دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
فریلنسینگ

ویدئوهای تبلیغاتی ؛ ابزاری مفید برای فریلنسرها

فریلنسر بودن تجربۀ شغلی‌ای است که به میزان قابل توجهی استقلال افراد را مهیا می‌کند. البته منظور ما این نیست که مسیر فریلنسر بودن همیشه ساده است. در این مسیر همیشه چالش‌هایی مثل نیاز به شناسایی و جذب دائمی مشتریان جدید وجود دارد. به این ترتیب بخشی از وظایف یک فریلنسر موفق، درک این مسئله است که چه ابزارهایی می‌تواند فرایند شغلی آنها را کارآمدتر کند. ویدئوهای تبلیغاتی در این زمینه یکی از بهترین رسانه‌ها هستند.

ویدئوها در عصر دیجیتال ابزاری همه فن حریف و مؤثر هستند. امروزه دیگر ساختن ویدئوی باکیفیت و جذاب برای کسب و کارها نیازمند صرف بودجه‌های زیاد نیست. اکثر مردم تجهیزات مورد نیاز برای ساخت ویدئوهای مختلف را در قالب یک گوشی هوشمند با امکانات متوسط در اختیار دارند.

به‌ عنوان یک فریلنسر، ساخت ویدئوهای تبلیغاتی مختلف، فرصت‌های هیجان‌انگیزی برای افزایش شهرت، بازدهی و کاربردی‌تر کردن زندگی کاری روزانه‌تان در اختیار شما قرار خواهد داد. ما در ادامه به چند مورد از زمینه‌های اصلی که در هنگام استفاده از ویدئوها برای ارتقای شغل آزاد خود باید روی آنها تمرکز کنید، نگاهی خواهیم داشت.

فریلنسرها چگونه می‌توانند برای خودشان ویدئوهای تبلیغاتی بسازند؟

یکی از جالب‌ترین راه‌هایی که ساخت ویدئوها را به بخشی از حرفه شغلی فریلنسرها تبدیل می‌کند، ایجاد و توزیع محتوای ویدئویی برای خودشان است. این کار نشان می‌دهد آنها به صنعت خود بیش از تولید سادۀ کارهای روتین علاقه دارند و برایش وقت صرف می‌کنند. همچنین می تواند احساس وجهۀ متخصص بودن فریلنسر در حوزۀ کاری خودش را در ذهن دیگران تقویت کرده و ارزش بیشتری برای مشتریان ایجاد کند.

فریلنسینگ

چند رویکرد متفاوت وجود دارد که می‌توانید در این زمینه اتخاذ کنید، از جمله:

ساخت ویدئوهای تبلیغاتی توضیحی

دانش شما ارزشمند است و افراد باید هزینۀ استفاده از تخصص شما را پرداخت کنند. با این حال، با ساختن یک سری ویدئوهای توضیحی در کار خود، می‌توانید با توضیحات کوتاه دربارۀ حرفه و تخصص خود، توجه مخاطبان را به خودتان جلب کنید. معمولاً بهترین رویکرد برای این کار ارائۀ توصیه‌هایی است که مشتریان به هیچ وجه برای آن هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد. یعنی ساخت ویدئوهای رایگان! اما شما می‌توانید در این ویدئوها توضیحاتی مختصر، روشنگرتر و سرگرم کننده به آنها ارائه دهید. این کار تخصص و مهارت‌های شما در حوزۀ کاری‌تان را به دیگران خواهد شناساند.

 

بیشتر بخوانید: ویدئوی تبلیغاتی چیست و چگونه ساخته می‌شود؟/ بخش اول

 

محتواهای برنامه ریزی شده

فرقی نمی‌کند هدف شما از ساخت ویدئوهای تبلیغاتی کسب درآمد باشد یا قرار گرفتن در معرض دید مشتریان و یا حتی جذب اسپانسر. در هر صورت ساخت یک کانال در  YouTube  و متعهد بودن به یک برنامۀ منظم برای تولید محتوا می‌تواند به شما کمک کند. باید برنامه‌ریزی برای ساخت هر ویدئو را جدی بگیرید. استوری‌بوردها و فهرست‌های عکس درست کنید تا مطمئن شوید داستانی را که می‌خواهید مخاطبانتان دربارۀ حرفۀ شما بفهمند، به‌طور مؤثر و کارآمدی بیان می‌کنید و به اشتراک می‌گذارید.

اگر شما تمام کارهای شغلی‌تان را در خانه انجام می‌دهید، می‌توانید برای ساخت ویدئوهای بهتر، روی خرید پرده‌های سبز و برخی نرم‌افزارهای ویرایش ویدئو سرمایه‌گذاری کنید. این کار به شما کمک می‌کند محتوای جذاب‌تری بسازید.

حتماً برای آپلود محتواهای ویدئویی خود یک برنامه‌ریزی منظم و دقیق داشته باشید. اگر مخاطبان شما بدانند که محتوای شما دقیقاً چه زمانی منتشر می‌شود، بازدیدهایتان افزایش خواهد یافت.

ادیتور ویدیو

ارتباط

امروزه ویدئوها جزو مهم‌ترین رسانه‌های غیرفعال در تجارت به شمار می‌آیند. محتواهای تصویری نقش مهمی در حفظ ارتباط فریلنسرها با مشتریان نیز ایفا می‌کنند. یکی از عناصری که به حفظ روابط خوب کمک می‌کند داشتن مجموعه مهارت‌های ارتباطی عالی است.

فریلنسرها می‌توانند استفاده‌های دیگری هم از ویدئوها بکنند که در ادامه به مهم‌ترینشان اشاره می‌کنیم:

تماس‌های کنفرانسی

تنظیم ملاقات‌‌های حضوری با مشتریان برای فریلنسرها همیشه ضروری یا در واقع راحت نیست. با این حال، تماس چهره به چهره می‌تواند به ایجاد پیوندهای قوی‌تر کمک کند. استفاده از پلتفرم‌های ویدئویی مانند اسکایپ و زوم به این منظور برای بسیاری از فریلنسرها به یک امر عادی تبدیل شده است. به ویژه از زمان شیوع پاندمی کرونا.

در زمان تماس‌های تصویری کاملاً حرفه‌ای و شبیه محیط‌های اداری ظاهر شوید. لباس مناسب بپوشید و سعی کنید در پس‌زمینه تماس‌‌ها وسایل تزئینی که ممکن است حواستان را پرت کنند وجود نداشته باشد. در صورت امکان سعی کنید یک محیط خنثی برای اولین تماس خود ایجاد کنید. از رنگ‌های ملایم مانند رنگ‌های زمینی استفاده کنید. اما اگر در جوزه‌های خلاقانه‌ای مثل گرافیک فعالیت می‌کنید، استفاده از پس زمینه‌ها برای برجسته کردن جنبه های حرفه‌ای کارتان می‌تواند مهم باشد.

 

بیشتر بخوانید: ویدئوی تبلیغاتی چیست و چگونه ساخته می‌شود؟/ بخش دوم

 

به روزرسانی

اگر درگیر انجام یک پروژۀ طولانی هستید، مواقعی وجود دارد که ارائۀ به‌روزرسانی‌های دوره‌ای و گزارش کار به کارفرما در مورد پیشرفت پروژه بسیار مهم است. به خصوص در مواردی که به کارهای بسیار بصری مربوط می‌شود، ساختن ویدئو می‌تواند کمک کننده باشد. به‌جای ارسال ایمیل‌های طولانی، می‌توانید یک نمای کلی ویدئویی از اتفاقاتی که پس از آخرین به‌روزرسانی شما رخ داده است بسازید. این کار نه تنها شکل جذاب‌تری از ارتباط را می‌سازد، بلکه به این معنی است که مشتریان می‌توانند ویدئوی شما را در اوقات فراغت خود ببینند. مطمئن شوید که از فیلم‌ها و تصاویر واضح برای این به‌روزرسانی‌ها استفاده می‌کنید. همچنین باید آنها را از طریق یک پلتفرم ابری به‌جای استفاده از فضاهایی مثل ایمیل‌ها با کارفرما به اشتراک بگذارید.

بازاریابی ویدئویی

بازاریابی

موفقیت مداوم شما به عنوان یک فریلنسر به این بستگی دارد که بتوانید مشتریان جدیدی جذب کنید. بنابراین ضروری است که تمرکز خود را به بازاریابی معطوف کنید. استفاده از ویدئوهای تبلیغاتی می تواند به بازاریابی بهتر شما کمک کند. شما می‌توانید از ابزارهایی که در ادامه معرفی می‌شود برای بازاریابی خودتان استفاده کنید:

صفحات فرود

وب سایت شما یکی از مهم‌ترین ابزارهایی است که برای جذب مخاطب در اختیار دارید. آپلود یک ویدئوی کوتاه تبلیغاتی از جزئیات کارتان در صفحه فرود سایت بسیار جذاب خواهد بود. این ویدئو لازم نیست که خیلی طولانی، پیچیده یا حرفه‌ای باشد. درواقع این ویدئو صرفاً مقدمه‌ای برای معرفی شخصیت و مهارت‌ها و تخصص شما به مخاطبان است تا به آنها بگویید چه چیزهایی در وب‌سایت شما خواهند یافت. این کار به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا ارتباط شخصی با شما برقرار کنند و تصور مثبتی از کسی که ممکن است با او همکاری کنند در ذهنشان نقش ببندد.

محتوای ویدئویی

مشتریان شما ممکن است در میان تعداد زیادی از مشاغلی باشند که از رسانه‌های اجتماعی برای پیدا کردن همکاران جدید خود استفاده می‌کنند. به این ترتیب، بازاریابی محتوای ویدئویی می‌تواند برای حرفۀ فریلنسری و به‌طور کلی برندسازی شما مؤثر باشد. نتایج یکی از مطالعاتی که اخیراً انجام شده نشان می‌دهد 92 درصد از کاربران محتواهای ویدئویی تلفن‌های همراه، ویدئوهایی را که تماشا می‌کنند با دیگران به اشتراک می‌گذارند. بنابراین با ایجاد محتوای برند جذاب و سرگرم‌کننده، شما این پتانسیل را دارید که توسط تعداد بیشتری از مشتریان دیده شوید.

فریلنسری

سخن پایانی

مهم نیست که شما به عنوان یک فریلنسر چقدر در جنبه‌های فنی کار خود مهارت دارید. این که بتوانید از ابزارهایی که به پیشرفتتان کمک می‌کنند استفاده کنید بسیار مهم است. ویدئو این روزها به پلتفرمی همه کاره برای فریلنسرها تبدیل شده است که برای تقویت تخصص شما در زمینۀ کاری‌تان، حفظ ارتباط با مشتریان و جذب کار و مشتریان جدید مورد استفاده قرار می‌گیرند. امیدواریم که بتوانید با استفاده از پتانسیل‌های بالایی که ویدئوهای تبلیغاتی و سرگرم‌کننده دارند، روز به روز بیشتر در کار خود پیشرفت کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا