دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
فریلنسینگ

پیشرفت شغلی برای فریلنسرها با چند ترفند ساده!

کار کردن به عنوان یک فریلنسر مزایا و معایب خاص خودش را دارد. تصور کاری که خودتان کارفرمای آن باشید و از کسی دستور نگیرید، بسیار شیرین است اما کار کردن در زمینه فریلنسری گاهی می‌تواند ترسناک باشد. مشکلات فریلنسر بودن گاهی باعث می‌شود که افراد تصور کنند دچار شکست شده‌اند اما این دقیقا لحظه‌ای است که نباید ناامید شد و با قوای بیشتر سعی در حل این مشکلات کرد.

به عنوان یک فریلنسر تنها کار پیدا کردن مهم نیست، و رشد کردن در زمینه کاری بسیار اهمیت دارد. پیشرفت شغلی برای فریلنسر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و زمانی که فریلنسر به یک موفقیت نسبی دست پیدا می‌کند نباید دست از تلاش بردارد و باید به پیشرفت بیشتر فکر کند. توسعه و پیشرفت بیشتر در کار باعث می‌شود که در کارتان موفق بمانید و به تدریج درآمد بیشتری داشته باشید.

در این مطلب راهنمای کاملی از پیشرفت شغلی برای فریلنسر آورده شده که اگر شما هم در این زمینه فعالیت دارید می‌تواند برایتان مفید باشد.

۱.یک برنامه کاری دقیق داشته باشید.

۱.یک برنامه کاری دقیق داشته باشید.

زمانی که یک فریلنسر هستید و ساعت کاری مشخصی ندارید و مجبور نیستید از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر کار کنید ممکن است آشفتگی بسیاری در برنامه کاری شما پیش بیاید. برای پیشرفت شغلی در فریلنسر بودن باید بدانید که هرچند شما فارغ از زمان و مکان کار می‌کنید اما باید ساعات کاری مشخص و منظم داشته باشید. برای افزایش بازدهی خود روزانه مشخص کنید که چند ساعت باید کار کرده و هر روز دقیقا همین مقدار زمان در نظر گرفته شده را برای کار خودتان صرف کنید. انعطاف پذیری زمان کار به این معنا نیست که شما می‌توانید آشفته و نامنظم کار کنید، بلکه می‌توانید مثلا با در نظر گرفتن ۶ ساعت کار به صورت سه ساعت در صبح و سه ساعت در بعداز ظهر زمان کاری خود را در نظر بگیرید اما دقت داشته باشید که هر روز مدت زمان ۶ ساعت را صرف انجام کارهای خود کنید. تنظیم برنامه زمانی برای کارهایتان می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در زمنیه پیشرفت شغلی برای فریلنسرها داشته باشد. پس بهتر است سریع‌تر دست به کار تنظیم یک جدول زمانی برای کارهایتان شوید.

برای درک بهتر  نحوه تنظیم جدول زمانبندی من مثالی از کارهای خودم به شما می‌گویم. من به عنوان یک فریلنسر هر روز مدت زمان ۷ ساعت را صرف انجام کارهایم می‌کنم، این هفت ساعت گاهی به صورت پیوسته از ساعت هشت صبح تا سه بعد از ظهر در روزهایی که آزاد و بدون برنامه باشم است و گاهی در صورت پیش آمدن برنامه یا کار این هفت ساعت را به دو زمان سه ساعت و نیمی تقسیم می‌کنم و بخشی از کارهایام را صبح زود و بخشی را در پایان شب یا ظهر انجام می‌دهم.

گاهی برخی فریلنسرها دوست دارند در سکوت شب و زمانی که همه خواب هستند کارهایشان را انجام دهند و بازده بیشتری در این زمان دارند، که البته باید گفت همه چیز بستگی به خود شما دارد اما دقت داشته باشید که حتی الامکان هرگز از خواب شب صرف نظر نکنید و در عوض صبح زود برای انجام کارهایتان بیدار شوید. علاوه بر این برای تماس‌های کاری و رسیدگی به قرار‌ ملاقات‌هایتان می‌توانید یک روز به خصوص را در نظر بگیرید و این روز را در جدول خود منظور کنید.

۲.کنترل استرس

۲.کنترل استرس

یکی از اصول محقق شدن پیشرفت شغلی برای فریلنسر حفظ آرامش و دوری از استرس است. گاهی کار کردن به عنوان یک فریلنسر و انجام همه کارها و برآمدن از پس مشکلات به تنهایی می‌تواند باعث ایجاد استرس شود. هرچند استرس محیط کاری فریلنسر به دلیل  اینکه در جایی که راحت است کار می‌کند، نسبت به کارمندانی که در اداره‌ها و محیط‌های کاری مشغول به کار هستند بسیار کمتر است اما بازهم شرایطی وجود دارد که باعث ایجاد استرس در شما خواهد شد. پیشرفت شغلی برای فریلنسر مستلزم حفظ آرامش و انجام کارها طبق برنامه ریزی است. در صورتی که برای انجام پروژه‌هایتان برنامه ریزی کرده باشید که در موعد مقرر شده کار را به کارفرما تحویل دهید نباید استرس بیش از حد داشته باشید. برای حفظ آرامشتان می‌توانید در محلی که برای کار کردن در نظر گرفته‌اید یوگا انجام دهید یا با آرامش و به آهستگی نفس‌های عمیق بکشید و مدیتیشن انجام دهید.

در محیطی که برای کار کردن در نظر گرفته‌اید یا روی میز کارتان وسایلی که به شما انگیزه و آرامش می‌دهند قرار دهید. چند عکس خانوادگی، گل و گیاه و وسایلی که دوست دارید می‌تواند انرژی منفی و استرس را از شما دور کند. بهرحال محل و میز کار شما نقش مهمی در افزایش بازدهیتان دارد و باید آن را جدی بگیرید.

۳.کار در تمام طول روز و هفته ممنوع است!

۳.کار در تمام طول روز و هفته ممنوع است!

برای افزایش بازدهی نیاز است که هر از گاهی استراحت داشته باشید. شاید تصور کنید که چون به عنوان یک فریلنسر تمام درآمدتان به تلاش و کار خود شما بستگی دارد باید تمام روزهای هفته و تمام شبانه روز را کار کنید. روزی در هفته را برای استراحت خود در نظر بگیرید و با دوستان و فامیل به تفریح بگذرانید و سعی کنید از روز تعطیل خود لذت ببرید. استراحت‌های دوره‌ای و کوتاه بین کار باعث افزایش بازدهی و در نتیجه پیشرفت شغلی برای فریلنسر خواهد شد.

۴. هوشمندانه سفر کنید.

در مواقعی سفر کردن و مدتی از کار دور بودن باعث می‌شود با قوای بیشتر به  سر کار بازگشته و بازده بیشتری داشته باشید. یکی از رازهای پیشرفت شغلی برای فریلنسر این است که هوشمندانه سفر کند. اگر مدت زمان زیادی است که بدون تفریح یا سفر کردن مشغول کار هستید، وقت آن شده که خودتان را به یک سفر نسبتا لوکس و بسته به بودجه‌تان مهمان کنید. سفر کردن و تجربه جدید همیشه باعث افزایش انگیزه می‌شود. حتی اگر شما هم مثل من فریلنسری هستید که عاشق سفر است، می‌توانید لیستی از مکان‌هایی که دوست دارید به آن‌ها سفر کنید را تهیه کرده و با نگاه کردن به آن انگیزه بگیرید.

۵. به خودتان اعتماد داشته باشید.

۵. به خودتان اعتماد داشته باشید.

مهم‌ترین و چالش برانگیزترین بخش کار برای افرادی که به صورت خویش کارفرمایی و فریلنسری کار می‌کنند این است که خودشان را به طور کامل قبول داشته باشند. به عنوان یک فریلنسر خودتان را از محیط‌هایی که به شما انرژی منفی می‌دهند دور کنید، افرادی که شغل فریلنسری را قبول ندارند و تصور می‌کنند شما بدون شغل هستید و مدام موقعیت شغلی خود را با شما مقایسه می‌کنند و انرژی منفی می‌دهند را از زندگی خود حذف کنید یا سعی کنید با آن‌ها کمتر در ارتباط باشید. در صورتی که این شخص فردی از خانواده نزدیک شما باشد، می تواند کار خود را برای او توضیح دهید و در صورت عدم قبول آن در زمان‌هایی که می‌خواهید کار کنید یک کافه یا محیطی که در آن راحت هستید را انتخاب کنید تا در وقت کارتان انرژی منفی از شما دور باشد. یکی از مهم‌ترین نکات پیشرفت شغلی برای فریلنسر این است که به خودش اعتماد داشته و توانایی‌هایش را باور داشته باشد، به صدای درون خود گوش دهید و اگر این کاری است که به آن علاقه دارید و درامد مناسبی دارید و نهایت تلاش خود را برای موفقیت می‌کنید پس اعتماد بنفس نداشتن و عدم خود باوری معنا ندارد.

فریلنسری و پیشرفت شغلی

فریلنسری و پیشرفت شغلی

من یک فریلنسر هستم و برای موفقیت بیشتر خودم در کاری که همیشه عاشق آن بودم باید اعتماد به نفس داشته باشم و به بدن و مغزم برای انجام کارها تکیه کنم. با انرژی‌های منفی و تاثیر گرفتن از آن‌ها تنها باعث خستگی مضاعف و افسردگی در خودم خواهم شد. این که شما می‌خواهید به عنوان یک فرد خویش کارفرما و فریلنسر مشغول به کار شوید باید باعث افزایش اعتماد به نفستان شود. هر پروژه‌ای که شما می‌گیرید و سر موعد مقرر آن را تحویل می‌دهید خود یک موفقیت بزرگ کاری است. شما باید عاشق خودتان باشید و به کارتان افتخار کنید چون این تنها راه پیشرفت شغلی برای فریلنسرها است.

مشتریان و کارفرمایان به دلیل تجارب و مهارت‌هایتان شما را انتخاب می‌کنند، بنابراین همیشه بهترین خود را به آن‌ها نشان دهید و در کار خود شماره یک باشید. فریلنسری کاری است که باید عاشق آن باشید تا موفق شوید. خودباوری، اعتماد به نفس، برنامه ریزی در کنار تلاش، مهارت و تجربه می‌تواند شما را تبدیل به یکی از برترین فریلنسرهای زمینه کاریتان کند و در عین حال درآمد بالایی را برای شما به همراه داشته باشد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا