دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
فریلنسینگکارآفرینی

بهترین زمینه‌ های کار موقت برای افراد جویای کار

بازار کار موقت، این روزها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و کارفرمایان به دنبال استخدام افرادی هستند که به صورت دورکاری یا پروژه‌ای برای آن‌ها کار کند. اغلب آژانس‌های کاریابی آنلاین و مشاغل نوپا و در حال توسعه یا فریلنسرهایی که به دنبال کارند، از طرفداران این سبک از کار کردن هستند.

به عنوان یک فریلنسر یا حتی فردی که به دنبال منبع درآمد است در زمینه‌های بسیار زیادی می‌توانید کار موقت بگیرید. کار موقت به خصوص برای افرادی که به دنبال پس انداز کردن هستند می‌تواند کمک حال بسیار خوبی باشد. کار موقت می‌تواند به صورت قرار دادی یا پروژه‌ای صورت بگیرد و در خلال انجام کار یا در پایان انجام پروژه فرد دستمزد خود را دریافت می‌کند. در این مطلب به معرفی بهترین زمینه‌ های کار موقت برای افرادی که به این سبک از شغل علاقمند هستند و به خصوص فریلنسرها خواهیم پرداخت که امیدواریم در پیدا کردن شغل جدید برای شما مفید باشد.

مشاغل مربوط به خانه و خانواده

یکی از بهترین زمینه های کار موقت ، قبول انجام کارهای خانوادگی و خانه است. مشاغل مربوط به خانه و خانواده اغلب از زمینه های کار موقت هستند که درخواست بسیار زیادی برای استخدام افراد دارند. شما می‌توانید در زمینه‌های مختلف در یک شغل خانگی کار موقت پیدا کنید.

نگهداری از خانه

 مطالاعات نشان داده است که یک خانه تمیز و مرتب تاثیر بسیار زیادی در سلامت روحی دارد و بسیاری از افراد به دلایل بسیار زیادی وقت کافی برای رسیدن به نظافت خانه یا نگهداری و تمیز کردن آن را ندارند، افرادی که به شغل نظافت خانه مشغول هستند اغلب درآمدی بین ۵۰ تا ۹۰ دلار در ساعت که بستگی به کارفرما دارد. آژانس‌های ارائه خدمات نظافت منزل و رسیدگی به این امور تاثیر بسیار زیادی در میزان درآمد افراد دارند. میزان دستمز و هزینه نظافت خانه و رسیدگی به کارها به منطقه و میزان ساعتی که فرد به تمیز کردن خانه مشغول است بستگی دارد. شما هم می‌توانید بازار راه اندازی چنین مشاغلی را در محل زندگی خود بررسی کرده و به عنوان یک آژانس تمیزکاری منزل به صورت مستقل به جذب مشتری اقدام کنید.

مراقبت‌های کودک

بر اساس بررسی‌های انجام شده مراقبت از کودک و پرستاران کودک حداقل ۱۱ دلار در ساعت درآمد دارند و در شهرهای بزرگ این مبلغ به ۱۶ دلار هم افزایش می‌یابد. اغلب والدین به دنبال استخدام پرستارهایی هستند که در ساعاتی که نمی‌توانند خودشان از کودکشان مراقبت کنند این مسئولیت را به عهده بگیرند. در صورتی که بخواهید در آمد خوبی از شغل پرستار کودک داشته باشید می‌توانید در یکی از دوره‌های کودک یاری شرکت کرده و گواهی بگیرید و با مراجعه به یک آژانس کاریابی و استخدام پرستار مشغول شده و درآمد خوبی داشته باشید. می‌توانید در وب سایت‌های محلی عضو شده و در شبکه‌های اجتماعی که مخصوص کاریابی برای پرستاران کودک هستند زرومه ارسال کنید.

نگهداری از حیوانات خانگی

نگهداری از حیوانات خانگی

بسیاری از افراد هستند که به دنبال استخدام پرستاران نگهداری از حیوانات باشند، این افراد اغلب در ساعاتی که خانه نیستند یا نمی‌توانند از حیوانشان نگهداری کنند اقدام به استخدام موقت پرستار می‌کنند. اگر تصمیم گرفتید که به عنوان یک شغل نیمه وقت یا منبع درآمد برای پس انداز باشید، پرستار حیوانات شدن کار بسیار ساده‌ای است که می‌توانید تفریح و درآمد زایی را در کنار هم داشته باشید. تنها کافی است فردی با شور و نشاط و دوست دارد حیوانات باشید که از وقت گذراندان با آن‌ها لذت ببرد. بسته به محلی که در آن زندگی می‌کنید معمولا برای نگهداری و پرستاری از حیوانات سعتی ۱۵ تا ۲۰ دلار پرداخت می‌کنند.

جانشین‌ها

شاید شنیدن نام شغلی به عنوان جانشین برایتان عجیب باشد اما جانشین‌ها افرادی هستند که به جای شما در صف ها قرار گرفته و حوصله زیادی دارند. اگر تحمل ایستادن در صف بلیط یا صبر کردن برای غذا را ندارید می‌توانید از یک جانشین برای این کار استفاده کنید. البته در ایران هنوز سایتی برای انتخاب جانشین وجود ندارد اما در خارج از ایران افراد بسیاری برای ایستادن در صف به جای دیگران هزینه دریافت می‌کنند و منبع درآمد موقتی برای خودشان دارند. این افراد بر حسب ساعتی که در صف به جای شما منتظر هستند دستمزد دریافت می‌کنند.

بازسازی و تعمیرات منزل

اغلب صاحب خانه‌ها پیمانکار نیستند و به دنبال افرادی هستند که به صورت قراردادی و پیمانکاری منازل قدیمی را بازسازی کنند. اگر شما دارای مدرک یا گواهی معتبری منبی بر مهارت‌ها لازم در بازسازی و تعمیرات خانه دارید به راحتی با ساختن یک رزومه خوب می‌توانید شغل و درآمد مناسبی داشته باشید. اگر مهارت فنی دارید که می‌توانید از آن برای داشتن یک منبع درآمد دوم استفاده کنید به راحتی می‌توانید درآمد خوبی به دست آورید. در ایران وب سایت‌هایی مانند استادکار وجود دارند که به راحتی می‌توانید درآن‌ها مشاغل فنی پاره وقت یا موقت پیدا کنید.

خدمات حمل و نقل و جابه جایی

در جریان اسباب کشی یا جا به جایی وسایل افراد اغلب به کمک نیاز دارند، می‌توانید با عضویت در یک سامانه درخواست آنلاین خدمات و کمک رسانی برای این کار اعلام آمادگی کنید و هر زمان کسی به کمک نیاز داشت به شما اطلاع رسانی شود. در صورتی که چنین سامانه‌ای در محل زندگی شما وجود ندارد می‌توانید به شرکت‌های حمل و نقل رفته به آن‌ها بگویید که می‌توانید در اسباب کشی یا تغییر دکوراسیون خانه به دیگران کمک نید و به ازای کمک خود هزینه دریافت کنید. در خارج از ایران هزینه این خدمات به ازای هر ساع چیزی بین ۱۵ تا ۳۰ دلار بسته به میزان سختی کار است.

خدمات پیک و جا به جایی کالا

یکی دیگر از زمینه های کار موقت برای افرادی که به دنبال منبع درآمد برای کمک به هزینه‌هایشان هستند، اشتغال به عنوان پیک و خدمات جا به جایی است که انواع مختلفی دارد. برای اشتغال در این زمینه باید حتما گواهی رانندگی با خودرو یا موتورسیکلت داشته باشید.

پیک کالارسانی

اغلب خانواده‌های پرمشغله وقت زیادی برای خرید کردن ندارند به همین دلیل درخواست خرید اینترنتی در این خانواده‌ها بسیار زیاد است. دنیای پیشرفته امروز به قدری پر مشغله است که هر روز تعداد درخواست برای خرید‌های اینترنتی رو به افزایش است. اغلب این خرده فروشی‌های آنلاین به دنبال استخدام پیک برای رساندن کالا به دست مشتریان هستند. در صورتی که آمادگی داشته باشید می توانید به عنوان پیک برای این وب سایت‌های خرید آنلاین کار کنید. در خارج از ایران شرکت‌های بزرگ مانند آمازون بین ۱۸ تا ۲۵ دلار به ازای هر ساعت کار به پیک‌های پرداخت می‌کنند که بالطبع این هزینه در ایران کمتر است. می‌توانید در سامانه‌های درخواست پیک مانند الوپیک یا اسنپ پیک عضو شوید و هر زمان که کسی درخواست ارسال کالایی با پیک داشت به شما اطلاع رسانی شود. علاوه بر این بسیاری از سوپرمارکت‌ها هم به پیک برای ارسال مواد غذایی و خریدهای فروشگاه نیاز دارند می‌توانید به صورت پیک شبانه یا شیفت عصر برای این فروشگاه‌ها هم کار کنید.

پیک رستوران

این روزها با محبوبیت غذاهای فست فودی و رستوران‌ها تعداد درخواست‌ها برای ارسال غذا به خانه یا محلی که مشتری در آن قرار دارد بسیار زیادتر شده است. همچنین رستوران‌ و فست فودهایی که دارای پیک هستند تعداد بیشتری طرفدار دارند و بالطبع درآمد بالایی دارند. پیک رستوران بودن می‌تواند یک منبع دوم درآمد برای افراد باشد. به خصوص اینکه اغلب رستوران‌ها و فست فودها بعداز ظهرها شروع به کار می‌کنند و به عنوان کاری برای شیفت عصر یا کار موقت می‌تواند انتخاب خوبی باشد. در ایران حقوق پرداختی به پیک‌‌ها مطابق اداره کار به همراه بیمه است ولی در خارج از ایران پرداخت حقوق برای پیک‌ها از حداقل ۱۰ دلار در ساعت تا ۱۲ دلار متغییر است.

خدمات درخواست تاکسی آنلاین

امروزه با محبوبیت سیستم‌های آنلاین درخواست تاکسی که با تعرفه کم و در هر محلی که باشید حاضر خواهند شد و تبدیل به رقبای بزرگی برای سیستم‌هایی مانند تاکسی تلفنی یا تاکسی‌ها خطی شده‌اند، یکی از بهترین زمینه‌ های کار موقت هم برای افرادی که بدنبال کار نیمه وقت یا پاره وقت هستند نیز فراهم شده. این سیستم‌ها به سرعت محبوب و فراگیر شدند. امنیت بالا در کنار قیمت مناسب و سهولت استفاده از این سیستم‌ها باعث شده که تقریبا همه در ایران و سراسر جهان از این سیستم‌ها استفاده کنند. در خارج از ایران اپلیکیشن‌های آنلاین سفارش تاکسی مانند اوبر و لیفت از محبوبیت بسیار برخوردار هستند. در ایران هم دو نمونه تپسی و اسنپ همه گیر شده است.

اسنپ

 این سرویس سفارش آنلاین تاکسی که بسیار محبوب و فراگیر شده است، خدمات مختلفی از جمله اسنپ اکو، اسنپ بایک، اسنپ رز و اسنپ باکس را ارائه می‌دهد. اسنپ رز برای رانندگان زن است که در صورت نیاز می‌توانند به عنوان راننده نیمه وقت در این اپلیکیشن شروع به کار کنند، اسنپ بایک برای افرادی است که برای جا به جایی نیاز به موتور دارند و در صورتی که موتورسیکلت دارید می‌توانید در این قسمت مشغول به کار شوید. در هر صورت بسیاری از افراد به عنوان شغل دوم یا موقت خود برای داشتن یک منبع درآمد در اسنپ به عنوان راننده ثبت نام می‌کنند.

تپسی

 یکی دیگر از سامانه‌های هوشمند درخواست تاکسی در ایران که گاهی نسبت به اسنپ از تعرفه‌های کمتری برخوردار است، اپلیکیشن تپسی است. روند کار با تپسی مانند اسنپ است و می‌توانید به عنوان یک شغل پاره وقت یا نیمه وقت در آخر هفته‌ها راننده تپسی باشید و درآمد تقریبا خوبی داشته باشید.

در نمونه‌های مشابه سروسی آنلاین درخواست تاکسی در خارج از ایران مانند لیفت، صاحبان این اپلیکیشن به ازای ۲۰۰ سفر در ماه درآمد ۲۴۰۰ دلاری را برای راننده تضمین می‌کنند که تقریبا به ازای هر مسافر ۱۲ دلار محاسبه می‌شود. در نمونه اوبر هم برای راننده پیش بینی می‌شود که با حداقل ۱۵ ساعت کار در هفته بتواند درآمد خوب و مناسبی داشته باشد.

کسب و کارهای موقت

شاید تصور کنید که زمینه های کار موقت فقط به موارد گفته شده محدود می‌شود، اما مواردی از کسب و کارها نیز وجود دارند که شما به صورت موقت می‌توانید در آن‌ها مشغول به کار شوید.

خدمات حرفه‌ای

اغلب فریلنسرها و کسانی که به صورت دورکاری با پاره وقت کار می‌کنند می‌دانند که ارائه خدمات حرفه‌ای دقیقا چه معنایی می‌دهد. ممکن است شما یک کار تمام وقت داشته باشید اما به فکر درآمد بیشتر باشید، می‌توانید به صورت دوره‌ای و پاره وقت یا حتی پروژه‌ای برای کارفرماهای مستقل کار کنید و درآمد مضاعفی داشته باشید.

اگر مترجم، نویسنده، برنامه نویس، طراح گرافیک و طراح وب سایت هستید می‌توانید در هرکدام از این زمینه‌ها که دوست دارید کار کنید. با عضویت در وب سایت‌هایی که بستر ارتباط کارفرما و فریلنسرها را ایجاد می‌کنند، می‌توانید شغل پاره‌ وقتی پیدا کنید. وب سایت پارس فریلنسر یکی از معتبرترین وب سایت‌هایی است که بستری مناسب برای ارتبطا کارفرما و فریلنسرها ایجاد کرده و روزانه تعداد زیادی از کارفرمایان مختلف پروژه‌های خود را برای برون سپاری در این وب سایت قرار می‌دهند.

دستیار اداری

اغلب افراد حرفه‌‌ای به دنبال دستیارانی هستند که به صورت پاروه وقت یا نیمه وقت کارهای کوچک آن‌ها را سر و سامان بدهد. این دستیاران اداری اغلب کار برنامه ریزی، جدول بندی، ارسال و رسیدگی به ایمیل‌ها و موارد این چنینی را انجام می‌دهند. گاهی این دستیاران به صورت مجازی و از راه دور کار برنامه ریزی و دستیاری خود را انجام می‌دهند و اغلب درآمد مناسبی دارند. در خارج از ایران درآمد یک دستیار اداری چه به صورت مجازی یا اداری به صورت نیمه وقت یا موقت؛ ۳۰ دلار به ازای هر ساعت کار است.

دستیار برگزاری مراسم

دستیار برگزاری مراسم
دستیار برگزاری مراسم

اغلب برگزاری مراسم نیاز به هماهنگی‌های زیادی دارد که صاحبان مراسم به دلیل مشغله بالا وقت رسیدگی به آن‌ها را ندارند. در صورتی که توانایی هماهنگی و برنامه ریزی دارید و می‌توانید از پس شرایط و موقعیت‌های سخت و خاص بربیاید می‌توانید به عنوان یک دستیار برگزاری مراسم کار موقتی داشته باشید که درآمد مناسبی دارد. دقت داشته باشید که گاهی در مراسم اوضاع و شرایط از کنترل خارج شدهو شما باید همه چیز را هماهنگ کنید و از صبر و حوصله برخوردار باشید. می‌توانید یک وبلاگ برای خودتان بسازید یا رزومه خود را برای مراکز برگزاری تشریفات ارسال کنید تا در صورت نیاز به شما اطلاع دهند.

کلام آخر

در صورتی که توانایی‌های خود را می‌شناسید و می‌دانید در چه زمینه‌ای مهارت دارید و نیاز به درآمد موقت یا پس انداز کردن دارید، یکی از زمینه های کار موقت که مرتبط با مهارت شما است را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که کار مورد نظر را دوست داشته باشید و به ساعات کاری و پرداخت حقوق آن دقت کنید تا منصفانه باشد.می‌توانید با یاد گرفتن یک مهارت جدید به صورت فریلنسری کار کنید. امروزه فریلنسرهایی که مهارت خوبی در زمینه تخصص خود دارند درآمد بسیار بالایی دارند.

شما هم می‌توانید با توسعه مهارت‌های خود درامد مناسبی داشته باشید و پس انداز کنید. گاهی انسان در شرایطی قرار می‌گیرد که به کار فوری نیاز دارد و شاید در حالت عادی و زمانی که درآمد مناسبی دارید فکر کردن به زمینه‌ های کار موقت برایتان خنده دار باشد اما هستند افرادی که برای پیدا کردن کار دوم یا کار پار وقت نیازمند راهنمایی باشند.

می‌توانید با اشتراک گذاشتن این مطلب با دوستانی که احساس می‌کنید به راهنمایی نیاز دارند کمک بزرگی به آن‌ها کرده باشید. در صورتی که خودتان تجربه کار کردن در یکی از زمینه های کار موقت را دارید می‌توانید نظرات، تجربیات و همه آن چه که احساس می‌کنید شخصی ممکن است به آن نیاز داشته باشد را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا