دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
فریلنسینگطراحی و خلاقیت

معرفی محبوب ترین سایت های دانلود رایگان تصاویر استوک

عصای دست هر طراح که کارهای گرافیکی انجام می‌دهد تصاویر هستند. تصاویر عمدتاً توسط عکاسان ثبت می‌شوند و به عنوان یک ماده اولیه خام در اختیار طراحان قرار می‌گیرد. اما زمانی وجود دارد که طراح دسترسی به عکاس ندارد یا یک طراح دورکار است.

چاره کار در به دست آوردن تصویر دلخواه چیست؟ سایت پارس‌فریلنسر به طراحان گرافیک آزادکار استفاده از تصاویر استوک را پیشنهاد می‌دهد. شاید شما از جمله کسانی باشید که این مفهوم را به خوبی می‌شناسید و بارها از آن استفاده کرده باشید اما متأسفانه به دست آوردن تصاویر استوک نیاز به پرداخت هزینه است.

از این رو امروز به بررسی و معرفی چند مورد کاربردی از سایت عکس استوک بدون هزینه برای دانلود و استفاده شما به عنوان طراح گرافیک فریلنسر خواهیم پرداخت. اما قبل از هر چیزی بهتر است تصویر استوک را به دوستان مبتدی و تازه وارد در عرضه طراحی گرافیک معرفی کنیم.

تصویر استوک چیست؟

معمولاً در پروژه‌های طراحی گرافیکی کارفرما از شما درخواست طراحی و تولید فضایی خاص به همراه المان‌های موردنظر خودش را دارد و شما می‌بایست به عنوان یک طراح همه المان‌ها را عکس بردای کنید. اما اگر یک طراح فریلنسر یا دورکاری هستید، مسلماً تهیه عکس باکیفیت از یک محصول عمومی به مانند پرتقال یا ماشین می‌تواند وقت‌گیر و همچنین ناممکن باشد. چرا که شما نیاز به دوربین حرفه‌ای به همراه توانایی عکاسی دارید. اما راه حل ساده‌ای وجود دارد، استفاده از تصاویر استوک.

تصاویر استوک یا عکس استوک میان بری برای طراحان سایت، بنر و ویرایشگران عکس است که بتوانند بدون صرف هزینه از المان و عنصر موردنظر خود عکس دلخواه با کیفیت مناسب داشته باشند. متأسفانه سایت‌های شناخته شده برای دانلود عکس استوک نیاز به پرداخت هزینه داند و شما نمی‌توانید به آسانی عکس را دانلود کنید. نگران نباشید پارس فریلنسر در کنار شما است تا راهنمایی لازم را در این مورد به شما عزیزان بکند.

تصاویر استوک

زمینه های کاربردی عکس استوک

عکس استوک در موارد زیادی کاربرد دارد از جمله:

 • طراحی بنر
 • طراحی سایت
 • طراحی پوستر
 • طراحی تبلیغات
 • ویرایش عکس
 • چاپ تصاویر با کیفیت

ویژگی تصویر استوک

تصویر استوک دارای کیفیت بالایی است که معمولاً بر اساس نوع دوربین گرفته شده می‌تواند دسته‌بندی شود. همچنین به علت تنوع بالای عکس‌های استوک شما باید موضوع موردنظر خودتان را مشخص کرده باشید تا بتوانید یک جستجوی موفق در سایت عرضه تصویر استوک داشته باشید. عموماً رزولوشن تصاویر استوک بالاتر از 3 و 4 هزار پیکسل است که عملاً نشان می‌دهد نمی‌توان با این کیفیت عکس را از دوربین گوشی گرفت. به همین دلیل است که در چاپ و استفاده به عنوان ویرایش عکس در نرم‌افزارهای فتوشاپ و ادیت عکس هیچ تغییر ناملموسی رخ نمی‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های عکس، تمرکز عکاس روی سوژه است و المان‌های پشت صحنه عکس کاملاً محو یا به صورتی است که به راحتی می‌توانید آن را حذف کنید.

تصاویر استوک

نکات ظریف در استفاده از تصاویر استوک

جذابیت تصاویر استوک به علت سادگی المان‌ها و پس‌زمینه‌ها پس از مدتی می‌تواند تکراری شود، لذا به شما عزیزان طراح گرافیکی که ممکن است تازه کار باشید دو توصیه کلی در مورد استفاده از تصاویر استوک داریم:

عدم استفاده بیش از چند بار

همان‌طور که اشاره کردیم، هیچ وقت از چند تصویر استوک به صور متوالی و بدون تغییر در یک پروژه استفاده نکنید. سعی نمایید این تصاویر را با تصاویر سفارشی که خودتان آن‌ها را ثبت کرده‌اید، ادغام کنید. همچنین می‌توانید چند تصویر استوک را در کنار هم قرار دهید و یک تصویر بزرگ‌تر بسازید. مونتاژ عکس یکی از روش‌های افزایش جذابیت عکس استوک است:

 • تصویر سفارشی که خودتان گرفته‌اید را با تعدادی تصویر استوک که جزئیات و فرعیات هستند، ترکیب کنید.
 • تصاویر استوک را با متن ترکیب کنید.
 • لوگوی خود را روی عکس استوک قرار دهید و آن را به حالت سفارشی تغییر دهید.
 • می‌توانید رنگ‌های مربوط به یک رنگ یا ترکیب رنگی را در یک قاب کنار هم بنشانید.

شخصی سازی تصویر استوک

برای استفاده بهتر از تصاویر استوک به شما پیشنهاد می‌دهیم برای یک موضوع خاص چند تصویری استوک را دانلود کنید و با ترکیب کردن آن‌ها در نرم‌افزار ویرایشگر تصویر، تصویر جدیدی خلق کنید.

تصاویر استوک

سایت‌های مشهور دانلود عکس استوک

اگر شما بودجه کافی در اختیار دارید و می‌خواهید از تصاویر استوک با کیفیت ممتاز استفاده کنید می‌توانید هزینه‌ای با توجه به کیفیت عکس و سوژه در آن پرداخت کنید. سایت‌های فروش عکس استوک فراوان هستند اما برخی از آن‌ها شناخته شده تر است. به عنوان یک طراح سایت فریلنسر اگر شما نیاز به عکس‌های زیاد در سوژه‌ها و المان‌های مختلف هستید، پیشنهاد می‌کنیم بخشی از کار خود را به دانلود تصاویر استوک پولی اختصاص دهید تا تمایز بیشتری با دیگر طراحان دورکاری داشته باشید.

از جمله مهم‌ترین سایت‌های عرضه کننده تصاویر استوک می‌توان به:

اشاره کرد. هر سه سایت اشاره شده دارای مزایا و ویژگی‌های مخصوص به خود هستند. سایت ادوب استوک، به دلیل تنوع و گستردگی شهرت فراوانی دارد. سایت گتی ایمیجز، علاوه بر عکس، ویدیو نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. سایت شاتراستوک به کاربران در ازای دانلود بسته های 5 تا 25 عددی تخفیف‌های خاصی در نظر گرفته است. البته شما باید قیمت تصاویر که تقریباً 8 تا 16 دلار است را در نظر داشته باشید. از این رو است که برای شما به عنوان یک طراح گرافیک آزادکار مبتدی پیشنهاد می‌کنیم از سایت‌های مجانی برای دانلود عکس استوک استفاده کنید.

سایت دانلود رایگان عکس استوک unsplash

تصاویر استوک

اگر دوست دارید که محتوا تولید شده از شما به عنوان یک تولید کننده محتوا یا طراح گرافیکی دارای تصاویر خاص و کمیاب باشد، می‌توانید از سایت Unsplash استفاده کنید. این سایت نسبت به سایت‌هایی که عکس استوک پولی عرضه می‌کنند، تنوع زیادی ندارد اما می‌تواند شما را بدون پرداخت هزینه راضی نگه دارد. بر اساس گفته‌های سایت، بیش از 300 هزار عکس با موضوعات مختلف از 50 هزار عکاس در این سایت وجود دارد. روزانه تعداد زیادی تصویر استوک در سایت قرار می‌گیرد که می‌توانید از آن‌ها برای پرمحتوا کردن مطالب و تصاویر خود استفاده کنید.

سایت دانلود رایگان تصویر استوک Gratisography

تصاویر استوک

سایت Gratisography از گزینه‌های دیگر شما برای دانلود تصاویر استوک است. آن‌ها به خود لقب، «باکیفیت‌ترین و بزرگ‌ترین مجموعه عکس استوک رایگان دنیا» را داده‌اند. سایت Gratisography در مقایسه با Unsplash تعداد کمتری عکس دارد اما عکس‌های نایابی در این سایت می‌توانید پیدا کنید که نظیر آن‌ها در دیگر سایت‌های مشابه با قیمت‌های زیاد به فروش می‌رسند. با جستجوی کوتاه در صفحه اول این سایت متوجه خواهید شد که تصاویر چه جذابیت و خاصیت مهمی در افزایش کیفیت کار شما دارند.

سایت دریافت رایگان عکس‌های استوک Morguefile

تصاویر استوک

بر خلاف دو سایت پیشین که به شما معرفی کردیم این سایت تصاویر مبتدی و حتی بدون هدفی را در خود برای دانلود دارد، البته همین تصاویر و پیدا کردن آن‌ها و عکاسی کردن از سوژه برای بسیاری از تولیدکنندگان محتوا دورکاری یا گرافیکی آزادکار سخت و دشوار است. تصاویر در morguefile توسط کاربران آپلود می‌شود. اگر به دنبال عکس حرفه‌ای هستید وقت خودتان را برای جستجو در morguefile تلف نکنید. اما اگر به دنبال عکس یک کودک لجوج هنگام مسواک زدن هستید، این سایت می‌تواند گزینه خوبی باشد.

سایت دانلود عکس استوک رایگان Pixabay

تصاویر استوک

این سایت به نسبت سایت Unsplash رویکرد بیشتری به سمت کسب و کار دارد. از این رو شما به عنوان تولید کننده محتوا دورکاری یا بلاگر می‌توانید از تصاویر استوک با کیفیت بالا استفاده کنید و مخاطبان خود را شگفت‌زده کنید. از دیگر ویژگی‌های این سایت ارائه وکتور و همچنین تصاویر گرافیکی Illustration است.

سایت دانلود تصاویر استوک رایگان Stockvault

تصاویر استوک

یکی دیگر از سایت‌های عرضه عکس، وکتور و لایه‌های باز به صورت رایگان سایت Stockvault است. تعداد عکس‌های موجود در این سایت نصف سایت Unsplash است. اما به خوبی آپدیت و به روز رسانی می‌شود. همچنین موتور جستجوی این وب‌سایت به طراحان گرافیکی این امکان را می‌دهد که بر اساس موضوعات دلخواه، تصویر استوک خود را انتخاب و دانلود کنند.

سایت تصاویر استوک رایگان Pexels

تصاویر استوک

نوشتن لیست سایت‌های عرضه عکس و تصویر استوک به کاربران خلاق اینترنتی بدون ذکر نام Pexels می‌توانست ناقص باشد. این وب‌سایت منبع اصلی بسیاری از تصاویر استفاده شده در وب‌سایت‌ها توسط محتوا گذارها است. از بخشندگی این سایت علاوه بر امکان دانلود تصاویر، دانلود ویدیو استوک است.

دیتابیس رایگان در Picjumbo

تصاویر استوک

این سایت متعلق به عکاس 24 ساله‌ای است که تصمیم گرفته است دست از اشتراک گذاری ناموفق عکس‌هایش در دیگر سایت‌های عرضه تصاویر استوک بردارد و خود سایت مخصوصش را راه اندازی کند. با وجود شخصی بودن سایت شما تصاویر استوک با کیفیتی در این سایت مشاهده خواهید کرد. این سایت یکی از پرطرفدارترین سایت‌های استوک دنیا است.

سایت استوک Pikwazard

تصاویر استوک

سایت Pikwazard دارای ویژگی منحصر به فردی است که شما را عاشق خود خواهد کرد. اگر تولید کننده محتوا دورکار هستید و دوست دارید که روی عکس‌های خود فیلتر خاصی قرار دهید به شما توصیه می‌کنیم از سایت Pikwazard استفاده کنید. این سایت به شما اجاره می‌دهد فیلترهای ساده اولیه را روی تصاویر اعمال کنید، همچنین می‌توانید با پرداخت اندکی حق اشتراک از فیلترهای خاص نیز استفاده کنید و تصویر استوک ادیت شده دانلود کنید.

دانلود استوک رایگان با Rawpixel

تصاویر استوک

سایت Rawpixel ادعا دارد که تصاویر خاص در زمینه استوک دارد و ممکن است که ادعای آن‌ها حقیقت هم داشته باشد. سایت دارای فرمت‌های مختلف برای دانلود از جمله PSD است. اگر خیر هستید، می‌توانید هزینه‌ای هم برای کمک به کودکان بی‌سرپرست انگلیسی در این سایت کنید.

سایت دانلود استوک‌های رایگان Reshot

تصاویر استوک

این سایت از عکاسان تازه کار و کسانی که دوست دارند با استفاده از پلتفرم دانلود عکس استوک مشهور شوند کمک می‌کند تا بتوانند تصاویر استوکی که موردنیاز شما است را تدارک ببینند. شما در این سایت ترند های برتر عکاسی را نیز مشاهده می‌کنید.

امیدواریم که توانسته باشیم، سایت‌های مناسبی برای استفاده شما عزیزان تولید کننده محتوا و طراحان گرافیک برای دانلود عکس‌های استوک معرفی کرده باشیم. خلاق و پیروز باشید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫12 دیدگاه ها

 1. سلام ضمن تشکر از مطلب خوبتون، بهترین سایت خدمات گرافیکی که تاحالا دیدم سایت خدمات یاب هستش که فوق العاده است:

 2. سلام . سایت pikfree.ir هم هست که وکتور و لایه باز و … رایگان دانلود داره .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا