دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
فریلنسینگکارآفرینی

چطور یک کسب و کار دورکاری با پرینتر سه بعدی راه اندازی کنیم؟

پرینتر سه بعدی در طول چند سال گذشته با استقبال شدیدی مواجه شده است. این تکنولوژی نه تنها روز به روز در حال پیشرفت است بلکه قیمت دستگاه‌ها و مواد اولیه آن نیز رو به کاهش است. لذت چاپ کردن قطعات مختلف در اوقات فراغت، تفریحی است که علاوه بر سرگرمی می‌تواند خلاقیت را نیز شکوفا کند. اما آیا می‌دانستید می‌توانید کسب و کار دورکاری پرینتر 3بعدی مخصوص به خودتان را به صورت دورکاری راه اندازی کنید.

این کسب و کار دورکاری مبتنی بر پرینتر سه بعدی بیشتر به درد مهندسان و همچنین طراحان قطعات مکانیکی می‌خورد. آیا شما هم علاقه‌مند هستید که در کنار لذت بردن از چاپ و استفاده از پرینتر سه بعدی درآمد هم داشته باشید؟

ما در وبلاگ پارس‌فریلَنسر به شما پنج پیش نیاز قبل از عملی کردن تصمیم خودتان برای راه اندازی کسب و کار دورکاری پرینتر 3بعدی ارائه خواهیم داد. امیدواریم که با خواندن این عناوین، دورنمایی مناسب از کاری که قرار است انجام دهید، به دست آورید. همراه ما باشید.

 

پرینتر 3بعدی

می‌توانید قطعه چاپ کنید

شما به دو طریق می‌توانید کسب و کار دورکاری خودتان را بر اساس پرینتر سه بعدی تشکیل دهید. روش اول که کاملاً مشخص و معلوم است، چاپگر سه بعدی بخرید، آن را در خانه خودتان راه اندازی کنید و سفارش تولید قطعه بگیرید. بزرگ‌ترین مشکلی که این نوع از کسب و کار با پرینتر سه بعدی دارد، این است که شما می‌بایست بودجه زیادی برای شروع کار داشته باشید تا بتوانید مواد و دستگاه مورد نظر را خریداری نمایید.

اگر بخواهید یک پرینتر خوب به همراه مواد اولیه و جوهر چاپ خریداری کنید که قابل توجه باشد و تولیداتی با سرعت بالا بیرون بدهد، باید چند میلیون هزینه کنید. اگر بخواهید کسب و کار پرینتر سه بعدی دورکاری موفقی داشته باشید نمی‌توانید کار خودتان را با یک پرینتر کوچک که سرعت کمی در چاپ دارد آغاز کنید.

بیشتر بخوانید: سوشال مدیا مارکتینگ برای کسب و کارهای خانگی

مزیت بزرگ این شیوه از کسب و کار پرینتر سه بعدی دورکاری هم معلوم است، حذف واسطه‌های میانی یعنی سازنده‌های قطعات. شما یک فرد همه کاره در این کسب و کار خواهید بود که می‌توانید قطعه طراحی کنید و آن را به دست مشتریان بسازید. پس به کسی که قطعات شما را پیش تولید یا تست کند هم نیاز ندارید. شما به راحتی می‌توانید مشکلاتی که در ساخت اولیه قطعه وجود دارد را برطرف و دوباره آن را تولید کنید.

به طور خلاصه می‌توان گفت

  • مزیت تولید قطعات با پرینتر سه بعدی به صورت دورکاری: حذف رابطه و واسطه‌ها
  • معایب تولید قطعات با پرینتر سه بعدی به صورت دورکاری: نیاز به هزینه اولیه

 پرینتر سه بعدی

می‌توانید قطعه طراحی کنید

اگر هزینه کافی برای خرید پرینتر سه بعدی ندارید یا قصد ندارید که قطعه‌ای تولید و آن را بفروشید، می‌توانید روش دوم را به کار ببرید. روش دوم برای شروع کسب و کار دورکاری پرینتر سه بعدی، طراحی قطعاتی است که دیگران آن را به شما سفارش می‌دهند. مزیت مشخص و آشکار این روش از کسب و کار در این است که شما نیاز به هیچ زیرساخت و هزینه اولیه بزرگی برای طراحی قطعات و کسب درآمد ندارید.

چاپگرهای سه بعدی زیادی هستند که افراد مختلفی آن‌ها را کرایه می‌دهند. چاپگرهای پیشرفته‌ای که حتی با موادی به غیر از پلاستیک کار می‌کنند، موادی به مانند فلز. البته باید این نکته را در نظر داشت که کرایه کردن این پرینترها خود می‌تواند هزینه داشته باشد اما هزینه آن به اندازه خرید پرینتر نیست. مسلماً قبل از شما کسانی بوده‌اند که به صورت فریلنسر اقدام به شروع کسب و کار با پرینتر سه بعدی کرده‌اند. شما و آن‌ها می‌توانید با هم یک حلقه همکاری مؤثر بسازید.

جنبه منفی هم این روش دارد که نمی‌توان از کنار آن به سادگی گذشت. در این حالت شاید شما هزینه اولیه برای خرید پرینتر سه بعدی نداده باشید اما همیشه یک واسط برای رسیدن به قطعه به نام دارنده پرینتر 3بعدی دارید که مقدار از درامد شما را خواهد بلعید. علاوه بر این همان‌طور که در عنوان بالاتر به آن اشاره کردیم، وجود یک عامل میانی، زمان برای ساخت قطعه اولیه و برطرف کردن معایب آن را افزایش خواهد داد. لذا یا شما باید قطعه را به صورت نهایی طراحی کنید یا با این جنبه منفی کنار بیایید.

 پرینتر سه بعدی

بازار هدف کسب و کار پرینتر سه بعدی گسترده است

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های هر کسب و کاری پیدا کردن بازار هدف است. خوشبختانه بازار هدف چاپگر سه بعدی بسیار وسیع و گسترده است. بازار هدفی که از وسایل اسباب بازی شروع شده تا کسب و کارهای بزرگ می‌تواند ربط داشته باشد. پرینتر سه بعدی بسیار منعطف است. شما می‌توانید انواع قطعات را همگی در مقیاس کوچک تولید و به مشتریان خودتان برسانید. اساساً کسانی که با شما سر و کار خواهند داشت نیاز به تولید انبوه یک قطعه همانند تولیدات صنعتی ندارند.

بنابراین هر کسی که نیاز به یک قطعه منحصر به فرد کوچک باشد جز بازار هدف شما محسوب می‌شود. چرا که این افراد در مقایسه مالی با سفارش دادن قطعه به یک صنعت‌کار یا شما، قطعاً گزینه پرینتر سه بعدی را انتخاب خواهند کرد.

این روزها مدارس پرینتر سه بعدی و همچنین کسب و کارهای مبتنی بر پرینتر سه بعدی رو به گسترش است. بدانید که بازار هدف شما نیز همه سنین را در بر خواهد گرفت. از کودک که برای بازی خود قطعه می‌خواهد تا بزرگ‌تری که نیاز به یک قطعه طراحی شده برای تکمیل پروژه معماری خود دارد.

بیشتر بخوانید: راهنمای استخدام و انجام پروژه ها در پلتفرم پارس فریلنسر

ممکن است یکی از مشتریان شما تولید قطعات زیادی به شما بسپارد که می‌توانید آن را به عنوان یک کسب و کار بلند مدت در نظر بگیرد و هزینه‌های متفاوتی برای هر قطعه در نظر بگیرید. خوشبختانه تعداد این مشتریان کم نیست. اگر شما بتوانید رضایت مشتریان خودتان را به دست آورید، بدانید که روز به روز تعداد آن‌ها بیشتر و بیشتر خواهد شد.

فراموش نکنید، شما در این کسب و کار تنها نیستید و دوستان زیادی هستند که با پرینتر سه بعدی کارهای بزرگی شروع کرده‌اند.

 پرینتر سه بعدی

مدرک علمی مهندسی یا طراحی می‌تواند برای شما مفید باشد

برای طراحی قطعات گاهی اوقات مهندسان مجموعه سفارش دهنده همه المان‌ها را به شما می‌دهند اما در اکثر موارد مستری فقط سفارش یک قطعه به شما می‌دهد و وظیفه خودتان است که آن را بر اساس آنچه که در طراحی قطعات می‌دانید، تولید کنید. لذا دانش مهندسی و همچنین طراحی قطعات برای محاسبه فشار وارد بر قطعه و همچنین نحوه طراحی آن بسیار مؤثر خواهد بود. این موارد نیازهای اولیه هستند که می‌توانید به مرور آن را فرا بگیرید اما وجود آن از ابتدا، کار خودتان را راحت‌تر می‌کند.

مورد دیگری که باید بیشتر در مورد آن دقت کنید، بازار پسند بودن یا مشتری پسند بودن قطعات تولید شده است. شاید به نظر کار ساده‌ای می‌رسد اما این چنین نیست. می‌توانیم تضمین کنیم که هزاران ساعت مهندسی طراحی و همچنین برنامه‌ریزی پشت طراحی لپ‌تاپ، ماشین ظرف‌شویی و موبایل شما هست که اکنون توسط مشتریانی به مانند خودتان خریداری شده‌اند. تولید قطعات کوچک به اندازه این موارد از شما زمان نمی‌طلبد مگر اینکه بخواهید استیو جابز پرینترهای سه بعدی شوید. اما باید بدانید که به همان نسبت نیاز به زمان و تلاش برای ساختن قطعات کاربردی و مشتری پسند دارید.

ظرافت در طراحی چیزی است که نباید از نگاه شما دور بماند. ظرافت پارامتری است که بیشتر تولید کننده قطعات آن را فراموش می‌کنند. به جز ظرافت می‌تواند ماده اولیه برای تولید قطعه، شکل نوآورانه قطعه و همچنین انعطاف‌پذیری قطعه هم گزینه مناسبی برای کسب رضایت مشتری و بازار باشد.

 پرینتر سه بعدی

تعداد زیادی راهنمای شروع کار با پرینتر سه بعدی آنلاین وجود دارد

خب اگر کار با پرینتر سه بعدی را بلد نباشید باید چه کار کنید؟ اولین و مهم‌ترین کار این است که نگران نباشید. دومین کار این است که در اینترنت به دنبال راهنمای استفاده از پرینتر سه بعدی بگردید. این روزها سایت‌های بزرگ زیادی بخش اعظمی از اخبار خود و همچنین مقالات آموزشی خودشان را به استفاده از پرینتر سه بعدی اختصاص داده‌اند. از مهم‌ترین سایت‌های بین‌المللی و خارجی که شما را به گردش در میان نوآوری‌های آن دعوت می‌کنیم سایت برتر پرینتر سه بعدی Github  است.

بیشتر بخوانید: چگونه می‌توانیم یک طراح گرافیک حرفه‌ای شویم؟

سایت گیت هاب روزانه تعداد زیادی طراحی قطعات مخصوص چاپگر سه بعدی را روی پلتفرم خود به نمایش می‌گذارد که اغلب آن‌ها توسط کاربران طراحی و تولید شده است. همچنین آموزش‌های آنلاین مناسبی برای آموزش نرم‌افزارهای طراحی قطعات مکانیکی برای پرینت در چاپگر سه بعدی در خود دارد.

 پرینتر سه بعدی

اکنون که به پایان مقاله کسب و کار دورکاری با پرینتر سه بعدی رسیده‌ایم، امیدواریم که توانسته باشیم دورنمایی مناسب از آنچه که می‌توانید با استفاده از پرینتر سه بعدی به عنوان یک منبع کسب درامد ایجاد کنید به شما بدهیم. اگر شما هم در این زمینه فعال هستید، همین الآن در سایت پارس فریلنسر ثبت‌نام کنید و پروفایل کاری خودتان را تکمیل کنید تا به زودی کارفرماهای مختلف به سراغ شما برای سفارش دادن قطعات موردنیاز خود بیایند. تا آن روز می‌توانید بر توانایی‌های خودتان و همچنین برنامه پیش بردی کسب و کارتان فکر کنید.

امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)
منبع
ارائه خدمات مهندسی
نمایش بیشتر

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام
    چطور میتونم کسب و کار پرینت سه بعدی خودم رو ثبت کنم؟؟؟و شماره ثبت بگیرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا