دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
فریلنسینگآموزش

بهترین کروم اکستنشن ها برای فریلنسر ها (Introducing 11 Chrome extensions)

معرفی 11 کروم اکستنشن ها برای فریلنسر ها

( اکستنشن ها نرم افزار های کم حجم و سبکی هستند که با اهداف خاصی به مرورگر گوگل کروم اضافه می شوند )

فریلنسر ها همواره به دنبال راه کارهایی هستند تا خودشان را پربازده تر کنند . اگر از جستجوگر کروم استفاده کنید ، در حال حاضر گستره ی وسیعی از ابزار ها را در زیر انگشتان خود دارید : اکستنشن های کروم . کروم وب استور ( فروشگاه اینترنتی برنامه های کاربردی وب گوگل که با کلیک کردن بر روی Apps  که در نوار ابزار کروم وجود دارد و پس از آن کلیک بر روی Web Store که در پایین ترین قسمت و سمت راست صفحه ی باز شده قرار دارد ظاهر می شود  ) هزاران اکستنشن دارد ، بنابراین مساله ی چالش برانگیز ، پیدا کردن آنهایی است که به خوبی کار می کنند و به دیگران کمک کرده اند . برای آسان ساختن جستجوی تان ، ما لیستی از 11 کروم اکستنشن برتر را برای پیشرفت روند کاری و بازدهی فریلنسر ها ، قرار داده ایم . این موارد تنها اکستنشن هایی نیستند که باید به آنها توجه کنید بلکه ما از ابزار های مشخصی چون to do lists و basic task trackers صرف نظر کرده ایم .

Noisli:1#

هر جایی که کارتان را انجام می دهید ، صدای بیرون به عنوان عاملی برای حواس پرتی ، همواره وجود دارد . چه طور می توانید مانع صدا های روزمره ای شوید را که تهدیدی برای خارج شدن شما از مسیر کاری تان است ؟ جواب : صدای محیطی که مانع صدا های مزاحم می شود . Noisli صدا ی محیطی را برای متمرکز کردن شما ایجاد می کند . از میان گستره ی وسیعی از صدا ها یکی را انتخاب کنید یا صدای دلخواه خودتان را درست کنید . همچنین شما می توانید از مرورگر کروم خود موارد مورد علاقه تان را انتخاب کنید ، زمان سنج مربوطه را تنظیم کنید و میزان صدا را کنترل کنید .

#2:Colorzilla

ابزار پیشرفته ی eyedropper ( ابزاری که در فوتوشاپ بسیار کار برد دارد و نام آن قطره چکان است و از موارد استفاده ی آن می توان به روتوش تصویر و ایجاد مجدد رنگ ها اشاره کرد ) که برای طراحان گرافیک و هر کسی که از تصاویر زیادی در کارش استفاده می کند ، بسیار عالی است . ColorZilla به شما اجازه می دهد ، بدون آنکه از فوتوشاپ یا برنامه های مشابه دیگر استفاده کنید ، کارتان را به سرعت انجام دهید . رنگ ها را به شکل RGB ( مخفف سه کلمه ی red ، green و blue که در واقع سه رنگ اصلی قرمز ، سبز و آبی می باشد ) و در فرمت هگزادسیمال ( دستگاه اعداد پایه ی 16 یا دستگاه شانزده شانزدهی ) بازخوانی کنید . جزئیات رنگ ها را از هر وبسایتی و حتی بدون آنکه نیاز باشد برنامه ی دیگری را باز کنید ، به دست آورید .

:3#Boomrang برای جیمیل

G mail اگر محبوب ترین سرویس ایمیلی هم نباشد ، اما می توان  به عنوان یکی از سرویس های ایمیلی محبوب یاد کرد که امروزه از آن استفاده می شود . اما همیشه هم مدیریت آن آسان نیست . Boomerang این امکان را به شما می دهد تا با زمان بندی ایمیل ها ، آنها را در زمان مشخصی به صندوق ورودی هرکس که می خواهید ارسال کنید ؛ اگر مطابق با منطقه ی زمانی افراد دیگر در حال سفر کردن باشید این برنامه مفید است و یا هنگامی که پس از ساعت ها کار می خواهید به ایمیل هایتان دسترسی پیدا کنید . همچنین می توانید ایمیل ها را برای ارسال به خودتان زمان بندی کنید تا همایش های مهم ، زمان های مقرر شده و … را به شما یادآوری کند . این قابلیت برای تنظیم اهداف ، پیگری و لیست کردن آنها بسیار عالی است .

:4#Web Developer( توسعه دهنده ی وب )

این اکستنشن میان بری برای توسعه دهندگان وب است ، که به راحتی جایگزین ابزار های توسعه ی وب می شوند که شما مکرراً از آنها استفاده می کنید و در مرورگرتان وجود دارد . این روش ، روشی سریع برای مشاهده ی طرح بندی ها وایجاد تغییر در زمان واقعی است . وقت تان را ذخیره کنید و بدون آنکه ابزار های توسعه ی وب ، با حجم بالا را اجرا کنید ، تغییرات سریعی را انجام دهید .

 Taco :5#

این اکستنشن یکی از آسان ترین راه ها برای جمع آوری و سازماندهی کار هاست . به جای این که هر روز 20 برنامه و سرویس و یا بیشتر را امتحان کنید ، اجازه بدهید این اکستنشن در دسترس تان باشد. taco تمامی کار ها و اطلاع رسانی هایی که از سوی برنامه های مختلف وارد می شوند ( ایجاد می شوند ) را در یک مکان مرکزی قرار می دهد که این کار ، لیستی جامع از کار ها را در اختیار شما قرار می دهد و اولویت بندی آنها را نیز ساده تر می کند .

StayFocused :6#

با StayFocused از مسائل وسوسه انگیز دوری کنید و به کارتان ادامه دهید . آیا اطلاع رسانی های ایمیل ، فیسبوک یا توییتر حواستان را پرت می کند ؟ این اکستنشن وبسایت هایی را که تمرکز شما را از بین می برد ، مسدود می کند . این اکستنشن اقدام به مسدود سازی تمام سایت ، صفحات خاص و یا انواع خاصی از محتوا می کند . به طوری که حتی دوباره با ویدیویی از بچه گربه های زیبا ، این عملکرد پایان نمی یابد !

TrackDuck :7#

بازخورد تصویری امری کمک کننده برای طراحان گرافیک و وب سایت است ، به خصوص زمانی که مشتریان نمی توانند تمام تغییرات مورد نظرشان را ، بیان کنند . TrackDuck  با استفاده از رویکردی تصویری ( بصری ) نسبت به واپاشی بتا ( نوعی واپاشی هسته ای در فیزیک که فروریختن تابشی نام دارد ) ، ارتباطات و بازخورد ( feedback ) را آسان تر و پر بازده تر می کند . از امتیاز های این اکستنشن این است که با بسیاری از ابزار های پیشرو در مدیریت پروژه یکپارچه می شود تا به طور کامل فرایند فروریختن تابشی همراه با روند کاری شما باشد .

Save to pocket :8#

آیا الان زمان کافی برای خواندن ایمیل ها و مقالات مهم را ندارید ؟ مشکلی نیست . آن ها را در حساب جیبی ( منظور مکانی برای ذخیره سازی سازی پیام های مهم ) خود ذخیره کنید به طوری که هم در موبایل تان و هم در دسکتاپ کامپیوتر تان وجود داشته باشد که با این کار می توانید بعدا آنها را بررسی کنید . این ابزار ، یک ابزار ساده اما موثر است که به شما کمک می کند به کارتان ادامه دهید در حالیکه همه چیز را سازماندهی کرده اید تا بعدا در موردش مطالعه کنید .

Toggl Button :9#

فریلنسر ها اغلب باید خود ، پیگیر زمان خود باشند و نرم افزار های بسیاری برای چنین کاری وجود دارد ( مثل برنامه ای که توسط سایت بین المللی Freelancer ایجاد شده است ) اما هیچ چیز آسان تر از استفاده از اکستنشن Toggle Chrome نیست . تایمر Drop-down ( تایمری که با کلیک کردن بر روی آن در صفحه ی نمایش ظاهر می شود) ، پیگیری و ثبت کردن زمان تان را ساده می کند ؛ همچنین اکستنشن Toggl همراه با 75 ابزار دیگر عرضه شده است .

Save to Google Drive :10#( ذخیره سازی در گوگل درایو )

هنوز هم  گوگل درایو مجموعه ای شگفت انگیز از ابزار هایی برای تکمیل تمام قسمت های پروژه ها و ذخیره سازی آن ها در رایانش ابری می باشد . اهمیتی ندارد که از چه دستگاهی برای تولید محتوا استفاده می کنید ، این محتوا به راحتی می توانند از طریق گوگل درایو بازیابی شوند . . اما چه چیزی می تواند آنرا بهتر کند ؟ قابلیت اشتراک گذاری با گوگل درایو تنها با یک کلیک ! به راحتی بر روی اسناد ، تصاویر و دیگر موارد کلیک راست کنید و گزینه ی  ‘Save to Google Drive’ را انتخاب کنید .

ScribeFire :11#

یک وبلاگ برای کسب و کار خودتان داشته باشید ؟ به عنوان یک فریلنسر وبلاگ نویسی کنید ؟ از اکستنشن برای مدیریت و ارسال مطالب به چندین وبلاگ استفاده کنید . گزینه ی  ScribeFire را بزنید تا پنجره ای برای نوشتن باز شود و سپس شروع به نوشتن کنید . این اکستنشن شامل گزینه های پایه ای مربوط به قالب بندی مطالب نیز می باشد . همچنین این قابلیت را خواهید داشت که تصاویر و یا ویدیو های موجود در یوتوب را آپلود کنید . اگر با بیش از یک وبلاگ کار می کنید ، این اکستنشن در زمان و میزان کار شما صرفه جویی می کند .

اما ، چیز های بیشتری هم وجود دارد

آیا می خواهید که از این دست اکستنشن ها بیابید ؟ از قابلیت جستجو در گوگل کروم وب استور استفاده کنید تا ابزار های سودمند دیگری را نیز بیابید . کلمه ی productivity را در قسمت جستجو وارد کنید که با این کار اکستنشن های زیادی را پیدا خواهید کرد همانند برخی از ابزار های بسیار عالی که برای افزایش بازده ( قابلیت تولید ) از آنها استفاده می شود .

شما چه فکری می کنید ؟

هزاران اکستنشن گوگل وجود دارد ، بنابراین آوردن تمام آنها در این مقاله غیر ممکن است .

شما چه طور ؟ موارد مورد علاقه ی شما چیست ؟

آیا مورد یا مواردی وجود دارد که در این لیست آورده نشده و شما بدون آن نتوانید به کارتان ادامه دهید ؟

امروزه کدام اکستنشن ها متداول هستند که حتما باید در این لیست باشند ؟

آزادانه آن ها را در کامنت های زیر به اشتراک بگذارید .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا