دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
کارآفرینیفریلنسینگ

6 راه برای اینکه بفهمید یک نویسنده دورکار مهارت های مورد نیاز شما را داراست یا خیر

تعداد زیادی نویسنده دورکار (فریلنسر) وجود دارد. آن ها بسیار با یکدیگر متفاوت هستند. اگر شما به دنبال کسی هستید که دقیقا نیازهای شما را برآورده کند، این کار یک چالش جدی خواهد بود.

اولین گام این است که دقیقا مشخص کنید چه نوع نویسنده ی دورکاری نیاز دارید؟ آیا به دنبال کسی هستید که یک پیشینه ی قوی در نویسندگی آکادمیک داشته باشد؟ آیا به دنبال فرد خلاقی هستید که بتواند پست های جذابی برای رسانه ها ی اجتماعی بنویسد؟ یا به دنبال کسی هستید که بتواند برای توضیح در مورد خدمات/محصولات شما محتوای صوتی تولید کند؟ برای هریک از موارد گفته شده، مهارت های جداگانه ای نیاز است. اگرچه نویسنده های بسیاری نیز وجود دارند که با تلاش فراوان تمام مهارت ها در تمام سبک های نویسندگی را کسب کرده اند.

به محض آن که مشخص کردید به دنبال چه فردی هستید، می توانید افراد متقاضی را با شش روش زیر، ارزیابی نمایید.

1.مهارت های ترکیبی زبانی

مهم نیست به دنبال چه نوع نویسنده ای هستید؛ یک متقاضی باید حتما در دستور زبان و مهارت های ترکیبی زبان تسلط داشته باشد. غیر رسمی بودن یک نوشته، نمی تواند دلیل موجهی برای گرامر ضعیف، ساختار جمله ای بد یا علایم نگارشی نادرست باشد. بررسی کنید که آیا نویسنده ی شما در آزمون زبانی شرکت کرده که نتایج آن را به شما نشان دهد. در غیر اینصورت به دنبال آزمون زبان مناسبی برای شرکت دادن وی باشید. یک نویسنده ی خوب از این کار شما استقبال خواهد کرد.

2.بلاگ، نمونه کار یا وب سایت

یک نویسنده دورکار حرفه ای می داند که باید همانند هر محصول دیگری، خود را به یک برند تجاری تبدیل کنند. اکثر آن ها وب سایت های شخصی خود را دارند که نوشته هایشان را در آن قرار می دهند. بسیاری از آن ها نیز وبلاگی دارند که در آن به سبک خود نویسندگی می کنند.به این منابع دسترسی پیدا کنید و آنچه می نویسند مطالعه کنید تا بدانید آیا مشخصات مورد نظر شما را دارند یا خیر.

روش های غیر مستقیمی نیز برای بررسی این موضوع وجود دارند. به عنوان مثال در صورتی که به دنبال نویسنده ای با مدرک و پیشینه ی دانشگاهی هستید، ممکن است آن ها در خدمات نویسندگی خاصی مشغول به کار باشند. این خدمات ممکن است از استانداردهای سطح بالا تا استانداردهای سطح پایینی برخوردار باشند. بهتر است نظراتی که در مورد شرکت ارائه دهنده ی آن خدمات نویسندگی داده شده را بررسی کنید. با خواندن آن نظرات می توانید به کیفیت کار نویسندگان آن شرکت پی ببرید.

3.مهارت های تحقیقاتی را بررسی کنید.

نویسنده ها باید تحقیق کنند- این یک مزیت محسوب می شود. شما باید این مهارت ها و به ویژه بخشی که به تحقیق آنلاین مربوط می شود را به خوبی بررسی کنید. منابعی وجود دارند شناخته شده و مورد تایید اکثر مخاطبان هستند. برخی منابع نیز فاقد استانداردهای لازم می باشند. یک موضوع به نویسنده ی خود بدهید و از او بخواهید تا فهرستی از منابعی که برای نوشتن در مورد موضوع می خواهد به کار بگیرد، برای شما ارسال کند.

4.یک قطعه از کار اصلی یا بخش کوچکی از پروژه را مشخص کنید.

اکثر نویسنده ها، موافق هستند که در ابتدای فرآیند پروژه، بخش کوچکی از کار را انجام دهند. پس از اینکه نوع نوشتار مورد نظرتان را تعیین کردید، بخش کوچکی از کار را مشخص کرده و به نویسنده دورکار بدهید. از او بخواهید تا آن بخش را نگارش کرده و یک بند مقدمه برای آن بنویسد. این کار مهارت سازماندهی و توانایی چینش منطقی کار آن ها را به شما نشان خواهد داد.

5.مدارک تحصیلی آن ها را بررسی کنید، اما خیلی سخت نگیرید.

نویسنده های خوبی وجود دارند که هیچ مدرکی در زمینه ی زبان و ادبیات ندارند. آن ها مهارت های نوستاری خود را در طول زمان و به دلیل علاقه توسعه داده اند. از سوی دیگر نویسندگان با مدرک و سابقه دانشگاهی معتبر وجود دارند که مهارت های بهتری ممکن است داشته باشند. زمانی که سابقه ی یک نویسنده دورکار را بررسی می کنید در مورد مدرک دانشگاهی او انعطاف پذیر باشید.

6.یک یا دو قطعه قابل پرداخت را به نویسنده دورکار تخصیص دهید.

فریلنسر کارمند استخدام شده ی شما نیست. نیاز نیست که با او وارد یک قرارداد بلندمدت شوید. پس از اینکه از انجام صحیح یک پنجم اولیه ی کار مطمئن شدید، می توانید یکی دو بخش دیگر را برای پرداخت تعیین کنید. بر سر قیمت توافق کنید، یک موعد مقرر کنید، جزئیات کار را تعیین کنید و به نویسنده دورکار خود اجازه دهدید کارش را شروع کند. این می تواند دید فوق العاده ای در مورد چگونگی کار آن ها به شما بدهد. آیا می توانند کاری را قبول کرده و آن را به اتمام برسانند؟ نیازی نیست در تمام طول کار، ریز به ریز مدیریت کنید یا دائم سوال بپرسید. شما کسی را می خواهید که خودش بتواند کار را آغاز کندو  مطابق زمان بندی شما جلو برود.

در حالی که نویسنده دورکار خیلی وجود دارد، اما یافتن بهترین آن ها کار ساده ای نیست. به جای آنکه به صورت تصادفی یکی از آن ها را انتخاب کنید، زمان کافی بگذارید و کسی را پیدا کنید که انتظارات شما را برآورده می کند. به محض اینکه او را یافتید، می توانید وارد یک رابطه کاری بلند مدت شوید و این بهترین چیز در دنیا برای هردوی شما خواهد بود.

 

[av_button label=’برونسپاری پروژه و استخدام یک نویسنده’ link=’manually,https://parsfreelancer.com/freelancer’ link_target=’_blank’ size=’large’ position=’center’ label_display=” icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ color=’green’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ av_uid=’av-20jbqn’ admin_preview_bg=”]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا