب سایت مزایای زیادی دارد. در ادامه به چند مزیت مهم این کار اشاره شده است:

  • همان‌طور که می‌دانید، رمز ارزها به هیچ بانک سنتی یا مؤسسات مالی بزرگ وابسته نیستند. بنابراین در این شیوۀ پرداخت هیچ هزینۀ پنهان و کارمزدی وجود ندارد. همین مسئله هزینۀ تراکنش‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.
  • امکان کنترل جریان نقدی و تراکنش‌ها در این شیوه وجود دارد. بنابراین شما می‌توانید تراکنش‌ها را با سرعت بیشتری انجام دهید.
  • تعداد مشتریان بالقوۀ شما و جامعۀ آماری آنها بیشتر و بزرگ‌تر خواهد شد. براساس نتایج یک تحقیق، حدود 67 درصد از کیف پول‌های دیجیتال توسط Millennials باز شده‌اند. همچنین نسل X نیز با 51 درصد از کیف‌پول‌های دیجیتال با فاصلۀ کمی از آنها در حال فعالیت هستند.
  • مزیت مهم دیگر، این است که شما با این کار درواقع بازاری جهانی برای محصولات یا خدمات خود ایجاد می‌کنید. تراکنش‌هایی که به واسطۀ ارزهای دیجیتال انجام می‌شوند، جهانی هستند و محدودیت جغرافیایی ندارند. کارمزد مبادلۀ ارز نیز در این روش پرداخت حذف خواهد شد.

رمز ارز

معرفی درگاه‌های پرداخت برای ارزهای دیجیتال

برای افزودن قابلیت پرداخت با رمز ارزها به وب‌سایت، چندین شیوه وجود دارد که در ادامه معرفی می‌شوند.

ساخت حساب کاربری در یکی از پلتفرم‌های مبادلۀ ارز دیجیتال

اولین شیوه این است که شما خودتان در پلتفرم‌های مبادلۀ ارز دیجیتال مثل Coinbase یا Bitstamp حساب کاربری بسازید. در مرحلۀ بعدی باید یک کیف پول دیجیتال در آن پلتفرم بسازید و آدرس بیت کوین‌های تولیدشده را در سرور خود ذخیره کنید. در این صورت هر زمان که یک مشتری بخواهد با ارز دیجیتال از سایت شما خرید کند، یک آدرس از بیت کوین اختصاصی شما برای پرداخت دریافت خواهد کرد. حساب صرافی بیت کوین به شما این امکان را می‌دهد که پرداخت‌های انجام شده را به ارزهای دیجیتال مورد نظر خودتان تبدیل کنید.

مهم‌ترین مزیت راه‌اندازی سیستم پرداخت با ارز دیجیتال در وب سایتتان این است که می‌توانید تمام مبالغ را بدون دخالت اشخاص ثالث مدیریت و جابجا کنید.

استفاده از ارائه دهندگان واسطه

شما می‌توانید از واسطه‌هایی که خدمات پرداخت با ارز دیجیتال ارائه می‌کنند یک دروازه بگیرید و آن را در وب سایت خود بگنجانید. البته لازم است که قبل از تصمیم‌گیری دربارۀ دروازۀ کریپتو، از میزان تعداد و انواع ارزهای دیجیتالی که هر واسطه ارائه می‌کند، هزینۀ هر تراکنش، پشتیبانی از تبدیل کریپتو به فیات و ماهیت دروازه از نظر تنظیمات فنی و… اطلاع کسب کنید. علاوه بر این بهتر است بعد از کسب اطلاعات لازم، با آنها تماس بگیرید تا بدانید که اطلاعات واقعی هستند یا نه.

کیف پول دیجیتال

درگاه Coinbase

درگاه کوین بیس یکی از درگاه‌های رایج پرداخت ارز دیجیتال است. در این درگاه امکان خرید و فروش این ارزها به صورت آنلاین وجود دارد. این ویژگی موجب می‌شود که ازطریق درگاه Coinbase حدود 190 کشور به‌صورت آنلاین به ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشند. البته به دلیل محدودیت‌های ارزی، تبدیل ارقام به فیات فقط در حدود 32 کشور امکان‌پذیر است.

برای اینکه بتوانید پرداخت با Coinbase را به سایت خود اضافه کنید، باید در Coinbase Commerce یک حساب کاربری بسازید.

Bitpay

درگاه بیت پین هم یکی دیگر از درگاه‌های محبوب برای پرداخت رمز ارز است. این درگاه را می‌توانید با شیوه‌های حسابداری، نقاط فروش و پلتفرم‌های تجارت الکترونیک مثل WooCommerce نیز ادغام کنید. بعد از هر تراکنش در این درگاه، بیت کوین‌ها به ارز مورد نظر شما تبدیل و به بانکتان ارسال خواهند شد.

CoinSimple

درگاه CoinSimple برخلاف سایر درگاه‌ها امکان تبدیل بیت کوین به ارز فیات را ندارد. مبلغ تراکنش‌های انجام شده در این درگاه مستقیماً به کیف پول شما واریز خواهد شد. این ویژگی به شما کمک می‌کند که کنترل بیشتری روی سرمایۀ خود داشته باشید.

مراحل افزودن درگاه پرداخت با ارزهای دیجیتال به وب‌سایت

  • شما در اولین گام باید یک کیف پول دیجیتال تجاری بسازید. لازمۀ این کار باز کردن یک حساب در شرکت‌های پردازش پرداخت و ثبت نام به‌عنوان یک سرمایه‌دار و تاجر در آن است. داشتن یک کیف پول دیجیتال امکان تراکنش، ذخیره و دریافت ارزهای دیجیتال را برای شما فراهم می‌کند.
  • در این مرحله باید ارزهای مورد تأیید خود برای تراکنش را انتخاب کنید. به‌عنوان مثال می‌توانید فقط ارزهایی را انتخاب کنید که درگاه پرداخت شما از آنها پشتیبانی می‌کند. همچنین می‌توانید همۀ ارزهایی که قابلیت تبدیل خودکار را دارند نیز انتخاب کنید. مثل بیت کوین، دش و لایت کوین.

در این مرحله بهترین کار انتخاب تمام ارزهای دیجیتالی است که درگاه پرداخت شما از آنها پشتیبانی می‌کند. اکثر درگاه‌های پرداخت این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که انتخاب کنید می‌خواهید بیت کوین‌ها را مستقیماً دریافت کنید یا آنها را به فیات تبدیل کنید. توجه کنید که همۀ کیف‌های پول دیجیتال یک کد QR دارند. با استفاده از این کدها مشتریان می‌توانند پرداخت‌های خریدشان را مستقیماً به کیف پول شما ارسال کنند.

  • در این مرحله ارزهای دیجیتال شما در سیستم فروش (POS) ادغام می‌شوند. برای این کار باید تمام عناصر کیف پول دیجیتال شما مثل آدرس عمومی، کد QR و کلید خصوصی نیز ادغام شده باشند. ادغام ارزها با سیستم POS یا سبد خرید آنلاین شما، می‌تواند هم به صورت دستی و هم به‌صورت دیجیتال و ازطریق کدهای QR انجام شود. شما می‌توانید این عناصر را به راحتی به عنوان پلاگین در پلتفرم‌های تجارت الکترونیک مثل ووکامرس اضافه کنید.

خرید ارز دیجیتال

فریلنسرها چگونه در این مسیر به شما کمک می‌کنند؟

بعد از ساخت حساب کاربری و کیف پول در یکی از درگاه‌های پرداخت ، هوشمندانه‌ترین راه این است که از توسعه‌دهندگان وب سایت برای افزودن درگاه‌های پرداخت به سایتتان کمک بگیرید. اگر وب‌سایت شما وردپرسی است و از ووکامرس استفاده می‌کنید، افزونه‌هایی برای کمک به ادغام درگاه‌ها وجود دارد. اما اگر بخواهید یک درگاه پرداخت جدید راه‌اندازی کنید، بهتر است از توسعه‌دهندگان حرفه‌ای وب‌سایت کمک بگیرید.

همچنین ضروری است که یک رابط ویژه برای کاربران سایت بسازید تا بتوانند پرداخت‌های خود با ارز دیجیتال را به کمک آن انجام دهند. شما در این پروسه باید به فکر امنیت اطلاعات کاربران و حفظ حریم خصوصی آنها نیز باشید. زیرا یکی از مهم‌ترین دلایل مردم برای تراکنش با ارزهای دیجیتال، حفظ شدن حریم خصوصی‌شان است. علاوه بر این اگر بخواهید گزینه‌های پیشرفته‌تری را به درگاه‌های پرداخت خود اضافه کنید، می‌توانید از فریلنسرهای توسعه‌دهندۀ وب کمک بگیرید.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا