راهنمای نوشتن آگهی شغلی موثر

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چه چیزی باعث می‌شود بتوانید نیروی کار مورد نظر خود را جذب کنید؟ چقدر از اصول نوشتن آگهی شغلی موثر با خبر هستید؟

در واقع آگهی شغلی موثر اولین و موثرترین گام برای انجام پروژه است. بعد از اینکه از مرحله اول که برنامه ریزی و مشخص کردن مراحل مورد نظرتان برای پروژه است، وقت آن می‌شود که آگهی شغلی مورد نظر خود را نوشته و منتظر دریافت پیشنهادات و بررسی افراد شوید.

اما سوالی که مطرح می‌شود این است که در نوشتن آگهی شغلی موثر چه نکاتی را باید رعایت کرد و این آگهی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ قبل از شروع مثال‌هایی که برایتان در این مطلب از وبلاگ پارس فریلنسر خواهیم گفت بهتر است کمی از تاثیرات نوشتن آگهی شغلی موثر با خبر شوید.

از دیر باز تا به امروز افراد از آگهی شغلی و اعلام نیازهای خود برای استخدام افراد و جذب نیروی کار استفاده می‌کردند. در دنیای پیشرفته امروزی که مشاغل شکل جدیدی مانند دورکاری و فریلنسری بسیار محبوب شده است، آگهی شغلی مناسب در واقع معرفی کارفرما است و باید برای نوشتن آن وقت صرف شود.

یک آگهی شغلی موثر در واقع آینه و تصویر شما در دنیای مجازی است بنابراین برای نشان دادن حسن نیت و اعتبار خود باید اصول نوشتن آگهی موثر را بدانید. یک آگهی باید شامل اطلاعات اولیه‌ای که فریلنسر برای انجام پروژه نیاز دارد بداند باشد. علاوه بر این آگهی باید شامل :

دقت کنید در نوشتن آگهی شغلی موثر برای پروژه‌های کوچکتر ویژگی‌هایی که نیاز دارید را به صورت خلاصه بیان کرده و در پروژه‌های بزرگ باید ویژگی‌ها را با جزئیات بیان کنید زیرا در این مواقع نیاز است فریلنسر بداند که به تنهایی از پس انجام آن برخواهد آمد یا خیر. در صورت نیاز برای انجام پروژه‌های بزرگتر از چند فریلنسر کمک بخواهید و پروژه را میان آن‌ها تقسیم کنید.

دقت داشته باشید که قیمت را منصفانه اعلام کنید. تبدیل شدن به یک کارفرمای خوب کار سختی نیست و باید با کارمندان خود چه در محل حضور داشته یا نداشته باشند باید عادل باشید.

زیاده نویسی آفت نوشتن آگهی شغلی موثر است بنابراین از بیان اطلاعات غیر ضروری، استفاده از لحن غیر رسمی و هر چیز که شما را غیر حرفه‌ای نشان دهد پرهیز کنید.

در صورت امکان یک نمونه از کار مورد نظر نیز ضمیمه آگهی شغلی خود کنید.

با زیاده نویسی باعث سردرگمی افراد خواهید شد و نمی‌توانید هدف و منظوری که دارید را به خوبی رسانده و در انتخاب فریلنسر مناسب موفق شوید. از آنجایی که نوشتن آگهی شغلی موثر کار سخت و مهمی است در این مطلب از وبلاگ پارس فریلنسر نمونه‌های مختلفی از آگهی‌های شغلی را برای شما جمع آوری کرده‌ایم.

نمونه‌هایی از آگهی شغلی موثر

در این نمونه‌ها کلیه نکات لازم برای نوشتن آگهی شغلی موثر رعایت شده است و تعادل مناسبی بین کلیه نکات و خلاصه و کامل بودن رعایت شده است.

نمونه ۱ : گرافیست برای بازاریابی

عنوان : طراحی پست‌های گرافیکی در وبلاگ و شبکه‌های احتماعی با هدف بازاریابی

ما شرکتی در حال رشد و توسعه‌ایم ،که نیازمند یک فریلنسر متخصص در زمینه گرافیک و تصویر سازی با هدف بازاریابی و معرفی صحیح برند و نام تجاری ما به دنیا در شبکه‌های اجتماعی و بلاگ هستیم.

در صورتی که شما فریلنسری هستید که بتواند :

به خوبی از پس تولید محتوای تصویری در شبکه‌های اجتماعی و طراحی تصاویر جذاب و منحصر بفردی که تاثیر موثری در معرفی برند و بازاریابی داشته باشد.

توانایی برقراری ارتباط بین محتوای تولید شده و طراحی تصاویر داشته باشد.

از تصاویر موجود در فضای مجازی، تصاویر جدید و منحصر به فرد خلق کند.

از نمونه‌های موجود در وب سایت‌هایی مانند Canva الهام گرفته و برای همه پلتفرم‌ها مانند اینستاگرام، فیس بوک و … تصاویر تازه خلق کند.

جای شما در تیم ما است. مدت همکاری مد نظر ما بین ۳ تا ۶ ماه است و در صورت رضایت متقابل امکان تمدید بیشتر مدت زمان همکاری نیز وجود دارد.

فریلنسر مورد نظر باید بتواند با ابزار طراحی گرافیکی مانند، فوتوشاپ، ایلاستریتور، Canva و سایر نرم افزارهای گرافیکی مورد نیاز کار کند و تجربه کافی در زمینه طراحی تصاویر با هدف بازاریابی داشته باشد.

در صورتی که این آگهی مطابق با نیازهای شما است، لطفا رزومه خود به همراه۳ تا ۵ نمونه کار که نشان دهنده خلاقیت و توانایی شما در طراحی باشد را به نشانی زیر ارسال کنید.

اطلاعات تماس :

وب سایت شرکت :…

بررسی آگهی شماره ۱

در این آگهی نکات زیر به خوبی رعایت شده است :

در صورتی که از پلتفرم مشخصی مانند پارس فریلنسر استفاده می‌کنید، بستر مناسبی برای ارتباط کارفرما و فریلنسر ایجاد شده است که دیگر نیازی به درج اطلاعات تماس نیست و در همین وب سایت کارفرما و فریلنسر می‌توانند ارتباط برقرار کنند. در صورت عدم رضایت کارفرما از فریلنسر نیز، کارشناسان ما مسئولیت پیگیری کارها را بر عهده خواهند گرفت.

چه چیزی می‌توان به این آگهی اضافه کرد؟

نمونه ۲ : توسعه دهنده برنامه

عنوان : درخواست همکاری برای طراحی و توسعه اپلیکیشن تلفن همراه

اگر شما طراح و برنامه نویس اپلیکیشن‌های تلفن همراه هستید همکاری با شرکت ما چالش جدیدی برای شما خواهد بود. ما شرکت b2b هستیم که در زمینه طراحی اپلیکیشن برای مهندسان عمران و معماری فعالیت می‌کنیم.  اپلیکیشن‌های ما اغلب بررای تلفن همراه و مشتریانمان است. مدت زمانی که نیاز داریم فریلنسر مورد نظر با ما همکاری داشته باشد حدود 6 ماه خواهد بود.

در ضمن این فریلنسر باید :

 تجربه و سابقه همکاری با سایر شرکت‌ها را داشته باشد.

تسلط کامل به کد نویسی فرانت اند و بک اند داشته باشد.

بتواند طراحی‌های گرافیکی با قالب موکاپ و سایر wireframe را به کدهای فرانت اند ترجمه کند.

سابقه کار و طراحی اپلیکیشن تلفن همراه و سایر پلت فرم‌ها را داشته باشد.

درک مناسبی از زبان‌های برنامه نویسی JavaScript،CSS و PHP داشته باشد. بتواند برای هر دو سیستم عامل اندروید و ios برنامه بنویسد.

سابقه کار با مای اس کیوال (سروری که به چندید کاربر اجازه استفاده همزمان می‌دهد) را نیز داشته باشد.

مهارت‌هایی که باعث تمایز شما خواهد شد :

تسلط بر متد برنامه نویسی و توسعه نرم افزاری چابک (Agile).

تسلط بر زبان انگلیسی در نوشتن و مکالمه

توانایی کار تمام وقت و در دسترس بودن در طول شبانه روز.

در رزومه خود موارد زیر را فراموش نکنید تا ما شما را بهتر بشناسیم :

مهمترین پروژه‌ای که در آن همکاری داشته‌اید و در صورت نیاز معرفی نامه یا چیزی که نشان دهنده همکاری شما با آن کارفرما باشد را در رزومه خود ذکر کنید و چند نمونه کار ضمیمه رزومه قرار دهید.

ما بیش از یک رزومه، از شما پروپوزال کاری می‌خواهیم، بنابراین در پروپوزالی که برای ما ارسال می‌کنید سه پیشنهاد موثر برای توسعه نرم افزاری نیز ارائه دهید.

تماس با ما

می توانید به وب سایت شرکت سر زده یا ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

بررسی آگهی شماره ۲ :

چه نکاتی در این آگهی رعایت شده است؟

در واقع تمام نکات برای نوشتن آگهی شغلی موثر در مورد شماره دو رعایت شده است، اما مهمترین و چشم گیرترین این نکات عبارتند از :

چه نکاتی می توانست این آگهی را کاملتر کند؟

آگهی شماره  ۳ : طراحی دوباره سایت وردپرس

عنوان : نیازمند طراح وب سایت مسلط به وردپرس برای طراحی دوباره وب سایت

ما یک شرکت بازاریابی در زمینه محصولات بهداشتی و سلامتی هستیم که به کمک تعدادی از کارآفرینان خانگی فعالیت می‌کنیم. این شرکت در حال رکود است و نیاز به شخصی مسلط به طراحی حرفه‌ای وب سایت داریم که بتواند از نو این وب سایت را طراحی کرده و آن را تبدیل به یک سایت درجه یک، با محصولات جدید و شکل و قالبی تازه کند. این سایت با ظاهری زیبا و کاربر پسند داشته باشد. فریلنسر مورد نظر به صورت مستقیم با تیم بازاریابی ما همکاری خواهد داشت.

جزئیات پروژه :

حداکثر مدت زمانی که وب سایت باید آماده و لانچ شود، ۳ ماه خواهد بود. علاوه بر این تعداد ۲۰۰ پست وبلاگ باید از وب سایت سابق با شکل و قالبی نو وارد وب یاست جدید شود.

روی وب سایت باید پلاگین‌های مختلف مانند ووکامرس، یواست و و وی پی راکت نصب شود.

مهارت‌های مورد نیاز :

مهارت و سابقه کار و طراحی وب سایت با استفاده از ورد پرس

توانایی کار با فوتوشاپ و سایر نرم افزارهای طرراحی مورد نیاز برای ساخت بنر و گرافیتی‌های جذاب

توانایی برنامه نویسی در پایگاه داده‌ای مای اس کیوال

آشنایی و تسلط کامل بر کلیه پلاگین‌های وردپرس و API

مهارت و تسلط بر طراحی گرافیکی و آشنایی با مفایهم زیبا سازی وب سایت

توانایی برقراری ارتباط با سایرین و مهارت استفاده اصولی و درست از کلمات برای نوشتن محتوای ابتدایی وب سایت

به جای ارسال رزومه برای ما پروپوزال بفرستید و در خط اول آن از علایق، سرگرمی‌ها و چیزهایی که شما را خوشحال می‌کند بگویید.

لطفا سه تا پنج نمونه از کارهایی که در زمینه طراحی وب سایت انجام داده‌اید نیز ضمیمه پروپوزال خود کرده و دقت داشته باشید توضیح کوتاهی از روند کاری خود برای انجام هرکدام از پروژه‌ها نیز آماده کنید.

در صورت وجود و نه لزوما، اگر سابقه کار برای سایر شرکت‌های دارویی و سلامتی را دارید، آن نمونه را نیز برای ما ارسال کنید.

بررسی آگهی شماره ۳ :

چه نکاتی در این آگهی رعایت شده است ؟

عنوان واضح و دقیقی که فریلنسر در همان نگاه اول بداند که با مهارت‌هایش همخوانی دارد.

چه نکاتی می‌توان به این آگهی اضافه کرد ؟

برای نوشتن آگهی شغلی موثر خود آماده هستید؟

نوشتن آگهی شغلی موثر کمک می‌کند شما بهترین افراد را برای تیم خود استخدام کنید، همانطور که شما با سر زدن به پروفایل فریلنسر می توانید از مهارت‌های او باخبر شوید، فریلنسر هم باید بتواند از شما و صحت و سقم کارتان اطمینان حاصل کند. استفاده از پلتفرمی مانند پارس فریلنسر به کارفرما و فریلنسر کمک می کند با خیال آسوده و اطمینان متقابل با یکدیگر همکاری کنند و با تعلق گرفتن صدرصد هزینه پرداختی کارفرما به فریلنسر باعث رضایت فرد از دستمزد خود شده است. علاوه بر این وجود امتحان و اعطای نشان مهارت به فریلنسر نیز مورد دیگری است که باعث می‌شود کارفرما بتواند از استخدام فرد مورد نظر مطمئن شود، در ضمن کارفرما به راحتی می‌تواند بازخورد سایر کارفرمایان از کار با این فریلنسر را به راحتی مشاهده کند. شاید استخدام اولین فریلنسر کار سختی باشد اما بهتر است به خودتان اعتماد کنید و با حرکت هدفمند و به کمک برنامه ریزی گام به گام جلو بروید.

آگهی شغلی خود را با رعایت اصول و نکات لازم نوشته و منتظر دریافت پیشنهاد سایر فریلنسرها شوید. اگر شما هم سابقه یا تجربه نوشتن آگهی شغلی موثر را داشته‌اید می‌توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

خروج از نسخه موبایل