دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
توسعه وبکارآفرینیکسب و کار

نوشتن شرح وظایف کاری جهت یافتن یک دولوپر درجه‌یک AngularJS (انگولارجی‌اس)

می‌خواهید یک دولوپر Angular JS استخدام کنید؟ چگونه دولوپر مناسب را برای پروژه‌ی خود پیدا می‌کنید؟

انگولارجی‌اس یک فرم‌ورک جاوا اسکریپت منبع‌باز فرانت اند است که توسط گوگل ایجاد شده تا توسعه‌دهندگان فرانت‌اند راحت‌تر بتوانند از جاواسکریپت جهت اضافه کردن تعامل به وبگاه‌ها استفاده کنند. جهت همراهی با هدف این مقاله، بر کاری که دولوپر انجام می‌دهد تمرکز می‌کنیم و برای نوشتن شرح پروژه‌ی انگولار‌جی‌اس فرم‌ورک کلی ارائه داده و در یافتن دولوپر متناسب با نیازهایتان به شما کمک می‌کنیم.

یک دولوپر انگولارجی‌اس چه کاری انجام می‌دهد؟

توسعه‌دهندگان انگولارجی‌اس متخصص ایجاد برنامه‌های کاربری تک صفحه‌ای (SPA) هستند – برنامه‌هایی که وب‌گاه‌های تعاملی ایجاد می‌کنند تا کاربر نهایی تجربه‌ی مشابه دسکتاپ و بدون اشکال داشته باشد. با استفاده‌ از HTML٬ CSS و جاوااسکریپت٬ دولوپر انگولارجی‌اس می‌تواند برای برنامه‌ی وب شما فرانت‌اند یا بخش سرویس‌دهنده (Client-side) ایجاد کند که در واقع هر چیزی است که کاربر در وب می‌بیند و با آن تعامل دارد. انگولارجی‌اس فرم‌ورکی ایجاد می‌کند تا از طریق تقویت کد پیمانه‌ای (مدولار) جاوا اسکریپت بر این مفاهیم پایه‌ای وب گسترش یابد؛ کدهایی که طبیعتاْ منجر به بهبود بازدهی برنامه‌نویس و پروسه‌ی تولید ساده و مؤثر می‌شوند.

این امر باعث می‌شود توسعه‌دهندگان انگولار بر اساس تجربه به سه دسته تقسیم شوند. دولوپرها از مرحله‌ی تازه‌کار در طی چند سال اول شروع می‌کنند٬ هر چند زمانی که می‌خواهید دولوپر مناسب برای پروژه‌ی خود انتخاب کنید٬ تعداد و پیچیدگی‌های برنامه‌هایشان بسیار مهم‌تر است. بعد از کار کردن کنار توسعه‌دهندگان مجرب‌تر، وارد مرحله‌ی پیشرفته‌تری می‌شوند (به این مرحله متوسط می‌گوییم) که به طور مستقل بر پروژه‌های بیشتری کار می‌کنند. از طرف دیگر، «دولوپر ارشد» نه تنها پروژه‌ها را کدگذاری می‌کند٬ بلکه در مورد طراحی محصولات تصمیم‌گیری می‌کند.

دولوپر انگولارجی‌اس ضرورتاْ یک نوع دولوپر فرانت اند است – در اینجا به بعضی از مهارت‌ها اشاره می‌کنیم:‌

 • پایه های اصلی وب:‌ HTML٬ JavaScript و CSS
 • پیش‌سازهای CSS مثل Sass و LESS
 • فرم ورک های جاوا اسکریپت با ایجاد ابزارهای مبتنی بر JS مثل Grunt٬ Gulp و Bower
 • مهارت‌هایی که در یک فرم ورک یا منبع اطلاعاتی (Library) یا بیشتر انتخاب شده مثل jQuery یا Bootstrap
 • AJAX (جاوا اسکریپت و XML ناهمگام)
 • نکته: توسعه‌دهنده‌گان پیشرفته‌ی انگولارجی‌اس ترکیبی از تخصص در تکنولوژی فرانت و بک‌اند (توسعه هسته سایت یا بخش سمت سرور) دارند که شامل دسته‌ای از راه‌حل‌ها مثل MEAN و تکنولوژی‌های سرویس‌گیرنده مثل js می‌شود.

نکته:‌ دولوپر انگولارجی‌اس یک دولوپر فرات اند با تخصص در این فرم‌ورک است٬ بنابراین احتمالا ارزش این را دارد که همه دولوپرها فریلنسر فرانت‌اند را در پارس فرینسر جستجو کنید تا طیف کامل از امکانات طراحی برنامه‌وب موردنظر آینده‌تان به دست آورید.

تعریف پروژه

در صورتی که نیازمندی‌های خود را واضح شرح داده باشید٬ فرم‌ورک رایجی مثل انگولارجی‌اس٬ قطعاْ به پیدا کردن آنچه مورد نیازستان است، کمک می‌کند. اگر همه‌ی چیزی که نیاز دارید دولوپری باشد که یک پرتال ساده‌ی وب برای کسب و کارتان ایجاد کند٬ به سادگی می‌توانید دولوپر انگولارجی‌اس بیابید که در ازای هر ساعت 20 تا 30 دلار دریافتی دارد.

از طرف دیگر٬ اگر می‌خواهید SPA با عملکرد بالا و دارای ویژگی‌های کامل داشته باشید مثل خدمات جریان سازی ویدئو٬ هر دولوپر ارشد انگولارجی‌اس بیش از 60 دلار در ساعت دریافتی دارد. این هزینه٬ زمانی که می‌خواهید شخص باتجربه‌ای را به کاربگیرید تا یک مفهوم را تا حد یک پروژه‌ی کامل پیش ببرد٬ ارزشش را دارد – آن‌ها می‌دانند که چگونه هر اشکالی که بروز می‌کند را قبل از به وجود آمدن مدیریت کنند.

کلید یافتن دولوپر مناسب انگولارجی‌اس ارائه دادن شرح دقیق و مفصل از وظایف شغلی است. وقتی دولوپر شرایط خود را بیان می‌کند٬ هر چه پروژه‌ی خود را بهتر توصیف کرده باشید٬  تخمین‌هایتان دقیق‌تر خواهد بود.

اولین چیزی که باید شرح دهید این است که دولوپر باید چه کاری انجام دهد. آیا در حال انتقال برنامه‌ی موجود به انگولارجی‌اس هستند؟ آیا در حال ایجاد یک برنامه با استفاده از اسکرچ (Scratch) هستند؟ آیا با تیم موجود حال حاضر همکاری می‌کند یا تنها دولوپر پروژه‌ی شماست؟ این موارد باعث می‌شود بتوانید کارتان را توصیف کنید و سطح برنامه‌نویس موردنیازتان را مشخص می‌کند (تازه‌کار٬ متوسط یا ارشد).

نوشتن خلاصه‌ا‌ی روشن و دقیق از پروژه وقتی مفید است که مطمئن نیستید دولوپر موردنظر شما در چه حد باید تجربه داشته باشد و کمکتان می‌کند فرد موردنظر را با تجربه‌ی کافی و متناسب با پروژه جذب کنید. می‌توانید نیازمندی‌هایی را که از یک دولوپر انتظار دارید به طور مشخص بیان کنید – تعداد سال‌های تجربه، تکنولوژی‌های خاص یا مجموعه‌ای از نمونه برنامه‌ها . فقط در نظر داشته باشید که هر چه دولوپر مجرب‌تر باشد نرخ دریافتی‌اش بیشتر است و ممکن است برای انجام کارهای ساده مقرون به صرفه نباشد. از طرفی دیگر دولوپر ارشد، کار را سریع‌تر انجام می‌دهد و در فرایند توسعه‌ی برنامه می‌تواند به شما کمک کند.

آخرین وجه از کار که در نظر گرفتن آن اهمیت دارد، مدت زمان پروژه است. توسعه‌ی پروژه‌ها ممکن است یک هفته، یک ماه، شش ماه یا بیشتر زمان ببرد. مدت زمان آن اغلب به وسیله دولوپر بر اساس شرح شما از پروژه‌ مشخص می‌شود اما تا حد ممکن همیشه کمک می‌کند تخمین زمانی یا مهلت پایانی دقیق داشته باشید.

با وجود اینکه این مسئله لزوماْ در شرح اولیه‌ی شغل ذکر نمی‌شود، اما کمک می‌کند تا بدانید چگونه از پیش برنامه ریزی کنید تا پروژه‌تان را به مراحل مختلف تقسیم کنید. به ویژه اگر دریافتی دولوپر را بر اساس زمان تقسیم بندی کرده باشید. می‌توانید با فریلنسر خود در طی پروسه‌ی مذاکرات این مراحل را شفاف کرده و برنامه زمانی برای اقلام تحویل‌دادنی پروژه و مهلت‌های پایانی تنظیم کنید. شکل‌گیری این مراحل بستگی بسیار زیادی به نیاز‌های منحصر به پروژه‌ و روش ترجیحی شما در توسعه نرم‌افزار دارد.

نوشتن شرح شغلی در مورد انگولارجی‌اس

هر زمان که از طرح نهایی پروژه‌ی مورد اجرایتان مطمئن شدید باید شرح آن را بنویسید. در نظر داشته باشید که بسیاری از مردم از اصطلاح «شرح شغل» استفاده می‌کنند اما شرح وظایف شغلی کامل فقط برای کارمندان موردنیاز است. برای به کارگیری یک فریلنسر به عنوان نیروی کار مستقل و قراردادی، فقط نیاز به شرح کار، پست شغلی و دیگر مواردی است که کارها را توضیح داده است. همانطور که قبلاْ تأکید شد، دقیق و مفصل بودن شرح شغل جهت جذب داوطلب مناسب این پست پراهمیت است و تخمین صحیح درآمد و زمان، شرایط پذیرفتن پیشنهاد را برای دولوپر احتمالی پروژه ایجاد می‌کند.

عنوان پروژه‌ی شما می‌تواند نوع توسعه‌ای که نیاز دارید را دربرگیرد. می‌دانید که به کسی نیاز دارید که انگولارجی‌اس را درک می‌کند اما همچنین نیاز به کسی دارید که مهارت طراحی UI/UX را داشته باشد؟ آیا آن شخص باید با یک دسته‌ی خاص از ابزارها یا منابع اطلاعاتی آشنا باشد؟ در این صورت عنوان دولوپر مورد هدف انگولارجی‌اس باید مهارت‌های خاص مورد نظر شما را در بر داشته باشد.

قدم بعدی بررسی کلی پروژه است. شما باید همه‌ی اطلاعات، ماکاپ ها و وایرفریم ها را آپلود کنید تا به بیان دید شما در شرح پروژه کمک کند. برای فریلنسرهایی که مایل هستید با شما همکاری کنند یک تصویر از پروژه ایجاد کنید. اگر لازم است که دولوپر پیمان‌نامه‌ی عدم‌افشا (NDA) امضا کند، این الزام را در شرح پروژه بیان کنید.

بخشی از شرح شما باید اقلام تحویل‌دادنی پروژه را مشخص کند از جمله طرح، مدرک یا کد منبع. کد منبع معمولا با استفاده از راه‌حل کنترل متن مثل Git تحویل‌دادنی است.

نمونه‌ای از شرح پروژه

در اینجا یک نمونه از ظاهر شرح پروژه ارائه شده:

عنوان: دولوپر انگولارجی‌اس برای برنامه جریان‌سازی ویدئوی زمان واقعی MEAN

شرح: ما در پی یک دولوپر انگولارجی‌اس هستیم تا به ما در ایجاد برنامه جریان سازی ویدئو برای بکپکرها در سراسر جهان کمک کند. در این پروژه بر اساس استک (stack) MEAN (MongoDB٬ Express.js٬ AngularJS و Node.js) کار می کنیم. بنابراین داشتن سطح پایه‌ای از قابلیت در این تکنولوژی‌ها لازم است.

برای تکمیل این پروژه، توسعه دهنده باید مهارت‌های زیر را داشته باشد:‌

 • برگردان ماکاپ ها و وایرفریم ها به انگولارجی‌اس فرانت اند
 • ادغام انگولارجی‌اس با MEAN بک اند
 • سنجش واحد با Karma
 • آشنایی با GeoCoaching (يافتن نقاط تقاطع مختصاتي برروي كره زمین)٬ Google Maps API و خدمات RESTful
 • روابط عمومی قوی
 • GitHub

هدف و اقلام تحویل دادنی پروژه

با اینکه بیشتر پروژه انجام شده٬ در طی 3 ماه مهلت پایانی برای راه‌اندازی٬ همچنان نیاز به حمایت بیشتر داریم تا محصولمان را بهتر کنیم٬ (ذکر تاریخ)

به اقلام تحویل‌دادنی پروژه که نام برده ‌می‌شود نیاز داریم:

تحویل دادنی 1 تا (ذکر تاریخ)

تحویل دادنی 2 تا (ذکر تاریخ)

تحویل دادنی 3 تا (ذکر تاریخ)

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا