دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
فریلنسینگ

به عنوان فریلنسر چه شغلی داشته باشم ؟ قسمت دوم

در قسمت اول از راهنمای انتخاب شغل برای فریلنسرها به ۱۲ مورد از محبوبترین زمینه‌های فعالیت به عنوان فریلنسر نام بردیم. در این قسمت هم به معرفی ۱۳ مورد دیگر و معرفی پولسازترین زمینه شغلی به عنوان فریلنسر می‌پردازیم. فعالیت به عنوان فریلنسر شاید در ابتدا بسیار شیرین باشد اما بدون برنامه ریزی و صرف وقت امکان پذیر نیست. تصور کنید که شما مسئولیت اداره شرکتی را برعهده دارید که مسئول همه چیز آن خودتان هستید. با تصور چنین وضعیتی از اهمیت برنامه ریزی با خبر خواهید شد. اگر به هر دلیل تصمیم به ترک شغل خود گرفته‌اید ابتدا همه جوانب را در نظر گرفته و بعد می توانید طی ۳۰ روز کار خود را رها کنید.

اگر نمی دانید کدام زمینه فعالیت به عنوان فریلنسر را انتخاب کنید با خواندن این مطلب و بررسی استعدادهای خود شروع کنید.

۱۳. توسعه دهنده وردپرس

۱۳. توسعه دهنده وردپرس

ورد پرس یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ساخت و راه اندازی وب سایت است. اگر شما در ساخت وبلاگ مهارت دارید باید به خودتان افتخار کنید و می‌توانید به عنوان یک فریلنسر در زمینه توسعه و طراحی وب سایت با ساتفاده از وردپرس فعالیت داشته باشید. یک توسعه دهنده وردپرس باید بتواند با استفاده از ابزار مختلف افزونه‌ها را نصب کند و طراحی‌های گرافیکی و زیبا سازی وب سایت را در نظر داشته باشد. در صورتی که تا به حال برای خود وبلاگ ساخته‌اید یا چیزی از طراحی وب سایت می‌دانید می‌توانید با کمی کار کردن روی مهارت‌های خود و یاد گرفتن چند مورد دیگر از وردپرس فعالیت به عنوان فریلنسر را آغاز کنید.

متوسط درآمد سالانه برای یک توسعه دهنده و متخصص وردپرس حدود ۷۵ هزار دلار در سال است.

۱۴. توسعه دهنده انگولارجی‌اس

انگولارجی‌اس (AngularJS) چارچوب نرم‌افزاری تحت وب متن‌بازی است که توسط گوگل و جامعه برنامه نویسان مستقل به منظور حل بسیاری از چالش‌های برنامه‌های تک صفحه‌ای (نرم افزار تحت وب) طراحی شده است (پلتفرم پارس فریلنسر نیز توسط انگولار جی اس توسعه یافته است). در صورتی که مهارت توسعه و برنامه نویسی در این زمینه را دارید می‌تواند دامنه لغاتی که در برنامه نویسی HTML استفاده می‌شود را توسعه داده و بتوانید اپلیکیشن‌هایی برای تلفن همراه و کامپیوتر بسازید. با توجه به این که آنگولار جی اس یک فریم ورک بر اساس داینامیک صفحات وب است، هر روز می توانید در این رشته پیشرفت کنید. شغلی که امکان پیشرفت بسیار بالایی داشته باشد؛ درآمد بالاتری را به دنبال خواهد داشت. بنابراین سعی کنید اطلاعات و مهارت‌های خود را به روز نگه داشته تا بتوانید در زمینه فعالیت به عنوان فریلنسر توسعه دهنده آنگولار جی اس به موفقیت زیادی برسید.

متوسط درآمد سالیانه برنامه نویسان و توسعه دهندگان آنگولار جی اس چیزی حدود ۱۰۳ هزار دلار است که یکی از بالاترین میزان دستمزدها را در لیست ما دارد.

۱۵. توسعه دهنده جاوا

بیش از ۲۰ سال است که از زبان برنامه نویسی جاوا برای ساخت و طراحی اپلیکیشن و بسیاری از پروژه‌ها استفاده می‌شود. متخصصان برنامه نویسی به زبان جاوا نقش مهمی در ساخت برنامه‌های پیچیده وب محور دارند. برنامه‌هایی مانند انیمیشن حرکتی در وب سایت‌ها همگی به زبان جاوا نوشته شده است. با توجه به محبوبیت برنامه نویسی جاوا می‌توانید فعالیت به عنوان فریلنسر توسعه دهنده برنامه جاوا باشید. هرچند که بهتر است زبان های دیگر را یاد بگیرید اما تقاضا برای استخدام و همکاری با توسعه دهندگان برنامه جاوا هم کم نخواد بود.

متوسط درآمد سالیانه برای توسعه دهنده جاوا که به صورت فریلنسری مشغول به کار است حدود ۷۱ هزار دلار است.

۱۶. دوبلورها و صدا گذاران

کسانی که از صدای خوبی برخوردار هستند و می‌توانند با خلاقیت خاص خود محتوای صوتی تولید کنند یا روی فیلم و کارتون و حتی بازی‌های کامپیوتری صدا گذاری کنند، توانایی فعالیت به عنوان فریلنسر دوبلور یا گوینده را دارند . بنابراین اگر رویای همیشگی شنیده شدن صدایتان را دارید می‌توانید با یک شرکت در جهت تولید محتوای صوتی همکاری کنید. این روزها با پرمشغله شدن زندگی، وقت کمتری برای خواندن کتاب است بنابراین تولید کتاب صوتی، پادکست‌ها و بسیاری از محتواهایی که می‌توانید به صورت صوتی آن‌ها را تهیه کنید باعث محبوبیت و افزایش سئو یک سایت شده یا حتی باعث محبوبیت یک استارتاپ خواهد شد. کافی است نگاهی به ویدیوهای انگیزیشی افرادی مانند آقای ژاله در اینستاگرام بیاندازید. اگر تصور می‌کنید که برای تولید محتوای صوتی یا دوبله و صدا گذاری روی فیلم نیاز به یک استدیوی حرفه‌ای است در اشتباهید، می توانید با چند وسیله ساده یک استدیو در خانه ساخته یا برای ساخت محتوای صوتی که مد نظر دارید به صورت ساعتی یک استدیو را اجاره کنید.

متوسط درآمد سالیانه برای یک صداگذار و دوبلور فریلنسر حدود ۴۰ هزار دلار است.

۱۷. حسابداری

۱۷. حسابداری

ممکن است تصور کنید یک حسابداری باید به صورت دائمی درشرکت یا دفتر کارش حضور داشته باشد اما اینطور نیست و در دنیای پیشررفته امروزی دیگر نیزای به حضور دائمی فرد در محل کار نیست.با وجود نرم افزارهای پیشرفته حسابداری، سیستم مدیریت بانکی و استفاده از کلیه برنامه‌‌هایی که برای حسابداری مورد نیاز است می‌توانید به عنوان فریلنسر حسابداری فعالیت کنید. بهتر است پیش از شروع فعالیت به عنوان فریلنسر حسابدار مزایا و معایب این شغل را بدانید و با دید بازی شغل اصلی خود را رها کرده و تبدیل به یک فریلنسر شوید. اغلب فریلنسرهای حسابدار باید ساعات کاری مشخصی داشته بانشد و مزیتی که به نسبت کار در شرکت در این شغل وجود دارد، عدم وابستگی به زمان و مکان است.

متوسط درامد سالیانه برای فردی که به عنوان حسابداری فریلنسر کار می‌کند حدود ۶۶ هزار دلار در سال است.

۱۸. توسعه دهنده برنامه اندروید

جای تعجبی نیست که نام توسعه دهنده برنامه اندروید در لیست محبوبترین مشاغل فریلنسری باشد. امروزه هرکس تلفن همراه هوشمندی دارد که یا بر اساس اندروید یا ios برنامه نویسی شده، همین مورد باعث محبوبیت شغلی و نیاز به افراد مسلط به برنامه نویسی اندروید است. افراد و شرکت‌ها به برنامه نیوسان متخصص اندروید نیاز دارند تا برنامه‌های مختلف طراحی کرده و تلفن همراهشان را راه اندازی کنند. بنابراین تا زمانی که تلفن‌های همراه هوشمند وجود دارند نیاز به همکاری وبا برنامه نویسان و توسعه دهندگان اندروید نیز وجود دارد.

متوسط درآمد یک برنامه نویس و توسعه دهنده اندروید که به صورت فریلنسری مشغول به کار است چیزی حدود ۸۵ هزار دلار تخمین زده می‌شود.

۱۹. توسعه دهنده و برنامه نویس ios

مانند مورد قبل بدون وجود یک برنامه نویس و توسعه دهنده برنامه‌های ios تلفن همراه شما کار نخواهد کرد. از آنجایی که اکثر افراد از تلفن همراه اپل استفاده می‌کنند بازار کار توسعه دهندگان ios هرگز از بین نخواهد رفت.

متوسط درآمد سالیانه برای فریلنسری که در زمینه توسعه ios کار می کند حدود ۸۵ هزار دلار در ماه است.

۲۰. مهندس الکترونیک

مهندس الکترونیک

با پیشرفته شدن تکنولوژی و ورود وسایل هوشمند به خانه‌ها، آسایش و امنیتی که استفاده از این وسایل و اپلیکیشن‌ها برای افراد به همراه داشته، باعث شده میزان تقاضا و محبوبیت وسایل هوشمند افزایش یابد. بنابراین شرکت‌ها و کارآفرینان و به خصوص استارتاپ‌ها به دنبال همکاری با فریلنسرهایی هستند که بتوانند راه ارتباط و اتصال بین وسایل هوشمند را ایجاد کنند. مهنداسن برقی که در این زمینه فعالیت و آگاهی دارند می‌توانند تبدیل به فریلنسر شده و برای این شرکت‌ها کار کنند. در صورتی که از شغل اول خود به عنوان یک مهندس برق راضی هستید می‌توانید به صورت پروژه‌ای همکاری کرده و در آمد دومی از طریق فریلنسری داشته باشید.

متوسط درآمد سالیانه یک مهندس برق فریلنسر حدود ۷۱ هزار دلار است.

۲۱. کارشناس زندسک Zendesk

زندسک یک نرم افزار خدمات مشتریان است که شما می‌توانید در آن تجارب تیم کاری و مشتریان را با قرار دادن محصولاتتان در APIهای موجود، اپلیکیشن‌ها و تلفن‌های هوشمند، شخصی سازی کنید. کارشناسانی که آشنایی، توانایی و سابقه کار با این پلتفرم را دارند می‌توانند منجر به شناخته تر شدن کالا یا خدمات کارفرمایان شوند.

متوسط درآمد سالیانه برای یک کارشناس زندسک حدود ۷۷ هزار تا ۱۳۵ هزار دلار متغیر است. این شغل با اختلاف بسیار زیاد صدر نشین مشاغلی است که می‌توانید در آن‌ها به صورت فریلنسری فعالیت داشته باشید.

۲۲. مانگودی‌بی MangoDB

مانگو دی بی ، یک پایگاه داده‌های سند گرای متن‌باز، کارا، مقیاس‌پذیر و بدون نیاز به طرح‌بندی اولیه نوشته شده در زبان برنامه‌نویسی سی++ است. مانگو دی بی یک پلتفرم باز برای مدارک پایگاه داده‌ای است که بر اساس کدها و اطلاعات نو اس کیوال طبقه بندی شده‌اند. ادوبی (Adobe)، ای بی (EBay) ، لینکدین (linkedin)، فور اسکور (Foursquare) و شاترفلای (Shutterfly) همه و همه توسط مانگودی بی سازماندهی شده‌اند. بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که مهارت و تسلط به این پلتفرم چیزی نیست که به زودی محبوبیت خود را از دست بدهد و همواره درخواست همکاری با فریلنسری که در این زمینه ماهر است وجود دارد.

متوسط درآمد سالیانه برای فریلنسری که در این زمینه فعالیت می‌کند حدود ۱۰۲ هزار دلار است.

۲۳. تصویر سازی داده

همانطور که گفته شده، داده‌های بزرگ بسیار زیاد هستند. تصویر سازی و مجسم کردن این داده‌ها کمک می کند که مردم درک بهتری از اطلاعات داشته باشند. شخصی که بتواند محتوای متنی و اطلاعات سنگین را در قالب تصویر یا ویدیوی جذابی عنوان کند ارزش بسیار زیادی برای کارآفرینان، استارتاپ‌ها و شرکت‌ها دارد.

متوسط درآمد سالیانه برای کسی که فعالیت به عنوان فریلنسر تصویر ساز را انتخاب کرده است، حدود ۳۰ هزار دلار خواهد بود.

۲۴. طراح اتوکد و نقشه کشی

۲۴. طراح اتوکد و نقشه کشیکسانی که مهارت طراحی نقشه یا اجسام با استفاده از اتوکد را دارند می توانند به صورت فریلنسری برای شرکت‌ها و دفاتر مهندسی کار کنند. نه تنها به عنوان نقشه کش بلکه این افراد با مهارت کامل بر اتوکد می‌توانند انیمیشن دو بعدی را به سه بعدی تبدیل کرده و از آنجایی که محتوای تصویری محبوبیت دارد بنابراین تسلط بر اتوکد برای کسانی که قصد تولید محتوای تصویری دارند بسیار مفید خواهد بود.

متوسط درآمد سالیانه برای متخصصان نقشه کشی بر اتومد حدود ۵۰ هزار دلار خواهد بود.

۲۵. طراحی سه بعدی

تبدیل یک طرح ذهنی به عکس و تصویری که قابل لمس باشد بسیار اهمیت دارد. شاید نام طراحی سه بعدی را بیشتر برای طراحی نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی و موارد این چینین شنیده باشید. اما تسلط به نرم افزارهای سه بعدی سازی مانند تری دی مکس، مایا، cinema4d و راینو و  بسیاری از موارد دیگر می‌تواند به شما کمک کند درآمد فوق العاده‌ای داشته باشید. جالب است بدانید که گاهی با تسلط بسیار زیاد بر این نرم افزارها شما می‌توانید عکس‌های تبلیغاتی بسیار حرفه‌ای از محصولی بسازید و درآمدتان را افزایش دهید.

دسته‌ای دیگر از نرم افزارهای سه بعدی سازی نیز وجود دارند که برای انیمیشن سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صورتی که علاقه به انیمیشن سازی دارید و در این زمینه از مهارت کافی برخوردار هستید، می توانید فعالیت به عنوان فریلنسر مسلط بر طراحی سه بعدی را آغاز کنید.

متوسط  درآمد سالیانه برای فریلنسری که در این زمینه فعالیت می‌کند حدود ۵۱ هزار دلار است.

چه شغلی برای من مناسب است؟

چه شغلی برای من مناسب است؟

برای انتخاب زمینه فعالیت به عنوان فریلنسر ابتدا نگاهی به توانایی‌های خود و علایقی که دارید بیاندازید. ممکن است همیشه آرزوی نویسندگی را داشته یا می‌خواستید یک انیمیشن ساز شوید. بهتر است از همین امروز شروع کنید و با توجه به علایق و توانایی‌هایی که دارید شروع به کار کنید. دقت کنید که تبدیل شدن به یک فریلنسر کار ساده و ناکهانی نیست و باید با دقت شروع به این کار کنید. فریلنسر بودن هم مزایا و معایب خاص خود دارد و بسته به تلاش  و میزان کار خودتان درآمد خواهید داشت.

یکی از مهمترین اصولی که برای فعالیت به عنوان فریلنسر لازم است به آن دقت کنید، توجه دائمی به پیشرفت‌های روز و جدیدترین بروزرسانی‌های موضوعات محبوب مردمی است. شما می‌توانید نه تنها در یک زمینه بلکه در چندین زمینه مختلف به عنوان فریلنسر کار کنید. سعی کنید مهارت‌های خود را در یک راستا گسترش دهید.

برای مثال اگر قصد دارید انیمیشن سازی کنید، استفاده از نرم افزارهای سه بعدی، عماسی حرفه‌ای حتی اتوکد و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را نیز بدانید. یا مثال دیگر اگر قصد دارید تبدیل به تولید کننده محتوا شوید، می‌توانید در کنار آن هم مترجم بوده، فوتوشاپ و سئو را بلد باشید از اینفوگرافی سر در بیاورید و اصول سئو و کمی برنامه نویسی بدانید و در نهایت با تبدیل شدن به کارشناسای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مدیریت یک گروه را به دست بیاورید.

ترکیب چند مهارت برای فعالیت به عنوان فریلنسر تاثیر بسیار زیادی در افزایش درخواست همکاری با شما، درآمد و گسترش مهارت‌هایتان دارد. بنابراین اگر از شغل خود خسته شده‌اید، آستین‌ها را بالا زده، هدفتان را تعیین کنید، برنامه ریزی کرده و برای رها کردن شغل خود و تبدیل شدن به یک فریلنسر آماده شوید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا