دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
فریلنسینگ

راهنمای کار از خانه : حفظ خلاقیت برای فریلنسرها

شاید تصور کنید که کار کردن در خانه می‌تواند بسیار خسته کننده باشد و گاهی باعث ایجاد احساس تنبلی و یکنواختی شود. اما راه حل‌های ساده و زیادی وجود دارد که اگر به عنوان یک فریلنسر در خانه کار می‌کنید می‌توانید خلاقیت و شادابی خود را حفظ کنید.

حفظ خلاقیت برای فریلنسرها بسیار اهمیت دارد زیرا تاثیر بسیار زیادی در افزایش بازده و کیفیت کاری آن‌ها خواهد داشت. مهم نیست که تنها میز کوچکی در خانه برای کارتان دارید، یک کسب و کار خانگی یا اصلا یک محیط کار جدا در خانه دارید، بهر حال کار کردن در محیط خانه می‌تواند گاهی بسیار خسته کننده باشد. با دانستن قواعد ساده حفظ خلاقیت برای فریلنسرها ، شما به راحتی می‌توانید بازده خود را افزایش داده و با تغییرات کوچک به نتایج بزرگی دست پیدا کنید.

بدون وجود فعالیت‌هایی مانند ملاقات کردن و برگزاری میتینگ با سایر همکاران خود به صورت حضوری یا درست کردن ناهار و اسنک‌های خوشمزه به عنوان استراحتی بین کارهایتان، کار کردن از خانه و فریلنسر بودن می‌تواند کار بسیار خسته کننده‌ای باشد. بنابراین شما باید بدانید که چطور با ترفندهای ساده خلاقیت و سرزندگیتان را حفظ کنید.

برای مثال یکی از کارهایی که من در زمان استراحتم انجام می‌دهم، ورزش یوگا است. یوگا باعث می‌شود که من دهنی آزاد داشته باشم و خستگی‌هایم در یک چشم بهم زدن از بین برود. یوگا، محیط کار اختصاصی که به سلیقه خودم آن را درست کرده‌ام، نوشیدن چای سبز و قرار دادن میزم در کنار پنجره از جمله موارد کوچیکی است که تاثیر شگفت انگیزی در حفظ شادابی و خلاقیت من به عنوان یک فریلنسر دارد.

راهنمای حفظ خلاقیت برای فریلنسرها

راهنمای حفظ خلاقیت برای فریلنسرها

با دانستن ترفندهای ساده حفظ خلاقیت برای فریلنسرها به راحتی می‌توانید بازده خود را افزایش داده و لذت واقعی کار در خانه را درک کنید. ممکن است با مدتی در خانه کردن احساس یکنواختی و کرختی به شما دست داده باشد و از این که همه وقت خود را خانه می‌گذرانید خسته شده باشید اما بهتر است ترفندهای افزایش بازده فریلنسرها را که در این مطلب از وبلاگ پارس فریلنسر به آن ها اشاره خواهیم کرد دانسته و به کمک ترکیب کردن آن با راهنمای افزایش بازده برای فریلنسرها تبدیل به ابر قهرمان خستگی ناپذیر و شاد کار از خانه شوید.

مکان جدید، ارتباطات جدید!

مکان جدید، ارتباطات جدید!

اولین قانون در ترفندهای حفظ خلاقیت برای فریلنسرها تغییر جایی است که هیمشه در آن کار می‌کنید. با تغییر جای کار کردن از خانه به محل‌هایی مانند کتابخانه، کافه‌ها و جایی که بتوانید در آن کار کنید این است که دوستان جدید پیدا می‌کنید و شناخت آدم‌های جدید باعث ایجاد احساس سرزندگی و طراوت در شما خواهد شد. تحقیقات نشان داده که عامل ایجاد و حفظ خلاقیت برقراری ارتباط بین ناحیه‌های مختلف مغز است. با ایجاد تفاوت در اطراف خود باعث می‌شوید که ذهن شما همیشه فعال و پویا باشد.

اولین پیشنهاد ما به شما پیدا کردن مکانی غیر از خانه برای کار کردن است، یک کافه، کتابخانه، دانشگاه، پارک یا انجمن‌های فریلنسری که جایی برای کار کردن فراهم می‌کنند انتخاب بسیار خوبی برای شما است. در چنین مکان‌هایی شما می‌توانید دوستان جدید پیدا کنید یا حتی با افراد دیگر آشنا شده و پیشنهادهای کاری بیشتری بگیرید.

البته اگر در کافه مشغول به کار می‌شوید بهتر است از قواعد و اصول ادب کار کردن در چنین مکانی نیز با خبر باشید، برای مثال بهتر است اگر بیش از یک ساعت در کافه هستید، هر ازگاهی چیزی سفارش دهید. در صورتی که نیاز است تماس تلفنی جواب دهید و کارهایتان را تلفنی انجام دهید آن را خارج از فضای بسته و با رعایت آرامش دیگران صورت دهید. بهتر است حواستان به دور بر خود بوده و بیش از ریخت و پاش نکنید و بسیاری از موارد دیگر که به عنوان رفتار اجتماعی باید رعایت کنید.

در صورتی که نمی‌توانید در چنین مکان‌هایی کار کنید بهتر است محل کار خود در خانه تغییر دهید. با کوچیکترین تغییر در محیط ذهن شما هوشیار شده و باعث برقراری ارتباط با سایر نقاط مغز و در نتیجه ایجاد و حفظ خلاقیت می‌شود. برای این که محیط کار مختص خود را داشته باشید از آیتم‌هایی که دوست دارید روی میز یا دیوار محیط اطراف استفاده کنید. در صورت امکان محل کار از اتاق خوابتان جدا باشد تا دیدن مداوم تختتان باعث ایجاد احساس خواب و رخوت در شما نشود. آَشپزخانه یا حیاط می‌تواند محل خوبی برای شما باشد.

ایجاد هر تغییر باعث می‌شود ذهن شما به کشف خصوصیات محل جدید بپردازد و به این ترتیب خلاقیت شما حفظ خواهد شد. یکی از پیشنهادات ما برای شما فریلنسرهای عزیز، استفاده از یک جد.ل برنامه ریزی با رنگ‌های جذاب و طبقه بندی شده در بالای میز کارتان، قرار دادن یک گلدان دوست داشتنی روی میز کار و عکسی از کسی که دوستش دارید است. این سه مورد به تنهایی کمک بسیار زیادی در ایجاد یک محیط کاری دلپذیر برای شما خواهد کرد. وجود یک گلدان طبیعی باعث طراوت بخشیدن به محیط و احساس حس مثبت خواهد شد، جدول برنامه ریزی با رنگ‌های متفاوت باعث می‌شود که ذهن شما خلاق و پویا بماند و بدانید کدام کارها در اولیت هستند و در نهایت قرار دادن عکس کسی که دوستش دارید باعث می‌شود که احساس مثبت از این که کسی را دارید که برایش تلاش می‌کنید و به شما افتخار می‌کند ایجاد خواهد کرد.

سر و صدا کن، خلاقیت بساز

سر و صدا کن، خلاقیت بساز

ترفند دوم از راه‌های حفظ خلاقیت برای فریلنسرها این است که همیشه سکوت باعث ایجاد آرامش و تمرکز نخواهد شد. شاید تصور کنید وقتی مشکلی برای شما در محل کار پیش می‌آِد بهترین کار حل کردن این مشکل در سکوت و دوری کردن از سر و صدا برای برهم خوردن تمرکز است، اما سخخت در اشتباه هستید. شاید شنیده باشید که می‌گویند:

نظم در بی نظمی است.

برای درک بهتر این ضرب المثل، تصور کنید در شرایطی قرار دارید که برای حل مشکلی تحت فشار هستید و هیچ راهی برای حل آن پیدا نکردید. در چنین حالتی بهترین کار برای ایجاد خلاقیت و حل مشکل این است که از مسئله کمی فاصله گرفته و از دور به آن نگاه کنید.

تحقیقاتی که در دانشگاه چین صورت گرفت نشان داد که سر و صدایی در حدود ۷۰ تا ۸۰ دسیبل باعث ایجاد خلاقیت در افراد می‌شوند و کارمندانی که محیط کاریشان بسیار ساکت است اغلب سرکار دچار خواب آلودگی و خستگی شده و خلاقیت بسیار پایینی دارند.

بنابراین بهتر است از ساکت کردن اطراف خود در زمان کار کردن پرهیز کنید و برای حفظ خلاقیت خود اجازه دهید سر و صدای آرامی در اطرافتان جریان داشته باشد. تنها شرایطی را تصور کنید که در حیاط مشغول کار هستید و صدای آرام باد و پرنده‌ها در کنار بوی خوش قهوه و هوای خنک چقدر می‌تواند شما را خلاق کند و باعث افزایش بازده‌تان شود.

ناهاری با طعم خلاقیت

ناهاری با طعم خلاقیت

اگر به عنوان فریلنسر در خانه کار می‌کنید حتما وقت ناهار برایتان تبدیل به یک کار روتین و روزمره شده که ترجیح می‌دهید برای این که سریع‌تر به سر کارتان باز گردید، یک غذای فوری، سالادهای ساده یا باقی مانده غذای روز قبل را میل کنید. اما  شما در حال نادیده‌ گرفتن یکی از راه‌های حفظ خلاقیت برای فریلنسرهای هستید.

وقت ناهار می‌تواند زمان مناسبی برای ورزش دادن به ذهنتان برای ایجاد و حفظ خلاقیت باشد، غذا خوردن و امتحان کردن مزه‌های جدید یک راه خوب برای هوشیار نگه داشتن ذهن است.

خلاقیت از ایده‌هایی که دائم در حال تغییر، تبدیل و ادغام هستند به وجود می‌آید. زمان تهیه غذا ذهن خود را با فکر کردن به نکات و راه‌های مختلف درست کردن یک غذا فکر کنید و تصور کرده اگر چه ماده یا چاشنی‌ای به آن اضافه کنید خوشمزه‌تر خواهد شد.

فکر کردن به این موارد باعث می‌شود که در ذهنتان ایده‌های جدیدی ساخته شود و همین نکته ساده تبدیل به راه حفظ خلاقیت برای فریلنسرها شود.

با تکرار این تمرین به مرور ذهنتان یاد می‌گیرد از همین الگو برای حل مشکلات مختلف استفاده کند.

فریلنسری خلاق باشید!

فریلنسری خلاق باشید!

مهم نیست برای چه به فریلنسر بودن عشق می ورزید، زمانی که تصمیم می‌گیرید تبدیل به فریلنسری شوید که از خانه کار می‌کند  برای حفظ  خلاقیت خود با ترفندهای بسیاری را یاد بگیرید. برای مثال اگر یک تولید کننده محتوا هستید خواندن کتاب‌های مختلف، روزنامه‌های و هر چیزی که ارزش خواندن داشته باشد باعث کسترش دامنته لغات شما و یاد گیری سبک‌های جدیدی از نوشتن می‌شود. اگر خلاقیتی در نوشتن مطالب و تولید کردن محتوا نداشته باشید دیر یا زود نوشته‌های شما بسیار خسته کننده و یکنواخت خواهد شد. بنابراین با خواندن مطالب مختلف و دانستن تکنیک‌های نوشتن به راحتی ذهن خود را فعال و پویا نگه دارید.

یک مثال دیگر که می تواند کمک بسیار خوبی به حفظ خلاقیت برای فریلنسرها و افرادی که در خانه کسب و کاری دارند باشد این است که اگر نجار خانگی هستند خواندن مجلاتی مانند ایکیا (IKEA) می‌تواند ایده‌های جدیدی به آن‌ها بدهد.

مهم نیست از چه راهی به حفظ خلاقیت خود کمک میکنید، شاید ترجیح دهید محل کار خود را تغییر دهید، یک موسیقی آرام در محیط پخش کرده یا کمی سر و صدا اضافه کنید یا به کمک کارهای مختلف ذهن خود را ورزش دهید، تنها مسئله‌ای که اهمیت دارد دانستن راه حفظ خلاقیت برای فریلنسرها و روح بخشید به کسب و کارتان است.

شما هم اگر از روش خاصی برای ایجاد خلاقیت در فریلنسرها می‌دانید یا اصلا کافه مناسبی برای کار فریلنسرها در اطراف محل زندگیتان می‌شناسید می‌توانید آن را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا