دنبال نیروی متخصص برای استخدام یا انجام پروژه‌هات هستی؟

رایگان آگهی ثبت کن!
Ad استخدام فریلنسر
فریلنسینگ

10 ابزار جدید که هر فریلنسر موفق باید داشته باشد

دورکاری هنری نیست که هرکسی بتواند در آن بدرخشد. اکثر مردم به‌ اشتباه فکر می‌کنند فریلنسرها افراد خانه نشینی هستند که مدام کارهای سخت و زیادی را با هزینه‌ی کم انجام می‌دهند. صرف‌نظر از اینکه این نظر چقدر درست است، دورکاری از مهم‌ترین انواع کار در دنیای مدرن است. طبق نظرسنجی‌های صنعتی در ایالات‌متحده امریکا، حدود 34% از کل نیروی کار به دورکاری اشتغال دارند. علی‌رغم سختی‌های ناشی از عدم وجود درآمد ثابت، خسارت‌های ناشی از مشتری‌های غیرحرفه‌ای و برنامه‌ی کاری نامشخص، دورکاری افراد بسیاری از سراسر دنیا را به خود جذب کرده است.

اگر فردی علاقه‌مند به پیشرفت در دورکاری باشد، باید از ابزارهای مختلفی که جنبه‌های متفاوت کسب‌وکار دورکاری را موردتوجه قرار می‌دهد استفاده کند. برخی از این ابزارهای مفید که منجر به افزایش بهره‌وری می‌شوند در ادامه آمده است:

Tagov یک نرم‌افزار خلاقانه برای گفتگوی زنده است که به فریلنسر این امکان را می‌دهد که به‌صورت مستقیم از طریق مرورگر خود تماس‌های صوتی و تصویری برقرار نماید. این ابزار با فراهم کردن قابلیت استفاده مشترک از مرورگر و به اشتراک‌گذاری صفحه بین دستگاه‌های راه دور، همکاری زنده در پروژه‌ها را امکان‌پذیر می‌کند. این کار به‌صورت بدون درنگ انجام‌شده و نیازی به نصب هیچ‌گونه نرم‌افزار اضافه‌ای ندارد. Tagov با بهره‌گیری از این قابلیت‌های خلاقانه و امکان برقراری تماس تصویری امن، به فریلنسرها کمک می‌کند در مواقع لزوم راه‌های پشتیبانی گسترده‌ای برای مشتریان خود فراهم کنند.

  • VectorStock: ابزار تصویری

VectorStock یک پورتال برای تصاویر بدون حق امتیاز است. این ابزار می‌تواند به یک فریلنسر طراح کمک کند تا بردارها، گرافیک و تصاویر بدون حق امتیاز را با قیمت مناسب پیدا کند. هم‌چنین VectorStock به فریلنسرهای طراح کمک می‌کند تا با حداقل هزینه و در کمترین زمان، طرح‌های باکیفیتی بسازند. با امکان دانلود طرح‌های آماده و نیز کتابخانه‌های بزرگ جهت ایده گرفتن، VectorStock یک پورتال ایده آل برای هر طراح گرافیکی است.

  • Trello: ابزار مدیریت پروژه

گاهی ممکن است یک فریلنسر نیاز داشته باشد تا به‌صورت مشترک با افراد دیگری بر روی پروژه‌ها کار کند. به این منظور بسیار مهم است که بتواند با دیگران ارتباط برقرار کرده و پایگاه داده‌ی مشترکی از فایل های مهم ایجاد نماید. Trello یک ابزار مدیریت پروژه‌ی بسیار متمرکز است، که می‌تواند هم به تیم‌های بزرگ و هم به فریلنسرها در مدیریت، زمان‌بندی و به‌روزرسانی پروژه‌های مختلف بر اساس موعد تحویل آن‌ها کمک کند. رهیافت مبتنی بر فهرست Trello به فریلنسرها کمک می‌کند که تعهدات کاری خود را به‌صورت کارآمدی مدیریت کنند.

  • Cushion: ابزار زمان‌بندی و رصد کردن

Cushion یک ابزار نوآورانه است که به فریلنسرها کمک می‌کند تا برنامه کاری غیرقابل‌پیش‌بینی و درآمد غیرقابل‌اعتماد خود را پیش‌بینی کنند. Cushion یک ابزار رصد کننده و آگاهی رسان است که با استفاده از تحلیل الگوها و برنامه کاری فریلنسرها، تلاش‌ها و درآمد آن‌ها را قابل پیش‌بینی می‌کند. سپس اقداماتی را جهت بهبود کارایی به آن‌ها پیشنهاد می‌کند.

  • Bidsketch: ابزار ارائه پروپوزال

دورکاری، به یافتن مشتریان مناسب و ارائه‌ی پروپوزال‌های شفاف به آن‌ها وابسته است. ارائه‌ی پروپوزال بخش مهمی از فرآیند دورکاری است. Bidsketch به شما کمک می‌کند تا در چند دقیقه به‌صورت خودکار یک پروپوزال تهیه نمایید. Bidsketch، مخزن بزرگی از قالب‌های پروپوزال نویسی دارد که می‌توان آن‌ها را سفارشی نمود. این ابزار به فریلنسر کمک می‌کند تا پیگیری کند که آیا مشتری پروپوزال او را مشاهده کرده است یا خیر و چه زمانی را صرف مطالعه‌ی آن کرده است. این ابزار هم‌چنین امکان امضای فوری قرارداد را بدون نیاز به ارسال و پذیرش‌های بیهوده، فراهم می‌آورد.

  • Mixmax: ابزار بازاریابی ایمیل

هر فریلنسری که بازاریابی دیجیتال انجام می‌دهد، به یک ابزار بازاریابی قابل‌اعتماد برای ارسال ایمیل‌های خود نیاز دارد. Mixmax یک ابزار بازاریابی ایمیل قابل‌اعتماد برای ساخت ایمیل‌های بازاریابی تأثیرگذار است. این ابزار می‌تواند با Gmail، Googleو Salesforce یکپارچه‌سازی شود. Mixmax امکان پیگیری رفتار بینندگان را فراهم می‌کند و این از دلایل قدرتمند بودن آن است.

  • Rescue time: ابزار مدیریت زمان

زمانی که صحبت از دورکاری به میان می‌آید، زمان همان پول است! به همین دلیل فریلنسرها باید زمان‌هایی را که روی هر پروژه صرف می‌کنند به‌خوبی مدیریت کنند. Rescue time با ضبط مدت‌زمانی که در حین کار صرف خودکار یا سایر فعالیت‌ها می‌شود به فریلنسرها کمک می‌کند. این ابزار هم‌چنین گزارش‌هایی همراه با جزئیات در مورد مدت‌زمان بازدید از هر وب‌سایت ارائه می‌کند که امکان مدیریت زمان را در طول روز فراهم می‌آورد.

  • Sighted: ابزار پیگیری صورت‌حساب‌ها و هزینه‌ها

Sighted در درجه اول برای فریلنسرها ساخته‌شده است. این ابزار امکان پیگیری صورت‌حساب‌ها و هزینه‌ها را از طریق یک پورتال تحت وب فراهم می‌آورد. Sighted امکان یکپارچه‌سازی با گزینه‌های پرداخت را داراست، گزارش‌های سود و زیان را ارائه می‌کند و به‌راحتی قابل تنظیم است. این نرم‌افزار امکان تولید صورت‌حساب‌های حرفه‌ای جهت ارسال به مشتریان را دارا هست.

  • Streak: نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری

یکی دیگر از جنبه‌های مهم در دورکاری، توانایی مدیریت ارتباط با مشتری است. Streak ابزاری ست که می‌تواند مستقیماً از Gmail شما به‌منظور پیگیری ارتباطات، مدیریت انتظارات مشتری، و مدیریت اطلاعات پروژه مورداستفاده قرار گیرد. این ابزار امکان شخصی‌سازی به‌منظور هماهنگی با کسب‌وکار و نیازمندی‌های شما را فراهم می‌آورد.

  • Evernote: ابزار یادداشت‌برداری دیجیتال

Evernote می‌تواند در سازمان‌دهی اطلاعات، به اشتراک‌گذاری دانش و ضبط داده‌های ضروری کمک کند. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا به هنگام داشتن ایده جدید، در مورد آن تحقیق کنید و بتوانید آن را تائید یا رد نمایید. Evernote به شکل برنامه کاربردی موبایل در دسترس است. هم‌چنین این امکان را برای فریلنسر فراهم می‌کند که در هرلحظه و با هر وسیله‌ای یادداشت بردارد و همه‌ی این یادداشت‌ها را هم‌زمان در جایی داشته باشد.

جمع‌بندی ابزارهای مناسب برای فریلنسرها

فریلنسرها به هنگام کار روی پروژه‌های متعدد با مشکلات بسیاری مواجه هستند. آن‌ها به‌راحتی می‌توانند راه‌حل این مشکلات را در ابزارها و منابع آنلاین بیابند. این کار به فریلنسرها کمک می‌کند تا به سطوح بالایی از کارایی و تأثیرگذاری در کار خود دست یابند. زمانی که فریلنسر ببیند که درآمد و اعتماد مشتری به وی در حال افزایش است، کار و زندگی راحت‌تری خواهد داشت. این کار کمک می‌کند که یک فریلنسر نقاط قوت خود را بشناسد و به بیشترین میزان درآمد در دنیا برسد و در عین‌حال زمان کافی برای زندگی شخصی خود داشته باشد.

با هر تخصصی اینجا کار پیدا می کنید…

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا