فریلنسینگ

قدم به قدم تا تبدیل شدن به یک فشن فریلنسر موفق

فریلنسینگ این روزها پر و بال بیشتری گرفته است و شاخه‌های زیادی از مشاغل سنتی را درگیر کرده است. گویا هر کسی که میتواند قید زمان و مکان را از شغل خودش بزند، می‌تواند یک فریلنسر شود. امروز در پارس فریلنسر در مورد فشن فریلنسر و طراحی لباس بصورت دورکاری صحبت خواهیم کرد و به شما این امیدواری را می‌دهیم که می‌توانید شغل دلخواهی که شاید سال ها قصد انجامش را داشتید را بدون استخدام در شرکت یا برند و طی کردن مراحل سردرگم کننده، شروع کنید.

زمانی که در دانشگاه هستید کسی به شما از فریلنسینگ و دورکاری هیچ نمی‌گوید چرا که همه دوست دارند شما وارد شغل‌های سنتی و رایج شوید، گویا سعادت همه در یک مسیر مستقیم چیده شده است. با این وجود زمانی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوید، در همان روزهای اول کاری متوجه می‌شوید که دنیای شما چیز دیگری بود و اکنون در دنیای دیگری سیر می‌کنید که فقط قانون‌های دست و پا گیر و خسته کننده دارد.

شما به عنوان یک طراح لباس، مجبورید هر روز سر ساعت معین سرکار باشید و بعد از مدت زمان معینی که تعیین شده از سرکار خارج شوید. تمام این مسائل زمانی است که شما توانسته باشید جایی برای خودتان فرصت شغلی کسب کنید. در غیر این صورت…دست روی دست بگذارید و بنشینید تا کسی برای شما کاری دست و پا کند… بدترین کار همین است. شما باید شروع به جذب کارفرماها به صورت دورکاری کنید و از کار کردن نترسید.

طراح لباس و فشن فریلنسر کیست؟

فهرست محتوا

فشن فریلنسر

در دنیا و صنعت مد، فشن فریلنسر به کسی گفته می‌شود که به صورت آزادکاری، بر اساس توانایی‌هایی که دارد از کارفرماهای مختلف، پروژه‌های مختلف در زمینه طراحی، مد و فشن دریافت و آن‌ها را انجام می‌دهد. این شیوه از کار در دنیای مد، به طور فزاینده‌ای محبوبیت کسب کرده است و امروز تعداد زیادی فشن فریلنسر در دنیا مشغول کار و همکاری با برندهای معروف هستند. تصور نکنید که این فرصت شغلی برای تفریح باشد. طراحان بزرگی به واسطه اینکه از برندهای سفارش دهنده فاصله مکانی زیادی دارند، از این روش برای همکاری استفاده می‌کنند و سالانه بر درامد خود اضافه می‌کنند.

با شروع کار به صورت فریلنس شما نیاز به هیچ شرکتی برای استخدام ندارید و خودتان تبدیل به رئیس و کارمند خود خواهید بود. این گزینه بهتری برای کسانی است که دوست ندارند همیشه از کسی دستور بگیرند.

مسلما همه دوست دارند این گونه زندگی کنند اما متاسفانه همانطور که گفتیم برای تبدیل شدن به یک طراح مد یا لباس دور کار نیاز به کسب توانایی و دانش کافی دارید. علاوه بر این باید بلد باشید که محیط اطراف و شخصیت خودتان را برای کار کردن به صورت دورکاری آماده کنید. باید روحیه منعطف، شخصیتی تلاشگر و همچنین دارای ارتباطات عالی و مایل به همکاری در پروژه‌های ساده با هزینه کم برای شروع باشید.

مسلما کارفرمایانی که با شما همکاری دارند از روز اول با شما همانند یک فریلنسر حرفه‌ای برخورد می‌کنند، در حالی که شما یک تازه کار هستید، پس باید سعی کنید سرعت پیشرفت خودتان را بالا ببرید و به زودی بتوانید با شرکت و کارفرماهای بیشتر وارد همکاری شوید. تک بعدی بودن در آزادکاری می‌تواند شما را شکننده کند.

از کجا کارفرما پیدا کنید؟

برای پیدا کردن کار یا پروژه به صورت دورکاری روش های زیادی وجود دارد که ایمن ترین آن استفاده از بستر فراهم شده برای شما در پارس فریلنسر است. شما در پارس فریلنسر می‌توانید همه توانایی و استعدادهای خودتان را درج کنید و برای کارفرماهای مختلف در حوزه کاری خودتان پیشنهاد همکاری ارسال کنید. اگر با پارس فریلنسر آشنایی ندارید می‌توانید از راهنماهای موجود روی سایت کمک بگیرید. همچنین بسترهای همکاری با شرکت های خارج از ایران بوسیله سایت های همانند Upwork, Freelancer وجود دارد که به شما توصیه نمی‌کنیم روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید.

چرا که غالبا همکاری فریلنسرهای ایرانی با شرکت های خارجی در نهایت منجر به مشکلات مالی، عدم ارسال هزینه، مشکلات بانکی و همچنین گاها کلاه بردای می‌شود. ما به شما بدون اینکه دچار خطاهای بسیار شوید، پارس فریلنسر را پیشنهاد می‌کنیم. مشاغل محبوب در فشن فریلنس، طراحی لباس، خیاط دور کار، بازاریاب، اینفلوئنسر فروش و طراح گرافیک است.

فشن فریلنسر

انواع فشن فریلنسر

طراح لباس فریلنسر

با گسترش دنیای مد و وارد شدن آن به زندگی عمومی مردم، نیاز به طراح لباس روز به روز افزایش می‌یابد. از طرفی صنایع بزرگ پوشاک نیاز به ایده‌های نابی که از صنعت دورمانده اند، دارند. شما به عنوان یک طراح لباس می‌توانید با کسب توانایی‌های بیشتر در کار به صورت فریلنسینگ و یاد گرفتن نکات مدیریت امور شخصی به صورت دور کار، به شرکتها و همچنین صنایع که نیاز به طراح لباس دارند پیشنهاد کاری بدهید و به صورت طراح دور کار وارد همکاری شوید.

خیاط دور کار

لازم نیست در یک کارگاه خیاطی مشغول به کار شوید و هر آنچه که کارفرمای شما دستور می‌دهد انجام دهید. کافی است که خودتان دست به کار شوید و به عنوان یک خیاط دور کار شروع به فعالیت کنید. افراد زیادی هستند که با وجود استعداد خیاطی، نتوانسته اند مغازه یا خیاطی داشته باشند، فریلنسینگ فرصتی ایده آل برای آن‌ها است که بتوانند به ارزوی خود برسند.

بازاریاب آزادکار

همانند دیگر بازاریاب‌های دور کار شما نیز می‌توانید در زمینه پوشاک و لباس با کارفرما وارد همکاری شوید. برندهای بزرگ، خیاط‌های مستقل و همچنین شرکت ها نیاز به بازاریاب‌های مختلف در سراسر کشور دارند، پس شانس خودتان برای همکاری با آن‌ها را از دست ندهید.

اینفلوئنسر فروش

تبلیغات یکی دیگر از روش های کسب درامد در فشن دورکاری است. اگر تعداد کاربران زیادی در اینستاگرام شما را دنبال می‌کنند، کافی است که از برند، شرکت یا یک خیاط مستقل قبول تبلیغ کنید و وسایل آن‌ها که شامل پوشاک، سفارش خرید یا هر خدمات دیگر است را به دیگران و کاربران خود معرفی کنید. با این کار خواهید توانست علاوه بر درامد، روز به روز به فالوور های خود بیافزائید.

طراح گرافیک

یکی دیگر از زمینه‌های همکاری در دنیای فشن فریلنسینگ، طراحی گرافیک است. بارها در پارس فریلنسر به چگونگی شروع کار به عنوان یک طراح گرافیک دور کار پرداخته‌ایم. شرط اول داشتن امکانات لازم و شرط دوم تلاش خودتان برای رسیدن به موفقیت است.

فشن فریلنسر

پیش نیازهای شروع فشن فریلنس

حال که احساس کردید علاقه زیادی به فشن فریلنسینگ دارید، می‌بایست در خود پیش نیازهای شروع کار را هم ارزیابی کنید و از وجود آن‌ها اطمینان حاصل کنید. اگر موردی از موارد زیر را ندارید، سریعاً آن را آماده کنید چرا که رقیبان شما دست به کار شده اند:

علاقه و حرفه خودت را بشناس

شما دو دست بیشتر ندارید و نمی‌توانید همه کاری انجام دهید. پس از میان مواردی که به شما گفتیم باید یکی را انتخاب و تلاش نمایید که در آن حوزه انتخابی پیشرفت کنید. اگر در زمینه‌های کاری متفاوت وارد آزادکاری شوید، فقط سردرگمی و کلافگی منتظر شما است که درامد بیشتر.

پورتفولیو خودت را بساز

خوشبختانه سایت پارس فریلنسر به شما این امکان را می‌دهد که پورتفولیو دلخواهتان را با تجربیات و کارهای قبلی در پروفایل کاری خودتان بسازید. اگر با پورتفولیو آشنایی ندارید به شما توصیه می‌کنم که مقاله مربوط به اهمیت پورتفولیو و نحوه نگارش آن را بخوانید.

رزومه خوب داشته باش

برای فریلنسر شدن، می‌بایست رزومه خوبی داشته باشید. اگر شروع کار هستید، سعی کنید تمرکز خودتان را روی مدارک تحصیلی، افتخارات، دوره‌های گذرانده شده برای خیاطی، طراحی و مد، انگیزه کاری و موارد دیگر را بیان کنید؛ اما اگر سابقه کاری زیادی در فشن دارید، می‌توانید به صورت حرفه‌ای به بیان توانایی‌های خود بپردازید.

با چشم‌باز همکاری کن

اگر در سایت پارس فریلنسر شروع به پیدا کردن کارفرما کنید، لازم نیست چشم‌باز داشته باشید چرا که ما برای شما همه تدابیر را اندیشیده‌ایم تا بدون هیچ مشکلی و با خیال آسوده کار کنید؛ اما اگر می‌خواهید خودتان کارفرما پیدا کنید، باید دقت داشته باشید که کارفرما منطقی، عادل و همچنین سابقه ی خوبی در همکاری با فریلنسرها داشته باشد. از آنجایی که شما قرارداد خاصی با کارفرما نخواهید داشت، در زمینه ارسال هر گونه طراحی، دوخت، فروش و دیگر موارد می‌بایست شرط احتیاط را لحاظ کنید.

با دیگران ارتباط داشته باش

آزادکاری یعنی تنهایی! این تعریفی است که بیشتر فریلنسرها از آن دارند. در حقیقت عده زیادی از دوستان ما در آزادکاری عاشق همین تنهایی هستند اما بهتر است شما به عنوان یک تازه کار دنیای دورکاری مد، با دیگر همکارانتان ارتباط داشته باشید و از ایده‌های آن‌ها برای پیشرفت خودتان استفاده کنید. همچنین تجربیات آن‌ها در زمینه مد و فشن می‌تواند راهگشای شما در زمینه دورکاری شود. به جای اشتباه کردن و خطا رفتن، تجربه دیگران را به دقت گوش کنید.

فشن فریلنسر

اگر تا اینجای مقاله با ما همراه بوده باشید، مسلما شما علاقه زیادی به فشن فریلنسینگ دارید و باید آن را جدی‌تر پیگیری کنید. اگر نمونه کار کافی ندارید، سعی کنید که با کارفرماهای سطح پایین‌تر وارد همکاری یا کارآموزی شوید و نمونه کار تولید کنید. به مرور زمان که نمونه کار و تجربه شما افزایش پیدا کرد، می‌توانید آن‌ها را به صورت یک مجموعه کامل به یک کارفرمای قوی نشان دهید و نظر او در همکاری را جلب کنید. به یاد داشته باشید که تلاش کردن، مدیریت خود و همچنین عادت به کار یکی از مهم ترین پایه های شروع همکاری به صورت فریلنسینگ در هر زمینه‌ای است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا